• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Gryczka

Call of Juarez - problem

Pytanie

No właśnie. Nie wiem dlaczego, ale kiedy zawsze wyłączę Kaspersky''iego przy necie uruchomionym wyskakuje błąd Generic Host Pack Servis (coś w tym stylu), system się zawiesza i pomaga jedynie restart. Dotychczas sobie radziłem, jedynie restartowałem kompa i wszystko grało.
Ale jak się ma to do mojego problemu - instalując CoJ z CD-Action zachciało mi się przedtem wyłączyć antywira, czyli Kaspersky''iego, bo wszędzie słyszy się, że najlepiej instalować gry bez żadnego antywirusa odpalonego. Niestety, internet był również włączony i stało się to, o czym zapomniałem. Gdzieś w połowie instalacji wyskoczył błąd z systemem, kliknąłem Nie wysyłaj i wszystko się zacięło. Instalacja jednak biegła dalej, więc pełen nadziei czekałem. Ale już po zakończeniu przy tworzeniu skrótów CoJ nie mógł się otworzyć obraz pulpitu i instalacja nie dobiegła końca (ostatni pasek), więc zmuszony byłem do restartu.
Oczywiście gra nie zainstalowała się do końca, odpalić wprawdzie się da (z C/Program Files), ale ani nie mam skrótu na pulpicie ani nie widać też gry poprzez start/programy. Odinstalowałbym poprzez dodaj lub usuń programy i zainstalował ponownie, ale gry tam też nie ma. Po prostu system jej nie widzi.
I teraz, jakie macie rady? Usunięcie jakichś wpisów z rejestru?
Panowie, proszę o szybką pomoc, w grę co prawda mogę grać, ale nawet nie wiem czy sejwa pójdzie zapisać.
Mam nadzieję, że zechce się to komuś przeczytać i odpisać.

Podsumowując: chcę teraz grę odinstalować i zainstalować ponownie z tym antywirem jednak włączonym, bo już tak mam, że lubię mieć wszystko w Windowsie poukładane :) Dodam tez, że nigdzie nie ma opcji odinstaluj, nawet w katalogu z grą - po prostu na zakończenie instalacja się zacięła i nie dobiegła końca.

Tyle ode mnie, czekam na Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

To tak spróbuj zainstalować jeszcze raz bez kasowania czegokolwiek, dobry instalator albo wykryje że gra jest już zainstalowana i zaproponuje jej usunięcie (to potem instalujesz), albo nie zrobi nic i nadpisze pliki, czyli tak czy siak jakiś postęp. Jak nic z powyższego nie zadziała odpalasz rejestr i wywalasz wszystkie wpisy związane z Techlandem i Call of Juarez, a potem robisz instalację raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A więc tak: to nie jest dobry instalator, gdyż jest to wersja z CD-ACTION z tego miesiąca, a na płytce widnieje tylko opcja "Instaluj". Następnie ręcznie wywaliłem całą grę, z rejestru pousuwałem wszyściutko, jednak nic to nie dało - przy instalacji wyskakiwał błąd "Błąd inicjacji biblioteki DLC". A jako, że chciałem grę mieć elegancko w "Dodaj lub usuń programy" to byłem gotów nawet formata strzelić. Wcześniej pisałem jeszcze na GOLu, tam były szybsze odpowiedzi, ale rady identyczne jak Twoje, które też nic nie dały :)
Jednak dzisiaj zachciało mi się zainstalować jakąś poprawkę do Skype''a i jakie było moje zaskoczenie, kiedy gdzieś w połowie instalacji wyskoczyło mi powiadomienie (i to dymek od samego Skype''a), mniej więcej takie: "Przed zakończeniem instalacji musi zostać odinstalowana gra Call of Juarez". No to pełen nadziei klikam "tak, chcę", pasek najpierw się cofnął następnie wyskoczyło, że poprawka zainstalowała się pomyślnie. Odpalam płytkę z CD-ACTION, klikam "instaluj CoJ" i możecie wierzyć lub nie, żadnego błędu! A więc jednak coś tam w rejestrze musiało jeszcze zostać i te odinstalowanie wyczyściło wszystko. Czyli ta opcja z odinstalowaniem CoJ dała rezultaty. Nie mam pojęcia dlaczego Skype musiał ingerować w tą grę, a widziałem wyraźnie - dymek odnosił się do z tego programu. Hm...to już pozostanie bez odpowiedzi.
Podsumowując gra zainstalowała się elegancko - a to wszystko dzięki Skype'owi, działa, mam już ją w dodaj lub usuń programy wraz ze skrótem na pulpicie ;)

UWAGA, a więc rozwiązanie problemu z biblioteką DLC (bo widziałem, że ktoś już podobny problem miał):
Polecam zainstalowanie Skype''a, a nuż widelec pojawi Wam się taka opcja jak mi ;)

Temat proszę zamknąć, problem rozwiązany, Nufiko dzięki za odpowiedź, a ja zaczynam grę w CoJ :)
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować