• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Przetchwilą kliknąłem "Dodaj Post", A post się nie dodał... (strona nadal ciężko chodzi)

Co do statystyk, to jak nie działały, tak nadal nie działają, ale zauważyłem, że będąc zalogowanym jak kliknę na statystyki, to wchodze w nie będąc wylogowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chryste, zróbcie coś z tym forum! :[

Albo wydajcie chociaż komunikat, żebyśmy wiedzieli, czy trzeba będzie się męczyć czy np. wrócić za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2012 o 21:17, Vojtas napisał:

Chryste, zróbcie coś z tym forum! :[


+1

Naprawdę nie ogarniam takiej polityki - cały dzień forum leży i kwiczy, tymczasem jak gdyby nigdy nic dodawane są kolejne newsy i nikt ani słówkiem się nie zająknie "sorki, mamy problemy techniczne, pracujemy nad ich usunięciem, postaramy się usunąć usterkę do XX:XX".

Forum sypie się od dawna, może naprawdę czas odejść od archaicznej formułki, jaka tu występuje i wysupłać te 160 dolców, by kupić np. silnik vBulletin (czy jakiś inny, równie popularny i, co ważniejsze, sprawdzony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2012 o 21:26, Ring5 napisał:

Forum sypie się od dawna, może naprawdę czas odejść od archaicznej formułki, jaka tu
występuje i wysupłać te 160 dolców, by kupić np. silnik vBulletin (czy jakiś inny, równie
popularny i, co ważniejsze, sprawdzony).

Chryste, byle nie to. To właśnie jest najlepsze w Gramowym forum, że jest proste i łatwe w użyciu, bez jakichś popierdółek, banerów i innych obciążaczy.

A to nie wina forum, że Gramowi się serwery krzaczą, tylko serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2012 o 21:31, Dared00 napisał:

Chryste, byle nie to.


Banery można wyłączyć, a gramowe forum przypomina nasze kochane PKP - wszyscy wokół wszystko modernizują, tylko nasz przewoźnik nie widzi potrzeby i nadal działa na tych samych zasadach, co za socjalizmu. Gramowe forum to przeżytek i naprawdę czas najwyższy przenieść się na coś z troszkę większą funkcjonalnością (ułatwionym dodawaniem obrazków do postów, PW itp.).

Dnia 07.02.2012 o 21:31, Dared00 napisał:

A to nie wina forum, że Gramowi się serwery krzaczą, tylko serwerów.


Forum szwankuje już od bardzo dawna, wystarczy poczytać ten wątek. Do tego wyłączane są kolejne elementy (słówkiem nawet nie wspomnę o tym, od kiedy leżą Statystyki)... Ile czasu można zwalać coś na serwery? Może czas wreszcie pogodzić się z tym, że wszystko idzie do przodu i kurczowe trzymanie się przeszłości nic dobrego nie da?

Jeśli gramu nie stać na wykupienie porządnego silnika (w co wątpię), niech zrobią najpierw ogólnoforumowe "referendum" w kwestii tego, czy pozostać przy starym, czy dać szansę nowemu silnikowi, a potem niech zaproponują dobrowolną zrzutę na wykup silniczka. Naprawdę parę groszy chętnie bym dał, byle tylko zaczęło to wszystko działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2012 o 21:42, Ring5 napisał:

Może czas wreszcie pogodzić się z tym, że wszystko idzie do przodu i kurczowe trzymanie się przeszłości nic dobrego nie da?

Ja mam takie same zdania jak Dared00 - forum gram.pl podoba mi się takie jakie jest i nie chciałbym żeby zmieniało zgodnie z jakimiś trendami panującymi na innych forach.
Fakt jednak że dobrze by było gdyby ktoś na poważne zabrał się za usprawnienie tego co już jest i wyeliminowanie tych wszystkich zgrzytów bo nie da się ukryć że forum kuleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 07.02.2012 o 21:26, Ring5 napisał:

Forum sypie się od dawna, może naprawdę czas odejść od archaicznej formułki, jaka tu
występuje i wysupłać te 160 dolców, by kupić np. silnik vBulletin (czy jakiś inny, równie
popularny i, co ważniejsze, sprawdzony).

oj nieee, tylko nie coś takiego, niech jest jakie jest, tylko aby działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2012 o 21:42, Ring5 napisał:

Może czas wreszcie pogodzić się z tym, że wszystko
idzie do przodu i kurczowe trzymanie się przeszłości nic dobrego nie da?


Ja uważam że pozostanie przy prostocie to nie jest trzymanie się przeszłości co raczej funkcjonalności. Próbowałem kiedyś innych for ale miałem dość wszystkich migających sygnaturek, utrudnionej funkcji odpowiedz (trzeba myśleć czy robisz priv czy nie itp.), no i masy różnych utrudniaczy dla użytkownika, które wprowadzają tylko więcej chaosu.

Jedyne co jest do poprawienia to szybkość działania, a do tego to albo jakaś nowa baza albo cały serwer bazodanowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2012 o 22:27, Nufiko napisał:

Ja uważam że pozostanie przy prostocie to nie jest trzymanie się przeszłości co raczej
funkcjonalności.


Ale... tu właśnie nie ma za bardzo funkcjonalności. W tym problem. Możesz napisać post i tyle. Jeśli pojawia się jakaś dygresja, to na "normalnym" forum możesz sprawę omówić na privie i już. Tu albo musisz uciąć dyskusję, albo liczyć się z konsekwencjami.

Ja naprawdę nie mówię o tym, że forum ma wyglądać jak choinka. Wszelkie fajerwerki wizualne można wyłączyć lub ograniczyć odgórnie za pomocą regulaminu, natomiast argumentowanie, że "trzymamy się funkcjonalności" jest właśnie sztucznym trzymaniem się przestarzałych, żeby nie powiedzieć "prymitywnych" rozwiązań.

Pewnie, można przecież pisać zaostrzonym gęsim piórem, też będziesz miał "funkcjonalność", ale chyba jednak ludzie wolą długopisy, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2012 o 22:33, Ring5 napisał:

Ale... tu właśnie nie ma za bardzo funkcjonalności. W tym problem. Możesz napisać post
i tyle. Jeśli pojawia się jakaś dygresja, to na "normalnym" forum możesz sprawę omówić
na privie i już. Tu albo musisz uciąć dyskusję, albo liczyć się z konsekwencjami.


Właśnie priv mnie denerwuje - kolejne miejsce dla spamerów nie mających nic sensownego do powiedzenia a chcących się zareklamować. Poza tym dzięki temu że jest to publiczne jest kontrola moderatora, co też trochę studzi emocje. Jak jest offtop to się przenosi do odpowiedniego tematu i po sprawie. Można to też zrobić mailem/gg/ czy nawet stworzyć notkę na gramsajcie i pod nią pisać. Forum jak nazwa wskazuje jest miejscem publicznego wypowiadania się jak chcesz robić prywatę to używasz prywatnych środków komunikacji.

A w forum najbardziej mi się właśnie podoba to że pisze się post i tyle. Sprawia to, że starasz się szanować odbiorcę i zawrzeć jakąś sensowną treść a nie wrzucić w środek niczemu nie potrzebny obrazek.

Rozumiem twój punkt widzenia tylko nie uważam że dodanie nowej funkcji jest odpowiednią rzeczą, którą należy zrobić. Wrzucanie wszystkiego do jednego gara sprawi tylko, że forum to stanie się mniej przystępne w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki temu "działaniu" forum przynajmniej dowiedziałem się o co najmniej kilku nowych błędach :). Przedtem praktycznie tylko z 404 i 502, a tutaj wyskakują najróżniejsze. Do wyboru, do koloru, miałem 503, nawet 500, a 404 i 502 oczywiście były standardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2012 o 22:52, Xjumpaytech napisał:

Dzięki temu "działaniu" forum przynajmniej dowiedziałem się o co najmniej kilku nowych
błędach :). Przedtem praktycznie tylko z 404 i 502, a tutaj wyskakują najróżniejsze.
Do wyboru, do koloru, miałem 503, nawet 500, a 404 i 502 oczywiście były standardem.


Zwyczajnie w świecie chyba trzeba dać sobie spokój z gramem na 2 tygodnie ? :) Ja tak zrobię bo nie ma sensu i możliwości sprawdzania i pisania nowych postów na tym portalu a nie mówiąc o forum, które pada cały czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co ciekawe strona sklepu też bywa padnięta a kiedy działa (np w tej chwili) linki na niej kompletnie wariują. Szkoda. Podobnie jest z samą stroną informacyjną. Gdy próbowałem dziś wbić na forum to jedynym co ukazało się moim oczętom była reklama World of Tanks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Swoje wiadro pomyj odnośnie niedziałania forum to i musze "wylać" bo widzę, że nie jestem sam w tej kwestii.
Przypadek taki jaki miał Isildur [gdzie dodał screena] również i ja załapałem. A to info, że Servece bla bla bla albo jak to dzisiaj. "Bad Request (Invalid Hostname)" Nie wspominając o ciężkim muleniu i wczytywania czegokolwiek oraz o problemach z dodaniem obrazka o którym pisałem stronę temu [w przypadku 50 postów na stronę ;-)]
Forum naprawdę jest .... jakie jest czyli proste [chyba aż za].. Ciężko by było wam się przesiąść co ? hehe. Jak to mówią: "Starych drzew się nie przesadza" ale na serio. Przydałyby się poważniejsze bardziej widoczniejsze zmiany a nie o zgrozo [raz na pół roku] dodadzą button typu "Spoiler" "Zgłoś". Już nie wspominając o braku PMa. Jak ktoś GSa nie ma to jak się z nim skontaktować ?.. odpowiedzieć mu gdzieś w temacie na post by miał chmurkę i by zauważył ?? Przeca śmieszne to jest. PM w dzisiejszych czasach to podstawa tylko znajdzie się zrzęda jedna z drugą zrzędą, że nie chce PMa bo nie chce mieć reklam na skrzynce. <-- takim rzeczą też pewnie można zaradzić. Sam fakt, że to forum przez długi długi czas nie miało funkcji spoiler też było rzeczą z deka śmieszną. Nie to abym tego forum nie lubił i tego jakie jest proste i ''wyróżniające'' się na tle innych ale jednak zmiany by się przydały. Nie lubię stawać po niczyjej ze stron ale Ring5 dobrze prawi.
Ale i tak oczywiście nic z tego nie będzie i forum wyglądać jak wygląda, wyglądać będzie jeszcze pewnie parę lat więc .... Ci co się "burzą", że nie chcą zmian. <--- Nie musicie się o to martwić. Forum dalej będzie niczym stary zakład fryzjerski z klimatem lat 30-40 =.=.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.02.2012 o 16:49, Tyler_D napisał:

Czy komuś jeszcze zresetowały się wszystkie tematy i podfora?


A co rozumiesz przez "zresetowały się"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.02.2012 o 17:30, Tyler_D napisał:

Porozwijały się wszystkie podfora i absolutnie wszystkie tematy widnieją jako przeczytane.

Mi się tak dzieje co parę dni. Wywal wszystkie ciasteczka powiązane z gramem a sprawy powinny wrócić do normy (przynajmniej na jakiś czas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Tyler i Karharot
A może po prostu wyczyściliście historię przeglądarki? Wiem, że jest podobna sytuacja np. na Chrome, że po wyczyszczeniu wszystkie tematy są przeczytane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.02.2012 o 17:30, Tyler_D napisał:

Porozwijały się wszystkie podfora i absolutnie wszystkie tematy widnieją jako przeczytane.


Oprócz skasowania historii takie rzeczy dzieją się po skasowaniu ciasteczek. Tematy oznaczają się jako nieprzeczytane nawet po zalogowaniu się na innym kompie czy przeglądarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować