Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2007 o 15:32, Ostrowiak napisał:

czy opłaca się mieć psp, ile kosztuje, czy jest na nie kilka fajnych gierek, czy jest psujne???



Eh, wysłałem emaila do moderacji, aby przypięli mój post z FAQ na górze strony, ale nie... Jeszcze tego nie zrobili... :(

Tu ma(sz/cie) FAQ z najczęstszymi pytaniami i odpowiedziami na temat PSP:


FAQ - Przeczytaj, zanim zadasz jakieś pytanie w tym temacie!

Pytanie: Co to jest PSP?

Odpowiedź: PSP, to konsola przenośna Sony - pełna nazwa: PlayStation Portable


Pytanie: Co można robić na PSP?

Odpowiedź: Na PSP, można oglądać obrazki, oglądać teledyski i filmy, słuchać muzyki, oraz grać i korzystać z internetu WiFi.

Pytanie: W jakich kolorach można kupić PSP?

Odpowiedź: PSP można kupić w europie w kolorach: Black, P!nk oraz Ceramic White.

Pytanie: Co muszę zrobić, aby móc przeglądać strony internetowe w PSP?

Odpowiedź: Aby połączyć się z internetem w konsoli PSP, musisz być w zasięgu Acces Pointa. Jest to bezprzewodowy sygnał, wysyłany najczęściej w takich miejscach, jak salony Vobis, Mc Donaldy, KFC czy też salony Plus Gsm.

Pytanie: Jaki jest najnowszy soft Sony i czy opłaca się go instalować?

Odpowiedź: Najnowszy oficjalny soft Sony, to 3.52. [informacja na dzień 11.08.07r]. Nie opłaca się go jednak instalować. Znaczniej lepiej jest zainstalować soft 3.40 OE, który daje znacznie większe możliwości, niż 3.52 od Sony.

Pytanie: Co oznaczają literki "OE" przy numerku softa?

Odpowiedź: Literki "OE", przy numerku softa (np. 3.40 OE) oznaczają, że jest to soft nieoficjalny, shackowany przez hakerów

Pytanie: Co daje mi nie oficjalny soft (OE)?

Odpowiedź: Dzięki softowi OE, będziesz mógł grać w gry pobrane bezpośrednio z internetu (dużo gier można pobrać legalnie z internetu np. Snake i one uruchamiają się tylko na sofcie OE) czy też uruchamiać aplikacje Homebrew - takie jak budzik na PSP, radio, GPS i dużo, innych rzeczy.

Pytanie: Jaki pack PSP kupić najlepiej i jakie są i czym się różnią?

Odpowiedź: Najlepiej kupić Base Pack. Resztę akcesoriów można sobie samemu dokupić, np. w w Value Packu nie wszystkie elementy zestawu wykorzystamy.
Wersje zestawów PSP: Base Pack - Konsola, ładowarka (zasilacz), instrukcja, gwarancja; Value Pack - Konsola, ładowarka (zasilacz), instrukcja, gwarancja, słuchawki ze zdalnym sterowaniem i ircha do czyszczenia PSP; Giga Pack - wszystko jak wyżej + karta pamięci Memory Stick Pro Duo 2GB lub 4GB i kabel USB

Pytanie: Jaką kartę pamięci kupić najlepiej i jakie są do wyboru?

Odpowiedź: Kupując kartę pamięci Memory Stick Pro Duo, po pierwsze musimy unikać Allegro.Często sprzedawane są tam karty, podróbki które po jakimś okresie używania nagle przestają działać.
Po drugie, nie warto kupować kart pamięci Sony, ponieważ ich ceny są zdecydowanie zbyt wysokie - znacznie lepiej jest kupić kartę SanDisk, które są znacznie tańsze od Sony.
I po trzecie- do wyboru mamy na dzień dzisiejszy [11.08.07r.] Memory Sticki Pro Duo (w skrócie MSPD) w wielkościach: 256MB za około 40zł, 512MB za około 60zł, 1GB za około 90zł, 2GB za około 130zł i 4GB za około 200zł. Najbardziej opłacalny jest wybór karty 2GB za około 130zł, chyba, że chcemy iść na całość - wtdy kupujmy kartę 4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 15:32, rob300i napisał:

A czy mógłbyś wymienić wady i zalety wgrania tego nowego zhackowanego firmware? Bo ja kupuje
same oryginały, więc o ładowanie piratów to nie zaleta dla mnie :-).


Wadą nieoficjalnego softu jest fakt, że wgrywając go możemy trwale uszkodzić konsolkę. Aczkolwiek pojawiły się już zdaje się na allegro chipy pozwalające przywrócić PSP do życia po nieudanym downgradzie. Osobiście za wadę uznaję też fakt możliwości odpalania piratów. Gdyby nie to, Sony na pewno nie walczyłoby z tym tak zaciekle.

Zalety to znaczna możliwość personalizacji wyglądu oraz ogromna ilość programów pisanych przez fanów. Od prostych notatników, czy gier w stylu pasjans, przez przeglądarki plików PDF, czy oferujące znacznie większe możliwości odtwarzacze multimedialne aż po emulatory różnego rodzaju maszyn (PSX a nawet gdzieś widziałem w sieci fotki przedstawiające odpalonego na PSP Windowsa 95). Emulator pierwszego PlayStation jest w standardzie od softu 3.00 Sony. Jednak aby grać w gry z szaraka należy je zakupić, a do tego konieczne jest posiadanie PLAYSTATION 3 i na dodatek trzeba jeszcze mieszkać w odpowiednim miejscu. Na softach alternatywnych, wrzucamy swoje stare czarne płytki do kompa, robimy obraz i wgrywamy je na kartę pamięci PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy nie przeszkadzają ci gabaryty PSP? To znaczy czy mógłbym go używać w zastępstwie do mojego aktualnego kombajniku (k750i) chodzi mi o odtwarzanie muzy, oglądanie filmów. Czy nie wygląda wiejsko :-)? I jak PSP korzysta z Hotspotów? Tzn, czy dobrze sobie radzi z przeglądaniem netu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość uruchomienia gier z karty pamięci? NIe musiałbym żonglować płytami, nie martwił bym się o rysy, i podobno są krótsze loadingi.

I jak to zrobić skoro napęd w kompie nie czyta UMD. (jak zrobić .iso oryginalnej gry)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:00, rob300i napisał:

A czy jest możliwość uruchomienia gier z karty pamięci? NIe musiałbym żonglować płytami, nie
martwił bym się o rysy, i podobno są krótsze loadingi.

I jak to zrobić skoro napęd w kompie nie czyta UMD. (jak zrobić .iso oryginalnej gry)?


Jest możliwość. Musisz mieć custom FW. Czyli musisz zrobić downgrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:02, bojanzaw napisał:

> A czy jest możliwość uruchomienia gier z karty pamięci? NIe musiałbym żonglować płytami,
nie
> martwił bym się o rysy, i podobno są krótsze loadingi.
>
> I jak to zrobić skoro napęd w kompie nie czyta UMD. (jak zrobić .iso oryginalnej gry)?


Jest możliwość. Musisz mieć custom FW. Czyli musisz zrobić downgrade.


A jak zrobić .iso oryginału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:00, rob300i napisał:

I jak to zrobić skoro napęd w kompie nie czyta UMD. (jak zrobić .iso oryginalnej gry)?


Przypadek o którym mówisz jest identyczny ze sposobem odpalania kradzionych gier. W tym wypadku robimy obraz sami zamiast ściągać go z sieci. Więc taka możliwość istnieje, ale jedynie na nieoficjalnych softach. Obraz ISO robi się z konsoli podłączonej do komputera przy użyciu odpowiedniej aplikacji. Nie próbuj wkładać dysku UMD do napędu w kompie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:05, Klimos napisał:

> I jak to zrobić skoro napęd w kompie nie czyta UMD. (jak zrobić .iso oryginalnej gry)?


Przypadek o którym mówisz jest identyczny ze sposobem odpalania kradzionych gier. W tym wypadku
robimy obraz sami zamiast ściągać go z sieci. Więc taka możliwość istnieje, ale jedynie na
nieoficjalnych softach. Obraz ISO robi się z konsoli podłączonej do komputera przy użyciu odpowiedniej
aplikacji. Nie próbuj wkładać dysku UMD do napędu w kompie ;)


Dzięki za ostrzeżenie, właśnie wpadłem na ten pomysł :-). Więc musze spróbować techniki pirata. :-(. Ale jeśli mam w domu wersje oryginalną, a gry nikomu nie rozprowadzam, ani nie używam jednocześnie w innej konsoli to jest to legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:08, rob300i napisał:

> > I jak to zrobić skoro napęd w kompie nie czyta UMD. (jak zrobić .iso oryginalnej
gry)?
>
>
> Przypadek o którym mówisz jest identyczny ze sposobem odpalania kradzionych gier. W tym
wypadku
> robimy obraz sami zamiast ściągać go z sieci. Więc taka możliwość istnieje, ale jedynie
na
> nieoficjalnych softach. Obraz ISO robi się z konsoli podłączonej do komputera przy użyciu
odpowiedniej
> aplikacji. Nie próbuj wkładać dysku UMD do napędu w kompie ;)

Dzięki za ostrzeżenie, właśnie wpadłem na ten pomysł :-). Więc musze spróbować techniki pirata.
:-(. Ale jeśli mam w domu wersje oryginalną, a gry nikomu nie rozprowadzam, ani nie używam
jednocześnie w innej konsoli to jest to legalne?


Zawsze masz prawo do 1 kopii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:08, rob300i napisał:

Dzięki za ostrzeżenie, właśnie wpadłem na ten pomysł :-). Więc musze spróbować techniki pirata.
:-(. Ale jeśli mam w domu wersje oryginalną, a gry nikomu nie rozprowadzam, ani nie używam
jednocześnie w innej konsoli to jest to legalne?


Według polskiego ustawodawstwa masz prawo do wykonania kopii bezpieczeństwa danego nośnika. Jeżeli jednak w trakcie tego będziesz musiał posunąć się do łamania zabezpieczeń wprowadzonych przez producenta to balansujesz już na krawędzi prawa. Nie wiem dokładnie jak się sprawa ma w tym przypadku. W każdym bądź razie jeżeli jesteś legalnym nabywcą gry, nie rozprowadzasz jej ani nie czerpiesz z tego korzyści majątkowych to raczej możesz spać spokojnie. Co do uruchamiania jednej gry jednocześnie w innej konsoli, to i to czasem jest dozwolone. Niektóre gry na PSP mają opcję "Game Sharing" (chyba tak się nazywa), pozwalającą grać na multiplayer z jednej płytki UMD. O szczegóły nie pytaj, bo tylko mi się o uszy obiło. Nie wiem co to za gry ani jak to działa, bo nie znam nikogo w okolicy, kto miałby PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 15:55, rob300i napisał:

A czy nie przeszkadzają ci gabaryty PSP? To znaczy czy mógłbym go używać w zastępstwie do mojego
aktualnego kombajniku (k750i) chodzi mi o odtwarzanie muzy, oglądanie filmów. Czy nie wygląda
wiejsko :-)? I jak PSP korzysta z Hotspotów? Tzn, czy dobrze sobie radzi z przeglądaniem netu.

wiejsko? akurat.. na zadnej wiosce nie widzieli takiego cacka, to bardzo zawansowany sprzet, a ekran robi wrazenie i to pozytywnie oczywiscie a nie negatywnie, gabaryty psp mi nei przeszkadzaja, oczywiscie nei jest to przeciez zwykle mp3 co miesci sie w dłoni.. no bo to zupełnie inny rodzaj sprzętu, ale w mp3 nie masz wizualizacji podczas słuchania a tu masz:-), dodatkowo filmy wygladaja swietnie, kupujesz karte 2 gb i zmiescisz spokojnie 4 filmy w dobrej jakosci przy kompresji(x264 programem xvid4psp- trwa to dlugo dosc na wolnych maszynach,ja mam ten komfort ze u mnie ta zabawa trwa 15 minut) co do hotspotów to jadac przez miasto psp normalnei mi wykryło kilka sieci , nie mam za bardzo mozliwosci dluzszej zabawy z tym wiec nie za wiele moge powiedziec ale psp ma normalne WiFi 802.11b - takze czemu ma sprawiac problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista gier Game Sharing

Oto lista gier z trybem Game Sharing:

1. Bounty Hounds
2. Breath Of Fire
3. Burnout: Legends
4. Driver ''76
5. Fired Up
6. Harry Potter
7. Killzone: Liberation
8. Loco Roco
9. Lumines 2
10. Mercury 2
11. MediEvil Resurrection (tylko mini-gry)
12. Namco Museum
13. Ridge Racer
14. Syphon Filter: Dark Mirror
15. Taiko no Tatsujin Portable
16. Taiko no Tatsujin Portable 2
17. Tekken: Dark Resurrection
18. Wipeout: Pure
19. World Tour Soccer 2 (wysyłanie demówki)

by Bojan :) Polega to na wysyłaniu części gry (mapa, minigierka). Proste w użyciu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie do wszystkich użytkowników PSP. Czy używacie go jako MP3? Czy może z powodu rozmiarów używacie innych. Teraz mam K750i z softem W800i i jakość jest lepiej niz dobra (mam do tego słuchawki Hpm-82). Czy PSP po kupnie dobrych słuchawek (np. Creative Ep-630) będzie dobrym playerkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:45, rob300i napisał:

Teraz pytanie do wszystkich użytkowników PSP. Czy używacie go jako MP3? Czy może z powodu rozmiarów
używacie innych. Teraz mam K750i z softem W800i i jakość jest lepiej niz dobra (mam do tego słuchawki Hpm-82).
Czy PSP po kupnie dobrych słuchawek (np. Creative Ep-630) będzie dobrym playerkiem?


Czasem używam jako odtwarzacza muzyki. Jak jedziesz sobie autobusem, albo idziesz na spacer to w porządku, ale o bieganiu z takim playerem zapomnij - za wielka krowa i za bardzo dyndać będzie. Jeśli chodzi o słuchawki, to słyszałem opinie że te firmowe dodawane w Value Packu są do d... Ja używam takich od iPoda. Swoją drogą są to najwytrzymalsze słuchawki jakie kiedykolwiek miałem, a w ciągu tych kilkunastu lat trochę ich się przewinęło. Zazwyczaj żywotność kończyła się po ok. pół roku. Wiadomo, słabsze bezfirmowe krócej, firmowe Philipsa czy Sony do roku potrafiły dociągnąć. Moje mają już 2,5 roku i działają tak samo dobrze jak na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 16:45, rob300i napisał:

Teraz pytanie do wszystkich użytkowników PSP. Czy używacie go jako MP3? Czy może z powodu rozmiarów
używacie innych. Teraz mam K750i z softem W800i i jakość jest lepiej niz dobra (mam do tego
słuchawki Hpm-82). Czy PSP po kupnie dobrych słuchawek (np. Creative Ep-630) będzie dobrym
playerkiem?

oczywiscie, ja uzywam słuchawek z se k610i dobrej jakosci, podlaczylem tez psp do glosnikow logitecha i dzwiek byl identyczny jak z kompa, a psp nie uzywam jako mp3 osobiscie, wole obejrzec film:) ale przeciez mp3 mozna kupic za marne grosze obecnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że za marne grosze mamy marne MP3. MOja siostra ma mp3 z reala i jakość jest do bani. Ja wolałbym siedzieć w ciszy niż tego słuchać :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 17:10, rob300i napisał:

Tyle że za marne grosze mamy marne MP3. MOja siostra ma mp3 z reala i jakość jest do bani.
Ja wolałbym siedzieć w ciszy niż tego słuchać :-).

to ci mówie, dobre słuchawki , jakosc w psp jest doskkonała jesli o to chodzi, bo podłączałem do głosników w kompie i bylo normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przedwczoraj kurier przywiózł mi nowe PSP, a ani kabla ani karty pamięci jeszcze nie posiadam wypróbowałem jedyną chyba opcje tego urządzenia, która może się obyć bez tych przedmiotów a mianowicie internet. Razem z kolegą wybraliśmy się do jedynego hotspotu we wsi zwanej miastem Lubartowem. Hotspot ten zlokalizowaliśmy (dosłownie) na drugim końcu wsi w restauracji "Złota Grota" nieopodal stacji benzynowej BP. Po kilku operacjach szczęśliwie uzyskaliśmy 97% mocy sygnału i naszym oczom ukazała się strona WP.pl...


No co musiałem się pochwalić... :P

20070823084045

20070823084149

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 08:42, debus3 napisał:

Jako, że przedwczoraj kurier przywiózł mi nowe PSP, a ani kabla ani karty pamięci jeszcze nie
posiadam wypróbowałem jedyną chyba opcje tego urządzenia, która może się obyć bez tych przedmiotów
a mianowicie internet. /.../


Grać możesz bez problemów i nie stracisz stanu gry. Wystarczy, że nie będziesz wyłączał konsoli a jedynie przełączał ją w stan uśpienia. Suwak on/off dajesz lekko i na moment do góry zamiast przytrzymywać na dłuższą chwilę, jak w przypadku wyłącznia. Gratuluje zakupu i miłej zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu i oby Tobie długo służyła. Ja mimo iż mam PSP od ponad miesiąca, to nie udało mi się złapać sygnału... :/

A jak będziesz kupować kartę pamięci, to najbardziej opłaca się kupić Memory Stick Por Duo SanDisk`u 2GB za około 130zł.

Pozdrowienia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować