Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2008 o 22:46, Clear napisał:

Poszukiwacze z jednej strony są nawet ciekawi, ale z drugiej strony to utrudniają życie
graczowi. Mozna Jobla od nich dostać...Twórcy gry posunęli się troche w strone Władcy
Pierścieni tylko tym razem nie Frodo a Bezi :P


Jakby tak się bliżej przyjrzeć to faktycznie powiązań trochę jest... Powiedzmy, że Bezimienny jest Frodem, Oko Innosa - Jedynym Pierścieniem, Poszukiwacze istnieją jako Nazgule, Xardas to Gandalf (ewentualnie zdrajca Saruman)... To tak z grubsza, bo można jeszcze trochę pododawać treści w tej kategorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem już do Kolonii:) i pre dalej! ...ale zanim znowu zagłębię się w świat Gothic II muszę zadać kilka pytanek:
- o co chodzi z błędnym ognikiem?
- zjadłem "ileś tam" grzybków zwących się mięso kopacza i dostałem bonus +10 do many. Jest on jednorazowy czy będzie się powtarzał po kolejnych porcjach?
- czy bezimienny umie biec sprintem, a nie tylko truchcikiem? Mikstur szybkości jest strasznie mało, a niestety są mi bardzo potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 20:28, Forgotten napisał:

Doszedłem już do Kolonii:) i pre dalej! ...ale zanim znowu zagłębię się w świat Gothic
II muszę zadać kilka pytanek:
- o co chodzi z błędnym ognikiem?
- zjadłem "ileś tam" grzybków zwących się mięso kopacza i dostałem bonus +10 do many.
Jest on jednorazowy czy będzie się powtarzał po kolejnych porcjach?
- czy bezimienny umie biec sprintem, a nie tylko truchcikiem? Mikstur szybkości jest
strasznie mało, a niestety są mi bardzo potrzebne

Na pierwsze pytanie powiem:Ognik wyszukuje Ci różne żeczy(Ale czekaj to nie z NK?)]
A na 3:Nie...albo mikstury szybkości albo nic...niestety. jakoś sobie musisz radzić.(A może jakiś artefakt jest?Ale chyba nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 20:28, Forgotten napisał:

- o co chodzi z błędnym ognikiem?

Błędny Ognik hmm to takie latające stworzonko ;] taki duszek. Dowiesz się o nim w dodatku NK. Riordrian opowie Ci o nim. A w G2 to tylko taki stworek do zabicia.

Dnia 09.05.2008 o 20:28, Forgotten napisał:

- zjadłem "ileś tam" grzybków zwących się mięso kopacza i dostałem bonus +10 do many.

Oj wątpię ... bo mięso kopacza nic nie daje. Tylko ciemny grzyb jak zjesz 50 sztuk to dostaniesz +5 many.

Dnia 09.05.2008 o 20:28, Forgotten napisał:

Jest on jednorazowy czy będzie się powtarzał po kolejnych porcjach?

Nie możesz korzystać ale z ciemnych grzybów tyle razy ile ich nazbierasz. Ale za każdym razem 50 musisz zjeść.

Dnia 09.05.2008 o 20:28, Forgotten napisał:

- czy bezimienny umie biec sprintem, a nie tylko truchcikiem? Mikstur szybkości jest
strasznie mało, a niestety są mi bardzo potrzebne

Nie nie umie. Tylko mikstura szybkości go przyspiesza. Bądź zjedzenie zębatego ziela. A jak to Ci nie odpowiada to polecam przemianę w cieniostwora,wilka lub warga ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie - ognik to syf. Minimalna prędkość i słaby zasięg szukania - strata pkt. umiejętności, a o te trudno w Nocy Kruka, zapewniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 20:28, Forgotten napisał:

- o co chodzi z błędnym ognikiem?


Błędne ogniki które spotykasz w grze nie służą do niczego, można je co najwyżej zabić za bardzo małą ilość expa. W NK otrzymasz amulet pozwalający Ci przywoływać własnego ognika ale to inna historia.

Dnia 09.05.2008 o 20:28, Forgotten napisał:

- zjadłem "ileś tam" grzybków zwących się mięso kopacza i dostałem bonus +10 do many.
Jest on jednorazowy czy będzie się powtarzał po kolejnych porcjach?


Ten bonus otrzymujesz po zjedzeniu 50 grzybów, o ile wiem jest on jednorazowy.

Dnia 09.05.2008 o 20:28, Forgotten napisał:

- czy bezimienny umie biec sprintem, a nie tylko truchcikiem? Mikstur szybkości jest
strasznie mało, a niestety są mi bardzo potrzebne


Nie, bez mikstur (lub zębatego ziela) nie pobiegasz.

EDIT:
->mlynar911

Bonus z grzybków jest wielokrotny? A to nie wiedziałem, trzeba to będzie wykorzystać przy następnej grze.
Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 20:39, Karharot napisał:

>
> - zjadłem "ileś tam" grzybków zwących się mięso kopacza i dostałem bonus +10 do
many.
> Jest on jednorazowy czy będzie się powtarzał po kolejnych porcjach?

Ten bonus otrzymujesz po zjedzeniu 50 grzybów, o ile wiem jest on jednorazowy.

> -


Po zjedzeniu 50 grzybów dostajemy +2 do many.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yee:P naprawiłem właśnie oko innosa i znów wyruszam do koloni górniczej. Mam jednak przed tym kilka pytanek:
- mam zabrać młot innosa dla sędziego. Czy zabranie go spowoduje reakcje magów ognia - tzn atak na mnie?
- Diego ukrył mała fortunkę w miejscu gdzie zaczął się gothic pierwszy. Gdzie ona konkretnie się znajduje? Byłem w tym miejscu przed przyjęciem zadania i niczego nie znalazłem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 15:05, Forgotten napisał:

- mam zabrać młot innosa dla sędziego. Czy zabranie go spowoduje reakcje magów ognia
- tzn atak na mnie?

Zaatakują jeśli cie zobaczą, uśpij strażnika i zabierz młot. Magom nie będzie potrzebny.

Dnia 10.05.2008 o 15:05, Forgotten napisał:

- Diego ukrył mała fortunkę w miejscu gdzie zaczął się gothic pierwszy. Gdzie ona konkretnie
się znajduje? Byłem w tym miejscu przed przyjęciem zadania i niczego nie znalazłem:P

Jak grałeś w jedynkę to zaraz po rozmowie z diego nie idź w stronę zamku tylko skręć w prawo, idź wzdłuż tego jeziorka a trafisz napewno, uważaj na orków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 15:07, 143872 napisał:

Magom nie będzie potrzebny.


A bezimiennemu tak,ponieważ to zadanie najemnikiem chyba trzeba wykonać.Tak na marginesie to trochę głupie że ten nowicjusz pilnujący oka nie robi żadnego rabanu po tym jak się budzi,przecież to niby jest taka święta relikwia dla magów,a nie reagują że im ją skradziono sprzed nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 15:20, karolek44 napisał:

on pilnuje młota a nie oka


Wiem że pilnuje młota,a w mojej wypowiedzi właśnie o młot chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 20:39, Karharot napisał:

EDIT:
->mlynar911

Bonus z grzybków jest wielokrotny? A to nie wiedziałem, trzeba to będzie wykorzystać
przy następnej grze.
Dzięki:)

A nie jest? ;p W NK przynajmniej nie ;p i zamiast +10 to daje +5. Ehhh dawno dawno dawno w podstawkę nie grałem. Teraz tak sobie wspominam dawne dobre czasy spędzone z G2 bez dodatku. Co to było za siekanie ;D Ale jestem pewny ,że w podstawce ten bonus nie jest jednorazowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 15:29, karolek44 napisał:

ale napisałeś nowicjusz pilnujący oka


Masz rację,dopiero teraz to zauważyłem.Zdarza się o czym innym myślałem,a co innego napisałem.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kowal Jan z zamku w górniczej dolinie jest skłonny zrobić mi zbroję ze smoczych łusek. Potrzebuje aż dwudziestu:P niestety nie wiem skąd je wziąć... żadnej do tej pory nie znalazłem. Może brak mi odpowiedniej umiejętności? jeśli tak to kto mnie jej nauczy?
Trochę rozczarowałem się skarbem lodowego smoka;d sądziłem, że cała góra kosztowności przemieni się na złoto itp a w rzeczywiści znalazłem bardzo dobry miecz, zwoje, miksturę i kilka mieszków.
Zwierzoludzie? ciekawe skąd się wzięli;)?
Warto przeszukać górniczą dolinę czy skupić się głównie na smokach?
Wprawdzie pytałem się wcześniej o błędne ogniki, ale wciąż nie wiem jak je zabić:/ mieczem nie mogłem, łukiem również, czary nie działają.
Oprócz tego wszystko gra:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 20:19, Forgotten napisał:

Kowal Jan z zamku w górniczej dolinie jest skłonny zrobić mi zbroję ze smoczych łusek.
Potrzebuje aż dwudziestu:P niestety nie wiem skąd je wziąć... żadnej do tej pory nie
znalazłem. Może brak mi odpowiedniej umiejętności? jeśli tak to kto mnie jej nauczy?

Musisz się nauczyć odczepiania łusek od ciał smoków. Nauczy cię tego jeden z łowców smoków (pamiętasz tę grupkę którą spotkałeś przy wejściu do doliny? Powinni się znajdować niedaleko lodowej krainy, przy wodospadzie)

Dnia 10.05.2008 o 20:19, Forgotten napisał:

Warto przeszukać górniczą dolinę czy skupić się głównie na smokach?

Warto. Chociażby dla samej przyjemności z grania:)

Dnia 10.05.2008 o 20:19, Forgotten napisał:

Wprawdzie pytałem się wcześniej o błędne ogniki, ale wciąż nie wiem jak je zabić:/ mieczem
nie mogłem, łukiem również, czary nie działają.

Ja je rozwalałem normalnie, mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 20:23, Darkstar181 napisał:

Ja je rozwalałem normalnie, mieczem.

A ja właśnie nie mogę:P! Niezależnie kiedy zaatakuje i z jakiej odległości ognik nadal unosi się koło bezimiennego zamiast zginąć. Dziwne. Podobnie jest z zapisem gry - na zachód od miasta jest szałas myśliwego(ten drugi), a przed nim około 15 metrów mała budowla z drewna z daszkiem. Nie da się pod nim zapisać gry... przez takie miejsca niejednokrotnie traciłem kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt(!) minut grania. Zamiast zapis wybierałem nowa gra. Ehh:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować