• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Forum otwiera się około 40-50 sekund. News - około półtorej minuty. Gram.pl bije rekordy świata w prędkościach. Ale, jak mniemam, jest to spowodowane ogromnym zainteresowaniem internautów i ogromną liczbą odwiedzających.

Ja naprawdę rozumiem, że są problemy a nie ma ludzi, że to, że tamto. Jasne, forum może i nie generuje zbyt wielkich przychodów, bo nie ma jak, ale generują je stali klienci, którzy korzystają z gramowego sklepu. A wielu z tych klientów (w tym również niżej podpisany) to stali bywalcy forum. Chyba dla nich warto by było poświęcić te parę groszy i zrobić "remont generalny" całego portalu?

Nie wiem, skąd się bierze dziwna polityka "nic nie mówimy, wróg czuwa", zbywanie pytań odpowiedziamy godnymi rzecznika rządu itp, ale naprawdę nie doprowadzi to do niczego dobrego. Z tego, co widzę, ludzie zaczynają mieć takiego podejścia serdecznie dosyć i trudno im się dziwić. Serwis pada raz za razem, a jak już działa, to z prędkością ślimaka, o statystykach ludzie chyba już zdążyli zapomnieć i nikt raczej nie liczy, że one kiedykolwiek wrócą, ale jedyna informacja, jaką w tym wątku można znaleźć, to "przejściowe problemy, na szczęście nic poważnego". Iiiiijasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2012 o 13:07, Laid_back napisał:

Jeśli strona nie działa, to trudno byś się z niej dowiedział co się dzieje :>
W takim momentach idealny jest własnie serwis typu FB


Powtarzam, nie korzystam z FB a poza tym nie mam obowiązku szukać informacji na temat serwisu gdzieś indziej niż na tym serwisie :)

Wczoraj wieczorem przykładowo, chciałem sobie wejść na gram.pl ale przywitał mnie błąd 503 - Service Unavailable.
I co? Nie wiem, że serwis wróci za godzinę, czy za pięć, czy może już nigdy bo zbankrutował.

Serio, postawienie prostej strony z informacją, że trwa przerwa techniczna to 5 minut roboty, a od razu użytkownicy podeszliby do problemu inaczej.
Naprawdę proponuję zapoznać się z tym artykułem, który podlinkowałem na poprzedniej stronie :)

Niestety ostatnimi czasy widzę co raz częściej podejście, że to gramowicze są dla serwisu i to oni powinni w ogóle być wdzięczni za to, że mogą tu spędzać czas. Zawsze mi się zdawało, że to serwis i obsługa jest dla użytkowników, ale cóż, może coś się ostatnimi czasy pozmieniało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co widac, ze z gramem wystepuje wiecej niz jeden problem, ale moze warto byloby bardzo dokladnie opisac z czym sa problemy i co bylo robione, aby to naprawic, wsrod forumowiczow mamy adminow sieci i webmasterow, moze ktos mialby pomocna sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może mi ktoś do cholery wytłumaczyć, czemu nie mogę przejść do forum z newsa? Co chwila wskakuje mi jakże odpowiednio ustawiona reklama World of Tanks. Dział marketingowy gramu jak zwykle się nie uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2012 o 21:44, Henrar napisał:

czemu nie mogę przejść do forum z newsa? Co chwila wskakuje mi jakże odpowiednio ustawiona reklama

Jeszcze takiej sytuacji nie miałem, ale to zapewne dlatego, że używam Adblock Plus, Element Hiding Helper dla Adblock Plusa i NoScript, chwila zabawy z tymi programami, a ledwo działające forum będzie dalej ledwo działajacym forum, ale za to będzie mniej denerwujące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2012 o 09:07, Phobos_s napisał:

Niestety ostatnimi czasy widzę co raz częściej podejście,
że to gramowicze są dla serwisu i to oni powinni w ogóle być
wdzięczni za to, że mogą tu spędzać czas. Zawsze mi się
zdawało, że to serwis i obsługa jest dla użytkowników, ale cóż, może
coś się ostatnimi czasy pozmieniało...


Nie produkuj się, Laid_back i tak kładzie na to lachę, najwyraźniej jest kompletnie niereformowalny, bo takie samo podejście ma OD LAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2012 o 01:00, Vitalijjj napisał:

Witam, wchodząc na irca, przerzuca mnie na stronę kolektywu, a nie tak jak było kiedyś na irca. Co się dzieję, wie ktoś ?

Ze względu na małą popularność irc został odłączony na stałe już jakiś czas temu ->
http://forum.gram.pl/forum_post_szukaj.asp?tid=17764&uid=543534
Ponoć można wciąż na niego wejść okrężną drogą ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33281&pid=2372
ale nie wiem czy ma to jakiś sens zważywszy na to że nikogo tam pewnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy to u mnie problem czy tez chodzenie po stronie gram strasznie muli od kilku dni, długie wczytywanie stron.
Rozumien jeden dzień ale to jest juz od 3-4 dni czy Wam też tak sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2012 o 11:43, karolekx23x napisał:

Nie wiem czy to u mnie problem czy tez chodzenie po stronie gram strasznie muli od kilku
dni, długie wczytywanie stron.
Rozumien jeden dzień ale to jest juz od 3-4 dni czy Wam też tak sie dzieje?

Owszem więc nie przejmuj się bo nie jesteś odosobniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja rozumiem wysokie zainteresowanie gram ale powinni się na to przygotowac, dawno zadna strona tak nie muli jak gram. Licze ze w najblizszym czasie usprawnią to i bedzie śmigało szybciej.
Bardzo lubie tu zagladać, codziennie ale irytuje troche czekanie 2-3 minuty jak sie cos wczysta, zwykał strona tekstowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2012 o 12:14, Piterus_Von_Drackus napisał:

Tak patrzę na narzekania społeczności Gram.pl i mam wrażenie, że mam cudowne łącze z
serwerami Gramu, bo nie mam żadnych zamuleń...

Bo gdzieś tak od bodaj wczoraj czy przedwczoraj jest względnie ok i serwis chodzi tak jak zwykł chodzić zazwyczaj ale wcześniej to była jedna wielka katastrofa.
>Co ciekawe, kiedyś strona http://www.downforeveryoneorjustme.com/

Dnia 18.02.2012 o 12:14, Piterus_Von_Drackus napisał:

pokazywała, że strona główna Gramu i forum nie działają, a mi działy :o.

W którymś wątku być może nawet w tym gdzieś wśród ostatnich postów była krótka wymiana zdań potwierdzająca to że opieranie się na tej stronie bywa zawodne.

edit: by dodać post musiałem klikać ze trzy albo cztery razy na 'dodaj post' zanim forum zareagowało, co więcej - między klikiem a dodaniem posta wyskoczył na pół sekundy jakiś error a post się dodał, cudne. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2012 o 21:32, Vojtas napisał:

Nie produkuj się, Laid_back i tak kładzie na to lachę, najwyraźniej jest kompletnie niereformowalny,
bo takie samo podejście ma OD LAT.


A czego oczekujesz od kogoś, kto ma takiego nicka (dla osób, które nie znają angielskiego - "laid back" - wyluzowany, olewający wszystko)? Że się przejmie? Że zareaguje? Że odpowie? Ja już przestałem w to wierzyć, szczególnie, gdy na pytanie jednego z forumowiczów o to, co konkretnie dzieje się z gramem, odparł w sposób godny pana niedorzecznika rządu - drobna usterka, nic więcej - a cała strona leżała i kwiczała.

Odnoszę wrażenie, że ogólnie ekipa gramu ma w głębokim poważaniu narzekania gramowiczów, słowa krytyki pod adresem działania serwisu itp. Jeśli macie takie podejście, proponuję, byście się zatrudnili w BioWare, idealnie tam pasujecie, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2012 o 12:14, Piterus_Von_Drackus napisał:

Tak patrzę na narzekania społeczności Gram.pl i mam wrażenie, że mam cudowne łącze

Możesz czuć się wyjątkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2012 o 16:54, Ring5 napisał:

Odnoszę wrażenie, że ogólnie ekipa gramu ma w głębokim poważaniu narzekania gramowiczów,
słowa krytyki pod adresem działania serwisu itp. Jeśli macie takie podejście, proponuję,
byście się zatrudnili w BioWare, idealnie tam pasujecie, naprawdę.


Nie pisz tak o Bioware bo dostaniesz ostrzeżenie od moderatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować