Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Activision przestanie inwestować w produkcje na PS3?!

129 postów w tym temacie

Zanosiło się na coś takiego od faila Sony, jakim jest PS3. Nie mówię o tym, że jest to gorsza konsola czy coś, tylko zaznaczam, że Soniaki przewidywali, że PS3 zmiażdży Xboksa i w ogóle podbije turbokosmos, a skończyło się na tym, że producenci gier niechętnie wydają na nią swoje twory, bo są trudniejsze i droższe do zrobienia.
A po wypowiedzi Sony sprzed paru miesięcy (coś typu "uważamy, że nasza konsola sprzedaje się ok itd itp nie obniżamy ceny"). Microsoft uważany za zdziercę i monopolistę obniża ceny Xboksa, wprowadza poprawki (np. ja kupiłem Xboksa premium 20gb za 1000zł, a teraz za 800 jest dostępny taki sam z 3x większym dyskiem twardym.), a Sony strzela focha z przytupem.
Dość mam już tego całego zamieszania z rynkiem gier, zwariować można. Jakby za trudno było zrobić jedną porządną maszynkę do grania, założę się, że gdyby np. M$, Sony i Nintendo zjednoczyli się (co jest oczywiście totalną abstrakcją i bzdurą, ale pomarzyć można) i stworzyli jakąś uberkonsolę, wtedy byłaby po pierwsze pełna funu i innowacyjna (Nintendo), stylowa (Sony) i zachęcająca masy do kupna (Microsoft).
Ach, marzenia. Idę pograć w Prototype''a, god bless multiplatformówki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie, to zagłada PS3 będzie blisko :-). Sony myśli że czarnulka może trzymać ciągle cenę jak Wii - tylko szkoda ze ta i tak jest 400-500 zł wyższa. Zawsze kibicowałem Sony i chciałem kupic PS3 - wszystko fajnie, blu-ray, dysk, gra przez siec za darmo etc. - ale jak przyszło do porównywania ceny, to xbox 2x tańszy, więcej gier i lepsze perspektywy na przyszłość (Natal). No i kupiłem X360 i jestem bardzo zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę by tak się stało , Activision zrezygnowało z produkcji na ps 3 to ja bym się naprawdę zastanowił nad przyszłością konsoli Sony , pierwszy wydawca przełamał lody , a jak dojdzie jeszcze kilka innych , to może być koniec czarnulki , co raczej nie wróży sony zbyt dobrze , nie chciałbym się spotkać z wizją monopolisty Microsoftu , i firmy nintendo . Sony powinno się mocno zastanowić , i może wreszcie obniżyć cene ps3 , napewno by to powiększyło grono użytkowników chlebaka (dużo osób czeka na upragnioną obniżkę cenową) , są w błedzie myśląc , że nic się nie stanie jeśli nie obniży ceny , tym razem to może być to dla nich gwoździem do trumny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Były newsy na necie że Activision zarabia sporo na PS3. Więc nie wiem czy to na poważnie brać.
Tak czy inaczej ja nie widzę żeby PS3 miało zbliżać się ku końcowi czy coś IMO.

Edit. Oczywiście fanboojów X360 nie zabrakło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 23:28, Slappy napisał:

Tak czy inaczej ja nie widzę żeby PS3 miało zbliżać się ku końcowi czy coś IMO.


No tak, szef jednej z największych firm z tej branży mówi, że mogą się wycofać z produkcji gier na PS3, ale to przecież o niczym nie świadczy, wcale a wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 23:32, Furr napisał:

> Tak czy inaczej ja nie widzę żeby PS3 miało zbliżać się ku końcowi czy coś IMO.

No tak, szef jednej z największych firm z tej branży mówi, że mogą się wycofać z produkcji
gier na PS3, ale to przecież o niczym nie świadczy, wcale a wcale.

Tak jak oficjalnie też powiedzieli. Że Activition przestaje wspierać PC Gaming Alliance. I co? Rynek PC i tak sobie świetnie radzi bez rzekomego wsparcia Activision.

Dla mnie to marketingowy bełkot tyle. Jak mają coś zrobić to niech zrobią:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 23:37, Slappy napisał:

Dla mnie to marketingowy bełkot tyle. Ja mają coś zrobić to niech zrobią:D


Ależ ja nie twierdzę, że wszystkie PS3 bez gier Activision przestaną działać. Tyle że raczej od tego nie wzrośnie popularność tej konsoli, co będzie poważnym ciosem w Sony, a temu chyba nie zaprzeczysz.
Idąc dalej mogę powiedzieć, że bez wsparcia Activision większość jeszcze niezdecydowanych osób wybierze X360, część posiadaczy PS3 dokupi również iksa. Różnica między konsolami MS i Sony będzie się tylko pogłębiać sprawiając, że pozostali wydawcy zaczną się zastanawiać nad takim samym krokiem. Tyle. Oczywiście to są tylko teoretyczne rozważania, lecz brak jakiegokolwiek kroku ze strony Sony w tym momencie na pewno nie polepszy sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mnie interesuje ACTIVISOION ? Nic! xD PS3 się obejdzie zdecydowanie bez tego upadającego producenta. W swoim nie małym zbiorze gier na PS3 nie przypominam sobie ani jednej tej zacnej marki. ACTIVITON w ogóle wydała jakiś "lepsiejszy" tytuł na PS3 ? Nie dają rady na PS3 pisać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gadanie, Activision robi pod publiczke, już dawno przestali supportować PSP/PS3, tylko największe tytuły.
kilka gier już pominęło wydanie (zwłaszcza) na PSP ...

zresztą devkity na PSP i PS3 potaniły ostatnio (PSP już któryś raz z rzędu) więc wydanie na PSP/PS3 jest tańsze, może i nie opłacalne ale tylko przy exclusiveach, jeśli tytuł jest wielo platformowy to można niskich kosztem wydać go na konsole Sony

więc Activision grubo przesadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 23:37, Slappy napisał:

Dla mnie to marketingowy bełkot tyle.


Najpierw dowiedz się czym jest marketingowy bełkot.

I teksty typu "fanboye 360" dziecko daruj sobie bo na prawdę niewierze w to że Twój iloraz inteligencji jest aż tak niski że chcesz dyskusje sprowadzić na taki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow!
Widzę że na forum przesiaduje potężne grono analityków biznesowych rynku gier konsolowych, zapewne po wielu latach spędzonych na studiach ekonomicznych, oraz wielkim obeznaniem w wewnętrznych sprawach największych firm przemysłu gamingowego!
@Slappy
To że ActiBlizz przestało wspierać PC Gaming Alliance nie oznacza że przestało wspierać platforme PC, z tego co pamiętam powód był taki, że PCGA zajmowało się tylko tworzeniem jakiś bzdurnych statystyk i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guitar Hero toż to jest jakiś wynalazek xD który wcale nie wykorzystuje możliwości konsoli zresztą kogo na to stać przynajmniej w Polsce ? Na pewno nie za wielu. Guitar Hero nie traktuje się jako normalnej gry.
Call of Duty ? No własnie Call of Duty czemu tak słabo się sprzedaje na ps3 hmmm pewnie daltego że to gra to domena PC.
Tony Hawk ? Tony już dawno się przejechał PS3 ma przecież Skate więc nie wiele tracimy apropo traceniu no właśnie co posiadacze stracą jeśli ACTIVISION przestanie produkować pod ps3 ? a no właśnie nic! xD ACTIVISION nie ma pomysłu na nowe gry na PS3 pokazała już wszystko co potrafi i to mamy nie zginie, sens tego newsa jest przekręcony nie SONY dostała pstryczka w nos a ACTIVISION już nie wyrabia xD Zobaczycie ActiVISION zacznie lecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako sony fanboy i anti cod: mam to gdzies, nie gram ani w guitar hero, ani tony hawka... no gram trochę w cod 4 ale to juz zostalo wydane wiec tego nie dotyczy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 00:04, Jankes17 napisał:

Guitar Hero toż to jest jakiś wynalazek xD który wcale nie wykorzystuje możliwości konsoli
zresztą kogo na to stać przynajmniej w Polsce ? Na pewno nie za wielu. Guitar Hero nie
traktuje się jako normalnej gry.


Ja mam całe World Tour. Stwór ma całe World Tour. Przynajmniej kilkanaście osób na tym forum ma wersje z samymi gitarami.
I Activision jeśli przestanie wydawać gry na PS3 to nie tylko w Polsce. Polska pod względem sprzedaży konsol i gier na nie to kraj trzeciego świata...

Dnia 20.06.2009 o 00:04, Jankes17 napisał:

Call of Duty ? No własnie Call of Duty czemu tak słabo się sprzedaje na ps3 hmmm pewnie
daltego że to gra to domena PC.


"Infinity Ward studio head Vince Zampella didn''t know exactly how many units the game had sold on each platform it is available on--the Xbox 360, PlayStation 3, and PC--but did say that COD 4 had been most successful on the Xbox. "

Dnia 20.06.2009 o 00:04, Jankes17 napisał:

no właśnie co posiadacze stracą jeśli ACTIVISION przestanie produkować
pod ps3 ? a no właśnie nic! xD


Blablablablabla...
Widzę, że nie ma sensu rozmowa z Tobą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować