Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Mahou Sensei Negima / UQ Holder!

1083 postów w tym temacie

UQ Holder 81

Dnia 03.06.2015 o 13:32, Karharot napisał:

Oczywiście to tylko strzelanie w cmieno bo wciąż wiemy o tym wszystkim za mało...

Całkiem prawdopodobne - co innego uczyć się czegoś krok po kroku, a co innego wpychać całą wiedzę na raz albo co gorsza wiedzę zaawansowaną bez znajomości podstaw.

Dnia 03.06.2015 o 13:32, Karharot napisał:

Hm? Magia Erebea to była czysta czerń bez żadnej bieli, nawet ten opis "that swallows
everything" idealnie opisuje na czym polega natura tego zaklęcia.

Eh sorry, zawsze mi się merda przez sposób w jaki to Alamatsu przedstawia - czarne ciało i białe spirale ^^

Dnia 03.06.2015 o 13:32, Karharot napisał:

I wow! Chachazero zaczynała jako kukiełka do ulicznych przedstawień? Gdyby tylko jej
widownia wiedziała że gdy oni patrzą na kukiełkę otchłań z wnętrza kukiełki patrzy na
nich... i marzy oo tym co by im zrobiła gdyby tylko mogła XD

Co jeśli to nie Eva jest odpowiedzialna za zbrodnie, przez które ją ścigają, a Chacha? Eva zwyczajnie nie zniszczyła laleczki, bo była do niej przywiązana i dodatkowo naskrobała sobie poprzez atakowanie stróżów prawa chcących zamienić jej własność w wióry?

Dnia 03.06.2015 o 13:32, Karharot napisał:

Ciekawi mnie czy ten kontrast pomiędzy jeszcze niewinną Evą i jej kukiełką diabełka a
cyniczną Dark Evangel i anielską Chachamaru był zamierzony (świadomie lub podświadomie)
czy też to po prostu tak wyszło?

Biorąc pod uwagę, że póki co Akamatsu przedstawia wszystko - poza zakończeniem Negimy - w sposób przemyślany i logiczny, to może to być zamierzone. Będzie zabawnie jeśli Touta poprosi teraźniejszą wersję o pokaz taneczny i zapyta gdzie jej lalka xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder 81

Dnia 03.06.2015 o 18:02, Alamut napisał:

Co jeśli to nie Eva jest odpowiedzialna za zbrodnie, przez które ją ścigają, a Chacha? Eva zwyczajnie nie zniszczyła laleczki, bo była do niej przywiązana i dodatkowo naskrobała sobie poprzez atakowanie stróżów prawa chcących zamienić jej własność w wióry?

Bądź ostrożny z takimi domysłami drogi Alamucie, nagrodą dla tych którzy zbliżyli się za blisko prawdy może być doświadczenie wszystkiego w FPP...

Dnia 03.06.2015 o 18:02, Alamut napisał:

Biorąc pod uwagę, że póki co Akamatsu przedstawia wszystko - poza zakończeniem Negimy - w sposób przemyślany i logiczny, to może to być zamierzone. Będzie zabawnie jeśli Touta poprosi teraźniejszą wersję o pokaz taneczny i zapyta gdzie jej lalka xD

Taaa. Będzie zabawnie. Zwłaszcza jak Evciaa mu odpowie że lalki nie ma ale może użyć jego jako zastępstwa XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder 81

Dnia 04.06.2015 o 09:35, Karharot napisał:

Bądź ostrożny z takimi domysłami drogi Alamucie, nagrodą dla tych którzy zbliżyli się
za blisko prawdy może być doświadczenie wszystkiego w FPP...

Masz na myśli, że zostanę wessany do świata, w którym potencjalnie mogę zyskać nieśmiertelność i zostać chodzącą bombą termonuklearną? O_O

Dnia 04.06.2015 o 09:35, Karharot napisał:

Taaa. Będzie zabawnie. Zwłaszcza jak Evciaa mu odpowie że lalki nie ma ale może użyć
jego jako zastępstwa XD

Ciekawe co się stało z Chachamaru? W epilogu Negimy była wzmianka, że została pierwowzorem wszystkich androidów wykorzystywanych w Układzie Słonecznym, ale jak na razie widzieliśmy tylko jej (potencjalną, ale raczej pewniak) córkę w cyber-przestrzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder 81

Dnia 04.06.2015 o 19:15, Alamut napisał:

Masz na myśli, że zostanę wessany do świata, w którym potencjalnie mogę zyskać nieśmiertelność i zostać chodzącą bombą termonuklearną? O_O

Nope, pewnego dnia spotkać się oko w oko z małą drewnianą laleczką z dużym ostrym nożem i szaleństwem w oczach. Niekoniecznie w innym świecie ;P

Dnia 04.06.2015 o 19:15, Alamut napisał:

Ciekawe co się stało z Chachamaru? W epilogu Negimy była wzmianka, że została pierwowzorem wszystkich androidów wykorzystywanych w Układzie Słonecznym, ale jak na razie widzieliśmy tylko jej (potencjalną, ale raczej pewniak) córkę w cyber-przestrzeni.

Na razie jedyny ślad po samej Chachamaru jaki widzieliśmy to jest artefakt którego jakimś sposobem używa Ikkuu, to trochę za mało żeby zbudować w oparciu o to solidną teorię. Choć naprawdę chętnie bym ją zobaczył z powrotem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder 81

Dnia 04.06.2015 o 23:49, Karharot napisał:

Nope, pewnego dnia spotkać się oko w oko z małą drewnianą laleczką z dużym ostrym nożem
i szaleństwem w oczach. Niekoniecznie w innym świecie ;P

Moje dzieciństwo przygotowało mnie na taką ewentualność:
https://youtu.be/BSnD5B99Tb4?t=115

Dnia 04.06.2015 o 23:49, Karharot napisał:

Choć naprawdę chętnie bym ją zobaczył z powrotem :)

A kto nie? ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder c82

Spoiler

Errr... O ile dobrze pamiętam Magia Erebea była pierwotnie tworem Evy... moglibyśmy się obejść bez przeróbek wprowadzanych do informacji z już opublikowanego materiału :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder ch83

Dnia 19.06.2015 o 15:43, Karharot napisał:

> Czy będziemy mieli dwie Kitty jednocześnie? *_*
Nie byłoby to nic nowego ;P


Chodziło mi o reszcie serii ;P
Wszystko zależy teraz od interpretacji słów Dony:

Wersja A - wszystko jest tak jak do tej pory rozmawialiśmy i Touta spotykał się z Evą z przeszłości, co nie tworzyło paradoksu, a wpisywało się składnie w dotychczasową chronologię i tłumaczyłoby jej niezdrową fascynację poprzednimi "pokoleniami" jego familii. Szczeniacka miłość swoje robi.

Wersja B - Kitty jest tylko echem prawdziwej Evy i to co dzieje się w Rift pozostaje w Rift, a puppy love jest łajno warta...

Gdyby jednak rycerskie akcje Touty coś dały i powstrzymałby Donę przed kasacją echa, to nterakcje małej Kitty z dużą Yukihime mogłyby być przekomiczne ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder ch83

Dnia 19.06.2015 o 15:58, Alamut napisał:

Gdyby jednak rycerskie akcje Touty coś dały i powstrzymałby Donę przed kasacją echa, to nterakcje małej Kitty z dużą Yukihime mogłyby być przekomiczne ^^

Jedna dla Touty, jedna dla Karin - Evy wystarczy dla wszystkich XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder c84

Spoiler

Whoa. Dana naprawdę opanowała do perfekcji wszystkie triki związane z automatycznym odradzaniem się, forma która przybiera aby zakryć swoją chwilową dezorientację z całą pewnością jest w stanie zrobić wrażenie na oponencie i kupić jej kilka sekund na połapanie się co się dzieje dookoła niej XD
Mimo to fakt że magia Touty zdołała ją tak załatwić oznacza że jej szanse w starciu z prawdziwym Ostatnim Bossem serii byłyby mizerne.

A teraz przyjdzie nam czekać kolejny tydzień aby dowiedzieć się co i jak w sprawie Kitty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder c85

Spoiler

Szoku nie było bo coś czułem że ich czasy nie płyną tak samo ale damn, to zakończenie jest smutne T_T

Wygląda jednak na to że teoria Alamuta była strzałem w 10 i Touta faktycznie wychował przyszłą Evę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder c85

Dnia 01.07.2015 o 20:37, Karharot napisał:

Spoiler

Szoku nie było bo coś czułem że ich czasy nie płyną tak samo ale damn, to zakończenie
jest smutne T_T

Wygląda jednak na to że teoria Alamuta była strzałem w 10 i Touta faktycznie wychował
przyszłą Evę.



Co z tego, że miałem rację, skoro logiczna reakcja to:

20150702162339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder 91

Pomimo, że trwa tylko sekundę i jest uzależniona od tych kół hula hop, to Magia Erebra Touty może być idealnym counterem przeciwko wszystkiemu, co magiczne. Wątpię żeby wielu użytkowników magii było gotowych na oberwanie swoim własnym asem w rękawie. Chłopak musi to tylko rozwinąć i wytrenować tak żeby absorpcja stała się jego drugą naturą. Powinien więc nie słuchać smarkuli, tylko Thunder Goda i czuć dumę z osiągnięcia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder 91

Dnia 26.08.2015 o 12:00, Alamut napisał:

Pomimo, że trwa tylko sekundę i jest uzależniona od tych kół hula hop, to Magia Erebra Touty może być idealnym counterem przeciwko wszystkiemu, co magiczne. Wątpię żeby wielu użytkowników magii było gotowych na oberwanie swoim własnym asem w rękawie.

Niestety Fate i Mage of the Beginning zaliczają się do tych nielicznych którzy raczej nie dadzą się załatwić tą sztuczką... Touta musi solidnie popracować nad rozwinięciem swoich akumulatorów tak żeby mógł absorbować i trzymać w zapasie kilka różnych zaklęć przed długi czas i żeby mógł aktywować różne efekty zależnie od potrzeby.

Uwaga na boku - Water Spirit wyglądała całkiem ponę6tnie. Szkoda że nie mieliśmy okazji obejrzęć ją w akcji :(
;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder 91

Dnia 26.08.2015 o 21:29, Karharot napisał:

Touta musi solidnie popracować nad rozwinięciem
swoich akumulatorów tak żeby mógł absorbować i trzymać w zapasie kilka różnych zaklęć
przed długi czas i żeby mógł aktywować różne efekty zależnie od potrzeby.

Czyli nie powinniśmy się nudzić jeszcze przez jakiś czas - jego porażki na pewno dostarczą nam masy zabawy, a jak nie to pozostaje jeszcze wątek Kitty ;3

Dnia 26.08.2015 o 21:29, Karharot napisał:

Uwaga na boku - Water Spirit wyglądała całkiem ponę6tnie. Szkoda że nie mieliśmy okazji
obejrzęć ją w akcji :(

Nie obraziłbym się, gdyby ta czwórka wracała raz na jakiś czas. Czy to jako partnerzy sparingowi czy jakieś śmieszne cameo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#UQ HOLDER 93

Spoiler


No i niestety kij ze spotkania. Eva pozostaje Eva i jest zbyt dumna, by akceptować czyjeś wsparcie, a jedynie dalej brnie w spirale z której wyjścia sama raczej nie znajdzie póki nie spotka takich dwóch pewnych magów.


Btw, czyta ktoś tematy na mangowym lisie? Dyskusje nie gorsze niż w przypadku Nasuverse na naszym mangowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#UQ HOLDER 93

Dnia 10.09.2015 o 03:55, Buhahahahaha napisał:

Spoiler

No i niestety kij ze spotkania. Eva pozostaje Eva i jest zbyt dumna, by akceptować czyjeś wsparcie, a jedynie dalej brnie w spirale z której wyjścia sama raczej nie znajdzie póki nie spotka takich dwóch pewnych magów.


Spoiler

Odniosłem wrażenie że w tym chapterze bardziej kierowała nią całkowita rezygnacja niż jakakolwiek duma. Choć jej reakcja gdy rozpoznała Toutę i usiłowała nawiać była słodka :)
Ciekawe jak będzie teraz wyglądało spotkanie Touty z Yukihime, na ile ta jego interwencja w przeszłości wpłynie na ich relacje w teraźniejszości?

Dnia 10.09.2015 o 03:55, Buhahahahaha napisał:

Btw, czyta ktoś tematy na mangowym lisie?

Ja korzystam z handlarzy mangą albo crawlera więc nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#UQ HOLDER 93

Spoiler

W sumie to jest dziwne, bo to co Touta teraz wyprawia dla Yukihime jest przeszłością. Wprawdzie na początku serii była naprawdę miła dla niego, ale według mnie to były chyba bardziej matczyne uczucia niż to, co w tej chwili w mandze wyprawia młoda Eva. Time travel naprawdę komplikuje wszystko :/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować