Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2007 o 16:07, Klimos napisał:

> Ma ktoś folie hori. Bo ja mam problem. Pierwszą z czerwonym paskiem trzeba nakleić ale
ona nie ma kleju.

Miałem. Męczyłem się z nią ze 3h i ostatecznie wywaliłem do kosza. Nie potrafiłem jej przykleić
tak, żeby między folią a ekranem PSP nie było drobinek kurzu. Tego samego dnia jeszcze kupiłem
na allegro cztery bezfirmowe folie bezklejowe za 10 zł, przycięte tylko na wymiar ekraniku
konsolki i od dwóch miesięcy nie mam z nią żadnych kłopotów. Cały czas przyklejona jest pierwsza
a trzy pozostałe czekają aż tamta się zniszczy.


Parchowa ta folia hori nie kupujcie takiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 16:19, edzio13 napisał:

Mam pytanie. Kiedyś na gram.pl było napisane coś o nowej wersji PSP i nie wiem czy mi się zdawało,
ale chyba również była jakaś inforamcja, że konsolka będzie tańsza czy to prawda? A może ktoś
z was zna jeszcze jakieś szczegóły dotyczące nowego PSP? Z góry Dziękuje!



Czy będzie tańsza to nie wiadomo. Czytałem news na zagranicznej stronie, że pewien francuski hipermarket dał w sprzedaży Pre-Order PSP: Slim za 180$ czyli coś koło 800zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2007 o 17:04, CzystyZysk napisał:

hipermarket dał w sprzedaży Pre-Order PSP: Slim za 180$ czyli coś koło 800zł...



OK, tyle że 180$ to jakies 515zł, no chyba, że chodziło ci o euro ale to nadal niecałe 700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 17:04, CzystyZysk napisał:

Czy będzie tańsza to nie wiadomo. Czytałem news na zagranicznej stronie, że pewien francuski
hipermarket dał w sprzedaży Pre-Order PSP: Slim za 180$ czyli coś koło 800zł...


Tym pewnym francuskim supermarketem jest fnac (coś w rodzaju połączenia naszego EMPiKu z MediaMarkt czy Saturnem). Cena w przedsprzedaży wynosi €170, czyli wg dzisiejszego kursu 652 złote, a więc nic specjalnie nie powinno się zmienić. Szczegóły poniżej.
wersja czarna: http://www4.fnac.com/Shelf/article.aspx?PRID=2016882
wersja srebrna: http://www4.fnac.com/Shelf/article.aspx?PRID=2016880

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 17:42, Klimos napisał:

> Czy będzie tańsza to nie wiadomo. Czytałem news na zagranicznej stronie, że pewien francuski

> hipermarket dał w sprzedaży Pre-Order PSP: Slim za 180$ czyli coś koło 800zł...

Tym pewnym francuskim supermarketem jest fnac (coś w rodzaju połączenia naszego EMPiKu z MediaMarkt
czy Saturnem). Cena w przedsprzedaży wynosi €170, czyli wg dzisiejszego kursu 652 złote,

ta.. a od kiedy to w polsce ceny wynosza(w przeliczeniu)tyle samo euro co na zachodzie?. oczywiscie super bedzie jak cena bedzie normalna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 17:39, debus3 napisał:


> hipermarket dał w sprzedaży Pre-Order PSP: Slim za 180$ czyli coś koło 800zł...


OK, tyle że 180$ to jakies 515zł, no chyba, że chodziło ci o euro ale to nadal
niecałe 700zł



Hmm... coś źle przeliczyłem chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 12:44, bojanzaw napisał:

> > A tak BTW: jakiego języka programowania używa PSP? Zawsze mnie to nurtowało ;)
> >
> > Pozdrawiam
>
>
> Angielskiego, lecz jest też do wyboru Francuski, Niemiecki i inne.


-_- owned by CzystyZysk... Jemu chodziło o PROGRAMOWANIE, a nie o język w menu............
lmao xD

danzelmario napisał, że C... mario a to C++?

tak ,sprawdzalem kod vzrodlowy softu i wg mnie to c++

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 17:57, bojanzaw napisał:

> tak ,sprawdzalem kod vzrodlowy softu i wg mnie to c++

Pobaw się nim :P

niestety narazie nie umiem:D dopiero od pazdziernika mam c++ na studiach:/ caly rok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 18:03, danzelmario napisał:

> > tak ,sprawdzalem kod vzrodlowy softu i wg mnie to c++
>
> Pobaw się nim :P
niestety narazie nie umiem:D dopiero od pazdziernika mam c++ na studiach:/ caly rok..


Aha. Szykuje nam się kolejny DarkAlex? :P A raczej DarkMario :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 18:08, bojanzaw napisał:

> > > tak ,sprawdzalem kod vzrodlowy softu i wg mnie to c++
> >
> > Pobaw się nim :P
> niestety narazie nie umiem:D dopiero od pazdziernika mam c++ na studiach:/ caly rok..


Aha. Szykuje nam się kolejny DarkAlex? :P A raczej DarkMario :P

tak powaznie to kazdy moze nim zostac, trzebva tylko chciec i miec pare dobrych ksiazek i dobrych wykłądowców. i miec do tego zamiłowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 17:48, danzelmario napisał:

ta.. a od kiedy to w polsce ceny wynosza(w przeliczeniu)tyle samo euro co na zachodzie?. oczywiscie
super bedzie jak cena bedzie normalna:)


Mniej więcej od połowy 2004 roku, kiedy to weszliśmy do Unii Europejskiej i zniesiono cła między innymi na elektronikę. Dysproporcje nadal są w porównaniu do Stanów Zjednoczonych z uwagi na dość specywiczny przelicznik dolara na euro: 1$=1€. Problem dotyczy jednak całej Europy, nie tylko Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 19:11, Klimos napisał:

> ta.. a od kiedy to w polsce ceny wynosza(w przeliczeniu)tyle samo euro co na zachodzie?.
oczywiscie
> super bedzie jak cena bedzie normalna:)

Mniej więcej od połowy 2004 roku, kiedy to weszliśmy do Unii Europejskiej i zniesiono cła między
innymi na elektronikę. Dysproporcje nadal są w porównaniu do Stanów Zjednoczonych z uwagi na
dość specywiczny przelicznik dolara na euro: 1$=1€. Problem dotyczy jednak całej Europy,
nie tylko Polski.

a no wlasnie,jednak w polsce zawsze wszystko jezt drozsze, widziałem artykuły w chipie chyba ze sprzet elektroniczny w cenie od 1 k zł taniej mozna kupic za granica, to z czego to sie niby bierze, tutaj bylo drogo i bedzie drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo powiem dokladniej, sprzet kosztujacy od 1k w góre mozna sprowadzic z zachodu i jeszcze na tym zarobic, tzn zostanie w kieszeni wiecej niz mialo by sie kupowac w polsce. ostatnio np sprawdzałem ceny dysków zewnetrznych 500 gb, w polsce kosztuje ponad 600 zł a w takiej anglii 89 funtów.. nie mowie juz ze dla anglika 89 funtów to on w 1 dzien tyle zarabia a nawet wiecej ale przelicz sobie, taniej i to sporo. dlatego wersja ktora podales jest oficjalna:) a jakie sa realia kazdy wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Męczyło mnie to przez dość długi czas. Chciałem kupić sobie PSP dla jednej gry (no może kilku), a mianowicie dla Gran Tursimo. Niestety wychodzi na to, że ta gra to jedno wielkie oszustwo i fake w jednym :) Już chyba 2 lata niby robią tę grę, a żadnych nowych screenów nie ma ani nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 19:37, danzelmario napisał:

/.../


Uwierz mi. Byłem tu i ówdzie i rozglądałem się za sprzętem. Dwa lata temu kupiłem we Francji laptopa za 4500 złotych (po przeliczeniu), podczas gdy w Polsce taki sam kosztował prawie 7000. Jednak w ciągu tego czasu ceny się wyrównały. Owszem, zawsze tak będzie, że jedna rzecz będzie tańsza tam, druga gdzie indziej. Ale to jest robota dla ludzi, którzy mają czas ślęczeć przed monitorem albo chodzić po sklepach gdzie tylko się da dla 5% niższej ceny.

W zeszłym roku sporo czasu spędziłem w Anglii i tam zamierzałem kupić PSP. Na przełomie listopada i grudnia sytuacja wyglądała następująco:
PSP Base Pack w Anglii = 149 GBP
PSP Base Pack w Polsce = 749 PLN
Kurs: 1 GBP = ok. 5.90 wtedy (dziś trochę mniej).

Aha, i jakbyś chciał dysk zewnętrzny 500GB poniżej 600 zł, to proszę: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=27562
89 funtów wg dzisiejszego kursu to 502 złote, więc różnica z angielską ceną to ledwie 40 zł. A to jest Komputronik, który jak wiadomo do najtańszych nie należy. Na allegro są nawet poniżej 500 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2007 o 20:08, Klimos napisał:

Uwierz mi. Byłem tu i ówdzie i rozglądałem się za sprzętem. Dwa lata temu kupiłem we Francji
laptopa za 4500 złotych (po przeliczeniu), podczas gdy w Polsce taki sam kosztował prawie 7000.
Jednak w ciągu tego czasu ceny się wyrównały. Owszem, zawsze tak będzie, że jedna rzecz będzie
tańsza tam, druga gdzie indziej. Ale to jest robota dla ludzi, którzy mają czas ślęczeć przed
monitorem albo chodzić po sklepach gdzie tylko się da dla 5% niższej ceny.

ja nie byłem, ale moi rodzice zwiedzili kawał europy i wszedzie bylo wszystko tansze,

Dnia 18.08.2007 o 20:08, Klimos napisał:

W zeszłym roku sporo czasu spędziłem w Anglii i tam zamierzałem kupić PSP. Na przełomie listopada
i grudnia sytuacja wyglądała następująco:
PSP Base Pack w Anglii = 149 GBP
PSP Base Pack w Polsce = 749 PLN
Kurs: 1 GBP = ok. 5.90 wtedy (dziś trochę mniej).

no w europie cena psp jest chyba wyrównana, ale to wyjatek, duzo elektroniki mozna kupic taniej chociazby w niemczech.

Dnia 18.08.2007 o 20:08, Klimos napisał:

Aha, i jakbyś chciał dysk zewnętrzny 500GB poniżej 600 zł, to proszę: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=27562
89 funtów wg dzisiejszego kursu to 502 złote, więc różnica z angielską ceną to ledwie 40 zł.
A to jest Komputronik, który jak wiadomo do najtańszych nie należy. Na allegro są nawet poniżej
500 zł ;)

patrzylem konkretny model seagate ktory w polsce stoi prawie 700 zeta! a w UK 89 GBP
PS: zreszta o czym my gadamy, na zachodzie jak nie jest taniej to napewno nie drozej:P no i zarobki.. tam na taki dysk 500 gb to mówiłem, kazdy se pozwolic moze po 1,2 dni pracy a w polsce? 700 zeta to polowa wyplaty przecietnie zarabiajacego polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 23:40, danzelmario napisał:

/.../


Mniej więcej się chyba rozumiemy. Ceny w Polsce zazwyczaj są nieco większe, ale te różnice nie są aż tak olbrzymie, przynajmniej ostatnio się wyrównało. Przekładanie tego wszystkiego na zarobki to już zupełnie inna historia. A na zakończenie dam jeszcze małą historyjkę usłyszaną w pracy. Gadaliśmy coś o Halo, Halo 2 i XBoxie. I w pewnym momencie jeden koleś ode mnie z pokoju stwierdził, że on X360 nie kupił, bo jest za drogi. Wszystko OK, a teraz małe wyjaśnienia. Jestem na praktykach w Danii (7. kraj pod względem wysokości PKB) w pewnej dużej międzynarodowej firmie zajmującej się pisaniem programów. X360 tuż po premierze kosztował tu 4000 koron (ok. 2000 złotych), a stali pracownicy zarabiają tutaj 20000 koron miesięcznie, już po odjęciu 50% podatku. Taka jest stawka na dzień dobry, natomiast wypowiadający się pracuje tu już od 5 lat, więc podejrzewam że ma jeszcze więcej. Ręce mi opadły po tej kwestii i już więcej głosu w dyskusji nie zabrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 23:52, Klimos napisał:

> /.../

Mniej więcej się chyba rozumiemy. Ceny w Polsce zazwyczaj są nieco większe, ale te różnice
nie są aż tak olbrzymie, przynajmniej ostatnio się wyrównało. Przekładanie tego wszystkiego
na zarobki to już zupełnie inna historia. A na zakończenie dam jeszcze małą historyjkę usłyszaną
w pracy. Gadaliśmy coś o Halo, Halo 2 i XBoxie. I w pewnym momencie jeden koleś ode mnie z
pokoju stwierdził, że on X360 nie kupił, bo jest za drogi. Wszystko OK, a teraz małe wyjaśnienia.
Jestem na praktykach w Danii (7. kraj pod względem wysokości PKB) w pewnej dużej międzynarodowej
firmie zajmującej się pisaniem programów. X360 tuż po premierze kosztował tu 4000 koron (ok.
2000 złotych), a stali pracownicy zarabiają tutaj 20000 koron miesięcznie, już po odjęciu 50%
podatku. Taka jest stawka na dzień dobry, natomiast wypowiadający się pracuje tu już od 5 lat,
więc podejrzewam że ma jeszcze więcej. Ręce mi opadły po tej kwestii i już więcej głosu w dyskusji
nie zabrałem.

no, ja widze ze się rozumiemy, nie co inne podejscie mamy bo wynika to z faktu ze ja za granica nie byłem i nie sprawdzałem namacalnie ze tak powiem, co do twojej historyjki to szczerze nie zagiąłeś:D ten ktos jest po prostu skąpy albo zwyczajnie nie lubi microsoftu:P. jeśli chodzi o ceny to masz rację ale sprzęt jest u nas po prostu drogi w "oczach" kazdego kowalskiego, bo jak takie PSP kosztuje 650 plnów a kowalski ma nie co ponad 1000 zł to wiesz.. tak jak by ten xbox nie kosztował 2000 koron w tej Danii a dajmy na to 8000.. no ale cóż, masz rację to temat o czym innym.jednak ja dalej bede miec przekonanie że w polsce ceny są jednak w wiekszosci zawyżone :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować