Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Mahou Sensei Negima / UQ Holder!

1083 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2009 o 19:28, Karharot napisał:

Ogólnie żywię przekonanie że za nic nie rozstałbym się z kompem a jakakolwiek rozłąka
z cywilizacją (o wylądowaniu w środku dżungli nie mówiąc) byłoby dla mnie czymś gorszym
od śmierci ale... Oglądając pierwszą połowę tego epka stwierdziłem że przy takiej towarzyszce
mógłbym nawet w tej dżungli zostać :)

Czyż nie ?? Naprawdę miodnie z tej OVA wyszła Chachamaru, naprawdę słodziutka ^^ Żałuje tylko że scena... Kręcenia nie była podlana westchnieniami i jękami... trochę traci ta scena na uroku. Teraz mnie tylko ciekawi co oni mają zamiar z pozostałymi dwiema OVA zrobić... Myślałem (a może źle zrozumiałem) że chcą cały Magical world zrobić, ale... zwyczajnie za dużo materiału im zostało, musieli by ostro ciąć

Dnia 28.11.2009 o 19:28, Karharot napisał:

Hmm, no fakt. Opis z Twojego GS-a jest dość enigmatyczny ale rzuca nieco światła na sprawę.
Niestety to prawda że osoby tworzące nowe formaty często biorą pod uwagę jedynie nowszy
sprzęt i nie zastanawiają się jak takie obciążenia odbiją się na jakości gdy film zostanie
odtworzony na starszym sprzęcie :(

A bodaj by ich tak rozjechał opancerzonych wóz piechoty. Swoją drogą jedna z grup subbujących One Piece, mnie bardzo zasmuciła, przerzucili się całkiem na wersję HD i nie wydają już odcinków w wersjach "zjadliwych" dla mojego kompa T_T

Dnia 28.11.2009 o 19:28, Karharot napisał:

Tak a propos tego epka - po jego odpaleniu miałem jakieś dziwne echo (i lekki poślizg
przy napisach), przez sam wstęp myślałem że to taki efekt tego snu ale przy openingu
już mnie to zaniepokoiło, zatrzymałem odtwarzanie... a echo szło dalej, WTF? Okazało
się że nie wiadomo czemu plik otworzył się w dwóch oknach jednocześnie... pierwszy raz
mi się coś takiego zdarzyło...

Mhm to może z samym odcinkiem jest coś nie tak... ja oglądałem w rozdzielczości 720x480, takiej w której nawet mkv nie powinien sprawiać problemów, a tu zaczęło się ciąć jakby to 1280x760 było. MKV to zło i szatan i powinno się go szybko wyegzorcyzmować i na tym sprawę zostawmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 20:07, Hubi_Koshi napisał:

Czyż nie ?? Naprawdę miodnie z tej OVA wyszła Chachamaru, naprawdę słodziutka ^^

Oj prawda, jest wręcz awatarem słodkości :)

Dnia 28.11.2009 o 20:07, Hubi_Koshi napisał:

Żałuje tylko że scena... Kręcenia nie była podlana westchnieniami i jękami... trochę traci ta scena na uroku.

Może najpierw dali z takimi głosami ale wyszło im za dużo ero a za mało komedii i stąd te zmiany? Tak czy inaczej podzielam Twoje zdanie w tej kwestii.

Dnia 28.11.2009 o 20:07, Hubi_Koshi napisał:

Teraz mnie tylko ciekawi co oni mają zamiar z pozostałymi dwiema OVA zrobić... Myślałem (a może źle zrozumiałem) że chcą cały Magical world zrobić, ale... zwyczajnie za dużo materiału im zostało, musieli by ostro ciąć

Oglądając opening odnoszę wrażenie że zamierzają dojść co najmniej do Ostii a prawdopodobnie i do końca walk na arenie... Nie wiem jak im to wyjdzie bo 2 epki pokryją max 10-20% tego materiału. Mam nadzieję że nie zrobią takiej zbitki jak we wstępach do Ala Alby które bardziej przypominały recapy niż cokolwiek innego :(

Dnia 28.11.2009 o 20:07, Hubi_Koshi napisał:

Mhm to może z samym odcinkiem jest coś nie tak...

Możesz go odpalić ponownie i sprawdzić czy przypadkiem nie stało Ci się to samo co u mnie (wątpię w to ale kto wie...) i po prostu wyłączyć drugie okno. Gdyby na kompie który ledwo trawi przetwarzanie jednego filmu w takim formacie jednocześnie odpaliły się dwa to nie byłoby w tym nic dziwnego że się zadławił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 20:33, Karharot napisał:

Oj prawda, jest wręcz awatarem słodkości :)

Darth Negius naprawdę ma farta ^^

Dnia 28.11.2009 o 20:33, Karharot napisał:

Może najpierw dali z takimi głosami ale wyszło im za dużo ero a za mało komedii i stąd
te zmiany? Tak czy inaczej podzielam Twoje zdanie w tej kwestii.

Troszkę jak w Hayate no Gotoku. Maria i Nagi zabrały się za przebieranie Hayate w dziewczynę dla żartu... a potem nagle się zorientowały że jest O WIELE za Cute, żeby to był jeszcze żart XD

Dnia 28.11.2009 o 20:33, Karharot napisał:

Oglądając opening odnoszę wrażenie że zamierzają dojść co najmniej do Ostii a prawdopodobnie
i do końca walk na arenie... Nie wiem jak im to wyjdzie bo 2 epki pokryją max 10-20%
tego materiału. Mam nadzieję że nie zrobią takiej zbitki jak we wstępach do Ala Alby
które bardziej przypominały recapy niż cokolwiek innego :(

Nom niestety Ala Alba wyglądała trochę "recapowo" pierwsze Mo Hitotsu no Sekai też, no ale muszą sobie radzić z ilością czasu i miejsca jaką mają, ech naprawdę mogli by zacząć robić porządną ekranizację anime. Negima ma taki wspaniały potencjał by być dobrym serialem, ale wszystko zawalili na dzień dobry i OVAmi to teraz łatają. Mnie ciekawi czy zrobią Film i jeśli tak to o czym on będzie.

Dnia 28.11.2009 o 20:33, Karharot napisał:

Możesz go odpalić ponownie i sprawdzić czy przypadkiem nie stało Ci się to samo co u
mnie (wątpię w to ale kto wie...) i po prostu wyłączyć drugie okno. Gdyby na kompie który
ledwo trawi przetwarzanie jednego filmu w takim formacie jednocześnie odpaliły się dwa
to nie byłoby w tym nic dziwnego że się zadławił...

Nope, tylko jedno okno się otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 21:40, Hubi_Koshi napisał:

Troszkę jak w Hayate no Gotoku. Maria i Nagi zabrały się za przebieranie Hayate w dziewczynę dla żartu... a potem nagle się zorientowały że jest O WIELE za Cute, żeby to był jeszcze żart XD

Eee... Stała mu się wtedy jakaś krzywda? (jeśli tak to pomiń zbyt drastyczne detale)

Dnia 28.11.2009 o 21:40, Hubi_Koshi napisał:

Negima ma taki wspaniały potencjał by być dobrym serialem, ale wszystko zawalili na dzień dobry

Tiaa. Pierwsza seria to była porażka :( Mieli do dyspozycji wszystko co trzeba i jedyne co powinni robić to wiernie sfilmować już istniejącą historię ale musieli się popisać "ulepszaniem" aby sprzedać to szerszej widowni :(

Dnia 28.11.2009 o 21:40, Hubi_Koshi napisał:

Mnie ciekawi czy zrobią Film i jeśli tak to o czym on będzie.

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić filmu, nawet gdyby miał 3h to i tak byłby za krótki...

Dnia 28.11.2009 o 21:40, Hubi_Koshi napisał:

Nope, tylko jedno okno się otwiera.

Zawsze możesz się jeszcze pobawić w konwersję ale to trochę ekstremalne rozwiązanie... Pewnie jedyne co sensownego Ci w takiej sytuacji pozostało to czekanie aż wypuszczą avi (ktoś to na pewno w końcu zrobi, pytanie tylko kiedy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 22:20, Karharot napisał:

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić filmu, nawet gdyby miał 3h to i tak byłby za krótki...

Nie takie rzeczy ekranizowali. Wyciąć wszystkie wątki poboczne, pozostawić Fate vs Negi, Rakan vs Negi, odnalezienie wszystkich przyjaciół Negiego załatwić w formie kilkusekundowych scen. I gotowe, ze 100 chapterów masz półtorej godzinny film.

Dnia 28.11.2009 o 22:20, Karharot napisał:

Zawsze możesz się jeszcze pobawić w konwersję ale to trochę ekstremalne rozwiązanie...
Pewnie jedyne co sensownego Ci w takiej sytuacji pozostało to czekanie aż wypuszczą avi
(ktoś to na pewno w końcu zrobi, pytanie tylko kiedy).

Jak mi się uda wreszcie dorwać tego OVA, to mogę od ręki na avi przekonwertować :P Tylko najpierw muszę go znaleźć, a to jest hardcore...Jak wam się to udało? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 22:20, Karharot napisał:

Eee... Stała mu się wtedy jakaś krzywda? (jeśli tak to pomiń zbyt drastyczne detale)

Eee...noo... nie licząc próby zgwałcenia przez gadającego tygrysa i rozkochania w sobie Klausa, Szefa Kamerdynerów (Hayate pracuje tam jako Kamerdyner i gdyby Klaus się zorientował że to Hayate to by go z roboty wywalił) to nie nic mu się nie stało :-)

Dnia 28.11.2009 o 22:20, Karharot napisał:

Tiaa. Pierwsza seria to była porażka :( Mieli do dyspozycji wszystko co trzeba i jedyne
co powinni robić to wiernie sfilmować już istniejącą historię ale musieli się popisać
"ulepszaniem" aby sprzedać to szerszej widowni :(

Ano z tego co słyszałem to początkowo nie mięli za wiele materiałów bo Negima się dopiero rozkręcała (potraktowali to raczej jak drugie Love Hina) no i wyszło co wyszło. Najbardziej mnie boli takie pocięcie Kyouto arc i całkowite usunięcie Kotarou T_T

Dnia 28.11.2009 o 22:20, Karharot napisał:

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić filmu, nawet gdyby miał 3h to i tak byłby za krótki...

Mhm jakby wykorzystali "Rakan Sets Out" z dołączoną historią Godela z ostatnich chapterów to było by chyba w sam raz.

Dnia 28.11.2009 o 22:20, Karharot napisał:

Zawsze możesz się jeszcze pobawić w konwersję ale to trochę ekstremalne rozwiązanie...
Pewnie jedyne co sensownego Ci w takiej sytuacji pozostało to czekanie aż wypuszczą avi
(ktoś to na pewno w końcu zrobi, pytanie tylko kiedy).

Dorwałem RAWka w formacie mp4, przyjemnie i bezstresowo się obejrzało, a że Rawek ?? I tak przecież wiem co się tam wydarzyło i o czym rozmawiali :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 22:26, ziptofaf napisał:

Nie takie rzeczy ekranizowali. Wyciąć wszystkie wątki poboczne, pozostawić Fate vs Negi, Rakan vs Negi, odnalezienie wszystkich przyjaciół Negiego załatwić w formie kilkusekundowych scen. I gotowe, ze 100 chapterów masz półtorej godzinny film.

Super. Tylko że nie wiem czy chciałoby mi się obejrzeć go po raz drugi. Te wątki poboczne są właśnie tym co nadaje Negimie uroku, samą magiczną młóckę można znaleźć w wielu innych tytułach...

Dnia 28.11.2009 o 22:26, ziptofaf napisał:

Jak mi się uda wreszcie dorwać tego OVA, to mogę od ręki na avi przekonwertować :P Tylko najpierw muszę go znaleźć, a to jest hardcore...Jak wam się to udało? :D

Napisz na maila to Ci powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 22:33, Hubi_Koshi napisał:

Eee...noo... nie licząc próby zgwałcenia przez gadającego tygrysa i rozkochania w sobie Klausa, Szefa Kamerdynerów (Hayate pracuje tam jako Kamerdyner i gdyby Klaus się zorientował że to Hayate to by go z roboty wywalił) to nie nic mu się nie stało :-)

Zoo i homo... super, nie ma to jak "niewinne" zabawy które zmieniają człowiekowi życie w piekło...

Dnia 28.11.2009 o 22:33, Hubi_Koshi napisał:

Ano z tego co słyszałem to początkowo nie mięli za wiele materiałów bo Negima się dopiero rozkręcała (potraktowali to raczej jak drugie Love Hina) no i wyszło co wyszło. Najbardziej mnie boli takie pocięcie Kyouto arc i całkowite usunięcie Kotarou T_T

Końcówka anime faktycznie zajeżdża tym samym co popełniono w Claymore ale nawet to co już mieli udało im się skopać... Mogli zrobić porządną 13 odcinkową serię, tak wierną oryginałowi jak się tylko da i fani na pewno byliby szczęśliwi a tak...

Dnia 28.11.2009 o 22:33, Hubi_Koshi napisał:

Dorwałem RAWka w formacie mp4, przyjemnie i bezstresowo się obejrzało, a że Rawek ?? I tak przecież wiem co się tam wydarzyło i o czym rozmawiali :-)

Można i tak XD Jeszcze parę takich numerów i sam zaczniesz się bawić w translację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech już Akamatsu zrobi jakiegoś time skipa albo niech zrobi mam-nadzieję-wiecie-co, bo już nie chce mi się enty raz powtarzać(Hubi skomentuj Ty wiesz o co chodzi XD).
I niech już przestaną wszystkie kochać się w dziecku :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 23:31, Ichibanboshi-kun napisał:

I niech już przestaną wszystkie kochać się w dziecku :3

No, ale jak zmienimy go z dzieciaka w faceta to Inchou nie będzie miała ubawu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 23:25, Karharot napisał:

Zoo i homo... super, nie ma to jak "niewinne" zabawy które zmieniają człowiekowi życie
w piekło...

Powiem ci tak, to co się dzieje z Hayate Teraz (czyli np scena z przebieraniem za dziewczyne) to RAJ w porównaniu z tym co się z Hayate do tej pory działo. Ot rodzice go w Boże Narodzenie oddali Yakuzie za długi, żeby go na części zamienne przerobili. A to zaledwie początek długiej listy okropności które mu się przydarzyły.

Dnia 28.11.2009 o 23:25, Karharot napisał:

Końcówka anime faktycznie zajeżdża tym samym co popełniono w Claymore ale nawet to co
już mieli udało im się skopać... Mogli zrobić porządną 13 odcinkową serię, tak wierną
oryginałowi jak się tylko da i fani na pewno byliby szczęśliwi a tak...

Ja na "zakończenie" anime zareagowałem mniej więcej tak "O_o O ŻEBYM JA WAS ZARAZ, GDZIE JEST MÓJ MIECZ ŁAŃCUCHOWY", to co z Asuną odstawili... Chociaż anime Miało jedną czy dwie dobre strony, spodobało mi się jak wyjaśnili czemu te Licealistki chciały Negiego, bo miały OKROPNEGO teachera, ich szefowa nawet się z Ayaką dogadała XD

Dnia 28.11.2009 o 23:25, Karharot napisał:

Można i tak XD Jeszcze parę takich numerów i sam zaczniesz się bawić w translację :)

W to raczej wątpię, jeśli do tej pory nie nauczyłem się japońskiego to nie ma na to większych szans XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 23:53, Hubi_Koshi napisał:

Ot rodzice go w Boże Narodzenie oddali Yakuzie za długi, żeby go na części zamienne przerobili.

...wpadła mu do głowy ucieczka od rodziców? Nawet gdyby miał skończyć ukrywając się jako dziewczna to i tak byłaby to chyba lepsza przyszłość niż jednoczesne egzystowanie w kilku różnych osobach naraz...

Dnia 28.11.2009 o 23:53, Hubi_Koshi napisał:

Ja na "zakończenie" anime zareagowałem mniej więcej tak "O_o O ŻEBYM JA WAS ZARAZ, GDZIE JEST MÓJ MIECZ ŁAŃCUCHOWY", to co z Asuną odstawili...

Mniej więcej takie same teksty krążyły po forach Claymore po końcowych epkach. Tyle że tam przynajmniej porządnie przyłożyli się do pierwszych 23 odcinków.

Dnia 28.11.2009 o 23:53, Hubi_Koshi napisał:

Chociaż anime Miało jedną czy dwie dobre strony, spodobało mi się jak wyjaśnili czemu te Licealistki chciały Negiego, bo miały OKROPNEGO teachera, ich szefowa nawet się z Ayaką dogadała XD

Ja tam zaśmiałem się (jak już mi przeszły drgawki) tylko przy oglądaniu sceny z ciastem Asuny XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 23:45, Hubi_Koshi napisał:

> I niech już przestaną wszystkie kochać się w dziecku :3
No, ale jak zmienimy go z dzieciaka w faceta to Inchou nie będzie miała ubawu :-)


Phy.... Ważne żeby z Asuną był.....(musze soie rereadnąć LH)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 00:25, Karharot napisał:

...wpadła mu do głowy ucieczka od rodziców? Nawet gdyby miał skończyć ukrywając się jako
dziewczna to i tak byłaby to chyba lepsza przyszłość niż jednoczesne egzystowanie w kilku
różnych osobach naraz...

Cóż po oddaniu go Yakuzie, jego rodzice zwiali (przy okazji kradnąc jego opłatę za Szkołę, więc i tak nie mógłby wrócić do szkoły) więc już się o nich nie musi martwić. A poza tym to On zawsze na nich pracował, oni byli zbyt leniwi by cokolwiek robić więc on musiał sobie brać Part-Time-Joby, i to mając jeszcze poniżej 10 lat. A że Hayate jest miły na naprawdę Frajerowatym poziomie to nie mógł ich zostawić.

Dnia 29.11.2009 o 00:25, Karharot napisał:

Mniej więcej takie same teksty krążyły po forach Claymore po końcowych epkach. Tyle że
tam przynajmniej porządnie przyłożyli się do pierwszych 23 odcinków.

Czego nie do końca można o Negimie powiedzieć... zielone włosy u Chisame... morskie u Shizuki-sensei... z kumpelą dyskutowaliśmy o tym i doszliśmy do wniosku że przez połowę robienia anime coś ostro ćpali, potem wrócili z odwyku i próbowali to odkręcić (a biorąc pod uwagę ostatnie odcinki) chyba znowu wtedy coś ćpać zaczęli.

Dnia 29.11.2009 o 00:25, Karharot napisał:

Ja tam zaśmiałem się (jak już mi przeszły drgawki) tylko przy oglądaniu sceny z ciastem
Asuny XD

O tak to była Traumatyczno-Rotflowa sytuacja XD Z nami nie jest tak źle, my musieliśmy tylko na to patrzeć, a Negi musiał to jeść XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 00:29, Ichibanboshi-kun napisał:

Phy.... Ważne żeby z Asuną był.....(musze soie rereadnąć LH)

Pamiętaj że Naru została w Negimie podzielona na trzy osoby, więc czy Negi skończy z Asuną, Chisame czy Anyą to będzie to samo, chyba że skończy z... fufufufu Nodoką :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 11:20, Hubi_Koshi napisał:

Pamiętaj że Naru została w Negimie podzielona na trzy osoby, więc czy Negi skończy z
Asuną, Chisame czy Anyą to będzie to samo, chyba że skończy z... fufufufu Nodoką :-3


Nodoka must die :<
Zgodzę się na: Asunę, Anye(childhood friend :D) i Chisame, na nikogo więcej!


Ewentualnie Cha - chan, ale to w razie ostateczności, no i jeszcze możę, Evcię - san

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 13:41, Ichibanboshi-kun napisał:

Nodoka must die :<

Ech ty fangirlko ty XD

Dnia 29.11.2009 o 13:41, Ichibanboshi-kun napisał:

Zgodzę się na: Asunę, Anye(childhood friend :D) i Chisame, na nikogo więcej!

To już jakiś postęp, nie martw się, trochę nad tobą popracujemy i zgodzisz się nawet na pairing Mage of the Beginning XD

Dnia 29.11.2009 o 13:41, Ichibanboshi-kun napisał:

Ewentualnie Cha - chan, ale to w razie ostateczności, no i jeszcze możę, Evcię - san

No widzisz jak szybko akceptujesz nowe związki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 11:18, Hubi_Koshi napisał:

z kumpelą dyskutowaliśmy o tym i doszliśmy do wniosku że przez połowę robienia anime coś ostro ćpali, potem wrócili z odwyku i próbowali to odkręcić (a biorąc pod uwagę ostatnie odcinki) chyba znowu wtedy coś ćpać zaczęli.

Nie musieli, te ostanie odcinki to wynik pracy ludzi którzy dopiero są na odwyku i nie potrafią zbyt dobrze myśleć na głodzie...

Dnia 29.11.2009 o 11:18, Hubi_Koshi napisał:

O tak to była Traumatyczno-Rotflowa sytuacja XD Z nami nie jest tak źle, my musieliśmy tylko na to patrzeć, a Negi musiał to jeść XD

Nie musiał, wykpił się składając Asunie ofiarę z Kamo XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 14:41, Karharot napisał:

Nie musieli, te ostanie odcinki to wynik pracy ludzi którzy dopiero są na odwyku i nie
potrafią zbyt dobrze myśleć na głodzie...

Taaak to zdecydowanie ma sens... ale pierwsze odcinki z tymi dzikimi kolorami włosów to na pewno wymysł kogoś po LSD albo Amfie.

Dnia 29.11.2009 o 14:41, Karharot napisał:

Nie musiał, wykpił się składając Asunie ofiarę z Kamo XD

A faktycznie pamiętam że Negi krzyczał chyba "Are you all right Kamo-kun", no ale co by się Kamo nie stało I Tak na to zasłużył.
Btw. Projekt "Fate/Stay Night" przebiega pomyślnie, ale ciężki ten plik z głosami postaci jest ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 14:24, Hubi_Koshi napisał:

Ech ty fangirlko ty XD

ja nie wiem jak Ty możesz ją lubić ani siaka nijaka, blee

Dnia 29.11.2009 o 14:24, Hubi_Koshi napisał:

To już jakiś postęp, nie martw się, trochę nad tobą popracujemy i zgodzisz się nawet
na pairing Mage of the Beginning XD

Asuna ftw

Dnia 29.11.2009 o 14:24, Hubi_Koshi napisał:

No widzisz jak szybko akceptujesz nowe związki ^^

Nee, te były od początku, ale zresztą, dopóki on ni podrośnie to nie zakładam żadnego pairingu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować