• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Poczułem się obrażony... ;(
Problemy techniczne są z różnych przyczyn - wynikają, z tego co wiem, często z niezależnych od siebie okoliczności (np. rano może być kwestia problemów z łączami, a wieczorem obciążenia serwera). Wybacz ale nie będę Ci ich tłumaczył i rozpisywał. To, że zamieścisz o tym jeszcze 30 postów, to nic nie zmieni -wierz mi lub nie, ale ekipa IT nie robi tego być Ci zrobić na złość, chociaż wydaje mi się, że tak to właśnie odczuwasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak się zastanawiam, Czy te problemy nie mogą mieć jakiegoś związku z tak dużą liczbą tematów jaka jest obecnie (prawie 60 tysięcy, z czego co najmniej 90% jest całkowicie zbędne), a ostatnia strona tematów to same błędy z 1900 roku, niektóre z liczbą postów -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2012 o 13:30, doflamingo napisał:

Tak się zastanawiam, Czy te problemy nie mogą mieć jakiegoś związku z tak dużą liczbą tematów jaka jest obecnie (prawie 60 tysięcy, z czego co najmniej 90% jest całkowicie zbędne), a ostatnia strona tematów to same błędy z 1900 roku, niektóre z liczbą postów -1

Niestety większym obciążeniem niż te wszystkie od dawna martwe i nie odwiedzane tematy są raczej najbardziej popularne wątki mające 40+ albo i 50+ tysięcy postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dokładnie, jeśli już to te niekończące się seryjne wątki są obciążające, ale to też nie jest aż tak dokuczliwe (co najwyżej dla wyszukiwarki forumowej).

Dodatkowo usuniemy ikonkę statystyk z forum, by Was nie gnębiła - są z tymi statystykami jakieś większe problemy i nie będziemy ich w najbliższym czasie przywracać. Nie mówię, że w ogóle nie wrócą, ale na pewno nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2012 o 14:00, Laid_back napisał:

Dokładnie, jeśli już to te niekończące się seryjne wątki są obciążające, ale to też nie
jest aż tak dokuczliwe (co najwyżej dla wyszukiwarki forumowej).


No nie do końca - taka np Forumowa mafia ładuje się bez porównania wolniej niż tematy mające po kilka tysięcy postów. Szczególnie jeśli jest tam przypięty post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój problem nie dotyczy bezpośrednio strony ale nie znalazłem bardziej odpowiedniego wątku a nie chciałem zaśmiecać forum nowymi tematami. Mianowicie chodzi o to że straciłem dziś prąd i wszystko mi siadło a co za tym idzie usunęły mi się pliki cooki ( czy jak one się nazywają, te które zapamiętują hasła, loginy itp. na stronach). Niestety na gram.pl ni było wyjątku, straciłem na chwilę obecną stare konto (Mroczny_Joga) a najgorsze jest to że nawet nie pamiętam na jakiego mail go zakładałem bo to było parę lat temu. Co mogę zrobić w takiej sytuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Proste pytanie, skoro to tak bardzo obciąża, to nie moglibyście ich pousuwać (nie mylić z zamknięciem) niektórych bardzo dużych tematów i założyć identycznych na ich miejsce? Oraz zrobić ogłoszenie na stronie głównej z listą takich tematów, z informacją np. taki i taki temat został usunięty z powodu zbyt dużej liczby postów w temacie, co powodowało duże obciążenie serwera, na jego miejsce powstał nowy o identycznej nazwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wyślij formularz na skrzynkę moderatorską podając imię (nie nick) które było przypisane do tamtego konta a w odpowiedzi wyślę Ci tamten adres mailowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2012 o 14:58, doflamingo napisał:

Proste pytanie, skoro to tak bardzo obciąża, to nie moglibyście ich pousuwać (nie mylić
z zamknięciem) niektórych bardzo dużych tematów i założyć identycznych na ich miejsce?
Oraz zrobić ogłoszenie na stronie głównej z listą takich tematów, z informacją np. taki
i taki temat został usunięty z powodu zbyt dużej liczby postów w temacie, co powodowało
duże obciążenie serwera, na jego miejsce powstał nowy o identycznej nazwie :)



Nie zrozumiałeś Laida. Nie chodzi o objętość tematu, tylko o jego popularność. 900.000 postów w temacie odwiedzanym raz na pół roku jest mniej obciążające niż 500 postów w temacie odwiedzanym średnio 50 razy na sekundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2012 o 15:59, Piterus_Von_Drackus napisał:

Nie zrozumiałeś Laida. Nie chodzi o objętość tematu, tylko o jego popularność. 900.000
postów w temacie odwiedzanym raz na pół roku jest mniej obciążające niż 500 postów w
temacie odwiedzanym średnio 50 razy na sekundę.


Tu jednak chodzi o wielkość tych wątków - żeby wyświetlić temat trzeba najpierw wybrać spośród wszystkich postów te odpowiadające jednemu tematowi, posortować je, policzyć ile ich jest, wybrać odpowiednie z nich aby odpowiadały oglądanej stronie, a następnie je wyświetlić. Takie coś jest dużo prościej zrobić na 500 postach, niż na 50 tysiącach.
A co do samego forum, to prędzej czy później i tak się wszystko rypnie. Brak jakiejkolwiek archiwizacji czy chociażby prób sprzątania forum spowoduje, że w końcu serwer się zapcha i całe forum się wyłoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2012 o 16:26, rob006 napisał:

Tu jednak chodzi o wielkość tych wątków - żeby wyświetlić temat trzeba najpierw wybrać
spośród wszystkich postów te odpowiadające jednemu tematowi, posortować je, policzyć
ile ich jest, wybrać odpowiednie z nich aby odpowiadały oglądanej stronie, a następnie
je wyświetlić. Takie coś jest dużo prościej zrobić na 500 postach, niż na 50 tysiącach.
A co do samego forum, to prędzej czy później i tak się wszystko rypnie. Brak jakiejkolwiek
archiwizacji czy chociażby prób sprzątania forum spowoduje, że w końcu serwer się zapcha
i całe forum się wyłoży.


Hmm... Widzę, że nie do końca zrozumiałeś o co mi chodzi... To prawda, że w jednostce czasu łatwiej jest wyświetlić temat o mniejszej ilości postów, ale... No właśnie... Ilość zapytań mocno wpływa na ilość dostępnych zasobów dla aplikacji. To co ja napisałem nie neguje tego, o czym ty piszesz. Największym problemem stron zawsze była ilość zapytań w jednostce czasu, niż zwracanie nawet bardzo dużych ilości informacji. Co nie zmienia faktu, że na Gramie najbardziej popularne tematy są właśnie dużymi tematami...

Zanim się serwerów dysk Gramu zapchają minie jeszcze sporo czasu. Większym problemem może być to, że sobie procesory nie poradzą z ilością danych jakie będą musiały przez siebie przerzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2012 o 16:58, Piterus_Von_Drackus napisał:

Hmm... Widzę, że nie do końca zrozumiałeś o co mi chodzi... To prawda, że w jednostce
czasu łatwiej jest wyświetlić temat o mniejszej ilości postów, ale... No właśnie... Ilość
zapytań mocno wpływa na ilość dostępnych zasobów dla aplikacji. To co ja napisałem nie
neguje tego, o czym ty piszesz. Największym problemem stron zawsze była ilość zapytań
w jednostce czasu, niż zwracanie nawet bardzo dużych ilości informacji. Co nie zmienia
faktu, że na Gramie najbardziej popularne tematy są właśnie dużymi tematami...

Tu nie chodzi o zwracanie dużej liczby informacji, tylko operowanie na dużych zasobach. 100 krótkich pytań jest mniejszym problemem niż 1 ale ciężkie i zamulające. A przy dużej ilości danych problemem nie staje się ilość zapytań, tylko czas ich realizacji. Na forum już widać różnicę w czasie generowania strony z dużego tematu a małego, więc pewnie kilka wyświetleń małego tematu jest mniej obciążające, niż 1 dużego.

Dnia 20.02.2012 o 16:58, Piterus_Von_Drackus napisał:

Zanim się serwerów dysk Gramu zapchają minie jeszcze sporo czasu. Większym problemem
może być to, że sobie procesory nie poradzą z ilością danych jakie będą musiały przez
siebie przerzucić.

Właśnie o to mi chodziło - w końcu ilość miejsca na dysku nie jest problemem w przypadku bazy danych forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Strona od tygodnia muli jak cholera. W większości dodawanie postów nie działa. Ten teraz to chyba z 10 minut mi wysyłało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2012 o 18:02, Crew_900 napisał:

Strona od tygodnia muli jak cholera. W większości dodawanie postów nie działa. Ten teraz
to chyba z 10 minut mi wysyłało.

No co ty, Sherlocku. Rozmawiamy tu o tym od co najmniej 2 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpisałbym wcześniej, ale właśnie przez (z zegarkiem w ręku) 3 minuty i 38 sekund otwierało mi się okno odpowiedzi.

Dnia 20.02.2012 o 10:05, Laid_back napisał:

Poczułem się obrażony... ;(


Czym, jeśli mogę zapytać?

Dnia 20.02.2012 o 10:05, Laid_back napisał:

Wybacz ale nie będę Ci ich tłumaczył i rozpisywał.


Jasne, bo po co?

Dokładnie o tym pisałem (swoją drogą, nie tylko ja, ale widzę, że tylko do mnie jest o to pretensja...) we wcześniejszych postach. Użytkownicy zgłaszają problem za problemem, forum ledwo zipie, a jedyne, co w tym temacie usłyszeliśmy, to "sprawdźcie sobie na facebooku, czy nasza strona działa".

Dnia 20.02.2012 o 10:05, Laid_back napisał:

chociaż wydaje mi się, że tak to właśnie odczuwasz.


A mnie się wydaje, że chyba nie rozumiesz tu jednej rzeczy - to nie my istniejemy dzięki gramowi, ale gram istnieje dzięki nam. Natomiast odnoszę wrażenie, że postrzegane jest to na zasadzie "morda w kubeł i żadnego narzekania, cieszcie się, że w ogóle macie gdzie pisać". Dość oryginalne podejście, przyznam, bo na większości for, których członkiem miałem (lub mam) przyjemność być, sytuacja wyglądała odwrotnie - o użytkownika się zabiegało, a nie krytykowało się go za to, że miał czelność, skubany, zapytać się, na czym polega problem z fatalnym działaniem forum. Ale ok, uznajmy, że to ja jestem dziwny i mam nieżyciowe podejście do tematu.

Proponuję zakończyć tę jałową dyskusję, bo nic z niej nie wynika. Forumowicze narzekają na brak informacji ze strony redakcji, a co robi redakcja? Krytykuje użytkowników za krytykę :) Sytuacja jest dla mnie śmieszna i tyle. Ale nie mam zamiaru się o to wykłócać. Swoją opinię przedstawiłem (bo, jak na razie, mam jeszcze do tego prawo), Twój post jedynie ją, w moim mniemaniu, potwierdził. I na tym może to zostawmy.

Żeby nie robić kompletnego offtopu... Zarówno dodawanie odpowiedzi, jak i wyszukiwarka, działają strasznie wolno. Jak napisałem wcześniej, okienko "Dodaj post" otwierało mi się ponad 3 minuty, wyszukiwarce zajęło podobną ilość czasu zlokalizowanie tematu o laptopach. Natomiast wątki forum otwierają się normalnie, bez szczególnych "zonków".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2012 o 20:13, Ring5 napisał:

A mnie się wydaje, że chyba nie rozumiesz tu jednej rzeczy - to nie my istniejemy dzięki
gramowi, ale gram istnieje dzięki nam. Natomiast odnoszę wrażenie, że postrzegane jest
to na zasadzie "morda w kubeł i żadnego narzekania, cieszcie się, że w ogóle macie gdzie
pisać". Dość oryginalne podejście, przyznam, bo na większości for, których członkiem
miałem (lub mam) przyjemność być, sytuacja wyglądała odwrotnie - o użytkownika się zabiegało,
a nie krytykowało się go za to, że miał czelność, skubany, zapytać się, na czym polega
problem z fatalnym działaniem forum. Ale ok, uznajmy, że to ja jestem dziwny i mam nieżyciowe
podejście do tematu.

Było to wielokrotnie przerabiane w tym i w innych tematach, gram najwyraźniej wyznaje bardzo nieżyciowe podejście ''my jesteśmy super hiper i mega więc powinniście się cieszyć wy małe pionki a nie jeszcze śmiecie narzekać!'' - z takim nastawieniem się daleko nie zajedzie. Zresztą to jest Laid, czego się spodziewałeś? Nie raz i nie dwa zdarzało mi się z nim pisać tu czy tam [ swoją drogą mam bardzo dziwne i niefajne wrażenie że dużo osób pracujących dla gramu - i NIE mówię tu o modkach wbrew pozorom jest osobami ... dziwnymi że tak powiem które uważają się za pępek świata, myślą że wszystko wiedzą i wszystko widziały, zainteresowani zapewne wiedzą o kim mowa i o jakich sytuacjach mówię ] i wiem że to bezcelowe. Niczego się nie dowiesz, niczego nie zmienisz, najwyżej zostaniesz obrzucony błotkiem albo dziwnym argumentem.

Żeby napisać tego posta też musiałem od cholery czekać zanim się otworzy to okno do pisania posta, nie mierzyłem dokładnie bo by mnie szlag trafił.

btw dlaczego gdzieś tak na oko co trzecia próba odświeżenia forum kończy się zwiechą i logoutem? Jedyne wyjście to zamknąć kartę i otworzyć od nowa. I to ma niby być działające? Fajnie.

over & out

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm... Ja się zastanawiam co się dzieje. Tobie strona muli, mi śmiga.

U mnie ostanie problemy ze stronami Gramu były przy okazji padu statystyk. Różnych dziwów, jakie tu ludzie opisują ja nie doświadczyłem. Jedyną dziwną rzeczą to było to, że strony wchodzące w skład Kolektywu i będące na serwerach Gramu przerzucały do jednej strony, ale wystarczyło wyczyścić pamięć podręczną i śmigało jak ta lala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyściłem przeglądarkę z historii i plików cookies niestety problem z wczytywaniem stron, nadal występuje, do godzin popołudniowych działa znośnie gorzej już w godzinach popołudniowych i wieczornych... Więc masz szczęście, że Tobie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2012 o 20:56, Piterus_Von_Drackus napisał:

Hmm... Ja się zastanawiam co się dzieje. Tobie strona muli, mi śmiga.


Myślę że możesz się spodziewać oferty pracy jako tester dla ekipy gram - fakt że wszystko ci działa bez zarzutu jest tutaj dużym atutem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2012 o 20:56, Piterus_Von_Drackus napisał:

Hmm... Ja się zastanawiam co się dzieje. Tobie strona muli, mi śmiga.

To się ciesz.

Dnia 20.02.2012 o 20:56, Piterus_Von_Drackus napisał:

U mnie ostanie problemy ze stronami Gramu były przy okazji padu statystyk. Różnych dziwów,
jakie tu ludzie opisują ja nie doświadczyłem. Jedyną dziwną rzeczą to było to, że strony
wchodzące w skład Kolektywu i będące na serwerach Gramu przerzucały do jednej strony,
ale wystarczyło wyczyścić pamięć podręczną i śmigało jak ta lala.

No patrz a mi na przykład strona łapie zadyszkę, chciałem dodać wcześniej post ale strona na to nie pozwoliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować