• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 26.07.2007 o 09:30, myniekka napisał:

Błędy błędami, ale to co się dzieje naraża firmę na poważne straty. I jeśli się nie ma testerów
i wszystko z lotu wypuszcza na żywo to tak jest. Błędy w systemie MS nie ukarzą światu Twoich
danych osobowych.


Nie byłbym tego taki pewien... To dlaczego usuneli usługę Pasport (czy jakoś tak)? Znaczną część błedów stron można odkryć dopiero pod obciążeniem. Pisząc dany fragmęt kodu można uważać go za bezpieczny i może być on nawet taki o ile nie będzie za dużego przeciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2007 o 09:40, Piterus_Von_Drackus napisał:

Nie byłbym tego taki pewien... To dlaczego usuneli usługę Pasport (czy jakoś tak)? Znaczną
część błedów stron można odkryć dopiero pod obciążeniem. Pisząc dany fragmęt kodu można uważać
go za bezpieczny i może być on nawet taki o ile nie będzie za dużego przeciążenia


A od czego są testerzy? Od obciążania systemu i sprawdzenia jak się będzie zachowywał w normalnych jak i ekstremalnych sytuacjach. A jeśli osunęli usługę to znaczy że coś robią by chronić dane, więc dla nich +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2007 o 09:39, myniekka napisał:

Z własnej woli czy niekoniecznie?


Nie offtopicujmy może bardziej niż to konieczne, ale takie info znajdziesz na moim gramsajcie (he he, taka mała reklama)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jesli to prawda, to moim zdaniem CDP powinno zablokowac mozliwosc przegladania danych osobowych i wprowadzania jakichkolwiek zmian na kontach do czasu wyjasnienia sprawy. Na razie powinna zostac jedynie mozliwosc pisania postow na forum. Chociaz moze lepiej byloby cale gram.pl wylaczyc na pare godzin, albo i dni jesli trzeba, bo to zbyt powazna (niedopuszczalna szczerze mowiac) usterka, jezeli faktycznie ma miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2007 o 09:36, Bigjack7 napisał:

Pisałem duże aplikacje w zespole po kilkunastu programistów dla ogromnych korporacji i wiem,
że nie da się przetestować w 100% ALE przynajmniej w 95%. Wiem też, że niestety ale nikt oprocz
programistów, którzy pisza gram.pl nie testuje strony. Programiści z reguły nie są nastawieni
na szukanie błędów bo nie za to im płacą (taka prawda). Osobiście piszę aplikacje webowe od
5 lat i skomplikowane. Akutalnie jedna mojego autorstwa otrzymałą nagrodę WebStar. Nie ma idealnych
aplikacji ale błędy, które są oczywiste nie powinny ujrzeć światła dziennego na publicznym
forum. Pozatym programiści, którzy są nieefektwyni (w ich kodzie znajduje się wiele błędów)
są zwalniani (w M$ też) i w tej kwestii nie ma wyjątków. Najpierw popracuj jako programista
przynajmniej 2 lata - potem wygłaszaj poglądy.


cieszymy sie ze mamy podobny punkt widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2007 o 09:35, Venom napisał:

Nie zalogowało Cię do panelu, ponieważ i ja nie mam tam dostępu ;) ponieważ nie jestem już pracownikiem gram.pl


Oj szkoda, szkoda... ;) Zarówno z powodu, że nie jesteś już w Ekipie, jak i również dlatego, że nie mogłem paru osobom wręczyć niespodzianek... <joke>

Dnia 26.07.2007 o 09:35, Venom napisał:

Nie ma za co, przecież to nie Twoja Wina. To raczej ja mogę podziękować, że nie wykorzystałeś tego błedu w systemie aby narozrabiać na moje konto. Teraz musiałbym się tłumaczyć na dywaniku gram.pl :D


Właściwie masz rację. Tak tylko sie zastanawiam, że skoro mnie wrzuciło na Twoje konto, to może kogoś wrzuciło na moje... (??) i dlatego nie mogłem się zalogować? [sprawdza czy nie ma degrada i dodatkowych zamówień]
Ciekawi mnie tylko czy sprawa została już załatwiona i czy ktoś poniesie w związku z tym jakieś konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie, dzisiaj miałem podobny problem... Kto wie od czego są te pomyłki w logowaniu ???? I ciekawe jak to gram.pl wynagrodzi, w końcu niezłe zamieszanie.... OMG co by było jak na konto cudze wszedł taki Liroy :/:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2007 o 11:10, greg_f napisał:

Oj szkoda, szkoda... ;) Zarówno z powodu, że nie jesteś już w Ekipie, jak i również dlatego,
że nie mogłem paru osobom wręczyć niespodzianek... <joke>

Prezencik? ;>
Ja chcę, ja chcę xD

Dnia 26.07.2007 o 11:10, greg_f napisał:

Właściwie masz rację. Tak tylko sie zastanawiam, że skoro mnie wrzuciło na Twoje konto, to
może kogoś wrzuciło na moje... (??) i dlatego nie mogłem się zalogować? [sprawdza czy nie ma
degrada i dodatkowych zamówień]

Z tym drugim nie powinno być większych problemów dla userów. Zawsze można nie przyjmować przesyłki albo odesłać w ciągu 10 dni bez żadnych konsekwencji.

Dnia 26.07.2007 o 11:10, greg_f napisał:

Ciekawi mnie tylko czy sprawa została już załatwiona i czy ktoś poniesie w związku z tym jakieś
konsekwencje?

Mnie na szczęście ten problem nie objął (...chyba), ale też ciekawią mnie te kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.07.2007 o 08:42, Budo napisał:

Ee, jeśli nie robicie sobie jaj to znaczy, że cos sie ostro poteges... ja zostaje na swoim
koncie, chyba tu jest jak w grach, że dwie osoby naraz zalogowane na to samo konto byc nie
moga ;p


A tu Cię zdziwię, bo da się. Zalogowałem się na FF i wszedłem na stronę za pomocą IE (mając cały czas włączonego FF). Na IE bez problemu zalogowałem się. Z tego, co zauważyłem cały system logowania opiera się na cookies, więc nie ma żadnego problemu, żeby być zalogowanym na tym samym koncie z nawet 50 komputerów jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dwa słowa w ramach wyjaśnienia szalejącego logowania i sesji - problemy spowodowane były niepoprawnym działaniem serwera, aktualnie wszystko jest już w porządku.

Dział IT pracuje nad zabezpieczeniem, by podobna ''awaria'' się już nie powtórzyła. Jesteśmy także w trakcie wprowadzania dodatkowego zabezpieczenia od strony programistycznej w krytycznych miejscach serwisu.

Przepraszamy za wszystkie problemy związane z zaistniałą sytuacją!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bardzo się ciesze, że wreszcie wszystko wróciło do normy. I trzymam Was za słowo bo sytuacja była dla użytkowników dość niekomfortowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Miejmy nadzieję, że nikt za bardzo przez to nie oberwał, lepiej sprawdźcie listę zamówień i inne takie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przeprosiny przyjęte. Chociaż... może jakieś 5 wPLNów w ramach rekompensaty XD? Żartuję oczywiście. Dobrze, że wszystko już działa, jak należy. Miejmy nadzieję, że więcej tego typu akcji nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Melduję ten sam problem:
Wczoraj wieczorem przytrafiła mi się dziwna rzecz z tym serwisem-jak otworzyłem stronę główną to byłem zalogowany automatycznie jako Raz, wylogowanie i ponowne wpisanie maila i hasła skutkowało tym samym, forum w ogóle się nie otwierało, tak samo jak konto w sklepie...Potem wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie, a zarazem wątpliwość. Dlaczego jak wchodzę na swoje konto np. przeglądając zamówienia, zmieniając avatar itp. muszę się ponownie logować ? Czy ma to związek z niedawną ''awarią'' ? Czy to nowe zabezpieczenie ?

20070729112946

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2007 o 11:31, szerszeń45 napisał:

Mam pytanie, a zarazem wątpliwość. Dlaczego jak wchodzę na swoje konto np. przeglądając zamówienia,
zmieniając avatar itp. muszę się ponownie logować ? Czy ma to związek z niedawną ''awarią''
? Czy to nowe zabezpieczenie ?


U mnie jest to samo więc również się dołączam do twojego pytania.

20070729113617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

od wczoraj nie mogę zarejestrować gry. za każdym razem gdy podam kod rejestracji elektronicznej pojawia się pusta strona z takim komunikatem:
Przepraszamy, ale podczas wyświetlania tej strony wystąpił błąd.
Prosimy spróbować ponownie za kilka minut.

i tak cały czas od wczoraj rano :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować