Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Szkoda, że twórcy nie starają się wprowadzić jakiś patchy umożliwiających dobre działanie na nowych maszynach, bo słyszałem, że na Win 8 są jeszcze większe problemy (ponowne wydanie HD było by pewnie zbawieniem). Mam nadzieję, że te spadki będę obserwował tylko w tym nieszczęsnym porcie i może jakoś to przeboleję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 10:29, WeziWoo napisał:

Mam nadzieję, że te spadki będę obserwował tylko w tym
nieszczęsnym porcie i może jakoś to przeboleję.

Jak masz spadki FPSów w mieście to sobie zmniejsz zasięg widzenia na chwilę klawiszami F1 (najmniejszy), F2, F3, F4 (maksymalny). Bardzo przydatna opcja i pomagająca zwłaszcza Khorinis gdzie optymalizacja leży i kwiczy. Sam nawet na mocnym sprzęcie mam tam spadki i już lekkie zmniejszenie zasięgu widzenia (F3) daje mi dużą poprawę płynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 10:29, WeziWoo napisał:

Szkoda, że twórcy nie starają się wprowadzić jakiś patchy (...)


Ta gra ma już 12 lat. Po takim czasie ciężko, aby ktoś wydawał pieniądze na patche itp. Po takim czasie studio ma prawo już nie istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, taki WarCraft III czy nawet Diablo 2 grami nowymi nie są, a mogę się założyć, że wyjdą następne patche. Więc argument, że gra jest stara (ewentualnie, że studio nie istnieje - w wypadku G2 istnieje i ma się dobrze) jest wyjęty z czterech liter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rzucanie takich oskarżeń względem studia jest z czterech liter wyjęte. Ile starszych gier jest wspieranych? To nie jest reguła, tylko wyjątek od reguły.

Co do Diablo 2 to BattleNet robi swoje. Gothic wersji multi nie miał. Więc może twórca powinien teraz ją stworzyć? Bo inne gry przecież mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 11:45, K_ard napisał:

Dla mnie rzucanie takich oskarżeń względem studia jest z czterech liter wyjęte.

Wut?
To były tylko przykłady. Zresztą PB czasem mówi enigmatycznie o odświeżeniu, bądź zremasterowaniu dwóch pierwszych części Gothików, więc patch też się pod to łapię. EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2014 o 11:45, K_ard napisał:

Co do Diablo 2 to BattleNet robi swoje. Gothic wersji multi nie miał. Więc może twórca
powinien teraz ją stworzyć? Bo inne gry przecież mają...

Fani ich wyręczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obarczanie winą trówrcy i domaganie się naprawy tego, że nie działa coś, co 12 lat temu działało prawidłowe jest bardzo roszczeniowym podejściem i według mnie nie zobowiązuje twórcy w żaden sposób. Jeśli coś zrobi, to jest tylko i wyłącznie jego dobra wola. A co robią fani, to już ich sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, macie jakieś sposoby na zwiększenie czułości myszki w "dwójce"? Mam ustawione na max i na otwartych przestrzeniach jest ok, ale gdy wejdę do budynku czy jaskini prędkość obrotu kamery spada drastycznie. Próbowałem już włączyć synchronizację pionową i faktycznie pomaga, tyle, że powoduje to opóźnienie reakcji co bardzo irytuje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 13:43, WeziWoo napisał:

Hej, macie jakieś sposoby na zwiększenie czułości myszki w "dwójce"? Mam ustawione na
max i na otwartych przestrzeniach jest ok, ale gdy wejdę do budynku czy jaskini prędkość
obrotu kamery spada drastycznie. Próbowałem już włączyć synchronizację pionową i faktycznie
pomaga, tyle, że powoduje to opóźnienie reakcji co bardzo irytuje. :(


Też mam na max bo na moim nowszym kompie obracanie się za pomocą myszki jest strasznie powolne z niewiadomych mi przyczyn. A jak gram ustawiam myszkę na 3500 DPI i jest trochę lepiej więc jak masz możliwość przestawienia rozdzielczości myszki to warto to zrobić.

Ewentualnie może w Windowsie zmienić czułość tylko czy to przełoży się na czułość w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Windowsie nie pomaga, problem leży gdzieś głębiej, po stronie Gothica. A DPI myszki nie przestawię, bo moja myszka jeszcze pamięta czasy Gothica 2, niestety. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się z tym trochę i w pliku konfiguracyjnym zmieniłem czułość myszki na większą i pomogło, ale tylko połowicznie. W jaskiniach i budynkach myszka chodzi w porządku, ale na zewnątrz jest strasznie szybka i znowu ciężko tak grać. Wychodzi na to, że w zamkniętych pomieszczeniach myszka chodzi 2 razy wolniej. Nie wiem jak to naprawić. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 20:34, WeziWoo napisał:

Pobawiłem się z tym trochę i w pliku konfiguracyjnym zmieniłem czułość myszki na większą
i pomogło, ale tylko połowicznie. W jaskiniach i budynkach myszka chodzi w porządku,
ale na zewnątrz jest strasznie szybka i znowu ciężko tak grać. Wychodzi na to, że w zamkniętych
pomieszczeniach myszka chodzi 2 razy wolniej. Nie wiem jak to naprawić. :(


To trochę dziwne bo czułość myszki powinna być niezależna od tego gdzie się znajdujesz. A grasz na jakimś starym kompie? Podaj specyfikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 15:00, doctorwho napisał:

To trochę dziwne bo czułość myszki powinna być niezależna od tego gdzie się znajdujesz.


Też mnie to dziwi, ale naprawdę jest tak jak mówię, kamera obraca sie dwa razy wolniej w pomieszczeniach i jaskiniach.

Dnia 26.10.2014 o 15:00, doctorwho napisał:

A grasz na jakimś starym kompie? Podaj specyfikacje.


Mój komp jakimś jaskiniowcem to to nie jest:
GF GTX 460
AMD Phenom II x4 955 podkręcony do 3.4 bodajże
4GB RAM
Win 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 14:46, WeziWoo napisał:

> To trochę dziwne bo czułość myszki powinna być niezależna od tego gdzie się znajdujesz.

Też mnie to dziwi, ale naprawdę jest tak jak mówię, kamera obraca sie dwa razy wolniej
w pomieszczeniach i jaskiniach.

> A grasz na jakimś starym kompie? Podaj specyfikacje.

Mój komp jakimś jaskiniowcem to to nie jest:
GF GTX 460
AMD Phenom II x4 955 podkręcony do 3.4 bodajże
4GB RAM
Win 7


Ja u siebie na moim nowszym kompie sprawdziłem i nie mam wolniejszych ruchów kamery w budynku. A i jeszcze jedno pytanko grasz w zwykłą 2 czy NK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2014 o 14:21, doctorwho napisał:

Ja u siebie na moim nowszym kompie sprawdziłem i nie mam wolniejszych ruchów kamery w
budynku. A i jeszcze jedno pytanko grasz w zwykłą 2 czy NK?


Grałem i na samej podstawce i na dodatku, ciągle to samo. Dziwne jest, to że w internecie nie spotkałem się z podobnym przypadkiem. Chyba jestem jedynym pechowcem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2014 o 18:09, WeziWoo napisał:

> Ja u siebie na moim nowszym kompie sprawdziłem i nie mam wolniejszych ruchów kamery
w
> budynku. A i jeszcze jedno pytanko grasz w zwykłą 2 czy NK?
>

Grałem i na samej podstawce i na dodatku, ciągle to samo. Dziwne jest, to że w internecie
nie spotkałem się z podobnym przypadkiem. Chyba jestem jedynym pechowcem :/


Chyba tak bo ja też nie wyczytałem nigdzie o takim problemie a sam tego nie doświadczam. Może z inną myszką spróbuj ewentualnie reinstal bo inne rzeczy już mi do głowy nie przychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczas ładowania się save gra się wyłącza i wyskakuje taki błąd, jak ładuje innego save gra wchodzi normalnie, rozumie że się po prostu jakiś plik z zapisu gry zniszczył, ale czy jest opcja żeby go naprawić?

20141117003523

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do folderu, w którym zainstalowałeś grę i odszukaj tam folder System, a w nim plik Gothic.ini. Otwórz ten plik za pomocą Notatnika i znajdź linijkę soundEnabled=1. Zamiast jedynki wstaw zero i zapisz zmiany w pliku. Przejdź interesujący Cię fragment (oczywiście gra nie będzie miała dźwięku), a następnie odkręć zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam nietypowy problem, grę przeszedłem parędziesiąt razy ale nigdy się z tym nie spotkałem,
problem w tym, że podczas zabijania smoków, wyeliminowałem je w kolejności jakiej mi zlecał to Orlik (mogłem przekręcić imię), zabiłem 3 - bagiennego, lodowego, i na wulkanie, podczas rozmowy z facetem na tronie w GD oczywiście (mam słabą pamięć do imion myślę że każdy wie o kogo chodzi) oznajmiłem mu, że zabiłem wszystkie smoki po czym mi pogratulował, wiedziałem że były 4...wybrałem się więc mimo to do fortecy, doszliśmy z Gornem do połowy drogi, on poszedł w swoją stronę, ja doszedłem do smoka i zaczyna się walka...atakuje go czym mogę, bronią czarami, kusza...nic go zupełnie nie rusza, ani trochę, jak naprawić ten błąd? Czy jest w ogóle taka opcja? Postać jest na pewno dostatecznie silna żeby mu coś zrobić więc nie wiem co to może być...Oko mam też założone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować