• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 13.03.2012 o 21:57, Piotrek_K napisał:

Statystyki sa OSTATNIA rzecza, ktora powinna zostac naprawiona, bo nie jest to jakakolwiek
ISTOTNA czesc funkcjonalnosci forum. Dlatego tez wlasnie jej naprawienie moze trwac i
rok - bo mam nadzieje, ze ten czas zostanie wykorzystany na poprawe wazniejszych rzeczy.
Ale akurat niektorzy odnosza sie TYLKO do statystyk. Coz...


Oczywiście, że są najmniej ważne spośród problemów z forum. Ale ten czas napraw jest sam w sobie zaskakujący i dlatego większość osób do nich się odnosi.

Dnia 13.03.2012 o 21:57, Piotrek_K napisał:

A moim statusem naprawde sie nie przejmuj. Mozesz zglosic propozycje jego zabrania -
nie zalezy mi na nim :).


Parę liter w tę czy w tę różnicy nie robi ;] Zresztą mam już swój "w pełni zasłużony" status ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.03.2012 o 22:17, sirufok napisał:

Ale ten czas napraw jest
sam w sobie zaskakujący i dlatego większość osób do nich się odnosi.

Właściwie oprócz ciebie odniosła się tylko jedna osoba. ;] A sam termin naprawy nie jest wcale aż tak bardzo zaskakujący - przecież to że będą gotowe za rok, nie znaczy że przez rok ktoś będzie przy nich dłubał i naprawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.03.2012 o 15:02, rob006 napisał:

Właściwie oprócz ciebie odniosła się tylko jedna osoba. ;] A sam termin naprawy nie jest
wcale aż tak bardzo zaskakujący - przecież to że będą gotowe za rok, nie znaczy że przez
rok ktoś będzie przy nich dłubał i naprawiał.


Przewiń kilka/kilkanaście stron wstecz i zobacz ile osób się o nie pytało przez ten czas ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.03.2012 o 15:28, sirufok napisał:

Przewiń kilka/kilkanaście stron wstecz i zobacz ile osób się o nie pytało przez ten czas
;]


Przybliżony termin naprawy pojawił się na poprzedniej stronie, więc jak ktoś mógł się wcześniej do niego odnieść? To pytanie retoryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.03.2012 o 21:57, Piotrek_K napisał:

Statystyki sa OSTATNIA rzecza, ktora powinna zostac naprawiona, bo nie jest to jakakolwiek
ISTOTNA czesc funkcjonalnosci forum.


Dla Ciebie. Ale bierz poprawkę na to, że oprócz Ciebie są tu także inni forumowicze, dla których np. równie dobrze mogłoby nie być gramsajtów czy innych elementów, ale za to chcieliby mieć dostęp do Statystyk. Po co? Ot, chociażby po to, by móc znaleźć inne posty/wątki jakiegoś użytkownika, co przy obecnej wyszukiwarce jest niemożliwe. Taka funkcja (wyszukiwanie postów/wątków konkretnych użytkowników) jest praktycznie na każdym forum, poza gramem, który oczywiście musi się wyróżniać i uparcie nie wprowadzi żadnych zmian, kurczowo trzymając się przestarzałego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wybacz, ale w tym przypadku Piotrek_K ma rację. Statystyki są ostatnią rzeczą do naprawienia, zwłaszcza że do tej pory gram.pl nie potrafiło naprawić takich podstaw jak działanie strony, dodawanie postów, problem z kilkoma kartami (wyłącz przeglądarkę z kilkoma kartami z tematami na forum, otwórz ponownie i miej x kart z forum.gram.pl) czy ciągłe wylogowywanie się.
Statystyki to sprawa drugo- o ile nie trzeciorzędna w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.03.2012 o 20:52, Henrar napisał:

Wybacz, ale w tym przypadku Piotrek_K ma rację. Statystyki są ostatnią rzeczą do naprawienia


Wybacz, ale ja tu nie mówię o tym, co jest skopane w funkcjonalności forum, tylko o "elementach" dodatkowych gram.pl. Dla jednego Statystyki są mało istotne, a dla mnie np. mogłoby równie dobrze nie być "grasza" czy gramsajtów.

A to, że dodawanie postów, otwieranie wątków i inne rzeczy leżą i kwiczą, to napraw dę zupełnie inna sprawa. Tyle tylko, że jak zaproponowałem, by odpuścić sobie archaiczny silnik, na jakim działa to forum i stworzyć forum od podstaw na innym silniku - sprawdzonym, z funkcjonalnością wyższą, niż to, co pamiętamy z BBSów (a mniej więcej tak właśnie wygląda forum gramowe obecnie, jakieś dwie dekady po epoce BBSów), zostałem zakrzyczany, że dobrze jest tak, jak jest i nie należy nic zmieniać.

Ja rozumiem, że kwestia przyzwyczajenia itp, sam niedawno z ciężkim sercem pozbyłem się szesnastoletniego samochodu, do którego miałem ogromny sentyment, bo była to moja pierwsza furka, ale czas w miejscu nie stoi i dobrze by było iść do przodu razem z nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.03.2012 o 20:41, Ring5 napisał:

Dla Ciebie. Ale bierz poprawkę na to, że oprócz Ciebie są tu także inni forumowicze, dla których np. równie dobrze mogłoby nie być gramsajtów czy innych elementów, ale za to chcieliby mieć dostęp do Statystyk. Po co? Ot, chociażby po to, by móc znaleźć inne posty/wątki jakiegoś użytkownika, co przy obecnej wyszukiwarce jest niemożliwe.

Tak się składa że przy wyszukiwaniu postów danego użytkownika bardziej użyteczne są gramsajty niż statystyki (bo te drugie wyświetlają jedynie tematy założone przed gramowicza oraz 10 najbardziej uczęszczanych). Wejdź na gramsajta osoby której posty chcesz odnaleźć odszukaj zakładkę "Moje statystyki" (jeśli jej nie ma to ta osoba najwyraźniej nie życzy sobie aby inni mogli sprawdzać jej aktywność) i kliknij na liczbę obok "Napisanych postów i komentarzy" a powinno Ci się wyświetlić forum ze wszystkimi tematami w których ta osoba się wypowiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.03.2012 o 18:44, rob006 napisał:

Przybliżony termin naprawy pojawił się na poprzedniej stronie, więc jak ktoś mógł się
wcześniej do niego odnieść? To pytanie retoryczne.


Nie chodziło mi o ten ostatni termin, tylko ogólnie o pytania od momentu gdy zaczęło się źle dziać z serwisem. EoT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.03.2012 o 17:39, HumanGhost napisał:

Kiedy wreszcie gram.pl będzie działało jak wszystko inne, tzn. poprawnie? Mordęga z tą
stroną a w szczególności z forum.


Obstawiam, że w wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.03.2012 o 17:39, HumanGhost napisał:

Kiedy wreszcie gram.pl będzie działało jak wszystko inne, tzn. poprawnie? Mordęga z tą
stroną a w szczególności z forum.



21.12 2012 - będzie koniec świata to i z tej okazji gram.pl będzie naprawione. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.03.2012 o 17:39, HumanGhost napisał:

Kiedy wreszcie gram.pl będzie działało jak wszystko inne, tzn. poprawnie? Mordęga z tą
stroną a w szczególności z forum.


Mam niestety wrażenie, że wszystko (poza tym co wyłączone) wg. nich działa poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam dziwne wrażenie, że przy forum i pozostałych grzebie tylko jedna osoba i radzi sobie jak może, dlatego na przykład statystyki wrócą dopiero za rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzisiaj przy próbie dodania posta forum zaczęło mi wypluwać coś takiego (Opera):

Microsoft SQL Native Client error ''80040e57''

String or binary data would be truncated.

/forum_add.asp, line 441

Co ciekawe, post się normalnie dodaje, ale sam komunikat zachęca do spróbowania jeszcze raz, co może się skończyć zasypem spamu. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować