Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2008 o 14:47, swietlik94 napisał:

Chodziło mi co bardziej się opłaca kupić, a nie wydawać PN, dla ścisłości ;).

Zależy do czego ci to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 14:57, gto65 napisał:

> Chodziło mi co bardziej się opłaca kupić, a nie wydawać PN, dla ścisłości ;).
Zależy do czego ci to?

Źle wcześniej sformułowałem pytanie - chodzi mi o to co bardziej opłaca się kupować - łuki czy kusze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 15:10, swietlik94 napisał:

> > Chodziło mi co bardziej się opłaca kupić, a nie wydawać PN, dla ścisłości ;).

> Zależy do czego ci to?
Źle wcześniej sformułowałem pytanie - chodzi mi o to co bardziej opłaca się kupować -
łuki czy kusze?


Łuk szybciej strzela, ma mniejszy dmg
Kusza wolniej strzela, ma większy dmg
Sam wybierz co chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 15:10, swietlik94 napisał:

> > Chodziło mi co bardziej się opłaca kupić, a nie wydawać PN, dla ścisłości ;).

> Zależy do czego ci to?
Źle wcześniej sformułowałem pytanie - chodzi mi o to co bardziej opłaca się kupować -
łuki czy kusze?

Bardziej opłaca się kusz (według mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie różnicy między szybkostrzelnością nie ma. Bynajmniej niż takiego nie zauważyłem. Jednak mimo wszystko kusze mają większe dmg. a i w NK wymagają siły zamiast zręczności. :) O ile mi wiadomo do łuki mają większy zasięg... ale nie jestem co do tego przekonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początkowych etapach gry chyba lepiej sprawdzają się łuki,są szybsze i wymagają mniejszej liczby zręczności, natomiast kuszę są dużo potężniejsze jednak ich przeładowywanie trochę trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się na początku gry łuki później gdy będziesz bardziej silny i wytrzymały to wtedy kusze. Ja bardzo lubię kusze za łukami nie przepadam ale na początku faktycznie kusze są za wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 23:15, mateusz.1994. napisał:

Zgadza się na początku gry łuki później gdy będziesz bardziej silny i wytrzymały to wtedy
kusze. Ja bardzo lubię kusze za łukami nie przepadam ale na początku faktycznie kusze
są za wolne.


Jak w Gothic 1. Tylko, że tam obowiązkowo musiałeś "umieć" łuki, by przejść do kusz. W NK jest ciekawiej - kusze zalezą od siły, a łuki od zręczności. Osobiście preferuje łuki, fajnie mieć na plecach 2-metrowego "delikwenta":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 18:06, Lord Andre 1 napisał:

Nie jest tak jak w G3 Można i skakać i biegać i ......


Że jak, w Gothic 3 tylko chodzisz jeśli masz kuszę czy jak...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skakać nie można. W G3 jest dostępny także sprint i nie jestem pewien, czy przy używaniu kuszy można tylko chodzić, czy biec truchcikiem. Chyba jednak ta druga opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w G3 nie grałem ale wnioskuje z wypowiedzi kolegi powyżej, że jeżeli wyjmujesz kusze to nie możesz biegać oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości:

Jeżeli w G3 przyciśniemy Shift i dopiero strzałkę w górę - bohater idzie
Jeżeli tylko strzałkę w górę - bohater biegnie truchcikiem
Jeżeli strzałkę w górę, a następnie Shift - bohater biegnie sprintem

I jeżeli używamy kuszy, to albo bohater idzie, albo biegnie truchcikiem (przy odbijaniu Vengardu używałem kuszy i wtedy to zauważyłem). Ale jak sobię przypomnę walkę, to można było biec truchcikiem, ale skakać chyba nie lub bardzo nisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 18:24, Gumiś2 napisał:

Dla ścisłości:

Jeżeli w G3 przyciśniemy Shift i dopiero strzałkę w górę - bohater idzie
Jeżeli tylko strzałkę w górę - bohater biegnie truchcikiem
Jeżeli strzałkę w górę, a następnie Shift - bohater biegnie sprintem

I jeżeli używamy kuszy, to albo bohater idzie, albo biegnie truchcikiem (przy odbijaniu
Vengardu używałem kuszy i wtedy to zauważyłem). Ale jak sobię przypomnę walkę, to można
było biec truchcikiem, ale skakać chyba nie lub bardzo nisko.


Wydaje mi się, że można biegać truchcikiem i skakać też chyba można i to chyba normalnie. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Erm.

Jak mam zostać czeladnikiem u Thorbena? Ide do tego pierwszego księdza, gadam mu moją historię a on gada, że kłamie i nie dał mi błogosławieństwa ><. Poszedłem do tego drugiego, co się kręci koło kupców. On mi błogosławieństwo dał. Ale za cholere nie moge wziąć od tego co wygłasza mówienie do obytwateli. Co zrobić?

Skąd wziąć ten miecz jak chce byc czeladnikiem u kowala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować