• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.03.2012 o 00:43, Luigius napisał:

> Grasz w przeciągu 6 miesięcy, statystyki za rok najwcześniej

Czy byłaby zatem możliwość dowiedzenia się czegoś ze statystyk, co byłoby mi potrzebne,
od Ciebie lub Vilmara?


Napisz wlasne ;)

btw. polecam wymienionego juz SMF''a, imo lepsze od phpBB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.03.2012 o 00:43, Luigius napisał:

Czy byłaby zatem możliwość dowiedzenia się czegoś ze statystyk, co byłoby mi potrzebne,
od Ciebie lub Vilmara?


Nie mam dostępu ani do serwera, ani do bazy danych statystyk, więc na mnie niestety nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.03.2012 o 00:43, Luigius napisał:

Czy byłaby zatem możliwość dowiedzenia się czegoś ze statystyk, co byłoby mi potrzebne,
od Ciebie lub Vilmara?


Częściowo statystyki masz dostępne na swoim gramsajcie - nic ponadto aktualnie nie udostępnimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.03.2012 o 10:51, Laid_back napisał:

Częściowo statystyki masz dostępne na swoim gramsajcie - nic ponadto aktualnie nie udostępnimy


Wiesz, pewnie, gdyby mi te częściowe wystarczyły, tobym nie pytał.
@kuba: chętnie, ale w obsłudze baz danych jeszcze się nie czuję taki mocny. :) Może jak skończę studia... Albo chociaż na drugim-trzecim roku, żebym to programowanie conieco ogarniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam nadzieję, że ostatnimi dni forum działa Wam stabilniej, były nanoszone kolejne poprawki i wygląda na to, że błąd "Microsoft SQL Native Client error ''80040e57'' " się nie wyświetla - problem z niedziałającym przyciskiem dodania postu też powinien być wyeliminowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.03.2012 o 09:37, Laid_back napisał:

/ciach/


Ostatnio jest zdecydowanie lepiej. Wczoraj i dziś zauważyłem lekkie opóźnienia przy przechodzeniu na jakąś podstronę forum czy też newsa ale mogły one być spowodowane niestabilnością sieci po mojej stronie.
Generalnie jest dużo lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przy próbie dostania się do jednego z tematów dostałem:

Microsoft SQL Native Client error ''80040e14''

There is insufficient memory available in the buffer pool.

/forum_post.asp, line 536

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2012 o 15:57, Tyler_D napisał:

Przy próbie dostania się do jednego z tematów dostałem:

Microsoft SQL Native Client error ''80040e14''

There is insufficient memory available in the buffer pool.

/forum_post.asp, line 536


Tak ostatnio tez mi się to pokazało przy próbie dodawania postu. Poza tym, ciągle jest problem z samo wylogowywaniem na podstronach. Np w czasie gry czy na Lolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To jest chwilowy błąd, zdarza się podczas restartu

vegost -> tak, bo na LOlach i na czasgry jest inne logowanie, niż na pozostałych sekcjach serwisu - z czasem zostanie to ujednolicone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wysłałem e-maile w sprawie pewnego problemu przy jednej grze. To, jaka to gra, nieważne. Ważne, że w odpowiedzi poradzono mi zainstalowanie oficjalnych sterowników ATI na zintegrowanych kartach graficznych Mobility Radeo. Poradnik, jak to zrobić, jest zresztą w dziale pomoc techniczna gram.pl.

http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=3059&page=2

Jednak pierwszy link wysyła na stronę, gdzie są wyłącznie same sterowniki AMD, bez ATI. Dozwolone jest w takim wypadku wskazywane AMD, czy to jednak jakiś błąd i mam poszukać na internecie ATI? Ten oficjalny link wysyłający jednak nie do ATI trochę mnie skołował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Znowu zgłupieliście z tymi reklamami? Przy przechodzeniu na dowolną podstronę czy wątek na forum pojawia sie reklama do pominięcia. No irytujące to już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.04.2012 o 06:16, HumanGhost napisał:

Znowu zgłupieliście z tymi reklamami? Przy przechodzeniu na dowolną podstronę czy wątek
na forum pojawia sie reklama do pominięcia. No irytujące to już jest.


Welcome screen nie powinien się wyświetlać za każdym razem. Jeśli chce się za darmo czytać newsy, testy i recenzje, brać udział w konkursach czy korzystać z forum - no to jednak reklamy nie wydają się aż takim problemem. Nie jesteśmy małym serwisikiem fanowskim, mamy comiesięczne koszty serwerów oraz wynagrodzenie dla redakcji i ekipy.

Warto nadmienić, że w przeciwieństwie do innych, mamy naprawdę ograniczone do minimum reklamy na serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2012 o 22:35, rob006 napisał:

Od kilku lat ATI=AMD, więc link prawdopodobnie jest dobry.


Dzięki, chciałem się upewnić. Nie jestem zbyt obeznany, a akurat w przypadku takich... poważniejszych instalacji nie chciałem ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja wiem że to wszystko są koszta ale powiedzmy sobie szczerze - tym momencie mamy płacić / płacimy a co dostajemy? Nie działające miesiącami forum wraz z jego elementami [ statsy, grasz, sajty i inne cuda ]. Ok, teraz działa ale jaka jest gwarancja że tak będzie przez następne powiedzmy pół roku? Żadna. Zresztą naprawdę kiedyś było lepiej, jakoś wszystko jako tako ale działało a od x czasu niemal wszystko się całkowicie sypie. I mamy za to płacić? Fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale jak sam widzisz - nie płacisz, nie mamy abonamentu na czytanie recenzji czy oglądanie trailerów...Wspomnienia o "kiedyś" są bardzo wybiórcze, wszystko lepiej śmigało, jeśli była tylko strona główna, małe forum, parę stron w kolektywie i sklep z kilkoma grami na krzyż. A narzekania zawsze były.

Forum i gramsajty są szczególnie problematyczne, bo są stare technologicznie, a przy tym bardzo rozbudowane. Na dodatek nie możemy i nie chcemy robić wszystkiego jednocześnie - robione są w pierwszej kolejności rzeczy od których zależy nasze istnienie, czyli m.in. sklep. Tam musi być wszystko szybko, sprawnie, ładnie i przejrzyście. I według nas jest.

Teraz przyszła pora na forum, zostało naprawione, a cały czas pracujemy nad naprawdę dużymi zmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować