Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Activision przestanie inwestować w produkcje na PS3?!

129 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2009 o 04:28, mistshoo napisał:

Skoro dużo osób w to gra to coś w tym musi być nie? Myślisz że tyle osób grałoby w słabą
grę? I weź się nie ośmieszaj , CoD 4 to chyba najlepiej oceniany i ceniony FPS w branży
, a Ty mówisz że nie był to hit.

tak patrząc, to najdoskonalszym RPG jest Oblivion, który wg metacritics bije Fallouty, pierwszego BG, KOTORy, NWN''y, Tormenta, Gothice itd. Nie wspominając o tym, że tak patrząc to wszyscy powinniśmy jeść gówno, skoro milion much to robi, w końcu nie moga się mylić ;) Ale nie grałem, nie będę się mieszał, chciałem tylko wytknąć błąd w rozumowaniu "ilościowym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 04:07, mistshoo napisał:

Live płatny , a tu cud 13 milinów graczy nie?

dobra, ale to akurat świadczy że posiadacze xboxa to idioci, bo jako jedyni dają się doić na: płatne multi, zestawy 4 map w promocyjnej cenie 10$, akcję "kup sobie zakończenie" jak to było w PoP itd. Niby kwoty groszowe, ale ja wolę wydać je inaczej i dostać pełnoprawny produkt. Zwłaszcza jak się kumulują, bo to wtedy całkiem spora sumka.

ale ja się wychowałem w erze PS2 gdzie gra była grą, a nie demkiem z płatnymi dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 00:25, hallas napisał:

Straszna wieść. Co prawda do ewentualnego zaprzestania inwestowania w gry na PS3 przez
ActiBlizz dziala nas co najmniej 2 lata, ale takie wypowiedzi to nic miłego - odrzuca
ludzi od platformy (już nie raz mieliśmy takie teksty w stosunku do PC). Inna sprawa,
że Sony od dłuższego czasu (od premiery PS3?) prosi się o takiego kopa w zad.

Nie wierzę, że ta zapowiedź ma uzasadnienie ekonomiczne. Ot choćby CoD4, fakt, że więcej sprzedało się na Xa, ale na PS3 też poszło kilka milionów. Nie ma możliwości, żeby im się nie zwróciły koszty produkcji. A GH? Przecież to na obu konsolach schodzi w milionach i bankowo jest rentowne.
Mówiąc wprost ziomuś pier$#% jak potłuczony. I albo chce na Sony wymusić szantażem mniejsze opłaty lojalnościowe i devkity, albo Ms posypało $$ dla Acti za robienie czarnego PR dla PS3. To już drugi raz po wczorajszym UBI ... ciekawe...
Zresztą zaprzestanie produkcji dla PS3 zwiększy sprzedaż dla Xboxa w bardzo małym stopniu. Nie ma mowy aby Acti zrezygnowało z PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, chyba oprócz tego że robią gry, dla firm najważniejsze są pieniądze, a dochody z tego mieli napewno ogromne, troche by było szkoda bo Activision robił kilka dobrych tytułow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednego konkurenta mniej dla peceta, albo o połowę tańsza konsola i gry na nią-tak czy siak, teraz albo xbox, albo ps3 odpadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent multiplatformowy może tak gadać. Po prostu chcą obniżki aby im to taniej wychodziło. Wiadomo że to tylko takie straszenie lecz an pewno już Sony przeprowadziło rozmowę z tym Panem i doszli do porozumienia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 09:20, Hydro napisał:

Jednego konkurenta mniej dla peceta, albo o połowę tańsza konsola i gry na nią-tak czy
siak, teraz albo xbox, albo ps3 odpadną.

Chłopie, marzenia - M$ i Sony nie upadną i dzięki temu ich konsole będą zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego by się tam nie domyślać - po tej wypowiedzi wartość akcji Activision spadła o 1,18% - widać nie ma co zadzierać z Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konflikt interesów i tyle. Bo niby czemu przez słabą sprzedaż PS3 rezygnują także z PSP.
Wszyscy biją Sony, a Sony swoje... i brawo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"O, rynek zbytu! Wymaga inwestycji... Hmm, siedzimy w branży gier od lat, więc co nam szkodzi porzucić jedną gałąź bo czegoś wymaga i zmniejszyć zyski! Tak, to definitywnie dobry pomysł! Teraz przykleję sobie na twarz fałszywy uśmiech i będę miły dla dziennikarzy."

Czyżby dostał Pan headshota cegłą, Panie Kotick?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 09:08, dark_master napisał:


> dobra, ale to akurat świadczy że posiadacze xboxa to idioci, bo jako jedyni dają się

Dnia 20.06.2009 o 09:08, dark_master napisał:

doić na: płatne multi, zestawy


Wyhamuj kolego, bo się chyba jednak ciut zagalopowałeś. Płatne multi nikogo nie cieszy, ja też bym wolał żeby to było za darmo - ale jest jak jest. Te niecałe 140 zł. na rok mogę przeboleć, biorąc pod uwagę że M$ świenie zooptymalizował serwery - mam tylko neo 1MB, a lagów jest absolutne zero. Do plusów jeszcze trzeba doliczyć: mniej idiotów, mniej dzieci, prawie zerowa liczba cheatów. Jak się za coś płaci to się to szanuje - choc podkreślam: i tak wolałbym za darmo.

4 map w promocyjnej cenie 10$, akcję "kup sobie zakończenie"

Dnia 20.06.2009 o 09:08, dark_master napisał:

jak to było w PoP itd. Niby kwoty groszowe, ale ja wolę wydać je inaczej i dostać pełnoprawny
produkt. Zwłaszcza jak się kumulują, bo to wtedy całkiem spora sumka.



No tutaj wszystko zależy od gry - każdy ma swój rozum, przypuszczam że dla takiego "Amerykańca" 10$ to są faktycznie groszowe sprawy. Osobiście kupiłem tylko jedno DLC - do "Mass Effect" (bo jestem fanem tej gry). Pozostałe, ktore dociągnąłem były darmowe (przeważnie tak jest przy każdej produkcji - częśc rzeczy jest za kasę, część jest darmowa) - jakieś auta do Forzy i PGR, dodatkowy tryb i mapy do Bad Company i Halo 3 - absolutnie żadna z tych gier nie była by bez tych DLC niekompletna (w Forzie czy PGR jest tyle aut, że tych dodatkowych nawet nie sprawdzałem).

Zdarzają się ewidentne skoki na kasę - tak robi Capcom na ten przykład (jakiś tryb do multi był od razu na płycie z RE 5, tyle że zablokowany - pliczek który to odblokowywał ważył 2mb, oczywiście trzeba było zapłacić). Wiadomo że największy fan i tak kupi (ja nie bo sram na takie zagrywki) - ale za swoją kasę, nie za Twoją, więc z tymi "idiotami" to się mocno zagalopowałeś.

Co do tematu - taa... już widze jak jeden z największych wydawców "olewa" PS3 i 22 mln. użytkowników - pozbawiając sie ich potencjalnych pieniedzy :) Przeciez zarówno serio CoD jak i Guitar Hero sprzedają się na PS 3 calkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 10:51, Xjumpaytech napisał:

Nie wiem kto to powiedział, ale Xboxów 360 jest 30 milionów, a PS3 22 miliony.

I co musiałeś to pisać? (wiadomo że tak jest ale skoro to wiesz to zachowaj dla siebie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Dopóki będą pecety, będą i konsole. Być może za jakieś 50 lat powstanie hybryda konsoli z pecetem. XPSPC. (Tylko po co nam taka hybryda hmm?)

Też sądze, że Activision Sony nie porzuci, to raczej nacisk na obniżkę cen.

I wypraszam sobie - Nie każdy kto ma X360 jest idiotą. I nie każdy jest dzieciakiem. Oczywiście chciałbym za darmo Multi w X360 ale jak już wspomniał kolega wyżej - nie da rady. I jak kolega również wspomniał - nie ma dzieciaków, cheatów itd.

Zresztą co się dziwić? Dzisiaj każdy orze jak może. na pieniądzach opiera się cały ten świat, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, zwyczajny blef, a tu takie emocje.
Chociaż, nie ma co, taki exclusive Call of Duty na X360/PC... ;-)
Ale, nie ma co się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować