Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Nie wiem czy wiecie. Dzięki firmware 3.5 taktowanie procesora ma się zwiększyć z 222 MHz do 333 MHz. Poprawi to płynność oraz grafikę w nadchodzących grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 17:32, MajorZero napisał:

Nie wiem czy wiecie. Dzięki firmware 3.5 taktowanie procesora ma się zwiększyć z 222 MHz do
333 MHz. Poprawi to płynność oraz grafikę w nadchodzących grach.

Wiemy od jakichs 2 miesiecy a najnowszy soft to 3.71 (stan sprzed 5 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 17:35, Erton napisał:

> Nie wiem czy wiecie. Dzięki firmware 3.5 taktowanie procesora ma się zwiększyć z 222 MHz
do
> 333 MHz. Poprawi to płynność oraz grafikę w nadchodzących grach.
Wiemy od jakichs 2 miesiecy a najnowszy soft to 3.71 (stan sprzed 5 dni)


To dobrze. Z tego co wiem ma powstać kontynuacja Loco Roco. Może być ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie, ludzie... Widzę, że jesteście niedoinformowani jacyś ;) Soft CF (czyli konsola "przerobiona" ma o wiele, wiele większe możliwości, niż ta z oficjalnym Firmware od Sony.
Dla waszej wiadomości - FirmWare nieoficjalne to nie tylko możliwość uruchamiania piratów. Można mieć CF (Custom Firmware) tylko dla możliwości zmieniania themów (tapet i wyglądu przycisków), dodawania wielu przydatnych funkcji jakimi są aplikacje typu homebrew, które umożliwiają między innymi wgranie kalkulatora czy też stopera... Więc powinniście się cieszyć, że są przerobione konsole w sprzedaży a nie jeszcze narzekać... :D

I powtarzam - można mieć konsolę przerobioną, ale grać w oryginalne gry a cieszyć się CF`em tylko dla możliwości homebrew (kalkulatory, darmowe gry (Snake)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 21:15, CzystyZysk napisał:

No co Ty... Nie sprzedawaj PSP! To bardzo dobra konsola. Nowe gry sa i będą cały czas tworzone
na PSP, wiec nie radzę Ci jej sprzedawać... ;]


Prawda, nowe gry są i będą cały czas tworzone, ale mam duże zastrzeżenia co do ich jakości. Prawdziwe hity można policzyć na palcach obu rak, reszta to poobcinane konwersje z PS2 bądź crapowate, niskobudżetowe tytuły. PSP ma niestety dość słaby line-up i na tym polu zdecydowanie przegrywa z DS''em. Sony, zapewne w myśl zasady "liczy się ilość, a nie jakość", poszło na łatwiznę - do małej, czarnej skrzyneczki upchnęło potężne bebechy i zasypało sprzęt setkami pięknych, aczkolwiek krótkich i niezbyt ciekawych produkcji, licząc po cichu na to, że tysiące graczy polecą na ładną grafikę, zapominając o znikomym poziomie grywalności. Ja sam zostałem skuszony oprawą graficzną i szybko zdecydowałem się na zakup PSP; pierwsze tygodnie spędzone na obcowaniu z PSP wspominam bardzo miło, jednak po zagraniu w MG: Portable Ops i Acid, LocoRoco, Killzone''a, Lumines, GTA i Burnouta z pełnym przekonaniem stwierdzam, że konsola ta nie oferuje już nic, co powaliłoby mnie na kolana. Obecnie czekam jedynie na dwie gry: GoW: Chains of Olympus i Silent Hill: Origins, bo tylko one wśród nadchodzących produkcji zapowiadają się najciekawiej. Mam nadzieję, że na tych dwóch tytułach się nie skończy i PSP zostanie zaatakowane przez inne wielkie hity (najbardziej zależy mi na exclusivach, nie chcę już patrzeć na porty), bo mam serdecznie dość gier ocenianych na 6-7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, to fakt. Mało jest na prawdę dobrych gier na PSP. Ale cóż... PSP to jest tylko dodatek - nigdy nie zastąpi on nikomu PC`ta czy też dobrej stacjonarnej konsoli. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CzystyZysk, nie zgadzam się w ogóle. PSP zastąpił mi PS2 i jestem zdania, że ta pierwsza jest lepsza... Przykład? Tekken: Dark Resurrection. PSP jest świetne i teraz to już nie wyobrażam sobie nie mieć go ^_^ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 18:23, Light Prince napisał:

CzystyZysk, nie zgadzam się w ogóle. PSP zastąpił mi PS2 i jestem zdania, że ta pierwsza jest
lepsza... Przykład? Tekken: Dark Resurrection. PSP jest świetne i teraz to już nie wyobrażam
sobie nie mieć go ^_^ .


No to chyba mało grałeś na PS2. Porównaj dowolną konwersję peesdwójkowej gry na PSP z jej pierwowzorem, niemal zawsze ta druga jest lepsza od pierwszej. Tekken: DR natomiast jest zupełnie oddzielną częścią serii i dlatego jest lepszy od Tekkena 5 z Czarnuli. Moim zdaniem posiadanie jednocześnie PSP i PS2 nieco mija się z celem, bo line-up obu konsol znacznie się ze sobą pokrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na PSP jest Tekken Dark Resurrection a na PS2 jest Gran Turismo 4... Obie gry są wyśmienite...

Ale ja miałem na myśli to, że PSP było tworzone z myślą, aby grać na niej tylko w momentach, kiedy jesteśmy poza domem. A jak jesteśmy w domu - to żeby grać na PS3 lub PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co? Tekken: DR jest ulepszoną wersją Tekken 5 z dodatkowymi postaciami, efektami, mapami itp. A na PS2 grałem baaardzo długo. Miałem wszystkie hiciory ;] . PSP mi go po prostu zastąpiło i będzie jeszcze miało sławę, jest to świetna konsolka, ale mało hitów na nią jest. Ale jeszcze będą ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 18:34, Light Prince napisał:

Co? Tekken: DR jest ulepszoną wersją Tekken 5 z dodatkowymi postaciami, efektami, mapami itp.
A na PS2 grałem baaardzo długo. Miałem wszystkie hiciory ;] . PSP mi go po prostu zastąpiło
i będzie jeszcze miało sławę, jest to świetna konsolka, ale mało hitów na nią jest. Ale jeszcze
będą ;) .

Ja wahałem się pomiędzy PS2, a PSP (a chciałem kupić konsolę, żeby pograć w VCS ^^). Wybrałem PSP, bo na tą konsolę wyjdzie jeszcze dużo hitów. PS2 niestety umiera i nic tego nie powstrzyma ;) Po za tym jest co raz więcej portów z PSP na PS2 (vide Syphon Filer).

Ale to nie miejsce na taką dyskusję ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w sumie, lepiej się grało na PS2. Ah ten Gran Turismo 4... Nie ma to jak wygodny fotel, duży ekran telewizora i obok ciebie Herbata i ciasteczka :D Mm... Żyć nie umierać. PSP to jednak dla mnie tylko dodatek... Podstawą jest PC lub konsola stacjonarna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 18:40, CzystyZysk napisał:

PSP to jednak dla mnie tylko dodatek... Podstawą jest PC lub konsola stacjonarna ;]


W moim przypadku jest tak samo. PSP jest swego rodzaju "zapchajdziurą", na której gram okazjonalnie, w przerwach między sesjami na konsoli stacjonarnej. PlayStation Portable idealnie nadaje się do 15-20 minutowych partyjek w Lumines bądź Burnouta, ale nie wyobrażam sobie grania na tej konsoli przez cały dzień. Raz, że już po kilkunastu minutach zaczynają boleć palce, a dwa, produkcje na PSP dość szybko się nudzą i nie wciągają tak bardzo, jak gry na duże konsole bądź PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Raz, że już po kilkunastu minutach zaczynają boleć palce,
eeee tam...

Dnia 21.09.2007 o 18:50, des1og napisał:

a dwa, produkcje na PSP dość szybko się nudzą i nie wciągają tak bardzo, jak gry na duże konsole bądź
PC.

No cóż... Szpilam od czterech dni w VCS i się oderwać nie mogę ;P To zależy od gier. PSP jest konsolą, przeznaczoną na grę w kolejce sklepie, na poczekalni u lekarza. Ale jeżeli mamy 333 mhz procesora, to czemu ich nie wykorzystać do potężniejszych gier? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 18:53, bartek_kawa napisał:

No cóż... Szpilam od czterech dni w VCS i się oderwać nie mogę ;P To zależy od gier. PSP jest
konsolą, przeznaczoną na grę w kolejce sklepie, na poczekalni u lekarza. Ale jeżeli mamy 333
mhz procesora, to czemu ich nie wykorzystać do potężniejszych gier? ;P


Po pierwsze, nie miałem na myśli samych hitów, takich jak VCS, lecz ogół peespekowych produkcji. Po drugie, niewiele tytułów na PSP oferuje długą i wymagającą rozgrywkę i GTA jest jednym z nielicznych wyjątków od tej reguły. Owszem, z założenia handheldy są tworzone do grania poza domem, lecz Sony powinno się liczyć z tym, że lwia część posiadaczy owej maszynki gra tylko w mieszkaniu i przydałoby się nieco więcej dojrzałych, dłuższych produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>lecz Sony powinno się liczyć z tym, że [...] przydałoby się nieco więcej dojrzałych, dłuższych produkcji.
a to już nie zależy od Sony ;)

A co do długich i wymagających produkcji - popatrz na takiego DSa - tam nie ma praktycznie gier dłuższych, same pierdółki, typu quizy, sprawdźswójmózg, tamagotchi i Mario ;) Więc uważam, ze jeżeli chodzi o gry na PSP, to jest dobrze - każdy znajdzie coś dla siebie - wielbiciele casual gamingu i dużych produkcji, a także maniacy serii, którzy każdy port i pre-sequel kupią xP

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 19:07, des1og napisał:

/.../ lecz Sony powinno się liczyć z tym, że lwia część posiadaczy owej maszynki gra tylko
w mieszkaniu i przydałoby się nieco więcej dojrzałych, dłuższych produkcji.


Z tą lwią częścią to bym tak nie przesadzał. W Polsce może i tak jest, ale w bardziej ucywilizowanych krajach (generujących większą część dochodów firmy) lwia część ma właśnie w domu coś stacjonarnego do grania i PSP czy DSa wykorzystuje się na granie w autobusie w drodze do szkoły. Wracając jeszcze do Polski, to niestety, ale mam wrażenie, że sporo osób (by nie użyć ponownie określenia "lwia część") kupuje handhelda Sony po to by go przerobić i grać z karty pamięci. Takich klientów, którzy po części okradają firmę z dochodów, na pewno nie będzie się brać pod uwagę. Może niektóre fragmenty w swej wypowiedzi wyolbrzymiłem, ale taki obraz mi się mniej więcej rysuje przed oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 20:12, rysul napisał:

Witam mam pytanie czy nie ma ktoś na sprzedaż psp do 600zł na chodzie.

Ogłoszenia na forum są niedozwolone, to na początek. Poszukaj na Allegro - tam jest dużo używanych PSP na chodzie (trudno, żeby ktoś sprzedawał PSP, nie na chodzie xP). Albo uzbieraj 69 zł, będziesz miał slima, jeżeli nie będzie Ci przeszkadzać błyszcząca obudowa, którą trzeba kilka razy dziennie czyścić, jeśli naprawdę ma ładnie wyglądać. Aha, i trudno będzie znaleźć na Allegro zestaw bez gier i duperelów - większość sprzedających "zwiększa" wartość konsolki, wgrywając soft CF albo OE i dodając gry i wszystko co kupili do PSP, byle się tego pozbyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować