Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Witam, mam następujący problem z grą Gothic II: NK. Grałem w tą grę już wcześniej i nie było żadnych problemów. Jednak po update Windowsa XP do SP3, i zmianie karty graficznej, gra się nie uruchamia. Gra się instaluje poprawnie, wszystko jest w porządku, klikam na ikonkę startu gry i... nic się nie dzieje. Nie wyskakuje żaden błąd, nie pojawia się czarny ekran, po prostu nic. Po sprawdzeniu w menedżerze zadań Windowsa okazuje się, że jest otwarty proces "Gothic2". Ktoś ma jakiekolwiek pojęcie, co może być przyczyną nie uruchamiania się gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy quest związany z figurką Innosa dla Darona jest dostępny tylko w NK czy w podstawce też? nie chce mi się zbierać 1000 sztuk złotych monet za wejście do klasztoru + 150 za owce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra,a czy wiesz,kiedy Lares będzie nam mówił o wyboru 3 "frakcji"(ujmijmy to tak) i czy wpłynie to jakoś na rozgrywke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podstawową wersję gry bez dodatku, to Lares będzie o tym mówił już w czasie pierwszej rozmowy. Jeśli chodzi o dodatek, to Lares poruszy tę kwestię, gdy

Spoiler

bohater powie mu, że Vatras go przysłał, gdyż Lares może pomóc Bezimiennemu. Jednak aby Vatras wysłał nas do Laresa, należy oddać magowi wody list od Cavalorna, który zdobędziemy, gdy pomożemy Cavalornowi w rozprawieniu się z bandytami. Najlepiej rozmawiając z Vatrasem, poruszyć wszystkie możliwe kwestie, wtedy na koniec rozmowy da nam fragment pierścienia i wyśle nas do Laresa

. Tak czy inaczej, poruszenie przez Laresa kwestii wyboru tych 3 frakcji nie odgrywa większej roli w fabule, jedynie w dodatku Lares
Spoiler

może nam pomóc w dołączeniu do jednej z gildii

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,lecz mam jeszcze inne pytanie: Gdzie jest 4 nowicjusz,którego mam zwerbować do sprzątania sal w klasztorze? Wziąłem Bado,nowicjusza krążącego koło klasztoru (czy tam niedaleko jego) oraz tam na dole,niedaleko alchemika. Czy można jeszcze zdobyć próbę ognia jeżeli się nie zrobiło tego zadania dla Goraxa z kiełbasą,lecz zrobiło się z winem? I czy w zadaniu dla Pyrokara po znalezieniu tej skrzyni z zagadką,będzie tam pusta runa do zadania dla innego maga,czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gdzie jest 4 nowicjusz,którego mam zwerbować do sprzątania sal w klasztorze.
Pogadaj z nowicjuszami w kościele.

Dnia 17.02.2011 o 21:36, bobobo napisał:

Czy można jeszcze zdobyć próbę ognia jeżeli się nie zrobiło tego zadania dla Goraxa z kiełbasą,lecz zrobiło się z winem?

Szczerze mówiąc nie wiem o co dokładnie chodzi w tym pytaniu.

Dnia 17.02.2011 o 21:36, bobobo napisał:

I czy w zadaniu dla Pyrokara po znalezieniu tej skrzyni z zagadką,będzie tam pusta runa do zadania dla innego >maga,czy coś innego?

Tak,będzie tam pusta runa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2011 o 23:48, raven91 napisał:

Szczerze mówiąc nie wiem o co dokładnie chodzi w tym pytaniu.


Proste: Jak się pójdzie do goraxa,on da ci zlecenie,abyś poszedł do spiżarni i rozdał kiełbasę wszystkim nowicjuszom. Ja głupi,niestety wziąłem opcję,że zakończyłem zadanie,lecz tak na prawde nie rozdałem ani jedenj kiełbasy,i powiedział,że ją zjadłem (xD) i że mi wybaczy,bo jestem tu nowy. No i potem daje nam zlecenie,abyśmy dali Orlanowi wino,a on da musi dać nam 240 sztuk złota. No i jak się zrobiło to drugie,a nie to pierwsze,to można jeszcze przyłączyć się do magów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nadal można liczyć na szansę zostania magiem, jednak lepiej nie zepsuć innych zadań dla magów (tj.

Spoiler

lepiej oddać zaginioną recepturę Neorasowi, a nie Opolosowi, gdyż wtedy może pojawić się problem z dołączeniem do magów

)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 12:59, bobobo napisał:

A właśnie. Ktoś wie gdzie jest ta receptura?


Jeżeli dobrze pamiętam to receptura jest w spiżarni klasztoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko portu jest wyspa, znajdziesz na niej jaskinię, w której Gildia Złodziei przechowuje swoje łupy. W zagarnięciu ich dla siebie pomoże Ci właśnie ten klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 20:25, Gumisiek2 napisał:

Niedaleko portu jest wyspa, znajdziesz na niej jaskinię, w której Gildia Złodziei przechowuje
swoje łupy. W zagarnięciu ich dla siebie pomoże Ci właśnie ten klucz.


A co tam dokładnie jest? (w przybliżeniu). Czy tam na wyspie jest coś niebezpiecznego? Wystarczy mi kula ognia i dobry mieczyk? Z którym levelem będąc magiem udać się do doliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 23:54, bobobo napisał:

Z którym levelem będąc magiem udać się do doliny?

Ja zawsze wybierałem się tam mając lvl 10+ Po prostu robiłem wszystkie questy które można było robić w Khorinis + zabijałem troche potworków i wio do doliny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 20:25, Gumisiek2 napisał:

Niedaleko portu jest wyspa, znajdziesz na niej jaskinię, w której Gildia Złodziei przechowuje
swoje łupy. W zagarnięciu ich dla siebie pomoże Ci właśnie ten klucz.


Chodzi ci o wyspe, obok wejścia do gildii czy tam gdzie trzeba płynąć cały czas do przodu? (chodzi mi o miejsce,gdzie przechowywane byly skarby jakiegoś jegomościa w NK)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 11:01, bobobo napisał:

Chodzi ci o wyspe, obok wejścia do gildii czy tam gdzie trzeba płynąć cały czas do przodu? (chodzi mi o miejsce,gdzie przechowywane byly skarby jakiegoś jegomościa w NK)

Chodzi raczej o te wyspe, do ktorej trzeba plynac na zachod. Kluczem z sakiewki od Hanny otwierasz dwie skrzynie, z dwoma kolejnymi radzisz sobie za pomoca wytrycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 01:42, Ecko09 napisał:

> >

Z tego co pamiętam to jest kilka jaszczurów.


I przed samymi skrzynkami pulapka z kolcow - gdzies jest wylacznik na scianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie,gdzie można kupić wytrychy,nie przyłączając się do gildii złodzieji? (oprócz Thorbena,oczywiście)
Gdzie jest jaskinia bandytów gdzieś obok wokół miasta,których trza ubić,w związku z questem od Harada? (Znalazłem już tą jaskinię niedaleko farmy Akila,przeczytałem notatkę,i wiem,że bandyci mają wtykę w straży. Tera muszę się dostać do tamtej jaskini,aby rozwiązać zagadkę. Oczywiście,nie chce abyście mi mówili,kto jest dealerem,chce mieć jakąś zabawę ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować