Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2006 o 10:20, wdowiakm napisał:

A ktos wogóle wie kto posiada te 5 pozostałych kluczy do tych wież???:)


straznicy co maja imiona kilku podam

Ruga
Rengar (chyba ma)
Wamboo
Pablo (pewny niejestem)

poprostu jak masz umiejetnosc kradziez kieszonkowa to
1) zaczynasz gadac se straznikiem
2) jak ma klucz to bedzie w okmnie rozmowy napisane
3) ukradnij mu ten klucz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 10:29, ŁukiPluta napisał:

> A ktos wogóle wie kto posiada te 5 pozostałych kluczy do tych wież???:)

straznicy co maja imiona kilku podam

Ruga
Rengar (chyba ma)
Wamboo
Pablo (pewny niejestem)

poprostu jak masz umiejetnosc kradziez kieszonkowa to
1) zaczynasz gadac se straznikiem
2) jak ma klucz to bedzie w okmnie rozmowy napisane
3) ukradnij mu ten klucz xD

Dobra dzięki wielkie a tak wogóle jest tam cos ciekawego prócz tego miecza i tego kolesia którego można uwolnić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 10:35, wdowiakm napisał:

Dobra dzięki wielkie a tak wogóle jest tam cos ciekawego prócz tego miecza i tego kolesia którego
można uwolnić??


troche broni ale w tej co siedzi ten koles jest taki mlot..... no... zapomnialem nazwy ale taki sam ma lester

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy żuwaczka, siarka inne tego typu rzeczy ? Przydadzą mi się wogóle ? Mam w ekwipunku skrzynie, jest troche taka złota. Nie można jej otworzyć, czy jest przeznaczona do jakiegoś celu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 23:42, Grizzly. napisał:

Do czego służy żuwaczka, siarka inne tego typu rzeczy ? Przydadzą mi się wogóle ? Mam w ekwipunku
skrzynie, jest troche taka złota. Nie można jej otworzyć, czy jest przeznaczona do jakiegoś
celu ?

Te pierwsze służą magowi! A skrzyneczke mozesz sprzedać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram łowcą smoków, czy jest wogóle w grze lepszy miecz niż ten który sobie sam wykułem za pomocą bryłek rudy ? W zamku są inni łowcy smoków i po wyglądzie wniskuje że mają lepsze pancerze ode mnie, gdzie moge takie dostać ? Ten co ja mam to chyba lekki pancerz łowcy smoków, wiem że dostałem go od Benneta.

Diego zgubił w Górniczej Dolinie woreczek złota, mam go znaleść. Gdzie jest ? Pomóżcie...

Mam pare takich roślin jak szczaw kólewski, podobno nie warto ich sprzedawać, bo są rzadkie i można z nich zrobić mikstury zwiększające na stałe statystyki. Jak przyrządzić taką miksture ? Czy moge o to poprosić jakiegoś alchemika , czy samemu musze się nauczyć przyrządzania mikstur ?

Od kogo naucze się walki bronią jednoręczną? Ten koleś w zamku mówi że nie jest w stanie mnie już więcej nauczyć, paladyni nie chcą mnie uczyć bo jestem najemnikiem, a Cord uczy mnie od razu też walki bronią dwuręczną, a mi szkoda PN na broń dwuręczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2006 o 23:58, Grizzly. napisał:

Diego zgubił w Górniczej Dolinie woreczek złota, mam go znaleść. Gdzie jest ? Pomóżcie...

idx na miejsce wymiany które było w Gothicu 1 tam poszukaj przy jeziorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 23:58, Grizzly. napisał:

Od kogo naucze się walki bronią jednoręczną? Ten koleś w zamku mówi że nie jest w stanie mnie
już więcej nauczyć, paladyni nie chcą mnie uczyć bo jestem najemnikiem, a Cord uczy mnie od
razu też walki bronią dwuręczną, a mi szkoda PN na broń dwuręczną.

Ucz się dalej od Corda; to normalne, że gdy masz więcej pkt broni jednoręcznej to część PN idzie też na broń 2R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 23:58, Grizzly. napisał:

Gram łowcą smoków, czy jest wogóle w grze lepszy miecz niż ten który sobie sam wykułem za pomocą bryłek rudy ?


to zależy jaki sobie wykułeś, bo można wykuć kilka rodzajów mieczy z rudy, a to jak dobry sobie wykujesz zależy od tego w którym miejscu gry się znajdujesz, podejrzewam, że jesteś gdziieś w środku gry, więc raczej na pewno będziesz mógł sobie wykuc jeszcze lepszy miecz, najlepszy będziesz mógł sobie wykuc w piątym rozdziale.

Dnia 27.05.2006 o 23:58, Grizzly. napisał:

W zamku są inni łowcy smoków i po wyglądzie wniskuje że mają lepsze pancerze
ode mnie, gdzie moge takie dostać ? Ten co ja mam to chyba lekki pancerz łowcy smoków, wiem
że dostałem go od Benneta.


tak, sa jeszcze sredni pancerz łowcy smoków i ciężki, a bedziesz mógł mieć te pancerze w dalszej części gry.

Dnia 27.05.2006 o 23:58, Grizzly. napisał:

Diego zgubił w Górniczej Dolinie woreczek złota, mam go znaleść. Gdzie jest ? Pomóżcie...


woreczek ten znajduje sę przy jeziorku gdzie w Gothicu jedynce rozpoczynałeś swoją przygode z bezimiennym, możesz tam dojść na dwa sposoby: jeśli będziesz szedł od strony Korinis to zamiast skręcać w lewo w to przejście w skale gdzie było kilka szczrurów idź na wprost przez obozowiski orków, tam też jest przejście aczkolwiek będziesz musiał albo szybko przed nimi uciekać albo walczyć (ja zwykle walczę;) ), drugi sposób to zaraz po przejściu do górniczej doliny tym łatwiejszym przejściem gdzie nie było orków skręć w prawo, będzie tam klka okrów których bez problemów powinieneś pokonać, woreczek powinien się znajdować przy pniu koło jeziorka.

Dnia 27.05.2006 o 23:58, Grizzly. napisał:

Mam pare takich roślin jak szczaw kólewski, podobno nie warto ich sprzedawać, bo są rzadkie
i można z nich zrobić mikstury zwiększające na stałe statystyki. Jak przyrządzić taką miksture


racja, nie sprzedawaj ich, dzieki tym rożlinom bedziesz mógł sobie przyrzadzać mikstury zwiększające siłę (szczaw + smoczy korzeń + rdest polny), zręczność (szczaw + goblinie jagody + rdest polny), manę (szczaw + ognisty korzeń + rdest polny) i punkty życia (szczaw + korzeń leczniczy + rdest polny) do tego wszystkiego na każdą miksturę potrzebujesz jeszcze menzurki, to wszystko przygotowywujesz na stole alchemicznym, powinieneś jeszcze wiedzieć, że aby nauczyć się przyrzadzać te mikstury musisz umieć przyrządzać mikstury regenurące zdrowie i manę, ale nie wszystkie, np. do przyrzadzania eliskiru zwiększającego manę musisz się mauczyć najpierw przyrządzać mikstury regenerujące manę, mikstur regenerujących zdrowie w tym przypadku nie musisz się uczyć.

Dnia 27.05.2006 o 23:58, Grizzly. napisał:

Czy moge o to poprosić jakiegoś alchemika , czy samemu musze się nauczyć przyrządzania mikstur ?


przyrządzania mikstur musisz się nauczyć u nauczycieli i wtedy sam będziesz musiał sobie przyrządzać misktury jakie chcesz, w całej grze jest chyba tylko jedna osoba która może za ciebie zrobić elksir szybkości, więc przyrządzania tej mikstury nie musisz się uczyć, wystarczy tylko zanieść odpowiednie składniki do Noerasa który znajduje się w podziemiach klasztoru magów ognia.

Dnia 27.05.2006 o 23:58, Grizzly. napisał:

Od kogo naucze się walki bronią jednoręczną? Ten koleś w zamku mówi że nie jest w stanie mnie
już więcej nauczyć, paladyni nie chcą mnie uczyć bo jestem najemnikiem, a Cord uczy mnie od
razu też walki bronią dwuręczną, a mi szkoda PN na broń dwuręczną.


będziesz musiał się nauczyć też i walki bronią dwuręczną, gdyż jeśli chcesz nauczyć się walki mieczem jednoręcznym powyżej 60% to jednocześnie będziesz się uczył mieczy dwuręcznych czyli aby zwiększyć o 5 % poziom władania mieczem jednoręcznym będziesz musiał wydać 10 punktów nauki, z których połowa pójdzie na miecze jednoręczne, a druga połowa na dwuręczne i nie da się tego obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się spytać jakie przedmioty dostaję po przejściu na najemnika? Mam na razie 3 poziom i chcę nabić jeszcze dwa żeby otrzymać zgodę Corda i Roda. Czy opłaca mi się na 5 poziomie iść na tych dwóch strażników grożącym Bengarowi? Czy dam radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 19:09, Budyn napisał:

Czy opłaca mi się na 5 poziomie iść na tych dwóch strażników grożącym Bengarowi? Czy dam radę?


Pogadaj z Cordem, ujawniając mu, że wiesz, że należy do Wodnego Kręgu. Obieca Ci załatwić z Torlofem sprawę strażników na farmie Bengara. A w zamian... taaak, zawsze jest jakieś "w zamian" ;D... zleci Ci odnalezienia swojego kumpla ( imienia nie pomnę ), który poszedł do obozu bandytów. To zadanie jest o wiele łatwiejsze i na tym poziomie bez trudu je wykonasz - tym bardziej, że obędzie się bez rozlewu krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 22:14, Łukol napisał:

> Czy opłaca mi się na 5 poziomie iść na tych dwóch strażników grożącym Bengarowi? Czy
dam radę?

Pogadaj z Cordem, ujawniając mu, że wiesz, że należy do Wodnego Kręgu. Obieca Ci załatwić z
Torlofem sprawę strażników na farmie Bengara. A w zamian... taaak, zawsze jest jakieś "w zamian"
;D... zleci Ci odnalezienia swojego kumpla ( imienia nie pomnę ), który poszedł do obozu bandytów.
To zadanie jest o wiele łatwiejsze i na tym poziomie bez trudu je wykonasz - tym bardziej,
że obędzie się bez rozlewu krwi.


A ja jeszcze nigdy nie dostałem się do najemników tym szybszym sposobem.
A przechodziłem Gothica 2 dużo razy i tylko najemnikami.
Poza tym to jest temat o G2 bez dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 22:31, Vidmol napisał:

Poza tym to jest temat o G2 bez dodatku.


Oj sorki :D Faktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 16:47, capral napisał:

Podobno w Korinis jest Gildia złodzieji. Gdzie jest i jak do niej wejść?
Z góry dzięki.

jest w kanałach pod miastem wejdź do wody tam gdzie stoi Lares i popłyń w prawo kawałek popłyniesz i jak się obrucisz znowu w prawo powinieneś zobaczyć drzwi to własnie tam a klucz jest bardzo prosto zdobyć poprostu wkop złodziejaszka Rengaru wtedy samo się wszystko potoczy po wkopaniu Rengaru idź do Lorada Andre odbierz nagrode za przestępce i idż do gospody w Porcie do tej przy której staoi taki koles tam gospodaż ci powie że ktoś Ciebie szukał... Znajdź ta osobę a zdobędziesz klucz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można tez pokonac bandytow niedaleko farmy Akila, zabrac im ukryta notatke, wykapowac na Halvora,
dowiedziec sie ze ktos Cię szuka i zdobyć klucz. Po pokazaniu rengaru zlodziejskiego znaku jest bonus zrecznosc
+2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie!
Gdzie jest klucz do przełęczy Górnicze Doliny bo tam przy wejściu z paladynmi pisze mi, ze brak mi klucza.
Prosze powiedźcie gdzie jest ten klucz u jakiego kolesia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 16:33, Crazy frogus napisał:

Ma Lord Hagen. Da ci go kiedy z nim pogadasz o smokach.

Ale najpierw musisz dołączyć do jakiejś gildii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować