Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Kolejna część Neverwinter Nights grą MMO?

93 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2009 o 22:27, 4ny4 napisał:

Wszystkie gry MMO zrzeszają około 30 mln graczy, jeżeli nie więcej więc błagam daruj
sobie te pierdoły.


To teraz zrób taką numerologię - weź pięć najbardziej popularnych MMO i odejmij sumę ich graczy od tej magicznej liczby 30mln. Następnie podziel to, co zostało przez liczbę pozostałych MMO.
I nagle się okaże, że to wcale nie jest takie opłacalne i fajne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli owe MMO robi Cryptic, to nie mam nic przeciwko. Wychodzi na to, że może to być tylko jedna z gier powstałych na bazie tej marki. W końcu pierwsza odsłona NWN, zdobyła olbrzymią popularność nie tyle co w trybie dla jednego gracza, a właśnie przez multiplayera, więc szczerze nie dziwi mnie takie posunięcie. Jeśli pociągną to właśnie w tym kierunku, to może wyjść z tego coś godnego uwagi, ale mnie tam tego typu masówki nigdy nie kręciły. Jak na razie, to tylko The Old Republic zdołało mnie zainteresować. A tak przy okazji, to równie dobrze Obsidian może w tym samym czasie pracować nad kolejnym dodatkiem do dwójki lub oficjalną trzecią odsłoną Neverwinter Nights. W końcu, to nie oni robią to MMO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałbym w jakieś nowe ciekawe MMO, ale raczej nie będzie to NWN - jako, że ogólnie seria mnie jakoś nie przyciągnęła.
Skłaniam się raczej ku, któremuś z tworzonych MMO, mającemu "Star" w tytule: Stargate Worlds, Star Trek Online, Star Wars: The Old Republic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 22:42, 4ny4 napisał:


Ot tak, se* pier****....

Naucz się czytać kolego, ale specjalnie dla Ciebie...

"Wszystkie
gry MMO zrzeszają około 30 mln graczy"

Czaisz bazę teraz ?



Od tak se pier***?
To wiele wyjaśnia... ;P Gdyby wszystkie MMO osiągały taka popularność to nikt nie tworzyłby już pozycji z innego gatunku. ;)
Powiedz mi czy Age od Conan ma 30mln graczy?Tibia (;PPPPP), WoW, Metin (;PPPPP)?
Ale po twoim avatarze widzę widzę w co głównie grasz więc nie ma się co już dłużej kłócić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłacalne ? A cóż to znaczy opłacalne ? Myślę, iż Blizzard nie narzeka. Poza tym "opłacalne" dla kogo ? Dla nas graczy czy może producentów ? Obawiam się, że jeżeli produkcja została solidnie wykonana oraz stoi na wysokim poziomie to sama opłacalność jest równie wysoka dla obu stron. Nie zamierzam się tutaj z Tobą spierać, ale nie bawi mnie MultiPlayer, w którym biegam z czterema innymi pachołkami, a po 4 dniach dochodzi do tego, iż wszystko widziałem/zdobyłem. Gry MMO ? Jak najbardziej! Płatne ? Jeszcze lepiej, wiąże się z tym eliminacja dzieciaków i przygłupów, którzy nie potrafią opłacić konta. Jedyny mankament MMO to brak klimatu, no ale coś za coś. Osobiście wolę grać z ludźmi, zbierać nowe rzeczy, odkrywać nowe krainy niż popierda*** po 3x3m mapy i dojść do wniosku jakie to wszystko jest kur**sko nudne. A co do klimatu... Z kobietą zrobię sobie klimat, gry nie są do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... kolegę odmóżdżyło ? WSZYSTKIE RAZEM WZIĘTE W KUPĘ MMO! NIE POJEDYNCZA PRODUKCJA! Dotarło ? Jeżeli tak cieszę się, jeżeli nie poproś dyrektora placówki do której uczęszczasz, aby załatwił Ci "korki" z czytania ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Call of Duty MMO.

Po co skoro jest multi? I na dodatek lepsze od single.


--

Hm, shit. Grałem w obie części, grało się fajnie. Bardzo nawet, szczególnie w jedynkę. Ale żeby od razu ze wszystkiego MMO robić? BG3 MMO nas czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jesteście chorzy na głowę? ;) Zbiegła się banda dzieci i krzyczą w koło że MMO to ble i w ogóle. Połowa na pewno właśnie koksi w WoWa, a druga połowa zazdrości bo mama nie daje na abo.

Przepraszam was ludzie ale 80% postów tu jest żałosna. W czym wam przeszkadza NVN MMO? Jeśli nazwą to inaczej, a nie NVN 3 to ja jestem za. NVN a raczej FR to fantastyczny świat który należy wykorzystać.
Lepiej mieć jedną grę więcej niż mniej, jasne czy nie? Widać dla wielu tłumoków nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna seria cRPG, która skończy jako MMO albo zręcznościowa siekanka. Ten gatunek gier schodzi na psy w zastraszającym tempie, już chyba czas poszukać sobie nowe hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote]Ludzie jesteście chorzy na głowę? ;) Zbiegła się banda dzieci i krzyczą w koło że MMO to ble i w ogóle. Połowa na pewno właśnie koksi w WoWa, a druga połowa zazdrości bo mama nie daje na abo.

Przepraszam was ludzie ale 80% postów tu jest żałosna. W czym wam przeszkadza NVN MMO? Jeśli nazwą to inaczej, a nie NVN 3 to ja jestem za. NVN a raczej FR to fantastyczny świat który należy wykorzystać.
Lepiej mieć jedną grę więcej niż mniej, jasne czy nie? Widać dla wielu tłumoków nie...[/quote]

Nie ma po co obrażać ludzi, szczególnie, że część tylko pisze, że nie lubi mmo i nie życzyłoby sobie nwn 3 jako mmo. Czemu nie? Jeśli chodzi o mnie to oto parę powodów:

- toolset, skrypty, baza fanowska.
Każda część nwn posiada sporą bazę fanowską tworzącą moduły, nowe klasy, nowe rasy, zmieniające system czarów, dodające własne efekty, przedmioty, itd. Stworzenie ujednoliconego świata zabiłoby to, gdyż Atari nie mogłoby sobie pozwolić, aby każdy mógł sobie dowolnie przekształcać i zmieniać świat czy postać. Zabiłoby to sporą grupę fanów.

- grinding
I tu pojawia się problem, bo gdyby tysiąc graczy pojawiło się nagle wokół np. Silverymoon po jakimś czasie oczyściła by zupełnie okolicę i nie byłoby co zabijać. DnD i FR to fabularne systemy, gdzie nie chodzi się zabijać moby, ba jak jakiś facet biega po okolicy z mieczem i zabija wszystko co nieludzkie to uzna się go za wariata. To samo tyczy się surowców, które nie będą same się odnawiały, jak będziesz chciał skillować i zabijesz całą populację jeleni w okolicy to mieszkańcy też nie będą zadowoleni. Gra fabularna zmieniona w mmo traci wiele, a przede wszystkim ową fabularność

- wyjątkowość bohatera i heroizm
Postacie graczy w DnD są wyjątkowe, są bohaterami. Nie ma ich tak naprawdę aż tak wielu w porównaniu z populacją Faerunu, więc nieco dziwne by było pojawienie się paru tysięcy w lokacjach startowych. Co więcej mamy też fabułę w grach fabularnych, na które stylizuje się nwn. Fabuła jest skoncentrowana na konkretnych postaciach, przez co są w jakiś sposób wyjątkowi właśnie. Skoro zabiliśmy ogra grożącemu miasto to inni nie powinni mieć tego questa znowu, bo byłoby to bez sensu, nasze działania ograniczałyby się tylko do gromadzenia doświadczenia, bez wglądu na fabułę, która przecież jest najistotniejszym elementem gier fabularnych.

Poza tym uważam, że to tylko plotka. Atari pracuje już nad innymi MMO i nie sądzę, aby potrzebowała kolejnych odciągających od Kotora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 23:38, loczyn napisał:

Ludzie jesteście chorzy na głowę? ;) Zbiegła się banda dzieci i krzyczą w koło że MMO
to ble i w ogóle. Połowa na pewno właśnie koksi w WoWa, a druga połowa zazdrości bo mama
nie daje na abo.

Przepraszam was ludzie ale 80% postów tu jest żałosna. W czym wam przeszkadza NVN MMO?
Jeśli nazwą to inaczej, a nie NVN 3 to ja jestem za. NVN a raczej FR to fantastyczny
świat który należy wykorzystać.
Lepiej mieć jedną grę więcej niż mniej, jasne czy nie? Widać dla wielu tłumoków nie...


Nasuwa się tylko pytanie: po co? Jaki ma sens używanie tej nazwy, skoro i tak nic nie będzie miała wspólnego z pierwowzorem... chyba, że aż tak twórcom zależy na umiejscowienie akcji w Neverwinter... ale jak znam życie wiecej bedzie lazenia po pustyniach/stepach/gorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 23:32, Arkads napisał:

>Call of Duty MMO.

Po co skoro jest multi? I na dodatek lepsze od single.


Sam nie wiem po co. Napisałem to sarkastycznie. Z drugiej strony, ten multiplayer nie dostarcza za bardzo dochodów :P. Swoją drogą, o ile mnie pamięć nie myli, to NWN2 miało multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 22:58, 4ny4 napisał:

Opłacalne ? A cóż to znaczy opłacalne ? Myślę, iż Blizzard nie narzeka.


Ale NWN, to nie WoW.
Z WoWem na czele stawki ciężko jest się przebić jakimkolwiek innym produkcjom. Nie sądzę, żeby NWN MMO miało stać na czele stawki tylko dlatego, że ponieważ.
Dlatego też prosiłem, abyś dokonał tej skomplikowanej matematyki. MMO, w odróżnieniu od tradycyjnych gier single-multi wymaga utrzymywania non-stop serwerów, ekipy zajmującej się serwerami, ekipy rozwijającej grę, ekipy naprawiającej błędy odnajdywane w grze z czasem, ekipy zajmującej się płatnościami, (...). Jeśli nie będzie wystarczającej liczby graczy - projekt okaże się być nieopłacalny, a studio go tworzące będzie miało z niego więcej problemów, niż korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 23:55, AK129 napisał:

Nasuwa się tylko pytanie: po co? Jaki ma sens używanie tej nazwy, skoro i tak nic nie
będzie miała wspólnego z pierwowzorem... chyba, że aż tak twórcom zależy na umiejscowienie
akcji w Neverwinter... ale jak znam życie wiecej bedzie lazenia po pustyniach/stepach/gorach.


To mało znasz życie. Dobrze że nie robicie flame że inne gry korzystają z Zapomnianych krain ;] Na razie poszła plotka. Nie ma ANI JEDNEGO screena oraz ANI JEDNEJ informacji, wiec o czym w ogóle rozmawiamy?

@Qumi
Wiesz, flame przy Fallout 3 rozumiałem, bo 3 oznacza kontunuacje ale gdyby tutaj nazwę dali na NWNMMO to w czym problem?
Argumentu z toolsetami i tym podobnymi nie będę bo po co takie coś w MMO?
2 i 3 argument - grinding rzeczywiście się gryzie z FR i DnD, postacie też. Ale tak samo jak sie obawiano przy SW i Warcrafcie tak teraz może wyjść coś ciekawego. Osobiście mnei ta informacja ucieszyła i mam nadzieje że to nie plota i niedługo ujrzymy DOBREGO mmo. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neverwinter Nights grą MMO, wole ten tytuł jako zwykłe cRPG. Do sieciówy to ja mam Lineage 2 i Age of Conan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować