Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2008 o 15:14, sprite39 napisał:

Grałem Łowcą Smoków trzy razy i za każdym razem Embarla Firgasto zwiększyła mi siłę.
To nie jest zależne od gildi tylko od profesji - od tego, który atrybut jest wyżej.

To tym bardziej nie jest tak. Ja myśle ,że to jest losowy wybór. Bo ile razy miałem więcej siły niż zręczności to dostawałam zręczność. A może to daje do statsów czego mamy mniej ?? Chociaż też mało prawdopodobne ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 16:01, mlynar911 napisał:

Ja myśle ,że to jest losowy wybór. Bo ile razy miałem więcej
siły niż zręczności to dostawałam zręczność.


Mało prawdopodobne. Ale myślę, że pora to sprawdzić. Przetestuję ten napój kilka razy i powiem co zaobserwowałem, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 18:10, sprite39 napisał:

> Ja myśle ,że to jest losowy wybór. Bo ile razy miałem więcej
> siły niż zręczności to dostawałam zręczność.

Mało prawdopodobne. Ale myślę, że pora to sprawdzić. Przetestuję ten napój kilka razy
i powiem co zaobserwowałem, ok?


Ok, tylko, że to ci sporo czasu zajmie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:58, sprite39 napisał:

Od czego są kody?


Tylko, że kody mogą wywołać niechciane skutki uboczne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest różnica co znajdziemy w jaskini za palisadą zależnie czy gramy w g2 czy g2 nk??
jak gram w g2 nk i znalazłem tam zamiast kumpli to Talbina tego podrzędnego mysliwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

macie link(i) do scioągnięcia modów do gothica 2 (samego g2) do takich w którym jest dużo dodatków prosił bym o szybką odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 21:13, Illidan Shando napisał:

jest różnica co znajdziemy w jaskini za palisadą zależnie czy gramy w g2 czy g2 nk??
jak gram w g2 nk i znalazłem tam zamiast kumpli to Talbina tego podrzędnego mysliwego.


Mi sie wydaje, że to zawsze losowo są te ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to Illidan Shando ma rację, zainstalowanie NK powoduje że nie znajduje się już w tej jaskini zwłok Diega i spółki tylko jakieś inne.
Podejrzewam że oryginalnie twórcy stworzyli to jako duży easter egg wychodząc z założenia że dostanie się za palisadę jest prawie niemożliwe, tyle że w chwili premiery NK niemal każdy gracz G2 już wiedział jak się tam dostać więc zdecydowali się to nieco zmienić (bo prawdę mówiąc znalezisko było równie bezużyteczne co absurdalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 22:48, Karharot napisał:

Tak po prawdzie to Illidan Shando ma rację, zainstalowanie NK powoduje że nie
znajduje się już w tej jaskini zwłok Diega i spółki tylko jakieś inne.
Podejrzewam że oryginalnie twórcy stworzyli to jako duży easter egg wychodząc z założenia
że dostanie się za palisadę jest prawie niemożliwe, tyle że w chwili premiery NK niemal
każdy gracz G2 już wiedział jak się tam dostać więc zdecydowali się to nieco zmienić
(bo prawdę mówiąc znalezisko było równie bezużyteczne co absurdalne).

A ja ostatnio w NK znalazłem ciało Saturasa w jaskini nieopodal schodów do Słonecznego Kręgu. Byłem dość zdziwiony bo szczerze mówiąc to pierwszy raz w ogóle wszedłem do tej jaskini. To jest równiez dość duży easter egg :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 22:48, Karharot napisał:

Tak po prawdzie to Illidan Shando ma rację, zainstalowanie NK powoduje że nie
znajduje się już w tej jaskini zwłok Diega i spółki tylko jakieś inne.
Podejrzewam że oryginalnie twórcy stworzyli to jako duży easter egg wychodząc z założenia
że dostanie się za palisadę jest prawie niemożliwe, tyle że w chwili premiery NK niemal
każdy gracz G2 już wiedział jak się tam dostać więc zdecydowali się to nieco zmienić
(bo prawdę mówiąc znalezisko było równie bezużyteczne co absurdalne).


Powiedz mi w takim razie jak dostać się za tą palisadę i gdzie jest ta jaskinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnym G2 można tam było o ile dobrze pamiętam znaleźć ciało Myxira.
Dość łatwo jest to jedna przeoczyć ze względu na umiejscowienie jaskini - jeśli zbliżamy się tam od strony słonecznego kręgu to często się zdarza że wejście do tej jaskini znajdzie się na tyle blisko że gra wygeneruje zwłoki ale przez to że gracz najpierw uda się do słonecznego kręgu wejście znajdzie się poza obszarem na którym przedmioty są podtrzymywane (czyli ciało bezpowrotnie zniknie). Ot taki przykład pewnej niedoskonałości silnika Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 23:04, knopfler napisał:

> Powiedz mi w takim razie jak dostać się za tą palisadę i gdzie jest ta jaskinia?

Tu jest poradnik jak wejśc za palisadę: http://forum.gothic.phx.pl/galeria/displayimage.php?album=5&pos=13.
A jaskinia jest tam gdzie się polowało z Gornem w Gothicu 1.


A dokładniej, tam, gdzie w gothicu 1 gorn pomagał ci zdobyć kamień ogniskujący. Ta jaskinia pod tym starym klasztorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaskinia znajduje się w kanionie pod zrujnowanym klasztorem - tam gdzie w G1 razem z Gornem wybijałeś zębacze aby zdobyć zwój przemiany w chrząszcza (niebieski "x" na dołączonej mapie).
Palisadę najłatwiej jest przejść w jej południowo-wschodniej części (czerwony "x" na mapie), w miejscu gdzie jest ona zbudowana nad wodą można przechodząc i wspinając się po jej elementach przedostać się na drugą stronę.

20080208230616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 22:53, knopfler napisał:

A ja ostatnio w NK znalazłem ciało Saturasa w jaskini nieopodal schodów do Słonecznego
Kręgu. Byłem dość zdziwiony bo szczerze mówiąc to pierwszy raz w ogóle wszedłem do tej
jaskini. To jest równiez dość duży easter egg :).

ja tam znalazłem Bulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 22:48, Karharot napisał:

Tak po prawdzie to Illidan Shando ma rację, zainstalowanie NK powoduje że nie
znajduje się już w tej jaskini zwłok Diega i spółki tylko jakieś inne.
Podejrzewam że oryginalnie twórcy stworzyli to jako duży easter egg wychodząc z założenia
że dostanie się za palisadę jest prawie niemożliwe, tyle że w chwili premiery NK niemal
każdy gracz G2 już wiedział jak się tam dostać więc zdecydowali się to nieco zmienić
(bo prawdę mówiąc znalezisko było równie bezużyteczne co absurdalne).


Absurdalne? ja jak o tym czytałem to się wydało conajmniej straszne hehehe.
Hmmm poleze tam jeszcze raz ciekawe czy ktoś inny będzie. Ale odziwo w nk raczej zawsze jest jedno ciało a w podstawce g2 to było chyba 5 ciał??? znaczy raczej wszystkich znajomych bezimiennego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować