• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Przed chwilą (17:20) chciałem wyedytować ten post http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=70477&pid=20
Napisałem co chciałem, zaakceptowałem edycję. Strona odświeżyła się, a powiadomienia o udanej edycji nie widziałem, dodatkowego w moim poście także.
Taka regułą działania w newsach, chwilowy problem czy coś większego?

@Edit - a tutaj już jakby nigdy nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2011 o 17:24, Niewiernus napisał:

Taka regułą działania w newsach, chwilowy problem czy coś większego?

Ja bym powiedział, że coś większego. System już od dłuższego czasu płata figle i albo edytuje posta, albo nie. Ja staram się kopiować dopisaną/poprawioną treść zanim kliknę magiczny przycisk zatwierdzający korektę, ale już nie te lata, człowiek stary to i zapomina czasem - zazwyczaj mam krótkotrwały zanik pamięci, gdy edit jest naprawdę duuuuży i efektem końcowym jest to, że post pozostaje niezmieniony, bo drugi raz już mi się nie chce pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zdarzają się chwilowe przerwy w działaniu serwisu- to bardzo prawdopodobne, że akurat w tym momencie ktoś chciał edytować post. Oczywiście jeśli wykracza to poza pojedyncze przypadki, to sprawdzimy czy jakiś bug się nie wkradł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanko. Jak długo będzie działała jeszcze możliwość zmiany nicku (chyba że nie ma limitu to fajnie:P), oraz czy nowo zarejestrowani userzy również mogą dokonać takiej zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2011 o 19:14, Piterixos napisał:

Mam pytanko. Jak długo będzie działała jeszcze możliwość zmiany nicku (chyba że nie ma
limitu to fajnie:P), oraz czy nowo zarejestrowani userzy również mogą dokonać takiej
zmiany.


Na razie nie planujemy jej wyłączenia- póki nie przeszkadza, niech sobie będzie :) Nowi Gramowicze też mają taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy tylko mi strona główna wysiadła ?

@edit


Ok jest info o konserwacji [wcześniej wywalało tylko błąd witryna niedostępna].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie możesz go sobie dodać? Nie masz miejsca na niego przeznaczonego czy co? Próbowałeś na innej przeglądarce? Ewentualnie może modzi ci to zblokowali bo miałeś tam jakieś nielegalne treści. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>Ewentualnie może modzi ci to zblokowali bo miałeś tam jakieś nielegalne

Dnia 13.09.2011 o 20:13, Tyler_D napisał:

treści. ;-D


Tak zapewne o to chodzi. Miałem tam reflink do gry BattlefieldHeroes. Ale od tego momentu minęło już chyba z półtora roku, a to chyba wystarczająco długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.08.2011 o 21:06, Isildur napisał:

Nie ma takiego limitu.

Jesteście absolutnie pewni? Bo mam x tematów podpiętych i chciałem sobie podpiąć kolejny i wywali mi błąd. Jak odepnę sobie jeden to podpinam / odpinam bezproblemowo. Czyżbym osiągnął limit czy to jakiś error się wkrada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobiłem do 73 tematów przypiętych i forum wywaliło mi błąd, po usunięciu ciasteczek wróciło wszystko do normy, bardzo możliwe, że błąd albo forum nie wytrzymuje, najlepiej spytaj osobę która jest odpowiedzialna, za forum w tym wypadku Laid_Back ;)

Ale ni sądzę, żeby to był limit jedynie forum obciążenia nie wytrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co prawda to nie są do końca problemy, a w większości sugestie, ale może nie dostanie mi się po głowie ;)
Korzystam z ciemnej skórki i jeżeli coś wyszukuję, a wątek nie był jeszcze przeze mnie przeczytany, to czasami ciężko jest odczytać zaznaczony fragment przez wyszukiwarkę (screen. Pierwszy wątek).
Druga sprawa również związana z wyszukiwaniem. Nie wiem, czy to było zamierzone działanie, ale gdy wpisuję jakąś frazę w pole szukania i kliknę na przycisk "Szukaj,", to znalezione zostaną wszystkie wątki, które spełniają dane kryterium. Ale zaznaczony będzie jedynie tekst, który pasuje dokładnie do któregokolwiek z wpisanych przeze mnie słów. Na przykład jak wpiszę age of empires, to Age Of Empires zostanie wyszukane, ale nie będzie podświetlone, a w Age of Empires podświetlone zostanie jedynie of (również widać to na screenie).

A teraz sugestia. Czy liczba wyświetlanych postów w wątkach mogła by być liczona "od końca"?
Załóżmy, że mamy ustawiony limit postów na 20 na jednej stronie. Ktoś napisze 21 i już widzimy tylko pierwszy post, oraz ten 21. Żeby zobaczyć 20 trzeba się cofnąć do poprzedniej strony. Nie dało by się zrobić tak, aby ucinało post numer 2? Wiem, że kłopot będzie potem przy nawigowaniu między ostatnimi dwiema stronami w wątku (ciągle zmieniać się będzie w nich "pierwszy" i "ostatni" post), ale ułatwiało by to czytanie zwłaszcza długich wątków seryjnych, gdzie pisze sporo osób i łatwo jest przegapić czyjąś wypowiedź tylko dlatego, że ktoś inny napisał swoją minutę później.

20111024141640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2011 o 14:16, Narmo napisał:

Druga sprawa również związana z wyszukiwaniem.

Wyszukiwarka uwzględnia wielkość liter i tego nie da się zmienić(?) - ot tajemnica.

Jakbyś chciał inaczej to musiałbyś uklęknąć na dwa kolanka przed adminem, złożyć rączki i z uśmiechniętą buzią powiedzieć ''proszę''
Powyższej kwestii nie bierz na poważnie.

Dnia 24.10.2011 o 14:16, Narmo napisał:

A teraz sugestia.

Pomysł(jakby nie patrząc) potrzebny dla kogoś, ale i obecny twór ma trochę błędów. Modyfikacja silnika(tak to się ładnie nazywa) w tym zakresie narobiłaby ''trochę'' główkowania, pracy i potykania się z błędami. No i forum wyglądałoby trochę inaczej?

Jednak nie jestem specjalistą od tych rzeczy. Warto poczekać na kogoś wiarygodnego. Też tak zrobię - przydałoby się skarcenie za pisanie głupstw ;)

@Edit - jak na użyszkodnika ze stażem przystało - pozwoliłem sobie uciąć trochę cytaty, aby uniknąć nieprzyjemności.

20111024170224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zauważyłem pewien problem techniczny związany z zamówieniami.
Złożyłem zamówienie na grę bez rejestracji na stronie. Sprawdzałem sobie status z linka bez problemu. Później postanowiłem się zarejestrować i teraz gdy jestem zalogowany na stronie to nie działa sprawdzanie statusu wcześniejszego zamówienia (tego poza rejestracją). Programista strzelił tu babola :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zauważyłem, że w temacie Kolekcje Gier - zdjęcia wywaliło trochę fotek. U mnie posypało się pierwsze 8 zdjęć, nie były na imageshackach itd., wszystko ładowane bezpośrednio na stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli będąc niezalogowanym zmieni się cokolwiek w ustawieniach forum to wtedy znikają numery stron przy nazwach tematów (chodzi mi o np. "Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)[str. 1 - 88]").
http://cinus.neostrada.pl/screeny/screenshot_482.jpg
W sumie taki mały detal przypadkiem zauważony jeszcze przed awarią :P
Błąd ten występował na każdej przeglądarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2011 o 11:46, Laid_back napisał:

Po awarii nie wszystko zostało jeszcze zgrane, powoli będą przywracane - chociaż pojedyncze
obrazki, awatarki itp. mogą zaginać w akcji...


A co ze stylami? Znowu mi się przyciski rozjeżdżają, poprzednio to naprawiono, teraz wraz z tą awarią problem powrócił.

20111027223740

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować