Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Ocena CDPROJEKT`u

58 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2005 o 00:03, Tomi_323 napisał:

TYHE jak już obserwujesz ten temat to moze wiesz
coś na temat dzisiejszej awarii?


jeśli chcesz wiedzieć, to czemu nie poszukasz?
co by to było, gdyby w każdym temacie trzeba było odpowiadać na te same pytania.
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=49&pid=597

------>> KHRoN
nieważne skąd się wzięło powiedzonko, ważne że nie jest na temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 00:27, Tomi_323 napisał:

Czy podoba wam się nowe forum ?


JAk tylko dołożą wszystko co obiecali będzie mi sią bardzo podobać ;-).

Dnia 15.10.2005 o 00:27, Tomi_323 napisał:

Czy podoba
wam się witryna gram.pl ?


Całkiem fajna, chociaż liczyłem na więcej.

Dnia 15.10.2005 o 00:27, Tomi_323 napisał:

Czy CDPROJEKT zmierza w dobrym kierunku?


Wg mnie tak, ale ja zawsze miałem jakąś słabość do nich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 15.10.2005 o 00:27, Tomi_323 napisał:

Czy podoba wam się nowe forum ?
Czy podoba
wam się witryna gram.pl ?
Czy CDPROJEKT zmierza w dobrym kierunku?


-Nie(chodź starego nie widziałem) – Nawet jak edytować/kasować własnych postów niema jak :/

-Częściowo- czemu ceny sklepy należącego do dysrybutora są więkrze od konkurencji? (paranoja)

-Jak by nie patrzeć jest najlepszym dystrybutorem gier, jednak gram.pl na najwyższym poziomie nie stoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 00:08, TYHE napisał:

jeśli chcesz wiedzieć, to czemu nie poszukasz?


niby jak? ;] google nie zaindeksowały jeszcze postów z dzisiaj, a wyszukiwarka forumowa tradycyjnie łapie tylko nazwy wątków ;]

Dnia 16.10.2005 o 00:08, TYHE napisał:

KHRoN nieważne skąd się wzięło powiedzonko, ważne że nie jest na temat :P


ależ jak najbardziej jest na temat :) po pierwsze już wyjątkowe jego brzmienie brzmi jak zachęta :) a po wtóre była to w wyjątkowy sposób zachęta do zebrania pewnych informacji mających na celu poprawienie jakości usług świadczonych nam, graczom, przez firmę CDP z siedzibą w warszawie, poprzez zebranie i podsumowanie opinii użytkowników rzeczonego forum i witryny przygotowanej specjalnie z myślą o nich (graczach, nie załodze CDP ;) ) oraz uzewnetrznienie emocji związanych ze zniknięciem czteroletniego dorobku tychże (ponownie - graczy nie załogi CDP)

:P

więc nie wiem co tu było nie na temat, może bezpodstawne zwrócenie uwagi? (dżołk) ;]

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zresztą, może tego nie widać (bo niby jak ;] ) jestem tu od cztrerech lat, więc czuję się jak w domu :) na żadnym forum tyle nie przebywałem :) (dobra - zaraz ktoś wyjedzie z hasłem że to już nie to forum, fakt - punkt dla tego kto pierwszy to zauważy :P ) - a ostatnio znieśli nawet cześciowo restrykcje co do "głupich wątków i postów" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 00:31, KHRoN napisał:

a wyszukiwarka forumowa tradycyjnie łapie tylko nazwy wątków ;]

to wejdź sobie do wątku o problemach, wpisz "serwer" w wyszukiwarkę i wtedy pogadamy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 00:34, TYHE napisał:

to wejdź sobie do wątku o problemach, wpisz "serwer"
w wyszukiwarkę i wtedy pogadamy....


sprytne O_o jak oni to zdziałali?
... tak ze dwa-trzy lata temu zrobiliby tym furorę, tymczasem w dzisiejszych czasach żółte zaznaczenie to coś zupełnie normalnego ;]

pozatym - co innego jakby ze strony głównej to działało, a tak najpierw musisz znaleźć odpowiedni wątek co łatwe i proste NIE JEST, więc ta wyszukiwarka ma użyteczność zawężoną raczej jedynie do baardzo długich i ogólnie znanych (tych z pierwszej strony) wątków, bo łatwiej (i do tego legalnie - bo nie ma odpowiedniego wątku na stronie pierwszej forum) jest się zapytać zakładając nowy wątek ;]

... ale miło że wreszcie o tym pomyślano (o wyszukiwarce znaczy) i że po tylu latach ktoś o tym wciąż pamiętał :) - dowodzi to szczerego oddania sprawie funkcjonalności forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 00:20, moll666 napisał:

-Częściowo-
czemu ceny sklepy należącego do dysrybutora są więkrze od konkurencji? (paranoja)


mozesz sprecyzowac o co ci chodzi?

Dnia 16.10.2005 o 00:20, moll666 napisał:

-Jak by nie patrzeć jest najlepszym dystrybutorem
gier, jednak gram.pl na najwyższym poziomie nie stoi...


tutaj rowniez mozsz pokusic sie o jakies szczegoly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 01:36, Mr. Bazuka napisał:

mozesz sprecyzowac
o co ci chodzi?


Proste, Cd Projekt jest dystrybutorem gier ale mimo to własne produkty trzyma w gram.pl drożej niż konkurencja np.
Guild Wars w gram.pl po 129,90 zł, w sklepie X po 109,90 zł
FEAR tutaj po 99,90, a w sklepie X po 84zł
itd.
(tytuły brane przypadkowo)

Dnia 16.10.2005 o 01:36, Mr. Bazuka napisał:

> -Jak by nie patrzeć jest najlepszym dystrybutorem
> gier, jednak gram.pl na najwyższym poziomie
nie stoi...

tutaj również mozsz pokusic sie o jakies szczegoly?

Chodzi o fakt że Cd Projekt średnio wykorzystuje swoją pozycje na rynku przy tworzeniu gram.p (wysokie ceny- patrz wyżej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 09:07, moll666 napisał:

Proste, Cd Projekt jest dystrybutorem gier ale mimo to własne produkty trzyma w gram.pl drożej niż >konkurencja np. Guild Wars w gram.pl po 129,90 zł, w sklepie X po 109,90 zł FEAR tutaj po 99,90, a
w sklepie X po 84zł itd. (tytuły brane przypadkowo)


Z tego co pamiętam było to gdzieś opisywane, CDP nie może sprzedawać produktów w cenach niższych w gram.pl niż sugerowana cena detaliczna, gdyż była by to nieuczciwa konkurencja, bo z jednej strony pisze na grach sugerowana cena detaliczna a sam sprzedając detalicznie nie stosował by się do ceny, którą sam stosuje.

Dnia 16.10.2005 o 09:07, moll666 napisał:

Chodzi o fakt że Cd Projekt średnio wykorzystuje swoją pozycje na rynku przy tworzeniu gram.p (wysokie >ceny- patrz wyżej)

Ceny nie są wysokie, bo są do ceny detaliczne sugerowane, przez CDP. A biorąc pod uwage wPLN-y który jest swego rodzaju programem lojalnościowym można jednak zauważyć, że ceny są niższe:
Bo F.E.A.R po odliczeniu wPLN-ów kosztuje 69,90 zł +koszt przesyłki.
Guild Wars po odliczeniu wPLN-ów kosztuje 90,90 zł +koszt przesyłki.

Teraz odpowiedź na ankiete:
Czy podoba wam się nowe forum ?
Nie.
1.Beznadziejna skórka - która zniechęca do używania, ponieważ długo się nie da przeglądać forum, gdyż bolą oczy.
2.Spamogenny charakter forum - można otworzyć dowolny durny temat i moderatory jeśli nie będzie łamał regulaminu nie będą go mogli zamknąć(no ale pewnie do czasu). Bo przyjętą dość elastyczną polityke "jakościowo-treściowo" jeśli chodzi o zawartość forum. Co ciekawe posty nie na temat są kasowane tylko z niektóych tematów i tylko jeśli poruszają niektóre sprawy. Oczywiście to kwestia mojego subiektywnego zdania to którego wyrażenia mam prawo.
3. Regulamin - pozornie nastawiony dla userów, jednak 1 punkt sprowadza na ziemie. Na forum gram.pl podstawową władzę stanowią moderatorzy i pracownicy CD Projekt. Mogą usunąć dowolną wypowiedź oraz zablokować możliwość dodawania kolejnych bez podania przyczyny - takie mają prawo!
4. Tytuły - ciekawy sprawa, tylko co wspólnego określenia z PRL-u z grami? Ja nie dostrzegam związku ( no ale widać jestem ograniczony), dla mnie pomysł tytułów jest zupełnie nietrafiony. Klasyczny przykład gdy twórca wpada na pomysł i zaczyna go "uwielbiać". A sumując tytuły + regulamin + praktyke selektywnego wycinania postów. Nie powiem, ze jest super.
5. Forum jest betatestowe. Bo niby ma dojść masa opcji ale teraz ich nie ma.
6. Brak bazy danych - starego forum.

Pozytywy:
1.Wyszukiwarka to pozytywna sprawa, ale przydała by się na starym forum a nie wśród tego morza, który niechybnie zmierza by stać się oceanem śmieci.
2. Fajek !! na forum CDP siedział cicho a szkoda. W mojej subiektywnej ocenie pracowniktów CDP wypowiadających się na forum Fajek jest najzabawniejszy. I wiem, że nie jestem jedyną osobą, która tak myśli.

Czy podoba wam się witryna gram.pl ?

Biorąc pod uwage iż jest to produkt betatestowy to ciężko powiedzieć czy mi się podba czy też nie.
A szumne nazywy iż jest to rewolucja biorąc pod uwage sporo liczbe niedoróbek, o których można było przeczytać w innych tematach, jest na wyrost. Oczywiście moja opinia może być krzywdząca, bo rzeczywiście "Dożywotnia gwarancja" to duża inowacyjność, lecz biorąc pod uwage fakt iż jest to "coś" co nie do końca jest namacalne, a jest to jedna część składowa "rewolucyjnego gram.pl" to biorąc subiektywno sumowanie.
To rewolucja jest nieudana.

Czy CDPROJEKT zmierza w dobrym kierunku?

Jeśli kierunkiem jest to co mają wpisane w misji. To tak, tylko nie do końca jestem przekonany, iż droga, którą obrali jest właściwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 10:20, Rzezim napisał:

bo są do ceny detaliczne sugerowane, przez CDP. A biorąc pod uwage wPLN-y który jest swego rodzaju programem lojalnościowym
można jednak zauważyć, że ceny są niższe:
Bo F.E.A.R po odliczeniu wPLN-ów kosztuje 69,90 zł +koszt przesyłki.
Guild Wars
po odliczeniu wPLN-ów kosztuje 90,90 zł +koszt przesyłki.

Ale to jedynie promocja. Ponad to za takie GW raczej nie dostane powrotem 40 wPLN-ów które mają zbijać ceny. Zaś przebitka w sklepach X jest raczej znacząca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 10:55, moll666 napisał:

Ale to jedynie promocja.

mozliwosc placanie wpln to promocja? Za wszystkie tytuly mozna placic i pokryc ok 30% ceny. Sam sobie zobacz: http://www.gram.pl/sklep_kategoria.asp?z=1

Dnia 16.10.2005 o 10:55, moll666 napisał:

Ponad to za
takie GW raczej nie dostane powrotem 40 wPLN-ów które mają zbijać ceny.

owszem dostaniesz. w grze jest minumum tyle wpln ile mogles wydac na jej kupno. W grach za 129 jest minimum 40wPLN, w grach za 99 jest 30wPLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2005 o 11:05, D2T napisał:

mozliwosc placanie wpln to promocja? Za wszystkie tytuly mozna placic i pokryc ok 30% ceny.
Sam sobie zobacz: http://www.gram.pl/sklep_kategoria.asp?z=1


Gdzieś ktoś z Cd Projekt pisał że promocjia heyah nie łączy się z innymi promocjiami w tym wPLN- analogicznie trzeba to traktować jako promocjie

Dnia 16.10.2005 o 11:05, D2T napisał:

owszem dostaniesz. w grze jest minumum tyle wpln ile mogles wydac na jej kupno. W grach
za 129 jest minimum 40wPLN, w grach za 99 jest 30wPLN.


Więc muj błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 00:27, Tomi_323 napisał:

Czy podoba wam się nowe forum ?


szczerze to jest ubogie w funkcje, najbardziej przeszkadza mi brak podzialu na kategorie lub brak obserwowania watkow dot. danej gry

Dnia 15.10.2005 o 00:27, Tomi_323 napisał:

Czy podoba
wam się witryna gram.pl ?


tak

Dnia 15.10.2005 o 00:27, Tomi_323 napisał:

Czy CDPROJEKT zmierza w dobrym kierunku?


mysle ze w dobrym
jednak nie nalezy zapominac, ze po mimo wielu innowacyjnych rozwiazan - wydawca gier zawsze zostanie zmierzony przez pryzmat tytulow jakie wydal - to dla tego np. Cenega w ubieglym roku dostala tytul wydawcy roku - chociaz moim zdaniem daleko jej do CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat jest trochę zapomniany i przepraszam że go powołuję do życia ale jest coś o czym muszę napisać - będzie to pochwała firmy CD Projekt ;D

Dawno dawno temu, kiedy w starej eXtra Grze była do kupienia gra Robin Hood: Legenda Sherwood bez zastanowienia pobiegłem do kiosku i kupiłem owy numer. Następnie na stronie XG znalazłem konkurs - do wygrania był...Robin Hood:Legenda Sherwood...
W związku z tym, że nigdy nic nie wygrałem wziąłem w nim udział - tak dla zabawy. I co?? Wygrałem!! Następnie napisałem e-mail do CD Projekt, że zakupiłem owy numer XG i spytałem czy byłaby możliwość wymienienia nagrody np. na Warcraft II Battle.net Edition lub Ski Park Managera (akurat tych numerów nie miałem kupionych. O ile pamiętam Ski Park...był dostępny w XG 100% Sportu). I co?? po kilku dniach dostałem paczkę a w niej obie te gry!!

To świadczy o szacunku do klienta i staraniu się aby każdy był zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 18:19, Markus89 napisał:

Temat jest trochę zapomniany i przepraszam że go powołuję do życia ale jest coś o czym muszę
napisać - będzie to pochwała firmy CD Projekt ;D

Dawno dawno temu, kiedy w starej eXtra Grze była do kupienia gra Robin Hood: Legenda Sherwood
bez zastanowienia pobiegłem do kiosku i kupiłem owy numer. Następnie na stronie XG znalazłem
konkurs - do wygrania był...Robin Hood:Legenda Sherwood...
W związku z tym, że nigdy nic nie wygrałem wziąłem w nim udział - tak dla zabawy. I co?? Wygrałem!!
Następnie napisałem e-mail do CD Projekt, że zakupiłem owy numer XG i spytałem czy byłaby możliwość
wymienienia nagrody np. na Warcraft II Battle.net Edition lub Ski Park Managera (akurat tych
numerów nie miałem kupionych. O ile pamiętam Ski Park...był dostępny w XG 100% Sportu). I co??
po kilku dniach dostałem paczkę a w niej obie te gry!!

To świadczy o szacunku do klienta i staraniu się aby każdy był zadowolony.


O_O Czegos podobnego nie slyszalem... Zdziwil mnie ten fakt, ale tez cieszy, ze CDP dalo Ci taka mozliwosc. Bardzo ladny gest z ich strony i mysle, ze podeszli do tej sprawy racjonalnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To suuuper firma jej gry są tanie,ale najnajnajlepsze myślę że z CDP jest najwięcej wydanych gier.Cała Polska powinna się szczycić taką doakonałą firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować