Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Mam kilka problemów, a ich przyczyna jest identyczna - jestem strasznie słaby:P
- znalazłem orka, ale pokonuje on mnie jednym ciosem
- nie mogę zlikwidować bandytów, gdyż każdy z nich zabija mnie z łatwością
- gość pilnujący knajpy powala mnie w kilka sekund, a 50 sztuk złota płacić mu nie chce
- osobnik organizujący walki również załatwia mnie bez problemów
Ehh zero perspektyw na przyszłość, czyżby tak było na początku gry? Jak się wzmocnić?

Siedzę jeszcze w mieście i mam pytanko...
Gdybym zaciągną się jako czeladnik bez rekomendacji kowala to zadanie z orkiem/bandytami będzie anulowane? Identyczna sytuacje jest przypadku alchemika, ale chodzi o zadanie ze składnikami alchemicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 18:56, Forgotten napisał:

/cut/


Prosta sprawa - możesz wzmocnić bezimiennego zdobywając kolejne poziomy doświadczenia, podążając drogą fabularną (nowe uzbrojenie itp.) i rozdawając punkty nauki na statystki... Co do zadań na czeladnika - mi np. zadanie z dziennika się nie usunęło ale nie mogłem go też dokończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 18:56, Forgotten napisał:

Ehh zero perspektyw na przyszłość, czyżby tak było na początku gry? Jak się wzmocnić?

Jak grałem pierwszy raz to też tak miałem, uspokój się, gra nie jest łatwa dla nowicjuszy, przedewszystkim na początku zainwestuj w broń jedno lub dwuręczną do 30% i w trochę siły, nie ma innej rady, musisz czekać, nabić level a potem ich pobijesz.

Dnia 05.05.2008 o 18:56, Forgotten napisał:

Siedzę jeszcze w mieście i mam pytanko...

Sądzę że quest powinien się anulować, ale przecież broń orka znajziesz w lesie, idź z Bartokiem na polowanie to go zabije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 18:56, Forgotten napisał:

Siedzę jeszcze w mieście i mam pytanko...
Gdybym zaciągną się jako czeladnik bez rekomendacji kowala to zadanie z orkiem/bandytami
będzie anulowane?


Ogólnie napiszę tak:
Ja postanowiłem sobie przypomnieć G2. I będąc szczerym zbytnich problemów nie mam, a już jestem paladynem:) Może dlatego że G2 znam i łatwiej było mi się szybko rozwinąć na początku postać:)
Ale co do topora orka to łatwizna;) Po pierwsze wynajmujesz bodajże Bartoka czy innego takiego myśliwego co stoi przy "rozdawali piwa" w mieście i powinieneś (sejwując oczywiście) pokonać kilka wilków i orka razem z nim. A jak nie chcesz takiej zabawy to polecam wyjść drugą stroną miasta i skręcić od razu w lewo:) Dojdziesz do groty pokonując kilka szczurów i może kretoszczurów:) A w niej znajdziesz topór orka;) tak też można wykonać zadanie:P
Ps. Jaką masz zbroje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:07, 143872 napisał:

Sądzę że quest powinien się anulować, ale przecież broń orka znajziesz w lesie, idź z Bartokiem na polowanie...

Hmm byłem już na polowaniu z myśliwym, ale orka nie widziałem. Trzeba z nim iść po raz drugi?
Stwór
Strój chłopa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz już niestety nie da rady iść na polowanie. Musiałeś po prostu iść z Bartkokiem najdalej jak tylko chciał wtedy pojawił by się ork.
A jeżeli chcesz go zabić i wypełnić quest to niestety musisz zrobić to już bez pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE LUDZIE POCZEBNA [lol ;P] POMOC!

Mianowicie pytanko: Czy przed wstąpieniem do Najemników mogę zdobyć obywatelstwo miasta?? Nie chciałbym wracać do sejwa poprzedniego, a xp za zadania od mistrzów by się przydały. No i czy mogę powiedzieć Andre, czy by mnie nie przyjął do straży aby questy zrobić, a potem go olać i iść tłuc mordy najemnikom żeby to oni mnie przyjęli? Proszę o odpowiedź bo zaraz chciałbym już sesję zacząć :)

Pozdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:14, Forgotten napisał:

Hmm byłem już na polowaniu z myśliwym, ale orka nie widziałem. Trzeba z nim iść po raz
drugi?

Jak się ciebie pytał trzeba było iść dalej, no trudno, broń orka znajdziesz w jaskini wychodząc drugą bramą i idąc w lewo, tam dalej będzie jaskinia, trafisz napewno, potworu są łatwe do pokonania, topór leży na środku jaskini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:16, Lord Andre 1 napisał:

Musiałeś po prostu iść z Bartkokiem najdalej jak tylko chciał wtedy pojawił by się ork.

Hmm może, ale niestety nigdy bym się o tym nie przekonał:P po zabiciu wilków zaatakował nas cieniostwór(chyba tam się zwał) mnie załatwił jednym ciosem, jego trzema. Wczytałem wcześniejszego seva i poprzestałem nasze polowanie na wilczkach.
143872
W tej jaskini na prawo byli bandycie? jeśli tak to mam ten topór^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jak dojdziesz do cieniostwora to już trzeba innej taktyki niż poleganie na Bartoku i mu pomagałem śmigając kulami ognia w stwora i po sprawie, a później tylko ork zwiadowca i do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:24, Piciambeer napisał:

LUDZIE LUDZIE POCZEBNA [lol ;P] POMOC!

Mianowicie pytanko: Czy przed wstąpieniem do Najemników mogę zdobyć obywatelstwo miasta??
Nie chciałbym wracać do sejwa poprzedniego, a xp za zadania od mistrzów by się przydały.
No i czy mogę powiedzieć Andre, czy by mnie nie przyjął do straży aby questy zrobić,
a potem go olać i iść tłuc mordy najemnikom żeby to oni mnie przyjęli? Proszę o odpowiedź
bo zaraz chciałbym już sesję zacząć :)

Pozdrówka.


Jak przyłączysz się do jednej z organizacji to nie będziesz mógł jej zmienić (nawet jak zostaniesz obywatelem możesz dołączyś się do dowolnej gildii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:24, Piciambeer napisał:

Mianowicie pytanko: Czy przed wstąpieniem do Najemników mogę zdobyć obywatelstwo miasta??

Ta, jak zostaniesz obywatelem możesz wstąpić do dowlnej gildii.

Dnia 05.05.2008 o 19:24, Piciambeer napisał:

Nie chciałbym wracać do sejwa poprzedniego, a xp za zadania od mistrzów by się przydały.
No i czy mogę powiedzieć Andre, czy by mnie nie przyjął do straży aby questy zrobić,
a potem go olać i iść tłuc mordy najemnikom żeby to oni mnie przyjęli? Proszę o odpowiedź
bo zaraz chciałbym już sesję zacząć :)

Tak, możesz go potem olać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartok jest w stanie zabić cieniostwora, jednak aby to się udało musisz zadbać aby nie wyczerpał swoich strzał (najważniejsze jest wybicie krwiopijców latających niedaleko bramy bo może on zmarnować na nie całą swoją amunicję).
Generalnie Bartok wymiata z łuku ale jest dość cienki gdy dochodzi do walki wręcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:25, Forgotten napisał:

W tej jaskini na prawo byli bandycie? jeśli tak to mam ten topór^^

Jaskinia dzieli się na 3 pomieszczenia, pierwsza tak jakby hol, lewe i prawe skrzydło. W lewym nic ciekawego nie ma, w prawym są bandyci a w holu jest topór, nazywa się lekki orkowy topór. Jak się tak nzywa to masz dobry, sprawdź w ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:29, 143872 napisał:

Tak, możesz go potem olać :P

Znaczy się mogę wykonać misje na nabór do straży, a potem i tak iść do najemników? Jak tak to fajno, a,le powiedz, czy dobrze myślę=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:34, Piciambeer napisał:

Znaczy się mogę wykonać misje na nabór do straży, a potem i tak iść do najemników? Jak
tak to fajno, a,le powiedz, czy dobrze myślę=)

No zadanie zrób, potem idź do Andre powiedz że wykonałeś ale nie głaszaj się do straży. Ale na wszelki wypadek przed pójściem do Andre zapisz sobie grę. A w klasztorze byłeś? Tam też jest sporo zadań :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:39, 143872 napisał:

A w klasztorze byłeś?
Tam też jest sporo zadań :P

Jeszcze nie... Też można pościemniać że chce się być magiem? ;) No i... Czy naprawdę trzeba te 1000 golda im wrzucić.. jeśli tak to to nie jest opłacalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff nie mam niestety;/ sprawdziłem jeszcze jaskinie i znalazłem zwykły zardzewiały topór, podobny miałem wcześniej w ekwipunku. Ehh ork będzie musiał poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:47, Piciambeer napisał:

Jeszcze nie... Też można pościemniać że chce się być magiem? ;) No i... Czy naprawdę
trzeba te 1000 golda im wrzucić.. jeśli tak to to nie jest opłacalne :)

Można, przecież komputer nie wie gdzie chcesz iść co nie :P Zrób 10 mieczy u Harada i masz 1000 SZ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:53, 143872 napisał:

Zrób 10 mieczy u Harada i
masz 1000 SZ ;)

Hmmmm całkiem rozsądne =D Thx. Lece giercować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować