Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2008 o 21:21, kurczak-AFC napisał:

> > 30 do 60 zł + cena baterii pandory?
>
> Nie, powinno Ci wyść ~ 30-60 PLN MAX., nic więcej nie płacisz; ja zapłaciłem 40zł,
bo
> wtedy jeszcze byłem bardzo "zielony"...

przepłaciłeś o jakieś 10-20zł... Smutna prawda, w Polsce nikt nikomu nie pomoże, tylko
kasę wyssie ; /



Mój kolega jak przerabiał fata to zapłacił 20zł, a miał przerobiienie softa i na to żeby te gry z torrentów szły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie dziś wieczorem przegrać nowy soft i demo Medal Of Honor za pomocą Media Menager (tm). Najpierw chciałem wywalić JEDEN program z PSP - usunęła mi się cała zawartość (np. Driver (500 mb) i C&C ("tylko" 960). Dobra to jakoś przetrwałem, bo obie gry przeszedłem. I następnie po skopiowaniu zawartości z pulpitu, najechałem na Medal Of Honor i usunąłem (klawisz delete jak coś). Wyskoczyło okienko, że nie da się usunąć pulpitu (?). Hm, brzmiało złowieszczo i... usunęło mi WSZYŚCIUCHO z pulpitu O_o. Zaiste - świetny program (wpada do tego samego wora co Itunes)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 23:47, gogiell napisał:

Chciałem sobie dziś wieczorem przegrać nowy soft i demo Medal Of Honor za pomocą Media
Menager (tm). Najpierw chciałem wywalić JEDEN program z PSP - usunęła mi się cała zawartość
(np. Driver (500 mb) i C&C ("tylko" 960). Dobra to jakoś przetrwałem, bo obie gry przeszedłem.
I następnie po skopiowaniu zawartości z pulpitu, najechałem na Medal Of Honor i usunąłem
(klawisz delete jak coś). Wyskoczyło okienko, że nie da się usunąć pulpitu (?). Hm, brzmiało
złowieszczo i... usunęło mi WSZYŚCIUCHO z pulpitu O_o. Zaiste - świetny program (wpada
do tego samego wora co Itunes)...


hahaha xD. No to się pobawiłeś programikiem : ). Nie łatwiej bez żadnego dodatkowego softa wgrywać cś na psp? : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa...
Z intuicyjny PStore jest kompletnie do (_!_), a wybierając jeden program, często kasuje wszystko inne na moim PSP...
Do tego nadal nie mogę wgrać update`a 5.01 - ciągle mam corrupted data, choć jest coraz lepiej - ostatnio Media Menager pokazywał mi, że update zajmuje bagatela 5.5 Gb (?!) - teraz już tylko 30mb ale nadal nie działa :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Soft 5.02 na choryzoncie. Jak na razie jedną naprawde ,,nową " funkcją jest ulepszenie działania PS. Ma wyjść niebawem. Sporo też szumu wokół Lite Blue Tool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - do przypiętego postu można dodać informację o PSP3000. Może już ktoś to proponował, nie wiem, nie jestem stałym bywalcem tematu (ale chyba niedługo będę ;] ).

Po drugie i najważniejsze - planuję zakup PSP i mam kilka pytań.
1) Allegro czy jakiś miejscowy sklep? Z tym, że nie mieszkam w dużym mieście i nie dość, że słabo tu z dostępnością, to nie ma najnowszej wersji, a PSP2004 kosztuje 600zł (sama konsolka). A na allegro znowu nie wiem jak to jest z gwarancją Sony, czy trzeba wysyłać czy można zawieźć do jakiegoś punktu ich.
2) Jaka jest awaryjność konsolki (nie wliczając w to żadnych upadków, itd.)?
3) Na co muszę zwrócić uwagę przy zakupie, żeby później nie było, że nie mogę wgrać nowego softu ani czegoś w tym stylu?
4) Czy zmiany w PSP3000 w stosunku do PSP2004 są na tyle duże, że warto brać nowszą?
5) Czy ta oferta jest dobra? http://allegro.pl/item485726870_psp_slim_lite_3004_nowosc_warszawa_sklep.html

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 09:18, ..::leŚniak::.. napisał:

Po pierwsze - do przypiętego postu można dodać informację o PSP3000. Może już ktoś to
proponował


Tak, ja kiedys proponowalem, przypiety post jest bardzo zdezaktualizowany ;)

Dnia 29.11.2008 o 09:18, ..::leŚniak::.. napisał:

Po drugie i najważniejsze - planuję zakup PSP i mam kilka pytań.


Sluze pomoca :)

Dnia 29.11.2008 o 09:18, ..::leŚniak::.. napisał:

1) Allegro czy jakiś miejscowy sklep? Z tym, że nie mieszkam w dużym mieście i nie dość,
że słabo tu z dostępnością, to nie ma najnowszej wersji, a PSP2004 kosztuje 600zł (sama
konsolka). A na allegro znowu nie wiem jak to jest z gwarancją Sony, czy trzeba wysyłać
czy można zawieźć do jakiegoś punktu ich.


Najlepiej by bylo, jak bys podal budzet... Na allegro czasem mozna znalezc/wylicytowac nawet za 400zl.
Jesli chodzi o gwarancje... Jesli nie minal okres gwarancji to ja masz, jak nie to nie :P. Jak cos sie zepsuje (co sie zdarza rzadko), to wysylasz do serwisu.
Najntaniej by oczywiscie wyszlo, jak bys kupowal ze Stanow (ok. 160$, czyli przy obecnym kursie dolara ok. 450zl; niedawno wychodzilo niewiele ponad 300zl :|)

Dnia 29.11.2008 o 09:18, ..::leŚniak::.. napisał:

2) Jaka jest awaryjność konsolki (nie wliczając w to żadnych upadków, itd.)?


Awaryjnosc samej konsoli jest znikoma, ale na co warto zwrocic uwage, jest fakt iz w przeciwienstwie do pierwszego PSP (a.k.a. PSP FAT; PSP PHAT; PSP-1000), PSP-2000 i PSP-3000 sa duzo mniej wytrzymale, ale dzieki temu tez o 33% lzejsze. Warto tez powiedziec troche o awaryjnosci kart pamieci, na ktorym bedziesz przechowywal wszystki dane (no dobra, firmware jest w pamieci flash konsoli ;)). Nie polecam kupowac kart pamieci na allegro, chyba ze microSDHC + adapter na MS-PRO DUO, co wyjdzie taniej i bedziesz mial pewnosc, ze twoja karta nie jest podrobiona (podrabiaja tylko MS-PRO DUO).

Dnia 29.11.2008 o 09:18, ..::leŚniak::.. napisał:

3) Na co muszę zwrócić uwagę przy zakupie, żeby później nie było, że nie mogę wgrać nowego
softu ani czegoś w tym stylu?


No i wlasnie tu sie pojawia problem. Jesli chcesz wgrac NIEOFICJALNY soft, zwany inaczej Custom Firmware (CFW), to bedziesz sie musial zaopatryc w PSP-2000, ale NIE taka co niedawno wyszla z fabryki. Chodzi o to, ze od jakiegos czasu (nie wiem, moze paru miesiecy) Sony umieszcza w nowych Slimach plyty glowne, przez ktore wgranie CFW stalo sie na obecna chwile niemozliwie. Jesli chodzi o PSP-3000, to wszystkie modele posiadaja ten "defekt" :/.
Kiedys byl problem z plyta TA-082, ktora dzis nie stwarza juz problemow (glownie dzieki Dark_Aleksowi).
Dzisiaj Slimow wyposazonych w plyte glowna TA-088v3 nie da sie "shackowac".
W PSP-3000 problemem jest plyta TA-090.

Dnia 29.11.2008 o 09:18, ..::leŚniak::.. napisał:

4) Czy zmiany w PSP3000 w stosunku do PSP2004 są na tyle duże, że warto brać nowszą?


Raczej nie. Najnowsze PSP ma lepszy ekran (i gorszy ale o tym pozniej), umozliwia w przeciwienstwie do poprzenich wersji odtwarzanie plikow z rozszerzeniem .avi (co i tak sie zrobic za pomoca programu PSPTube ;),
ma wbudowany mikrofon, przyciski START i SELECT maja inne ksztaly, no i mozna grac po podlaczeniu do TV na kazdym z pieciu kabli (na SLIMie potrzebny byl do tego odpowiedni plugin, co i tak nie stanowilo wiekszego problemu :))

Dnia 29.11.2008 o 09:18, ..::leŚniak::.. napisał:

5) Czy ta oferta jest dobra?

http://allegro.pl/item485726870_psp_slim_lite_3004_nowosc_warszawa_sklep.html

Wg mnie nic nadzwyczajnego.
Tu znajdziesz to samo:

http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search=yes&categoryID=534&searchText=psp&inDesc=False&minPrice=0&maxPrice=99999999

Dnia 29.11.2008 o 09:18, ..::leŚniak::.. napisał:

Z góry dziękuję.


Nie ma za co ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku wielkie dzięki za tak wyczerpującego posta ;]

Dnia 29.11.2008 o 10:07, kuba9876543210 napisał:

Najlepiej by bylo, jak bys podal budzet...

Tak 680 zł razem z wysyłką i najlepiej kartą pamięci, ewentualnie może być trochę więcej.

Dnia 29.11.2008 o 10:07, kuba9876543210 napisał:

Na allegro czasem mozna znalezc/wylicytowac nawet za 400zl.

Ale te aukcje tanie to są bez gwarancji Sony, tylko z gwarancją sprzedawcy, zgadza się? Bo taka sprzedawcy to średnio mi pasuje.

Dnia 29.11.2008 o 10:07, kuba9876543210 napisał:

Jesli chcesz wgrac NIEOFICJALNY soft, zwany inaczej
Custom Firmware (CFW), to bedziesz sie musial zaopatryc w PSP-2000, ale NIE taka co niedawno
wyszla z fabryki. Chodzi o to, ze od jakiegos czasu (nie wiem, moze paru miesiecy) Sony
umieszcza w nowych Slimach plyty glowne, przez ktore wgranie CFW stalo sie na obecna
chwile niemozliwie. Jesli chodzi o PSP-3000, to wszystkie modele posiadaja ten "defekt"
:/.

Obejdzie się bez nieoficjalnego softu ;]

Dnia 29.11.2008 o 10:07, kuba9876543210 napisał:

Raczej nie. Najnowsze PSP ma lepszy ekran (i gorszy ale o tym pozniej), umozliwia w przeciwienstwie
do poprzenich wersji odtwarzanie plikow z rozszerzeniem .avi (co i tak sie zrobic za
pomoca programu PSPTube ;)

W czym ten ekranik gorszy? I czy PSPTube da się uruchomić bez nieoficjalnego softa?

I jeszcze pytanko: http://www.allegro.pl/item485646060_psp_silver_gwar_12m_cy_folia_hori_30pln_gratis.html
Z tą aukcją wszystko jest Ok, nie ma jakiegoś haczyka? (Wybacz podejrzliwość ;D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 11:28, ..::leŚniak::.. napisał:

Obejdzie się bez nieoficjalnego softu ;]


No to nawet nie wiesz ile tracisz :P PSP zyskuje swoja funkconalnosc dopiero po wgraniu CFW ;]

Dnia 29.11.2008 o 11:28, ..::leŚniak::.. napisał:

W czym ten ekranik gorszy? I czy PSPTube da się uruchomić bez nieoficjalnego softa?


Sorry, zapomnialem o tym napisac. ;) O ile dobrze pamietam Sony przestalo produkowac PSP 3000 (dopoki nie poprawia bledow); problem lezy w tym, ze przez to ze ekran ma kilkakrotnie lepszy kontrast, jest jasniejszy, to niestety czasem, widac jakies poziome linie. Jest to wada sprzetowa, ktora najbardziej przeszkadza w dynamicznych grach :>.
Co do PSPTube: bez wgranie CFW, nie uruchomisz ZADNEGO homebrew, w tym PSPTube ;]

Dnia 29.11.2008 o 11:28, ..::leŚniak::.. napisał:

I jeszcze pytanko: http://www.allegro.pl/item485646060_psp_silver_gwar_12m_cy_folia_hori_30pln_gratis.html
Z tą aukcją wszystko jest Ok, nie ma jakiegoś haczyka? (Wybacz podejrzliwość ;D).


Ja nic nie zauwazylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 11:45, kuba9876543210 napisał:

No to nawet nie wiesz ile tracisz :P PSP zyskuje swoja funkconalnosc dopiero po wgraniu
CFW ;]


To w takim razie ostatnie pytanka ;]
1) Czy przez wgranie CFW traci się gwarancję?
2) Jak możesz to podaj jakąś aukcję, na której jest konsolka możliwa do przerobienia lub przerobiona i wszystko z nią w porządku.

Szukałem pomocy w sprawie PSP od miesiąca na różnych forach i wszędzie dostawałem baaaaardzo znikomą, a tutaj szybka i profesjonalna, więc naprawdę ogromne "dziękuję".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że niedawno czytałem newsa bodajże na pspoland.pl albo pspteam.pl że pewna firma skonstruowała specjalną baterię dzięki której przeróbka PSP 3000 jest jak najbardziej możliwa. Ma ona wejść do sprzedaży na początku grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez CFW to będziesz super konsolę bez super opcji.
Jeżeli myślisz, że na aukcjach allegro są jakieś haczyki to lepiej kup PSP w sklepie, bo potem będziesz przez cały okres dostarczania przesyłki srał w gacie ze strachu. A ALLEGRO JEST BEZPIECZNIEJSZE OD KUPOWANIA CHOĆBY NA GIEŁDZIE!!!!!!!!!!!
Co do kart pamięci: sprzedają podrabiane na allegro to fakt. Sam taką kupiłem. I teraz pojawia się pytanie: CO Z TEGO, ŻE PODRABIANA?! Było o połowę tańsza od tych oryginalnych z Sony. DZIAŁA BEZ ZARZUTU! Wszystko śmiga jak należy... Wszyscy piszą, że podrabiane karty nie działają, bla bla bla a to gówno prawda ; /. (Jak kupowałem swoją kartę, byłem święcie przekonany, że to karta oryginalna, ze względu na opis aukcji, HOLOGRAM i DWULETNIĄ GWARANCJĘ!).
Czasami bardziej opłaca się kupić PSP Fat. Jeśli chcesz tylko grać jak jakiś j&!#*(!@ no-life, to kupuj FAT''a bo z neta na nim nie skorzystasz i będziesz mega zadowolony ze swojej konsoli na której ponabijasz sobie levele w jakąś gierkę i pochwalisz się kumplom. Natomiast, jeśli PSP ma Cię jako tako łączyć ze światem, bierz Slim''a.

A co do Twoich pytań, to:
1) TEORYTYCZNIE , po wgraniu CFW tracisz gwarancję. Ale to tylko TEORIA. W razie jakiegoś uszkodzenia szybko zmieniasz soft''a i nic na Ciebie nie mają. Jeśli się przyczepią do daty, to mówisz, że zrobiłeś update''a :D.
2) http://allegro.pl/item487682238_sony_psp_slim_4_01_m33_2gb_etui_kabel_tv_usb_1rok.html
http://allegro.pl/item487684132_sony_psp_slim_4_01_m33_8gb_usb_etui_kabeltv_1_rok.html
Poszukaj konsoli z CFW, na allegro jest ich peeełnoooo. Przerobiony soft nazywa się, w zależności od wersji, x.xx M33- x. W miejscach ''x'' są cyferki oznaczające wersję, rodzaj, rozmiar buta i fiuta wydawcy, etc...
Pisałeś też coś, że wolisz gwarancję Sony, niż sprzedawcy. Fakt, że gwarancja producenta brzmi pewniej. Często tylko tak brzmi...

Na koniec Ci powiem, że najlepiej jeśli byś kupił na allegro już przerobioną konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 11:51, ..::leŚniak::.. napisał:

1) Czy przez wgranie CFW traci się gwarancję?


Hmm... Nie jestem pewien. Ale jak bys oddawal PSP do serwisu to radzilbym Ci wgrac z powrotem OFW (Oficjalny Soft), co nie jest zadnym problemem. Przerobka/Donwgrade/Upgrade/Unbrick kosztuje ok. 30-50zl.
Lepiej jak bys sam sobie przerobil.

Dnia 29.11.2008 o 11:51, ..::leŚniak::.. napisał:

2) Jak możesz to podaj jakąś aukcję, na której jest konsolka możliwa do przerobienia
lub przerobiona i wszystko z nią w porządku.


Pelno jest, np. ta:

http://allegro.pl/item490509111_psp_slim_lite_plus_gratis_bcm.html

@Rybisiu

Tak, tyle ze to NIE umozliwi przerobienia konsoli. Owa bateria (blue lite tool, czy cos takiego) pozwala jedynie uruchomienie konsoli w trybie serwisowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 13:28, kuba9876543210 napisał:

Przerobka/Donwgrade/Upgrade/Unbrick
kosztuje ok. 30-50zl.


Pisałem już wcześniej, że 50zł za przerobienie/unbrick to po prostu skandal i tyle. Tych typów to NIC nie kosztuje, totalnie NIC! 5minut roboty i to DOSŁOWNIE! I taką kasę za to biorą, to jest po prostu bezczelność ; /.
A zmianę oprogramowania na nowszą (lepszą) wersję nazywamy upDATE :D. upGRADE to zmiany w sprzęcie. Ale to taka mała wskazówka, wybacz, że Cię poprawiam ;).

Wracając do tego co napisałem na początku, widzisz więc, że lepiej kupić PSP już przerobione :).

P.S.
Zmiany w oprogramowaniu legalnym to już w ogóle szczyt! Przecież KAŻDY może sobie wgrać nową albo starszą wersję OFW... Wystarczy kabel USB i zbieranie za to kasy to jest imo idiotyzm. To tak jakby ktoś oferował usługę spłukiwania wody w kiblu a ludzie by to mieli kupować ; /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma problem z Media Manager do PSP :/ Gdy podłączy konsole do usb, a program się ładuje, w mencie wczytywania GUI Images, program łapie błąd. Próbował chyba już wszystkiego, ale na nic. Wie ktoś może na czym polega ten błąd? Tu screen z tym błędem

20081129172745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 14:54, kurczak-AFC napisał:

Pisałem już wcześniej, że 50zł za przerobienie/unbrick to po prostu skandal i tyle.


Jak ktos jest bardzo zielony to na poczatku moze tyle wydac. Zreszta dobrze poszukawszy znajdziemy kogos kto zrobi nam to o polowe taniej.
Jesli czesto bawimy sie z flash 0 (zmiana czcionek, pisanie/uzywanie aplikacji korzystajacych z flash 0), to lepiej samemu zrobic sobie baterie Pandory, zeby nie przeplacac za kazdym razem.

Dnia 29.11.2008 o 14:54, kurczak-AFC napisał:

typów to NIC nie kosztuje, totalnie NIC! 5minut roboty i to DOSŁOWNIE! I taką kasę za
to biorą, to jest po prostu bezczelność ; /.


Hahaha... a mnie to NIC nie kosztuje jak jestem sobie np. takim tlumaczem... I co mam tlumaczyc za darmo?! Poszukaj lepszych argumentow...

Dnia 29.11.2008 o 14:54, kurczak-AFC napisał:

A zmianę oprogramowania na nowszą (lepszą) wersję nazywamy upDATE :D. upGRADE to zmiany
w sprzęcie. Ale to taka mała wskazówka, wybacz, że Cię poprawiam ;).


A niekoniecznie ;P Duzo osob (mowie o uzytkownikach PSP) na UPDATE, uzywa slowa UPGRADE ;] Wiem, wiem: poprawniej byloby mowic tak jak ty powiedziales, ale co zrobisz? Jak niegdys powiedzial Napoleon: "Wazne jest to co ludzie mysla, nie to co jest prawda". :P

Dnia 29.11.2008 o 14:54, kurczak-AFC napisał:

Wracając do tego co napisałem na początku, widzisz więc, że lepiej kupić PSP już przerobione
:).


Tak, bo kupujac nowe nie mamy 100% pewnosci ze konsole przerobimy.

Dnia 29.11.2008 o 14:54, kurczak-AFC napisał:

Zmiany w oprogramowaniu legalnym to już w ogóle szczyt! Przecież KAŻDY może sobie wgrać
nową albo starszą wersję OFW... Wystarczy kabel USB i zbieranie za to kasy to jest imo
idiotyzm. To tak jakby ktoś oferował usługę spłukiwania wody w kiblu a ludzie by to mieli
kupować ; /.


IMHO glupota (nie moja ;P) jest twierdzenie iz idiotyzmem jest bycie sprytnym, bo to co Ci ludzie robia to nic zlego... Chca zarobic, maja czas i checi, wiec niech to robia. Gdyby nie oni scena PSP bylaby duzo mniejsza. Malo kto, swiezo po zakupieniu PSP, niejednokrotnie za duza czesc swoich oszczednosci chcialoby ryzykowac.


@H2wk

Powiedz koledze, zeby sprobowal przeinstalowac program, a jak nie pomoze, to niech zainstaluje go innym kompie i sprawdzi czy dziala. Jak dalej nie bedzie dzialac, to najprawdopodobniej problem lezy w programie (uszkodze pliki, itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować