• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Tak, zdajemy sobie sprawę że jak strona pada, to nie jest fajnie. W ogóle, ani trochę.
Nie, nikt z nas tego bardzo nie lubi i nie jest z tej sytuacji zadowolony z wielu powodów.
Tak, pracujemy nad tym, by się tak nie działo, ale wygląda to na skomplikowaną sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2012 o 10:42, Laid_back napisał:

Tak, pracujemy nad tym, by się tak nie działo, ale wygląda to na skomplikowaną sprawę.


No to walnijcie *technicznego* newsa, żeby ludzi nieco uspokoić, i by przypadkiem nie szukali problemu u siebie. Chyba nie tak się powinno komunikować ze społecznością, nieprawdaż? Długo potrwa ta reanimacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2012 o 10:55, Vojtas napisał:

Długo potrwa ta reanimacja?


Serwis działa, więc nie mamy co aktualnie reanimować. Takie awarie jak wczoraj teoretycznie nie powinny mieć miejsca, więc nie ma jak się zawczasu zabezpieczyć newsem z informacją o problemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jezu - co się dzieje z tą stroną!?! Jak wchodzę do tematu z kilkoma stronami i chcę przejść np. do nr3 to po kliknięciu na jej numer wywala na stronę główną forum. Jak chcę dodać posta do za pierwszym razem w okienku do napisania posta ładuje się strona główna gram.pl! Cały serwis ładuje się niemiłosiernie długo, do tego po wejściu do jakiegoś tematu potrafi mnie samoistnie wylogować. No co jest do jasnej ciasnej? Naprawicie to kiedyś, czy nadal będzie twierdzić, że sewis działa tak jak powinien?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2012 o 11:01, Laid_back napisał:

Serwis działa, więc nie mamy co aktualnie reanimować. Takie awarie jak wczoraj teoretycznie
nie powinny mieć miejsca, więc nie ma jak się zawczasu zabezpieczyć newsem z informacją
o problemach.


Tylko, że w momencie kiedy jest już poważny problem i serwis leży to powinno się postawić jakąś najprostszą stronę z informacją typu: "przepraszamy ale z powodów technicznych serwis będzie dostępny od godziny X".
A tak człowiek próbuje wejść na gram a tu mu albo 503 albo 400 albo 408 wyskakuje i nie wiadomo gdzie jest problem.

Byłoby nam miło gdybyśmy mieli jakieś minimum informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To już jest szczyt.
Mówicie, że nie ma co reanimować, bo działa - tylko jak działa? Strony albo wczytują się kilkadziesiąt sekund, albo w ogóle i wywala jeden z błędów.
Chcąc dodać post wyskakuję mi w okienku temat o wątku technicznym albo strona główna. Czy tak powinien wyglądać jeden z największych serwisów o grach w Polsce? Nie można rzucić info, że wyłączacie stronę na x czasu i zabrać się za naprawę problemów tak na poważnie? Strona sypie się od dawna, a rzekome naprawy nic nie dają. bo za 2 dni znów dzieje się to samo. Takim sposobem jedynie tracicie w oczach użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2012 o 12:05, doflamingo napisał:

> W razie czego polecam stronę: http://www.downforeveryoneorjustme.com/ ;)
Zrobione przedchwilą ....


Z ciekawości sprawdziłem i u mnie to samo ;]
A żeby móc odpowiedzieć na Twój post musiałem 7 razy cofać i wciskać odpowiedz, bo za każdym razem jedynie otwierało mi ponownie wątek techniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>> Długo potrwa ta reanimacja?

Dnia 15.02.2012 o 11:01, Laid_back napisał:

Serwis działa, więc nie mamy co aktualnie reanimować. Takie awarie jak wczoraj teoretycznie
nie powinny mieć miejsca, więc nie ma jak się zawczasu zabezpieczyć newsem z informacją
o problemach.


Udajesz czy naprawdę nie wiesz, o co mi chodzi? Mówię przecież o agonii technicznej, która nie trwa od wczoraj. A polecanie FB i Twittera, zakrawa na kpinę. :> Zawsze sądziłem, że najważniejszym miejscem komunikacji jest strona główna serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2012 o 12:00, Laid_back napisał:

Zaglądajcie na nasz Profil FB, ewentualnie Twitter - staramy się tam informować jeśli
wiemy o problemie i strona leży.


Świetnie. Tyle, że ja nie korzystam z żadnych serwisów społecznościowych bo mam na nie alergię.
Jedynym serwisem przypominającym społeczność z jakiego korzystam jest gram.pl.
I gdy próbuję dostać się na stronę to chciałbym wiedzieć od razu co się dzieje a nie szukać informacji po jakichś kolejnych serwisach.
Proponuję zapoznać się z tym artykułem, może pomoże :)
http://www.smashingmagazine.com/2009/06/12/effective-maintenance-pages-examples-and-best-practices/

Dnia 15.02.2012 o 12:00, Laid_back napisał:

W razie czego polecam stronę: http://www.downforeveryoneorjustme.com/ ;)


Jak widać po powyższych komentarzach z gram.pl nie jest dobrze mimo, że wydaje się, że teraz stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli strona nie działa, to trudno byś się z niej dowiedział co się dzieje :>
W takim momentach idealny jest własnie serwis typu FB

EDIT: oczywiście teraz jak serwis działa, możemy poinformować o problemach, ale wolałbym to zrobić kiedy znajdziemy przyczynę i będziemy mogli oszacowac kiedy będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2012 o 13:07, Laid_back napisał:

Jeśli strona nie działa, to trudno byś się z niej dowiedział co się dzieje :>


Główna, w przeciwieństwie do forum, nie pada tak często.

Dnia 15.02.2012 o 13:07, Laid_back napisał:

EDIT: oczywiście teraz jak serwis działa, możemy poinformować o problemach, ale wolałbym
to zrobić kiedy znajdziemy przyczynę i będziemy mogli oszacowac kiedy będzie ok.


Błąd. Powinieneś informować na bieżąco, co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2012 o 13:07, Laid_back napisał:

EDIT: oczywiście teraz jak serwis działa, /ciach/


Do tego żeby powiedzieć działa to jeszcze daleka droga jak widzę. Teraz to on działa niekiedy prawidłowo. Zwykle jednak błędy, czas wczytywania itp. wystarczająco uprzykrzają korzystanie z niego. Nie zawsze starcza cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie, czy jest się czemu dziwić? Przecież tutaj zawsze przy większych problemach każdy nabiera wody w usta.
A czy to tak trudno puścić wiadomość na głównej:" serwis będzie niedziałający do X z powodu prac na serwerach"?

Widać jest, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy serwis gram.pl umiera? : <

To już nie wygląda jak przejściowe problemy techniczne, lecz jak długotrwała choroba z okresami lepszego samopoczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No a umnie od jakichś dwóch godzin bez problemów chula. Jestem miło zaskoczony. Tylko tak dalej. Obym nie zapeszył.
Jeszcze staty by się przydały i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A jak się miewa statystyk forumowych? Pamiętam jeszcze optymistycznego posta, w którym zostało napisane, że problem, zostanie rozwiązany być może do końca stycznia, a tu już mamy połowę lutego-.-

A i dołączam się do osób mających problemy z szybkością działania strony...czasem mam tak, że muszę wyłączać zakładkę z gram.pl i włączać odnowa bo nie idzie nigdzie wejść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2012 o 00:02, Piterixos napisał:

A jak się miewa statystyk forumowych? Pamiętam jeszcze optymistycznego posta, w którym
zostało napisane, że problem, zostanie rozwiązany być może do końca stycznia, a tu już
mamy połowę lutego-.-

A i dołączam się do osób mających problemy z szybkością działania strony...czasem mam
tak, że muszę wyłączać zakładkę z gram.pl i włączać odnowa bo nie idzie nigdzie wejść...


Nie licz na to, osób od spraw technicznych chyba tutaj nie ma :) Jaki webmaster naprawiałby serwis dwa miesiące ? :) Plzz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować