Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spokojnie - milionowe słowo w angielskim to nie "noob"

38 postów w tym temacie

WEB 2.0 milionowym słowem? Przecież możliwe ,że za ileś lat powstanie WEB 3.0 a WEB 2.0 pójdzie w niepamięć. Więc czemu to słowo dostało zaszczyt bycia milionowym? Noob był znacznie lepszą opcją. Nie wyjdzie z użycia napewno przez dłuższy czas, bo przecież populacja noobów była,jest i będzie. Marne szanse ,że wymrze:P


Edit: Jakie kraje w Azji używają języka Hiszpańskiego?O_o Angielski jest popularny by w USA tak gadają:P Gdy Chińczycy opanują świat(XD) będziemy się uczyć Chińskiego zamiast Angielskiego.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hubi Koshi już chyba wystarczająco wyjaśnił, ze to owszem jest słowo, po co cały czas ktoś pisze, ze to nie jest słowo? No chyba, że nikt nie patyczkuje się aby czytać poprzednie posty.
Mniejsza z tym.
Ja tam bym nie miał nic przeciwko "noob"owi jako 1kk słowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 13:53, ArreatPL napisał:

Co za bzdury słyszę o hiszpańskim.
*Uczę* się go czwarty rok, od 3ciego spokojnie sie porozumiewam z Hiszpanami, latynosami,
a nawet potrafie rozmawiać (nie PISAĆ) z Francuzami czy Włochami. A uczenie się?? Może
pare godzin tygodniowo... I jest to bardzo prosty język dla europejczyka, a już na pewno
dla Polaka - nasz język ma wiele wspólnego z hiszpańskim (wspólne wpływy z łaciny), a
i Polski jest tak trudny, że możemy spokojnie nauczyć się hiszpańskiego.
A francuski? Zapis z renesansu, wymowa z renesansu - zacofany. I bardzo dobrze że nie
jest on międzynarodowy.

Popularność j. hiszpańskiego bierzę się... z ilości użytkowników!! Brawo!! Cała Ameryka
Południowa,Hiszpania, Portugalia, pomniejsze rejony/państewka w Azjii = hiszpański.
Więć naprawdę, polecam pierw dowiedzieć się czegoś, a potem pisać, Loczyn


-_- Mówiłem o angielskim...

Dnia 11.06.2009 o 13:53, ArreatPL napisał:

(DOMYŚLNIE ANGIELSKI) Nie wiem skąd taka popularność tego języka. Jest strasznie sztywny, bez wyrazu z > bezsensownymi regułami i na dodatek uczy się go ciężko bo nie należy do grupy języków "ludzkich".
Szkoda że francuski zniknął jako język kosmopolitan.


I podałem hiszpański jako język równie popularny i dużo lepszy od ANG. Myślałem, że się domyślisz o który mi chodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tyle, że w przypadku greenhouse to jest przynajmniej złożone z dwóch konkretnych wyrazów, a tutaj mamy wyraz i numerek(?) czy raczej wersję nawet nie pisane razem gdzie większość (wszystkie?) wyrazów złożonych jest jak sama nazwa wskazuje złożona, chociaż nie jestem jakiś genialny z gramatyki więc mogę się myslić. Poza tym i tak nie mogę uwierzyć, że to takie popularne "słowo" jest.

@loczyn

Angielski jest sztywny? Dobre sobie jesteś chyba pierwszą osobą, od której słyszę coś takiego, nie bardzo wiem o co chodzi z tym nieludzkim, i że ma bezsensowne reguły. Jak dla mnie jest jednym z najłatwiejszych języków jakich można się nauczyć z 16 czasów wystarczy opanować 4 bardzo proste żeby się sprawnie porozumiewać, co zajmuje chcącemu się uczyć człowiekowi ze 2/3 miesiące po kilka godzin tygodniowo. A francuski straszna wymowa ciężka do nauczenia się podobnie jak gramatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Angielski jest taki popularny, bo jest prosty, żadnej odmiany i takich różnych "utrudniaczy". Hiszpański jest o wiele fajniejszy, ale nie jest zbyt łatwy. A francuski ma jakieś literki z kosmosu i wymowę taką że można opluć rozmówcę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 13:53, ArreatPL napisał:

> > po pierwsze to zależy od szacunku bo to jest od 13% aż do 28% zależnie od
tego
> kto
> > szacuje
> > Mimo tego nawet jeśli mówimy o najniższym szacunku to jest zaraz po chińskim
najpopularniejszym
>
> > jezykiem na świecie.
> > A jeśli ograniczyć obszar do świata cywilizowanego to niszczy wszystkie inne
możliwe
>
> > języki ;]
>
> A hiszpański? Są ex aequo. Nie wiem skąd taka popularność tego języka. Jest strasznie

> sztywny, bez wyrazu z bezsensownymi regułami i na dodatek uczy się go ciężko bo
nie należy
> do grupy języków "ludzkich".
> Szkoda że francuski zniknął jako język kosmopolitan.
>
Co za bzdury słyszę o hiszpańskim.
*Uczę* się go czwarty rok, od 3ciego spokojnie sie porozumiewam z Hiszpanami, latynosami,
a nawet potrafie rozmawiać (nie PISAĆ) z Francuzami czy Włochami. A uczenie się?? Może
pare godzin tygodniowo... I jest to bardzo prosty język dla europejczyka, a już na pewno
dla Polaka - nasz język ma wiele wspólnego z hiszpańskim (wspólne wpływy z łaciny), a
i Polski jest tak trudny, że możemy spokojnie nauczyć się hiszpańskiego.
A francuski? Zapis z renesansu, wymowa z renesansu - zacofany. I bardzo dobrze że nie
jest on międzynarodowy.

Popularność j. hiszpańskiego bierzę się... z ilości użytkowników!! Brawo!! Cała Ameryka
Południowa,Hiszpania, Portugalia, pomniejsze rejony/państewka w Azjii = hiszpański.
Więć naprawdę, polecam pierw dowiedzieć się czegoś, a potem pisać, Loczyn

w Portugali sie nie mowi po Hiszpansku tylko po Portugalsku a poza tym cała ameryka poludniowa :O? jakos w Brazylii tez sie mowi po Portulaski i tak samo w Paraguaju.Emm wymien mi jakies panstewka w Azji w ktorych sie mowi po Hiszpansku? Tez polecam pierw dowiedziec sie czegos,a potem pisac :>

P.S. @ Little_Maggot a ja myslalem ze po Chińskim najpopularniejszym jezykiem na swiecie jest Indyjski O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol... komu właściwie przeszkadza żeby "noob" stało się milionowym słowem w języku angielskim? przynajmniej słownik byłby mniej nudny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 01:45, KHRoN napisał:

> Indyjski O_o

O_o

"Indie zamieszkiwane są przez różne ludy, które posługują się w sumie 415 językami i
około 1600 dialektami."

http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyki_urz%C4%99dowe_Indii

noob


Język hindi – język z grupy indoaryjskiej języków indoeuropejskich, którym posługuje się jako pierwszym językiem 180 milionów osób, [1] natomiast przy zaklasyfikowaniu jako dialekty hindi języków radźasthani, bihari oraz pahari (bez nepalskiego) aż 422 mln osób, czyli 41% mieszkańców Indii.[2] Używany jest także w Nepalu (500 tys.), na Fidżi (300 tys.), na Mauritiusie i w Surinamie (po 100 tys.).

http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_hindi

n00b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz od początku...

po pierwsze nie ma czegoś takiego jak "język indyjski", po drugie język hindi nie jest wcale drugim najpopularniejszym językiem na ziemi...

... na stronie którą sam zacytowałeś ( http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_hindi ) jak wół stoi: "Ranking: 4." (w tabelce po prawej)

nie jest chyba dziwne że drugim najpopularniejszym językiem jest angielski...:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Najcz%C4%99%C5%9Bciej_u%C5%BCywane_j%C4%99zyki_%C5%9Bwiata

po trzecie jeśli nie wyłapałeś z kontekstu, to był to żart... no ale musiałeś wziąć to do siebie i pokazać jaki jesteś mądry...

Dnia 12.06.2009 o 19:35, Xantes napisał:

Używany jest także w Nepalu (500 tys.),
na Fidżi (300 tys.), na Mauritiusie i w Surinamie (po 100 tys.).


... bo to co wytłuściłeś to liczby idące w 0.5 miliona, więc "relatywnie niewiele" mówiąc o 2 języku na ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować