Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram - Historia gier FPS - część II

17 postów w tym temacie

Retro gram to jedne z najlepszych artykułów na gram.pl Ten tylko to potwierdza. Sam osobiście nie żyłem w czasach tej elektronicznej przygody ale wiem o co biega ;] Czekam na więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w battlezone grałem na pegazusie (a przynajmniej w kolorową podróbkę):D. Ale moim pierwszym fps''em był doom :). A może kaczki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 20:33, kiczka116 napisał:

duke nuke to też siwietna gra bo grałem



No co ty WoW Grałeś w Duke Nukem? Be my master.

A tak btw. co to za gra???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry tekst, nikt może w aż taką prehistorie grać już nie będzie ale znać klasyki zawsze warto. Sprzętów z tamtych czasów nie miałbym za bardzo okazji używać bo byłem małym gówniarzem, na automatach może zagrałem ze 2 razy a pierwsza bardziej używana grajstacja to konsolki ''Elektronika''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 10:33, igor8472 napisał:

Dobry tekst, nikt może w aż taką prehistorie grać już nie będzie ale znać klasyki zawsze
warto.


I tu się mylisz. :) Spróbuj to powiedzieć maniakom należącym do Video Arcade Preservation Society (VAPS). Ci ludzie są aktualnie w posiadaniu około 50.000 maszyn z grami arcade! I uwierz, wciąż znajdują masę ludzi, którzy chcą na nich grać. Młodych ludzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 19:46, Vacter napisał:

Ja w battlezone grałem na pegazusie (a przynajmniej w kolorową podróbkę):D. Ale moim
pierwszym fps''em był doom :). A może kaczki? :D


Wszelkie porty i klony niewiele zazwyczaj miały wspólnego z oryginałem. Dlatego zresztą tylko o nich napomknąłem. Szczególnie 8-bitowe wersje gry zazwyczaj nie miały nic wspólnego z jakimkolwiek 3D, dodatkowo wprowadzając tryb TPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2009 o 17:52, Myszasty napisał:

I tu się mylisz. :) Spróbuj to powiedzieć maniakom należącym do Video Arcade Preservation
Society (VAPS). Ci ludzie są aktualnie w posiadaniu około 50.000 maszyn z grami arcade!
I uwierz, wciąż znajdują masę ludzi, którzy chcą na nich grać. Młodych ludzi. :)



Miałem na myśli raczej typowego nastoletniego typowego gracza które taki artykuł przeczyta, maniaków z tego stowarzyszenia uświadamiać nie trzeba a reszcie lekcja gamestory się przyda :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2009 o 18:08, igor8472 napisał:

Miałem na myśli raczej typowego nastoletniego typowego gracza które taki artykuł przeczyta,
maniaków z tego stowarzyszenia uświadamiać nie trzeba a reszcie lekcja gamestory się
przyda :-).


Nie no, przecież się tego domyśliłem. Stąd emotka po pierwszym zdaniu. :) Ale gry arcade mają swój nieprzemijalny urok do dziś. Całkiem niedawno byłem świadkiem sytuacji, gdy do praskiego (po czesku praskiego) salonu opatrzonego szyldem Retro-coś tam, wparowała wycieczka (chyba) holenderskich nastolatków. Stracili w nim na automatach chyba wszystkie pieniądze, które ze sobą mieli. A maszynki tam, to była całkiem niezła kolekcja arcade''owej klasyki z drugiej połowy lat 80 i przede wszystkim początku 90. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie bylo mnie jeszcze wtedy na swiecie, ale to prawda z ta magia, skoro nawet podrobki na ktorych gralem kilka lat temu byly naprawde wciagajace, to nie pozwole sobie nawet myslec ile stracilbym pieniedzy na tych prawdziwych z lat 80:) takie artykuly sa bardzo wazne, bo wszak za kilkanascie lat to Crisis bedzie klasyka a na polkach dawno bedzie juz stac ps10 albo xbox3600 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 22:46, ArchArtas napisał:

bardzo wazne, bo wszak za kilkanascie lat to Crisis bedzie klasyka a na polkach dawno
bedzie juz stac ps10 albo xbox3600 :P

Nie wiem czy Crysis będzie jakąkolwiek klasyką. Jest to dobra gra, ale nie wytworzyła wokół siebie kultu jak na przykład Quake czy Unreal czy Halo czy też Half-Life - takie gry zostają klasykami. O Crysis będziemy może pamiętać ze względu na technologię. Może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ehh, piękne czasy, piękne produkcje... zgadzam się z autorem, w tych starych produkcjach, gdy przemysł growy był w powijakach, była i jest magia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować