Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2012 o 18:40, Smileyer napisał:

Witam.
Zauważyłem, że Gothic nie uruchamia się jeżeli komputer nie jest podłączony do internetu,
co prawda proces gry widnieje w Managerze ale sama gra uruchamia się dopiero po połączeniu
z siecią.

U was też tak jest ?

Zależy, skądżeś tego G2 dorwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2012 o 22:01, Piciambeer napisał:

Zależy, skądżeś tego G2 dorwał.


Ze sklepu gram.pl Drogi Kolego...

Właśnie zastanawiałem się co może powodować takie zachowanie, dla przykładu Warcraft również nie chce się uruchomić bez podłączenia do sieci. Myślałem, że to wina antywirusa Microsoft Security Essentials ale najwidoczniej jego brak niewiele tutaj zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 19:59, Smileyer napisał:

Ze sklepu gram.pl Drogi Kolego...

Odebrałeś to jako sąd o piractwo pewnie, a mnie chodzi, czy to dystrybucja cyfrowa nie była :)
Jeśli o to chodzi, to nie mam pojęcia jak gra niewymagająca uwierzytelnienia online wymagała połączenia z internetem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 20:30, Piciambeer napisał:

> Ze sklepu gram.pl Drogi Kolego...
Odebrałeś to jako sąd o piractwo pewnie, a mnie chodzi, czy to dystrybucja cyfrowa nie
była :)

Tak odebrałem, ale nie ma sprawy :)

Szacuje raczej, system bądź jakaś aplikacja blokuje uruchamianie gier o dziwo typowe aplikacje się uruchamiają normalnie - bez podłączenia do sieci.

Jakby system szukał update dla każdej z gry, nie wiem... Znajomi nie mają tego problemu.
Gothic zwykły, pudełkowy, jak pozostałe gry, które posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2013 o 20:55, Evertsen_Dante napisał:

Jest jakiś sposób by zakończyć dany quest za pomocą np. konsoli albo grzebiąc w sejwach?
Jeśli isnieje taka możliwość to byłoby super :)


Jeżeli quest polega na zdobyciu jakiegoś przedmiotu lub zabiciu jakiegoś potwora, to istnieje możliwość na wklepanie kodu na pojawienie się odpowiedniego stwora/przedmiotu. Może to powinno zadziałać, choć ja nigdy nie próbowałem, ale zawsze można spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Info na start ten post pojawi się też w innych tematach dotyczących serii Gothic bo zależy mi na tym żeby jak najwięcej osób znających te gry wypowiedziało się na zadane przez mnie pytanie.

W związku z pewnym "projektem" (z braku lepszego słowa) potrzebuje może nie tyle charakterystyki Bezimiennego ale jak najwięcej informacji na jego temat. Chodzi mi tu o różnego rodzaju preferencje, styl mówienia, jakieś "powiedzenia". Generalnie zależy mi bardzo na jego stylu mówienia ale również innych aspektach które się skłądają na jego postać w odniesieniu do tej części serii.

Mam nadzieje że mogę liczyć na waszą pomoc i z góry dziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 10:46, GravityCat190 napisał:

Mam nadzieje że mogę liczyć na waszą pomoc i z góry dziękuje...


Witaj.

Raczej mało kto będzie chciał Ci tutaj przygotować spis upodobań, mówienia etc. Bezimiennego bohatera. Sugeruje Ci odwiedzić tę stronę: http://pl.gothic.wikia.com/wiki/Rhobar_III - tu powinieneś znaleźć większość ciekawych nader informacji na temat bohatera tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki mały problem kupiłem nowego laptopa i po zainstalowaniu gothica 2 gra się odpala ale nie na pełnym ekranie, czy mogę coś z tym zrobić? dodam że gra chodzi normalnie. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 19:54, Sector_001 napisał:

Witam mam taki mały problem kupiłem nowego laptopa i po zainstalowaniu gothica 2 gra
się odpala ale nie na pełnym ekranie, czy mogę coś z tym zrobić? dodam że gra chodzi
normalnie. pozdrawiam.

Wejdź do folderu, w którym masz zainstalowaną grę, następnie w ścieżkę: Gothic 2/System, a tam znajdź plik z ustawieniami konfiguracyjnymi o nazwie "gothic". Tam powinieneś znaleźć rubrykę o nazwie "zStartupWindowed=1", zmień 1 na 0. Jeśli to nie pomoże, to w rubryce odrobinę wyżej w tym samym pliku ręcznie wpisz wartości rozdzielczości, w której chcesz, żeby gra Ci się wyświetlała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 20:06, Jaracz napisał:

> Witam mam taki mały problem kupiłem nowego laptopa i po zainstalowaniu gothica 2
gra
> się odpala ale nie na pełnym ekranie, czy mogę coś z tym zrobić? dodam że gra chodzi

> normalnie. pozdrawiam.
Wejdź do folderu, w którym masz zainstalowaną grę, następnie w ścieżkę: Gothic 2/System,
a tam znajdź plik z ustawieniami konfiguracyjnymi o nazwie "gothic". Tam powinieneś znaleźć
rubrykę o nazwie "zStartupWindowed=1", zmień 1 na 0. Jeśli to nie pomoże, to w rubryce
odrobinę wyżej w tym samym pliku ręcznie wpisz wartości rozdzielczości, w której chcesz,
żeby gra Ci się wyświetlała.


Znalazłem niestety po zmianie muszę to zapisać a wyskakuję mi acces denied

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 20:21, Sector_001 napisał:

Znalazłem niestety po zmianie muszę to zapisać a wyskakuję mi acces denied

Zobacz we właściwościach po kliknięciu na plik prawym przyciskiem, czy plik nie jest tylko do odczytu. Jeśli jest to odznacz tę opcję. Ewentualnie uruchom go z uprawnieniami administratora; pewnie masz któryś z nowych windowsów, a nie mam z nimi doświadczenia, więc nie opiszę Ci krok po kroku, jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitor obsługuje rozdzielczość 1920/1080. W grze ustawiłem najwyższą rozdzielczość 1600/1200. Na górze ekranu mam taki biało czarny pasek. Nie jest to aż tak bardzo przeszkadzające, ale czy da sie coś z tym zrobić? Dawno nie grałem w Gothica 2 i czy przeciwnicy mają pasek życia? Biję wszystko co się rusza i żaden stwór nie posiada takowego paska. Czy można to jakoś ustawić? Czy po prostu nowsze monitory i sprzęty powodują, że stare Gothici działają nie poprawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 00:09, popcorn napisał:

Monitor obsługuje rozdzielczość 1920/1080. W grze ustawiłem najwyższą rozdzielczość 1600/1200.
Na górze ekranu mam taki biało czarny pasek. Nie jest to aż tak bardzo przeszkadzające,
ale czy da sie coś z tym zrobić? Dawno nie grałem w Gothica 2 i czy przeciwnicy mają
pasek życia? Biję wszystko co się rusza i żaden stwór nie posiada takowego paska. Czy
można to jakoś ustawić? Czy po prostu nowsze monitory i sprzęty powodują, że stare Gothici
działają nie poprawnie?

Poszukaj w necie poradnik jak uruchomić gothici na dowolnych rozdzielczościach. Może dopasowanie rozdziałki do tej monitora pomoże. I wszystko co żyje ma pasek HP. Więc masz ewidentnie jakiegoś buga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawiaj rozdzielczości większej niż obsługuje Twój monitor - stąd są te paski.
W tym wypadku wyedytuj plik gothic.ini - znajdziesz go w katalogu System w kaatlogu gry.
Odszukaj w nim pozycję:

extendedMenu=0

Zmień wartość na:

extendedMenu=1


Zapisz plik.
Tym sposobem będziesz miał do wyboru większą liczbę rozdzielczości, w tym 1920x1080x32.

Więcej fajnych informacji:
http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2381171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc RobeN, a co do buga Karanthir666, to nie jestem pewien. Może to przez Windows 8;/, niektóre stare gry na nim chodzą stabilnie, a inne nie (Mafie 1 przeszedłem, a Max Payne 1 i 2 nie mogę uruchomić).
Tak mnie się zdawało, że pasek życia wszystkie istoty miały, bo dziwnie uderzać na oślep, ale kilka lat w G2 nie grałem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

extendedVideoKeys i extendedProviders=0 (znalazłem coś takiego). ExtendedMenu nie widzę nigdzie.

"zVidResFullscreenX=800
zVidResFullscreenY=600
zVidResFullscreenBPP=16
; ... used resolution" Czy da sie coś tu zmienić:P?

Czy przeinstalować grę i spróbować od nowa poszukać extendedMenu=0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować