Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Mahou Sensei Negima / UQ Holder!

1083 postów w tym temacie

UQ Holder c07

Dnia 07.10.2013 o 13:18, Alamut napisał:

Spoiler

*Cough* Eva''s character developmnet in a few months *Cough*


Spoiler

Eva miała do tego powody (najpierw Nagi potem Negi i jego harem których Eva lubiła lub kochała i których straciła), jakoś nie zauważyłem aby Chachazero żywiła te same uczucia (prędzej ją widzę w świetnym humorze z powodu czyjejś śmierci niż przeżywającą jakieś niepotrzebne emocjonalne rozterki) ^^

Dnia 07.10.2013 o 13:18, Alamut napisał:

Spoiler

Ciekawe czy Chamo jeszcze żyje?


Spoiler

No idea. Tak naprawdę niewiele o nim wiemy (a to co wiemy pochodziło głównie od niego czyli ze średnio wiarygodnego źródła) więc wszystko jest możliwe. Wątpię jednak aby się pojawił w tej serii, w Negimie służył jako jeden z elementów nakręcających haremówkę, ktoś potrzebny do zawierania pactio i podręczne źródło podstawowych informacji, w UQ Holderze od razu mamy pod ręką kogoś kto nie tylko wie nieporównanie więcej ale do tego jest bardziej godny zaufania (co za czasy nastały, fakt że samozwańczy Big Bad jest wiarygodniejszy od uroczego zwierzaka-maskotki nikogo już nawet nie dziwi :3), pactio chyba zostało scrapnięte jako element fabularny (a jeśli wróci to Eva albo może to załatwić równie dobrze jak on albo będzie wiedziała gdzie szukać kogoś kto może) zaś z tanią haremówką chyba się już pożegnaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co się dzieje z chapterem 8? Wedle zapowiedzi z końcówki 7 wynikało że żadna przerwa nie jest planowana więc dlaczego mamy już kilkudniowe opóźnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2013 o 01:59, Karharot napisał:

Ktoś wie co się dzieje z chapterem 8? Wedle zapowiedzi z końcówki 7 wynikało że żadna
przerwa nie jest planowana więc dlaczego mamy już kilkudniowe opóźnienie?

RAWek wyszedł wczoraj, teraz tylko na tłumaczenie musimy czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ/Holder Chapter 8

Pomału również mam wrażenie, że akcja tej serii pędzi trochę za szybko do przodu. Przyjmując, że

Spoiler

Touta przejdzie test przewidziany na osiem lat w tydzień i załatwi wszystkie bestie w tym lochu, to będzie chyba niemalże równie silny co Negi z magia erebra...

Too fast O_O

Poza tym:
1. Eva is still Eva, and she''s terryfing...
2. Being a vampire sucks -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ/Holder Chapter 8

Dnia 17.10.2013 o 01:42, Alamut napisał:

Pomału również mam wrażenie, że akcja tej serii pędzi trochę za szybko do przodu. Przyjmując, że

Spoiler

Touta przejdzie test przewidziany na osiem lat w tydzień i załatwi wszystkie bestie w tym lochu, to będzie chyba niemalże równie silny co Negi z magia erebra...

Too fast O_O

Spoiler

Touta od początku jest pełnym wampirem i do tego osoba z którą do tej pułapki wpadł ma podobną moc i większe doświadczenie bojowe więc z tym chapterem nie jest aż tak źle (choć fakt że trochę mnie niepokoi ta część o Ki bo zgaduję że oznacza to iż w ciągu tego tygodnia Touta nie tylko ukończy test ale i załapie się na solidny powerup :/).

Dnia 17.10.2013 o 01:42, Alamut napisał:

Poza tym:
1. Eva is still Eva, and she''s terryfing...

Spoiler

Przecież to normalna reakcja na to że ktoś zakosił jej sake i zagrychę XD

Dnia 17.10.2013 o 01:42, Alamut napisał:

2. Being a vampire sucks -.-

Spoiler

Nah, you just have to stay away from animals with inefficient digestive system and wackos who want to keep your body parts in a safe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder ch9

A więc staruszek nazywa się Jinbei Shishido?

Spoiler

1400 lat? Nieźle, a ta historia o japońskich syrenach też wydaje się ciekawa. Legenda o 800letniej zakonnicy przypomina mi tę babcię z Blade of the Immortal.

Muszę wreszcie dokończyć tę serię...

Czyli Touta jest idiotą jeśli idzie o zdrowy rozsądek, a nasza mała ludzka istota o niesprecyzowanej płci idiotą pod względem podatności na fanatyzm. Mi tam pasi ^^ Następny, aczkolwiek opóźniony chapter o mieczu zapowiada się interesująco, ale najlepsza i tak była rozkładówka z Evą xD

20131019025808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder ch9

Dnia 19.10.2013 o 03:05, Alamut napisał:

A więc staruszek nazywa się Jinbei Shishido?

Spoiler

1400 lat? Nieźle, a ta historia o japońskich syrenach też wydaje się ciekawa.


Mi się to momentalnie skojarzyło z Hekikai no AiON i tamtejszymi "syrenkami".

Dnia 19.10.2013 o 03:05, Alamut napisał:

Czyli Touta jest idiotą jeśli idzie o zdrowy rozsądek,

Dopiero teraz to zauważyłeś? XD

Dnia 19.10.2013 o 03:05, Alamut napisał:

a nasza mała ludzka istota o niesprecyzowanej płci idiotą pod względem podatności na fanatyzm. Mi tam pasi ^^ Następny, aczkolwiek opóźniony chapter o mieczu zapowiada się interesująco,

Spoiler

W pierwszej chwili jak zobaczyłem tą fortecę to pomyślałem że to kurort Evy ale "Gravity Blade" brzmi bardziej jak coś stworzonego przez Albireo... Nie wiem czy się cieszyć czy bać na myśl o czymś co być może zostało stworzone przy współpracy tej dwójki...

Dnia 19.10.2013 o 03:05, Alamut napisał:

ale najlepsza i tak była rozkładówka z Evą xD

To była jedynie okładka ale pomysł z rozkładówką jest niezły, tak raz w miesiącu Akamatsu mógłby nam serwować 2-stronnicowy art z Evą :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 07:20, Karharot napisał:

UQ Holder ch9

Spoiler

W pierwszej chwili jak zobaczyłem tą fortecę to pomyślałem że to kurort Evy ale "Gravity
Blade" brzmi bardziej jak coś stworzonego przez Albireo... Nie wiem czy się cieszyć czy
bać na myśl o czymś co być może zostało stworzone przy współpracy tej dwójki...


Spoiler

Nope to domek Albireo dobrze pamiętam ten design... swoją drogą "Evil Mage"? Widać że Eva indoktrynowała swoją organizację dość dobrze co do tego kogo się strzec XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder ch9

Dnia 19.10.2013 o 11:21, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Nope to domek Albireo dobrze pamiętam ten design...


Spoiler

Ja już nie za bardzo, dzięki za zweryfikowanie ^^

Dnia 19.10.2013 o 11:21, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

swoją drogą "Evil Mage"? Widać że Eva indoktrynowała swoją organizację dość dobrze co do tego kogo się strzec XD


Spoiler

Niekoniecznie, członkowie tej organizacji to przeważnie istoty długowieczne więc część z nich mogła mieć osobiste doświadczenia z tym osobnikiem i żadna indoktrynacja nie była w ich wypadku potrzebna XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder ch9

Dnia 19.10.2013 o 11:36, Karharot napisał:

>

Spoiler

swoją drogą "Evil Mage"? Widać że Eva indoktrynowała swoją organizację dość dobrze
co do tego kogo się strzec XD


Spoiler

Niekoniecznie, członkowie tej organizacji to przeważnie istoty długowieczne więc część
z nich mogła mieć osobiste doświadczenia z tym osobnikiem i żadna indoktrynacja nie była
w ich wypadku potrzebna XD


Spoiler

Coś mam wrażenie, że Albireo to dla nieśmiertelnych taki Excalibur z Soul Eatera xD Każdy pała do niego pogardą i ma go serdecznie dość. Ciekawe czemu wyniósł się z tego podziemia? O i jeszcze jedno: czy mi się zdaję, czy ten dziwak ma tendencję do osiadania w miejscach z niebezpieczną fauną? o_O


Dnia 19.10.2013 o 11:36, Karharot napisał:

To była jedynie okładka ale pomysł z rozkładówką jest niezły, tak raz w miesiącu Akamatsu mógłby nam > serwować 2-stronnicowy art z Evą :3

Rozkładówka, okładka? What''s the difference? xD No nie, dobra - przejęzyczenie z mojej strony ^^ To jak piszemy petycję? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder ch9

Dnia 19.10.2013 o 14:42, Alamut napisał:

Spoiler

Coś mam wrażenie, że Albireo to dla nieśmiertelnych taki Excalibur z Soul Eatera xD Każdy pała do niego pogardą i ma go serdecznie dość. Ciekawe czemu wyniósł się z tego podziemia?


Spoiler

A wiemy na pewno że się wyniósł? Może i on, i smok wciąż tam są? XD
A tak na serio - po tym jak problem z MotB-Nagim został rozwiązany (a chyba już został) to nie było już powodu aby Albireo trzymał tam straż (czy cokolwiek on tam robił).

Dnia 19.10.2013 o 14:42, Alamut napisał:

Spoiler

O i jeszcze jedno: czy mi się zdaję, czy ten dziwak ma tendencję do osiadania w miejscach z niebezpieczną fauną? o_O


Spoiler

Obecnie siedzi gdzie siedzi bo zdrażnił Evcię, gdyby miał wybór to by sobie pewnie znalazł jakąś lepszą lokację XD

Dnia 19.10.2013 o 14:42, Alamut napisał:

Rozkładówka, okładka? What''s the difference? xD No nie, dobra - przejęzyczenie z mojej strony ^^ To jak piszemy petycję? xD

Jak najbardziej :) Ja się od razu podpisuję wszystkimi 6-cioma łapami :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 16:10, Karharot napisał:

UQ Holder ch9

Dnia 19.10.2013 o 16:10, Karharot napisał:

Spoiler

A wiemy na pewno że się wyniósł? Może i on, i smok wciąż tam są? XD
A tak na serio - po tym jak problem z MotB-Nagim został rozwiązany (a chyba już został)
to nie było już powodu aby Albireo trzymał tam straż (czy cokolwiek on tam robił).


Spoiler

Hmm w Negimie w Timeline gdzie Asuna obudziła się dopiero gdzieś w 21xx Negi zginął w 2065. W UQ Holder mamy mniej więcej rok 2084... Być może Negi został w TimeLinie (jak i w tym z UQ Holder) zabity przez MotBa? Lub jest obecnie jego nowym ciałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder ch9

Dnia 19.10.2013 o 16:25, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Hmm w Negimie w Timeline gdzie Asuna obudziła się dopiero gdzieś w 21xx Negi zginął w 2065. W UQ Holder mamy mniej więcej rok 2084... Być może Negi został w TimeLinie (jak i w tym z UQ Holder) zabity przez MotBa? Lub jest obecnie jego nowym ciałem...


Spoiler

Możliwe, chętnie bym zobaczył porządne rozwinięcie wątku z nim bo w Negimie (ze zrozumiałych względów) nie zostało to zakończone w zadowalający sposób. Jeśli jednak idzie o obecną sytuację to nie powinno to robić różnicy, czy MotB nie żyje czy się uwolnił - w obydwu wypadkach Albireo nie miałby już czego tam pilnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder c10

Spoiler

"I dropped him down as a joke and then forgot about him... Oh well."
...Eva-chan, how could you? T_I
XDXDXD
Ciekawe co Eva miała na myśli przez "upadek ludzkości" i dlaczego zakłada że jej już po nim nie będzie? Na miejscu Touty nie byłbym zbyt szczęśliwy gdyby moje perspektywy na przyszłość sprowadzały się do spędzenia wieczności sam na sam z wrogo nastawioną yandere...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder ch11

Nowy chapter pojawił się tym razem wyjątkowo szybko ;]

Spoiler

Prawdziwa natura tej organizacji nieźle mnie rozbawiła - to cholerne Hyakki Yakō! Dla mnie, jako fana Nurarihyon no mago to kolejny duży plus xD Yandere maido nadal ma na pieńku z Toutą, ale najbardziej ciekawi mnie natura numeracji - dlaczego młody wampir dostał #8, a człekopodobna istota o niesprecyzowanej płci #11? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder! 12

Spoiler

W sumie chapter można podsumować potwierdzeniem że Kuromaru jest kobietą gdyby ktoś jeszcze miał do tego wątpliwości (anyone?). No i zaczyna się pierwsza poważna robota dla organizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2013 o 06:46, Tomoya-kun napisał:

UQ Holder! 12

Spoiler

W sumie chapter można podsumować potwierdzeniem że Kuromaru jest kobietą gdyby ktoś
jeszcze miał do tego wątpliwości (anyone?). No i zaczyna się pierwsza poważna robota
dla organizacji.


Spoiler

Ciekawi mnie teraz tylko logika Kuromaru... czyżby faktycznie kiedyś był chłopakiem ale w trakcie przemiany w nieśmiertelnego poddano go też operacji zmiany płci? A tak swoją drogą ci goście z UQ Holder powinni popracować nad swoim Imagem bo wyglądanie jak Yakuza wywołuje tylko nieprzyjemne nieporozumienia XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder! 12

Dnia 18.11.2013 o 11:18, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Ciekawi mnie teraz tylko logika Kuromaru... czyżby faktycznie kiedyś był chłopakiem ale w trakcie przemiany w nieśmiertelnego poddano go też operacji zmiany płci?


Spoiler

Co to, kolejny Natsuru z Kampfera? XD

Dnia 18.11.2013 o 11:18, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

A tak swoją drogą ci goście z UQ Holder powinni popracować nad swoim Imagem bo wyglądanie jak Yakuza wywołuje tylko nieprzyjemne nieporozumienia XD


Spoiler

Myślę że od Touty oberwaliby niezależnie od tego w co byli ubrani, nasz główny bohater delikatnie mówiąc wykazuje pewne intelektualne braki XD
Coraz bardziej mnie ciekawi kto lub co załatwiło rodziców Touty, dotąd myślałem że Eva po prostu za późno się pojawiła na miejscu zdarzenia ale jeśli nawet ona miała problemy z kontrolowaniem sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2013 o 12:35, Karharot napisał:

UQ Holder! 12

Spoiler

Co to, kolejny Natsuru z Kampfera? XD


Spoiler

Tylko bardziej permanentny XD Still... obrazek który nam Akamatsu zafundował był całkiem przyjemny. Nie mogę się doczekać gdy Kuroumaru trochę podrośnie... o ile może.

Dnia 18.11.2013 o 12:35, Karharot napisał:

Spoiler

Myślę że od Touty oberwaliby niezależnie od tego w co byli ubrani, nasz główny bohater
delikatnie mówiąc wykazuje pewne intelektualne braki XD


Spoiler

Shoot first, don''t bother asking questions later... Mam takie niejasne wrażenie że Touta jest trochę jak Naruto, kulka mało-rozwiniętego intelektualnie entuzjazmu z big attitudem...

Dnia 18.11.2013 o 12:35, Karharot napisał:

Spoiler

Coraz bardziej mnie ciekawi kto lub co załatwiło rodziców Touty, dotąd myślałem że Eva
po prostu za późno się pojawiła na miejscu zdarzenia ale jeśli nawet ona miała problemy
z kontrolowaniem sytuacji...


Spoiler

Prawda Eva to Top Tier w Negimie i tylko potwory na poziomie Lifemakera, Nagiego czy Rakana były w stanie się z nią mierzyć, naprawdę mnie ciekawi do czyjej grupy należą ci którzy zabili rodziców Touty. Megalomesembria? Cosmo Entelecheia? Jakiś nowy gracz?
Swoją drogą całe to UQ Holder... wydaje się że to efekt Character Developmentu jaki Eva dostała w czasie Negimy. Przestała być samotna i znienawidzona przez świat i po jakimś czasie zdecydowała że chce dać szansę również innym istotom jej rodzaju na uniknięcie takiego losu. Negi pewnie odegrał w tym sporą rolę.
Tak swoją drogą Karin bardzo szybko zyskuje punkty w moim rankingu, to praktycznie że klasyczna tsundere XD Jej relacja z Toutą przypomina mi nieco relację między Nagim i Ariką XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UQ Holder! 12

Dnia 18.11.2013 o 12:54, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Tylko bardziej permanentny XD Still... obrazek który nam Akamatsu zafundował był całkiem przyjemny.


Spoiler

W pełni się z powyższym stwierdzeniem zgadzam ^^

Dnia 18.11.2013 o 12:54, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Nie mogę się doczekać gdy Kuroumaru trochę podrośnie... o ile może.


Spoiler

Nieśmiertelność bez wiecznej młodości jest przekleństwem jeszcze większym niż nieśmiertelność z wieczną młodością. Nieważne jak zgorzkniała by przez swój los Eva nie była lepsze to niż skończenie jak Titonos... Z drugiej strony osoby które eksperymentowały na Kuroumaru chciały jedynie broni i tak długo jak była ona użyteczna w walce jej (wtedy jego?) szczęście miały pewnie tam gdzie światło nie sięga. Then again, patrząc po tym jak nasza transgenderna bohaterka była przez nich traktowana coś im musiało nie wyjść i być może niechcący dali jej coś więcej niż tylko niezniszczalne ciało...

Dnia 18.11.2013 o 12:54, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Shoot first, don''t bother asking questions later... Mam takie niejasne wrażenie że Touta jest trochę jak Naruto, kulka mało-rozwiniętego intelektualnie entuzjazmu z big attitudem...


Spoiler

Geh. Nie trawię Naruto. Mam nadzieję że ktoś zdoła Toucie wbić trochę rozumu do głowy.

Dnia 18.11.2013 o 12:54, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Prawda Eva to Top Tier w Negimie i tylko potwory na poziomie Lifemakera, Nagiego czy Rakana były w stanie się z nią mierzyć, naprawdę mnie ciekawi do czyjej grupy należą ci którzy zabili rodziców Touty. Megalomesembria? Cosmo Entelecheia? Jakiś nowy gracz?


Spoiler

Ciekawe kiedy dostaniemy trochę więcej informacji, za 10 chapterów czy za 100 chapterów...
Przy odrobinie szczęścia chwila w której o tych wydarzeniach i naturze ich sprawców dowiemy się więcej będzie też momentem w którym Touta dostanie character development.

Dnia 18.11.2013 o 12:54, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Swoją drogą całe to UQ Holder... wydaje się że to efekt Character Developmentu jaki Eva dostała w czasie Negimy. Przestała być samotna i znienawidzona przez świat i po jakimś czasie zdecydowała że chce dać szansę również innym istotom jej rodzaju na uniknięcie takiego losu. Negi pewnie odegrał w tym sporą rolę.


Spoiler

Czy tylko mi bardziej podobała się cyniczna i (pseudo)antyspołeczna Dark Evangel?

Dnia 18.11.2013 o 12:54, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Tak swoją drogą Karin bardzo szybko zyskuje punkty w moim rankingu, to praktycznie że klasyczna tsundere XD Jej relacja z Toutą przypomina mi nieco relację między Nagim i Ariką XD


Spoiler

Jej interakcje z Evą sugerują bardziej że to yandere która Touty (jeszcze) nie zabiła tylko dlatego że w jego przypadku jest to proces nadmiernie skomplikowany ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować