Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Kupiłem w zamku w Górniczej Dolinie od Jana, łowcy smoków, ostrze, ale nie wiem jak wykuć z niego jakąś broń. Nie mogę go rozgrzać w piecu, schłodzić w wodzie ani od razu użyć na kowadle. Jedyną opcją jest naostrzyć na takim kole, ale jak naostrzę to ostrze znika z mojego ekwipunku i żadnego miecza itp. nie ma. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 16:11, konio1073 napisał:

Jestem ciekaw jakby to miało wyglądać. Arena na której naparza się kilkuset Bezich-Najemników,
Bezich-Strażników miejskich i Bezich-Magów ? :)


Nie, raczej możliwość stworzenia kilkuosobowej drużyny (jedna z osób stawia coś na zasadzie serwera, inne się do niej podłączają) i wspólnego przechodzenia Gothica (odpowiednio zwiększone siły wroga dla ilości graczy, powiedzmy max-4). Przy czym wspólny dziennik i możliwość zapisu stanu gry. To wcale nie byłoby takie głupie. Multi to nie musi być od razu MMO :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 11:54, Choinix napisał:

> Jestem ciekaw jakby to miało wyglądać. Arena na której naparza się kilkuset Bezich-Najemników,

> Bezich-Strażników miejskich i Bezich-Magów ? :)

Nie, raczej możliwość stworzenia kilkuosobowej drużyny (jedna z osób stawia coś na zasadzie
serwera, inne się do niej podłączają) i wspólnego przechodzenia Gothica (odpowiednio
zwiększone siły wroga dla ilości graczy, powiedzmy max-4). Przy czym wspólny dziennik
i możliwość zapisu stanu gry. To wcale nie byłoby takie głupie. Multi to nie musi być
od razu MMO :P.

Tak by było całkiem fajnie, tylko musieliby utrudnić jakoś walki z potworami - 4 Bezich poradzi sobie z każdym stworem, muszą zwiększyć ich siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 15:27, konio1073 napisał:

Tak by było całkiem fajnie, tylko musieliby utrudnić jakoś walki z potworami - 4 Bezich
poradzi sobie z każdym stworem, muszą zwiększyć ich siłę.


Przecież napisałem o tym. I napisałem Ci tylko jak miałoby to funkcjonować, gdyż w praktyce nikt się nie zabiera za zrobienie tego typu Gothic-multiplayer. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 17:15, Choinix napisał:

> Tak by było całkiem fajnie, tylko musieliby utrudnić jakoś walki z potworami - 4
Bezich
> poradzi sobie z każdym stworem, muszą zwiększyć ich siłę.

Przecież napisałem o tym. I napisałem Ci tylko jak miałoby to funkcjonować, gdyż w praktyce
nikt się nie zabiera za zrobienie tego typu Gothic-multiplayer. Niestety.


No pewnie, że niestety. Jakbym umiał robić w Blenderze, albo jakimś innym programie do tworzenia grafiki, i miałbym grupę zapaleńców, sam bym zrobił multi do Gothica. No, ale - prawda boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ostrza się raczej nie stosowało do wykuwania broni.. to chyba były stalowe pręty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 09:47, Wrukos napisał:

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ostrza się raczej nie stosowało do wykuwania broni..
to chyba były stalowe pręty..

Wykłuwać broń umiem z surowego żelaza(potrafię wykuć zwykły miecz i magiczny miecz), jednak po coś musi być to ostrze, zresztą po co dałoby się ostrzyć je na tym kole kowalskim i dlaczego to znika później z ekwipunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 10:17, wojcio102 napisał:

Wykłuwać broń umiem z surowego żelaza(potrafię wykuć zwykły miecz i magiczny miecz),
jednak po coś musi być to ostrze, zresztą po co dałoby się ostrzyć je na tym kole kowalskim
i dlaczego to znika później z ekwipunku?

Ostrze chyba było potrzebne do tych mieczów magicznych typu Długie Ostrze na Smoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 19:47, jakubg7 napisał:

Ostrze chyba było potrzebne do tych mieczów magicznych typu Długie Ostrze na Smoki.


Bullshit, miecze te wykuwało się z rudy i smoczej krwii oraz starego, dobrego stalowego prętu.

Jak zauważyli koledzy wyżej to zwykłe ostrze jest kompletnie bezużyteczne, chyba powstało tylko po to, żeby ładnie wyglądało jak enpece coś tam robią przy szlifierce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam 90% walki bronią jednoręczną, jestem paladynem i nikt mnie nie umie nauczyć więcej. Wszyscy powiadają "Jesteś za dobry". Czy da się wyuczyć walki bronią jednoręczną do 100%, a jeżeli tak to u kogo?
Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 19:18, wojcio102 napisał:

Witam!
Mam 90% walki bronią jednoręczną, jestem paladynem i nikt mnie nie umie nauczyć więcej.
Wszyscy powiadają "Jesteś za dobry". Czy da się wyuczyć walki bronią jednoręczną do 100%,
a jeżeli tak to u kogo?
Pozdro!

To chyba tylko na statku po wyprawie do Irdorath uczy cię Gorn albo ktoś inny (zapomniałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 19:46, Gumisiek2 napisał:

Wyprawa na Irdorath to rozdział VI.

Czytałem, że jakiś facet chyba Bullat czy jakoś tak stoi na drodze z Górniczej Doliny do Przełęczy, obok zwłok paladyna. Znalazłem tego "nauczyciela" jednak jest tylko opcja "Chciałbyś zostać moim uczniem?". Jak to zrobić, żeby mnie nauczył? Bardzo mi zależy, bo w VI rozdziale będę miał tak wysoki lvl, że będzie się ciężko zbierało PN, a oszczędzać ich nie chcę, bo zbyt duża pokusa wydawania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 19:18, wojcio102 napisał:

Witam!
Mam 90% walki bronią jednoręczną, jestem paladynem i nikt mnie nie umie nauczyć więcej.
Wszyscy powiadają "Jesteś za dobry". Czy da się wyuczyć walki bronią jednoręczną do 100%,
a jeżeli tak to u kogo?
Pozdro!


Jeżeli jesteś paladynem, to do 100% uczy Lord Hagen, rezydujący w Górnym Mieście. Jeżeli on już nie może (bo stoi z rycerzami i czeka) to na dworze Irdorath nauczy Cię tego Gorn lub Lee jeśli ich weźmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod Windows7 chodzi Gothic? Chciałem sobie kupić Sage, bo dawno nie grałem, a teraz jeszcze na dodatek "trójkę" do gazety wrzucili i nie wiem czy brać. Próbował ktoś? Nie ma żadnych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram aktualni w mod ''Jaktyl" i muszę powiedzieć, że jest świetny! W

Spoiler

misji Zatruty byłem nieźle wystraszony bo już nie miałem prawie nic co mogłem zjeść a życie leciało... jednak dałem radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować