Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dlatego ja zawsze przed zakupem zobaczę oferty wszystkich sklepów, zanim coś kupię w jednym. Np. głosniczki PlayGear Amp. We wszystkich sklepach, było od 140zł a w Ultimie - 90zł! Chyba nawet na Allegro były droższe... -_-
Tak samo z MSPD. Na Allegro nie zawsze są najtańsze towary, czasami może się zdarzyć, że w sklepie, nowy towar będzie ańszy od używanego, na aukcji.
Poza tym, polecam korzystanie z serwisów umożliwiających porównywanie cen produktów. www.skapiec.pl lub www.ceneo.pl . To naprawdę przydatne strony, które powodują, iż można kupić coś znacznie taniej, niż gdzie indziej.
I do zalet sklepów internetowych, należy zaliczyć to, że w razie otrzymania uszkodzonego produktu, można go bez problemów odesłać, a po kilku dniach odeślą Ci towar działający, czego na Allegro zazwyczaj nie ma, ponieważ sprzedający, sprzedają jedną jedyną sztukę np. gry, konsoli itp.


Mm nadzieję, że was przekonałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 11:44, CzystyZysk napisał:

Mm nadzieję, że was przekonałem.


Jasne, że przekonałeś! :) Zreszta: sprawdzałem oferty wielu sklepów, ale o Gekonie zapomniałem/nie wiedziałem/ to bło kilka miechów temu, więc cena mogła być większa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kilka miesięcy temu... faktycznie, mogła być większa. Ostatnio ceny kart pamięci znacząco się obniżyły. Pamiętam jak w Lutym tego roku, ceny 4GB pamięci zaczynały się od 300zł (!) a 1GB to około 120zł. A teraz 4GB można mieć za nie całe 200zł i 1GB za 80zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem właśnie różne relacje prasowe z Games Convention w Lipsku i natknąłem się na informację, że Sony ogłosiło premierę odchudzonego PSP na 5 września 2007. Może kogoś to zainteresuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 13:34, CzystyZysk napisał:

Świetnie, tylko że powinieneś to napisać w temacie, o PSP: Slim ;)

Pytania co trochę przewijały się w obu wątkach i post o takiej samej treści umieściłem w obu tematach.

Dnia 24.08.2007 o 13:34, CzystyZysk napisał:

Ta data premiery, to dla Nowego, czy Starego Kontynentu?

Dobre wiadomości: "It is out on September 5th across Europe". Nie wiem jak z innymi kontynentami ale ważne, że u nas lada chwila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2007 o 13:37, Klimos napisał:

Dobre wiadomości: "It is out on September 5th across Europe". Nie wiem jak z innymi
kontynentami ale ważne, że u nas lada chwila :)



Faktycznie dobre. Zazwyczaj USA nas wyprzedzało o co najmniej tydzień. Teraz tylko jak z ceną? Interesuje mnie zwykły Base Pack, ponieważ jakbym zamieniał, to tylko konsolę. MSPD i gry mam.

I jeszcze jedno - ciekawe, czy Sony zorganizowałoby taką akcję - oddajesz PSP (stare), dopłacasz powiedzmy 200zł i masz PSP: Slim. Taka akcja, byłaby bardzo dobra z pewnością wiele osób by z niej skorzystało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 13:45, CzystyZysk napisał:

I jeszcze jedno - ciekawe, czy Sony zorganizowałoby taką akcję - oddajesz PSP (stare), dopłacasz
powiedzmy 200zł i masz PSP: Slim. Taka akcja, byłaby bardzo dobra z pewnością wiele osób by
z niej skorzystało.


Taka akcja miała miejsce w Anglii po premierze DS Lite''a. Przynosiło się starego DSa, dopłacało chyba z 50 albo 70 funtów i dostawało się nowego. Jednak jej organizatorem nie było Nintendo a sklepy zajmujące się sprzedażą gier. I potem te stare konsolki były sprzedawane w tym samym sklepie jako używki. Nie liczyłbym na taką akcję w Polsce, więc jedyną możliwością wydaje się sprzedaż na allegro starego PSP za 400-450 złotych (powinno zejść za tyle), dołożenie wspomnianych 200-250 złotych i kupno nowego Slima. Osobiście jednak mnie nowe PSP nie pociąga. Nie oferuje w zasadzie nic nowego, co warte by było wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, taka akcja byłą by dobra, bardzo dobra. Przychodzę, oddaję i zabieram nowe :) Mam nadzieję, że może w MediaMarkt zorganizują taką akcję... Pamiętam, jak kieds można było oddać stary telewizor i dzięki temu nowy można było kupić o 100-200zł taniej ;]
A co do nowości PSP Slim, to z chęcią bym wymienił. Poza tm, że miałbym nową PSP, to jeszcze gry szybciej by się wczytywały i napęd UMD działałby ciszej. Fakt faktem, że są to raczej "kosmetyczne" zmiany, aczkolwiek gry w "starym" PSP mogłyby się szybciej ładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 14:06, Klimos napisał:

Osobiście jednak mnie nowe PSP nie pociąga. Nie oferuje
w zasadzie nic nowego, co warte by było wymiany.


Ciebie nie, a mnie tak ;)
Głównie chodzi o szybsze ładowanie się gier i rozmiar tego bajeru... problem tylko by był taki, że musiałbym części moich akcesoriów (PlayGear Pocket) się pozbyć, gdyz nie pasowałyby rozmiarem do konsolki... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 20:01, Bluray napisał:

Kurde, 3 tygodnie temu jakiś typ proponował mi 650zł za konsolkę, ahhhhhhhhh :/


Za samą czy z jakimiś dodatkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale przecież ten "slim" to niczym się technicznie nie będzie róznił (poza brakiem złącza podczerwieni którego i tak nikt nie używa) - dojdzie tylko wyjście TV, co jest IMO mało potrzebne, bo od grania na telewizorze jest PS2/3 :P To tak jakby obraz z komórki rzucać na rzutnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a zwiększona pamięć ram i zmian płyty głównej, to co niby :/.
Po za tym to Silm będzie tańszy.
A z zewnątrz poprawiono kieszonkę na pamięć oraz poprawiono przycisk analogowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 01:20, Jojti napisał:

no a zwiększona pamięć ram i zmian płyty głównej, to co niby :/.
Po za tym to Silm będzie tańszy.
A z zewnątrz poprawiono kieszonkę na pamięć oraz poprawiono przycisk analogowy.

i przeniesiono głośniki w okolice góry ekranu :)
pierwsze słysze o zwiększonej ilości pamięci RAM..natomiast płyta główna owszem, poprawiony ma być kontroler pamięci przez co ładowanie gier ma być szybsze (chyba to obejmuje też jakieś zmiany w napędzie UMD, ale głowy nie dam) - poza tym to będzie mniej więcej to samo co z PSTwo - mniejsza, może i zgrabniejsza, ale gry te same a to się liczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 01:20, Jojti napisał:

no a zwiększona pamięć ram i zmian płyty głównej, to co niby :/.

Nic innego jak chwyt marketingowy. Nie wykorzystasz tego, chyba że przy jakimś homebrew. Producenci będą musieli optymalizować gry tak, żeby chodziły na oby wersjach. Inna płyta główna? Pewnie po to, żeby uniemożliwić na jakiś czas downgrade softu, takjak to było po wejściu TA-082. Chociaż teraz po wejściu Pandora Battery i tak już to nie powinno mieć znaczenia.

Dnia 25.08.2007 o 01:20, Jojti napisał:

Po za tym to Silm będzie tańszy.

Skąd te informacje? Podana przez Sony cena to $170 w USA i €170 w Europie, czyli dokładnie to samo co jest teraz.

Dnia 25.08.2007 o 01:20, Jojti napisał:

A z zewnątrz poprawiono kieszonkę na pamięć oraz poprawiono przycisk analogowy.

Kolejny chwyt marketingowy? Mnie tam gałka odpowiada, choć byli tacy co na nią narzekali, zaś co można było poprawić w slocie na Memory Sticka to już zielonego pojęcia nie mam. Kartę pamięci kładziesz raz w życiu do PSP i tam sobie ona będzie już na zawsze siedzieć. Chyba, że wymienisz kiedyś na większą. Nie słyszałem o ludziach żonglującymi kartami jak to się ma w przypadku płyt CD na PCtach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 17:40, Madoc napisał:

przymierzam się do zakupu Pursuit Force. dobry wybór?


Tego akurat nie jestem Ci w stanie powiedzieć, ale za to mam prośbę.
Sam przymierzałem się do kupna tego tytułu, ale ostatnio skończyło się na kilku innych grach. Jak kupisz, to opisz wrażenia czy warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować