Zaloguj się, aby obserwować  
Nephren-Ka

Might And Magic VII

251 postów w tym temacie

Obelisków jest 14: Harmondale, Erathia w górach gryfów, Las Turleański w górach koło miasta, AvLee na wyspie, Tatalia płn-zach róg mapy, Bracada, Nighon płn-zach róg, Wyspa Evermorn, Kraina Olbrzymó nad wodą, Kraina Kuhanów, Tunele Troglodytów pod Kamiennym Miastem, Deyja, Czeluść przy radzie miasta (trzecia komora), Celeste wschodnia odnoga.

Co do diabłów - lot przede wszystkim. Potem walka łukami w systemie turowym (gdy diabły strzelają, zawsze można się obniżyć czy wzlecieć).
Osobiście preferuję jednak walkę w systemie rzeczywistym i przelot z jednego krańca ich terytorium na drugi, strzelając z broni dystansowej (blastery!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK diabły już załatwione koleś uwolniony . Teraz tak pozdejmowałem z siebie ekwipunek poupychałem go co niektóre zapasowe bronie lub amulet musiałem posprzedawać i udałem się do Avlee, a potem do oceanu . I tu pierwsze zdziwko takie nie mogę używać magii a drugie nie mogę wejść na pokład wahadłowca ja się zapytuje, gdzie są( wer is Fu@#.... door ), gdzie są drzwi jak tam wejść kurde rekinów coraz więcej a ja nie mogę z magi skorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czary faktycznie nie działąją, ale po wejściu do statku, będziesz mógł je normalnie rzucić. Potem wystarczy już tylko wyjść, a czary bedą nadal aktywne.

Co do wejścia, to jest ono w hangarach "Galactiki", czyli z tyłu tych "płozów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok zalałem próbował wcześniej górą . Znalazłem zbrojownie i zmieniłem zwykłe "pistolety" na "Karabiny" Fajne jak daj komu innemu niż Morga (ta postać ma Arcy w rozpoznawaniu wrogów i ekwipunku ) to mówi nie ma pojęcia jest to zabawne dlatego że wyszkoliłem i do Arcy w miotaczach ( tak wogle to mój tim ma 80 i 81 Leve ) a gdy znajdują motacze to mówią nie ma pojęci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 22:32, Y8U napisał:

ok zalałem próbował wcześniej górą . Znalazłem zbrojownie i zmieniłem zwykłe "pistolety" na "Karabiny" Fajne jak daj komu innemu niż Morga (ta postać ma Arcy w rozpoznawaniu wrogów i ekwipunku ) to mówi nie ma pojęcia jest to zabawne dlatego że wyszkoliłem i do Arcy w miotaczach ( tak wogle to mój tim ma 80 i 81 Leve ) a gdy znajdują motacze to mówią nie ma pojęci

Bo niestety na czas misji na dnie morza Twoi pomocnicy odchodzą z drużyny (dla mnie jest to zawsze dość denerwujące bo nikt w mojej drużynie nie ma rozwiniętej identyfikacji przedmiotów). Na całe szczęście we wnętrzu statku można ustawić Llloyd''s Beacon i wracać do Harmondale w celu korzystania ze sklepów i świątyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dostałem to . Gdzie jest to miejsce z filmiku

Spoiler

ma na myśli te wrota nie posterunek, stacje

na jakie lokacji . Byliście w lokacji gdzie spotykacie "twoja Świadomość " . Szkoda tylko tego że biorą kasę a w tym czasie nie pomagają .
Spoiler

Jeszcze o lincolna zapyta czy według Fabuły to on po finale odlatuje czy zostaje na planecie wiem ze tam można wracać ale fabularnie to jest tam czy nie no bo wiecie ich na planecie po finale niby niema a pojawiają się w Harmon

Postanowiłem wziąć to celowo w spol podobno nie każdy lubi wiedzieć więcej

20120216091655

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Miejsca z filmiku nie spotkasz w grze. Ocean w tle oraz intro wskazywałyby jednak na AvLee.
2. Lincoln jest nadal tam, gdzie był. Wszak pozbawiłeś go źródła mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to to forum . Ale mam pytanko czy Might and Magic: Heroes VI wymaga neta.
Tylko do instalacji czy też do grania.
Jak mniej wiecej to wyglada. Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 16:28, Tobi88Pl napisał:

Nie wiem czy to to forum . Ale mam pytanko czy Might and Magic: Heroes VI wymaga neta. Tylko do instalacji czy też do grania.

To nie ten temat ;) Ten wątek dotyczy M&M VII (erpega z serii na której podstawie stworzono cykl Heroes) która to gra nie wymagała połączenia z netem na żadnym etapie (jak większość porządnych gier wydanych 13 lat temu) ;)
Temat o grze Might & Magic: Heroes VI jest tutaj ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=60392&u=1361

Dnia 08.04.2012 o 16:28, Tobi88Pl napisał:

Jak mniej wiecej to wyglada. Prosze o odpowiedz.

Ponoć można grać bez połączenia z serwerem Ubi ale pomimo tego że mam tą grę nie wiem jak to zrobić, wiem natomiast że jeśli połączenia nawiązać się nie da (niezależnie od tego po której stronie leży wina) to nie ma się dostępu do sejwów a jeśli połączenie zostanie zerwane w trakcie gry to automatycznie wychodzi ona do menu głównego (bez zapisywania oczywiście).
O więcej zapytaj się w temacie odpowiedniej gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skusił się ktoś na promocję na GOGu? Kupiłem cały pakiet czyli od I do VIII, część 9 jest słabsza i myślę że nie będzie miała większych problemów z odpaleniem na Win 7 64 bit.
Mam pudełkowe wydanie Kroniki Might & Magic Antologia jednak nie działają dobrze mimo patchy. Na dodatek Mandatory of Heaven i Day of the Destroyer mają skopane pliki data1.cab :/ czy jakoś tak. Napęd raczej nie bo sprawdzałem na innych kompach.

http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/lets-play-mmvi-the-mandate-of-heaven.69958/page-5

Przeglądałem też powyższe tekstowe Let's Play. Jak wam się podoba. Takie materiały bardzo zachęcają do gry. Tylko nie wiem jak z poziomem trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 00:30, SpecShadow napisał:

Skusił się ktoś na promocję na GOGu? Kupiłem cały pakiet czyli od I do VIII, część 9
jest słabsza i myślę że nie będzie miała większych problemów z odpaleniem na Win 7 64
bit.


Kupiłem 6-paka, VII i VIII, bo IX mam gdzieś na płycie z CD-Action. Póki co wypróbowałem VIII i wszystko działa cacy pod Windows 7 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dobrze.
Heh, nadal mnie to bawi - kupiłem lata temu płytę z antologią, odpalam po latach i nie czyta. Extra...

Podobnie było z Sagą BG i ID, po jakimś roku-2 latach odpaliłem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 14:47, hammerfall87 napisał:

Czy w harmondale opłaca sie na dziendobry zaczac od uwolnienia zamku ?


A po co? xD Ja najpierw zbieram rudę(jest w Avlee, Tatali i Lesie Tulareańskim chyba), potem idę z nią do Erathii i korzystając z nieco nieuczciwej metody save & load robię sobie dobre(minimum +10) bronie dla drużyny. Jak się je już ma, to można spokojnie wybić najpierw wszystkie gobliny w Harmondale(i zacząć sobie quest z Acromage znjadując karty), potem wybić bandytów w Erathi, drzewce w Lesie Tulareańskim, trolle w Tatali, itp. robiąc przy tym wszelkie poboczne questy. Dzięki temu ma się przyzwoity poziom, i można bez problemu zwiedzić kopalnie na Pustyni Bracada, do których to sprowadza się misja z odbudową zamku.
A jak chodzi Ci o samo oczyszczenie go z goblinów(i szczurów), to w sumie można od razu. Ale i tak szybciej pójdzie, kiedy ma się już lepszą broń(o której pisałem wyżej).:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Może ktoś się z tym spotkał już. Otóż, posiadam Antologię M&M a mój problem dotyczy zarówno VII jak i VIII części. Gdy ustawiam w setupie grafikę na "Sprzętowa Akceleracja 3D" gra (7mka i 8mka) zawiesza się w momencie odtwarzania filmów, zarówno tych na początku jak i później (np. ten po opuszczeniu Szmaragdowej Wyspy). W trybie software''owym działa wszystko normalnie. Ktoś się z tym spotkał już kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej te gry są po prostu zbyt stare aby być kompatybilne z obecnymi kartami graficznymi, jeśli na programowej akceleracji wszystko działa dobrze to nie przejmuj się tym bo te gry i tak nie byłyby w stanie wykorzystać nawet 10% mocy tego co masz w komputerze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji patcha (zarówno tego "Patch for English version of the game" jak i "Patch for other localized versions of the game" gra po prostu nie wyświetla filmów, zacina się a po użyciu Alt+Tab i powrocie do gry pomija te filmiki. Odpuszczam sobie, ta akceleracja i tak niewiele poprawia grafikę a poza tym odkryłem, że w trybie software''owym mogę wspinać się na bardzo strome wzgórza - wystarczy odrobina cierpliwości i powoli drużyna pnie się do góry :) przy włączonym przyśpieszeniu sprzętowym taki myk nie przechodzi ;) Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować