Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Witam wszystkich , prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu z otwieraniem kufrów wytrychami i kluczami , mam 19 wytrychów , przeszedłem szkolenie u tego stolarza Thorbena i gdy dojde do obojętnie jakiego kufra gdzie potrzebny jest wytrych bądż klucz , klikam w okienku przedmiotów na wytrych bądż klucz celem otwarcia tego kufra i nie zabiera przedmiotu , to znaczy stoje schylony nad kufrem i nic sie nie dzieje , czy coś sie zawiesiło.. Jestem na poziomie 10 mam 50% siły 33% zręczności , tak samo dzieje sie z użyciem kuszy bądż łuku nie wklikuje sie pomimo spełnionych warunków użycia , prosze o pomoc co to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 13:57, nostra1 napisał:

Witam wszystkich , prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu z otwieraniem kufrów wytrychami
i kluczami , mam 19 wytrychów , przeszedłem szkolenie u tego stolarza Thorbena i gdy
dojde do obojętnie jakiego kufra gdzie potrzebny jest wytrych bądż klucz , klikam w okienku
przedmiotów na wytrych bądż klucz celem otwarcia tego kufra i nie zabiera przedmiotu
, to znaczy stoje schylony nad kufrem i nic sie nie dzieje , czy coś sie zawiesiło..
Jestem na poziomie 10 mam 50% siły 33% zręczności , tak samo dzieje sie z użyciem kuszy
bądż łuku nie wklikuje sie pomimo spełnionych warunków użycia , prosze o pomoc co to
może być

Po pierwsze nie musisz klikać na wytrych/klucz w ekwipunku.
Po drugie, aby otworzyć kufer musisz nacisnąć CTRL (gdy jest on podświetlony), wtedy Bezimienny się schyla i musisz dusić strzałki (lewo/prawo) żeby go otworzyć ;D
Nic trudnego niby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 14:27, jakubg7 napisał:

> Witam wszystkich , prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu z otwieraniem kufrów wytrychami

> i kluczami , mam 19 wytrychów , przeszedłem szkolenie u tego stolarza Thorbena i
gdy
> dojde do obojętnie jakiego kufra gdzie potrzebny jest wytrych bądż klucz , klikam
w okienku
> przedmiotów na wytrych bądż klucz celem otwarcia tego kufra i nie zabiera przedmiotu

> , to znaczy stoje schylony nad kufrem i nic sie nie dzieje , czy coś sie zawiesiło..

> Jestem na poziomie 10 mam 50% siły 33% zręczności , tak samo dzieje sie z użyciem
kuszy
> bądż łuku nie wklikuje sie pomimo spełnionych warunków użycia , prosze o pomoc co
to
> może być
Po pierwsze nie musisz klikać na wytrych/klucz w ekwipunku.
Po drugie, aby otworzyć kufer musisz nacisnąć CTRL (gdy jest on podświetlony), wtedy
Bezimienny się schyla i musisz dusić strzałki (lewo/prawo) żeby go otworzyć ;D
Nic trudnego niby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jakubb 7 za podpowiedż ale nie całkiem o to mi chodziło , podam przykład , zabiłem bandyte Dextera w ich kryjówce oraz pozostałych , zabrałem Dexterowi klucz do jego skrzyni , podchodze kufer jest podkreślony , wciskam ctrl bezimienny sie schyla i nic sie nie dzieje , i tak ze wszystkimi kuframi , docieram do nich mam klucz albo wytrych , schyla sie i dalej na nic nie reaguje . Tak samo jest z próbą użycia kuszy bądż łuku , gdy wybieram broń czyli np. kusze , spełniam warunki jej użycia , mam ją na plecach , ale dalej nie chce mi wklikać bełtów bądż strzał i nie moge użyć broni . Wspomne że wcześniej używałem i łuku i też kufry mi otwierało a teraz nie chce , Help !! , kto to rozgryzie to dam na tace za niego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 09:58, nostra1 napisał:

Dzięki Jakubb 7 za podpowiedż ale nie całkiem o to mi chodziło , podam przykład , zabiłem
bandyte Dextera w ich kryjówce oraz pozostałych , zabrałem Dexterowi klucz do jego skrzyni
, podchodze kufer jest podkreślony , wciskam ctrl bezimienny sie schyla i nic
sie nie dzieje , i tak ze wszystkimi kuframi , docieram do nich mam klucz albo wytrych
, schyla sie i dalej na nic nie reaguje . Tak samo jest z próbą użycia kuszy bądż łuku
, gdy wybieram broń czyli np. kusze , spełniam warunki jej użycia , mam ją na plecach
, ale dalej nie chce mi wklikać bełtów bądż strzał i nie moge użyć broni . Wspomne że
wcześniej używałem i łuku i też kufry mi otwierało a teraz nie chce , Help !! , kto
to rozgryzie to dam na tace za niego....



Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi ale jeżeli masz klucz to nie wystarczy się schylić tylko trzeba po schyleniu się wcisnąć strzałkę w górę, to samo z kuszą ctrl namierzasz cel strzałką w górę wystrzeliwujesz bełt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MacTavish1 dzięki za rade , kufry już otwieram ale nadal nie moge użyć kuszy lub łuku , wklikuje w przedmiotach np. kusze , mam ją na plecach ale póżniej w grze nie moge jej użyć , to samo z łukiem ,wciskam ctrl i bezimienny nie ściąga jej czyli kuszy z pleców , może robie coś nie tak , prosze o rade , nie jestem zawodowcem w grach ale ta gra jest fajna i szkoda mi z niej zrezygnować .JakubB 7 NIE WIEM NAWET JAK SIE ROBI REINSTAL GRY I BOJE SIE ŻE CAŁKIEM COŚ SPAPRAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 09:56, nostra1 napisał:

MacTavish1 dzięki za rade , kufry już otwieram ale nadal nie moge użyć kuszy lub łuku
, wklikuje w przedmiotach np. kusze , mam ją na plecach ale póżniej w grze nie moge jej
użyć , to samo z łukiem ,wciskam ctrl i bezimienny nie ściąga jej czyli kuszy z pleców
, może robie coś nie tak , prosze o rade , nie jestem zawodowcem w grach ale ta gra jest
fajna i szkoda mi z niej zrezygnować .JakubB 7 NIE WIEM NAWET JAK SIE ROBI REINSTAL GRY
I BOJE SIE ŻE CAŁKIEM COŚ SPAPRAM.

Broń dystansową ściągasz przyciskiem 2 lub spacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reinstal gry to nic trudnego.. Usuwasz i instalujesz ponownie ;)
Ale mówię Ci, zainstaluj sobie Service Pack 4, gra jest dużo lepsza, bo ten patch usuwa dość dużo błędów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 11:44, jakubg7 napisał:

Reinstal gry to nic trudnego.. Usuwasz i instalujesz ponownie ;)
Ale mówię Ci, zainstaluj sobie Service Pack 4, gra jest dużo lepsza, bo ten patch usuwa
dość dużo błędów ;)

Dzięki , tak zrobie , jednak są jeszcze przyzwoici ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , chciałem sie zapytać jak użyć zwojów leczenie lekkich bądż średnich ran , podaje przykład : Jestem zraniony , klikam w przedmiotach leczenie np. średnich ran , podkreśla mi ten zwój ale energi życiowej mi nie dodaje , pasek życia mam nadal taki sam , prosze o podpowiedż . Wiem że może są to proste sprawy ale jak już mówiłem nie jestem mistrzem w te gierki ale gra jest spoko i szkoda mi tych zwojów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 10:11, nostra1 napisał:

Witam wszystkich , chciałem sie zapytać jak użyć zwojów leczenie lekkich bądż średnich
ran , podaje przykład : Jestem zraniony , klikam w przedmiotach leczenie np. średnich
ran , podkreśla mi ten zwój ale energi życiowej mi nie dodaje , pasek życia mam nadal
taki sam , prosze o podpowiedż . Wiem że może są to proste sprawy ale jak już mówiłem
nie jestem mistrzem w te gierki ale gra jest spoko i szkoda mi tych zwojów...


Musisz zaznaczyć ten zwój, tak samo jak używa się broni. CTRL i W (czy strzałka w górę) jeśli dobrze pamiętam. I będzie przypisany do klawiszy odpowiadających za czary (4-0) i wtedy zamykasz ekwipunek wybierasz czar i rzucasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 10:24, Pieroo napisał:

> Witam wszystkich , chciałem sie zapytać jak użyć zwojów leczenie lekkich bądż średnich

> ran , podaje przykład : Jestem zraniony , klikam w przedmiotach leczenie np. średnich

> ran , podkreśla mi ten zwój ale energi życiowej mi nie dodaje , pasek życia mam
nadal
> taki sam , prosze o podpowiedż . Wiem że może są to proste sprawy ale jak już mówiłem

> nie jestem mistrzem w te gierki ale gra jest spoko i szkoda mi tych zwojów...

Musisz zaznaczyć ten zwój, tak samo jak używa się broni. CTRL i W (czy strzałka w górę)
jeśli dobrze pamiętam. I będzie przypisany do klawiszy odpowiadających za czary (4-0)
i wtedy zamykasz ekwipunek wybierasz czar i rzucasz

Dzięki.!!Pieroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie , w rozdziale drugim gry wróciłem z górniczej doliny gdzie wypełniłem wszystkie misje to znaczy odwiedziłem trzy kopalnie , uzyskałem odpowiednie wiadomości które dostarczyłem do zamku w górniczej dolinie , po czym dostałem list od dowódcy paladynów w zamku i dostarczyłem go do Khorinis do tego LORDA HAGENA , i po tych zadaniach powinienem zostać mianowany na Paladyna a ten Lord cały czas powtarza że musze na to zasłużyć , gdzie właśnie dostarczenie listu było warunkiem zostania Paladynem , co musze jeszcze zrobić żeby zostać tym Paladynem...????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałeś dostać Oko a nie zostać paladynem, tak mi się zdaje ale pamięć może mnie mylić ;). W kazdym razie graj dalej bo jesteś już blisko tego momentu w którym nim zostaniesz, po prostu graj i posuń fabułe trochę dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 10:38, nostra1 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie , w rozdziale drugim gry wróciłem z górniczej doliny gdzie
wypełniłem wszystkie misje to znaczy odwiedziłem trzy kopalnie , uzyskałem odpowiednie
wiadomości które dostarczyłem do zamku w górniczej dolinie , po czym dostałem list od
dowódcy paladynów w zamku i dostarczyłem go do Khorinis do tego LORDA HAGENA , i po tych
zadaniach powinienem zostać mianowany na Paladyna a ten Lord cały czas powtarza że musze
na to zasłużyć , gdzie właśnie dostarczenie listu było warunkiem zostania Paladynem ,
co musze jeszcze zrobić żeby zostać tym Paladynem...????

Paladynem zostaniesz w 4 rozdziale

Spoiler

po tym jak naprawisz oko Innosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej Paladynem zostajesz, gdy

Spoiler

uwolnisz Benneta z więzienia

:)
I to nie jest jeszcze 4. rozdział, tylko końcówka trzeciego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej zostać najemnikiem albo magiem, najlepiej magiem bo maga wszędzie wpuszczę a jeśli gramy w dodatek to jest się pierwszym magiem ognia w kręgu wody.

Zapraszam na moje forum www[m-K]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 08:20, krychan napisał:

Zapraszam na moje forum www[m-K]

Proszę Cię o nie zamieszczanie na forum takich reklam, w przypadku dwóch innych tematów w których to zrobiłeś pozwolę sobie zwrócić Twoją uwagę na ich treść - pomimo tego że oba miały "reklamę" w tytule żaden z nich nie był przeznaczony do zamieszczania w nich jakichkolwiek ogłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować