Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2009 o 17:54, colin_mcrae napisał:

Myślę, że chodziło Ci o wygląd płytki UMD, dzięki której możemy grać w gry na PSP ?:)
Oczywiście, że jest ktoś tak łaskawy, aby Ci ją pokazać.
Zapamiętaj na przyszłość, ta "dyskietka", jak Ty to ująłeś właściwie nazywa się: UMD
Disc


Pozdro!


To nieźle! Spodziewałem się jakiegoś "kardrydża", jak na Game Boya, a tutaj zaskoczenie - mała, elegancka płytka. Dzięki za pomoc :)

Jeszcze jedna sprawa - Jak wygląda system celowania w GTA:LCS, albo VCS? PSP ma coś w rodzaju mini touch pada, dzięki któremu można łatwiej namierzać przeciwników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


PSP w prawym, górnym rogu ma pewien przycisk. Po jego naciśnięciu automatycznie celujemy do najbliższego człowieka, którego mamy w polu widzenia (wiem, że jest tak w GTA, nie jestem pewien co do reszty gier). Oczywiście możesz tak celować ręcznie, ale jest to bardzo męczące i preferuje się jednak pierwszy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 18:08, colin_mcrae napisał:


PSP w prawym, górnym rogu ma pewien przycisk. Po jego naciśnięciu automatycznie celujemy
do najbliższego człowieka, którego mamy w polu widzenia (wiem, że jest tak w GTA, nie
jestem pewien co do reszty gier). Oczywiście możesz tak celować ręcznie, ale jest to
bardzo męczące i preferuje się jednak pierwszy sposób.


To nie jest źle. Po długim rozważaniu, zdecydowałem się na zakup PSP (Teraz tylko trzeba uzbierać te 500-600zł, przypuszczam, że zajmie mi to około 2-3miechy) Na 100% pierwszą grą, jaką kupię będzie gta:vcs. A tak w ogóle, to są jakieś gry po polsku? (czt. z polskimi napisami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie PSP w Media Markt, Saturnie itp. Wyciągam PSP z opakowania i od razu mogę grać, czy najpierw trzeba wgrywać jakieś oprogramowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 18:24, 0HoMicide0 napisał:

Po zakupie PSP w Media Markt, Saturnie itp. Wyciągam PSP z opakowania i od razu mogę
grać, czy najpierw trzeba wgrywać jakieś oprogramowanie?


Od razu grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W PSP 2004 Slim & Lite nie ma w zestawie karty pamięci, jak w 3004 Slim & Bright nie wiem, zależy czy sprzedawca od siebie dodaje, fabrycznie nie ma. W każdym razie niezbędna jest karta pamięci Memory Stick Duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 18:30, igor8472 napisał:

W PSP 2004 Slim & Lite nie ma w zestawie karty pamięci, jak w 3004 Slim & Bright nie
wiem, zależy czy sprzedawca od siebie dodaje, fabrycznie nie ma. W każdym razie niezbędna
jest karta pamięci Memory Stick Duo.


Czyli załóżmy, że w zestawie jest dołączona karta pamięci - tzn. wyjmuję konsolę z opakowania i od razu mogę grać? bez podłączania jej do kompa, w celu instalacji oprogramowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 18:35, 0HoMicide0 napisał:

> W PSP 2004 Slim & Lite nie ma w zestawie karty pamięci, jak w 3004 Slim & Bright
nie
> wiem, zależy czy sprzedawca od siebie dodaje, fabrycznie nie ma. W każdym razie
niezbędna
> jest karta pamięci Memory Stick Duo.

Czyli załóżmy, że w zestawie jest dołączona karta pamięci - tzn. wyjmuję konsolę z opakowania
i od razu mogę grać? bez podłączania jej do kompa, w celu instalacji oprogramowania?


Dokładnie.Kupujesz psp , wkładasz płytkę umd z grą i grasz.Nie trzeba nic dodatkowego instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy sformatować w PSP kartę i można śmigać. Na start bym najnowszą aktualizację softu konsolki tylko zalecał zainstalować, można od razu przez WiFi w PSP albo na kompa i skopiować przez USB kabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 18:43, igor8472 napisał:

Tak, wystarczy sformatować w PSP kartę i można śmigać. Na start bym najnowszą aktualizację
softu konsolki tylko zalecał zainstalować, można od razu przez WiFi w PSP albo na kompa
i skopiować przez USB kabel.


Ale i tak minimalny soft w PSP powinien być z cyferką 5.01(inaczej nie wykryje tobie karty 8/16 GB).
Formatowanie jest nie przymusowe, ale bardzo zalecane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Auchan-Wola Park (Warszawa) i Carrefourze na Bemowie (też Warszawa), PSP kosztuje 579zł, ale jedna rzecz mnie zdziwiła :

W jednym, ani drugim sklepie nie zauważyłem żadnej części z serii GTA. Były inne gry, typu : NFS, Teken itp. Prawdopodobnie najlepsza gra na PSP, jest nieosiągalna w sklepach? ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 21:48, cypers napisał:

Na start bym najnowszą aktualizację

> softu konsolki


Tylko po co? 5.02 lub nizej wystarczy jak mamy felerna plyte glowna TA-088v3, czyli w praktycznie kazdym PSP 2000 lub 3000 dostepnym w sprzedazy. Soft 5.03 (i wyzej) uniemozliwia wykorzystanie luki na przepelnienie bufora pamieci za pomoca zmodyfikowanego save''u z GripShift''a, co pozwala na uruchamianie bardzo prostych homebrew i moze sie w przyszlosci przydac.

Dnia 01.05.2009 o 21:48, cypers napisał:


Ale i tak minimalny soft w PSP powinien być z cyferką 5.01(inaczej nie wykryje tobie
karty 8/16 GB).


A wlasnie ze wykryje:P tylko moga wystapic problemy z Playstation Store.

Dnia 01.05.2009 o 21:48, cypers napisał:

Formatowanie jest nie przymusowe, ale bardzo zalecane.


Oczywiscie, ze nie jest przymusowe, bo... nic nie jest przymusowe. Formatujesz karte tylko jesli chcesz z niej korzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 17:17, igor8472 napisał:

R4? To cały tytuł czy skrót?

R4 to nagrywarka do DS''a,umożliwiająca uruchamianie kopii gier i homebrew.Co do pytania Hartusa,to urządzenia w stylu R4 nie ma na PSP,chociaż są inne metody na złamanie zabezpieczeń konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 17:22, mydave04 napisał:

> R4? To cały tytuł czy skrót?
R4 to nagrywarka do DS''a,umożliwiająca uruchamianie kopii gier i homebrew.Co do pytania
Hartusa,to urządzenia w stylu R4 nie ma na PSP,chociaż są inne metody na złamanie zabezpieczeń
konsoli.

Wiem, że jak się chce grać w piraty na PSP to się wgrywa soft 5.0 czy coś takiego, ale R4 to nie koniecznie piraty chociaż z tym jest chyba najbardziej kojarzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 16:37, kuba9876543210 napisał:

Tylko po co? 5.02 lub nizej wystarczy jak mamy felerna plyte glowna TA-088v3, czyli w
praktycznie kazdym PSP 2000 lub 3000 dostepnym w sprzedazy. Soft 5.03 (i wyzej) uniemozliwia
wykorzystanie luki na przepelnienie bufora pamieci za pomoca zmodyfikowanego save''u
z GripShift''a, co pozwala na uruchamianie bardzo prostych homebrew i moze sie w przyszlosci
przydac.

>

Po co komu exploit, który nic ciekawego nie zdziała?
Tak, tak, kiedyś, kiedyś i tak już sporo czasu minęło od pojawienia się tego exploita.

Ha, ha ja zapisałem kilka save'ów na nie sformatowanej karcie, po czym ją... sformatowałem. W obu przypadkach, wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 15:57, Hommicide napisał:

W jednym, ani drugim sklepie nie zauważyłem żadnej części z serii GTA. Były inne gry,
typu : NFS, Teken itp. Prawdopodobnie najlepsza gra na PSP, jest nieosiągalna w sklepach?
; /


To smutne, ale tak jest. Po za tym w takich sklepach zapłacisz za GTA jak za zboże, lepiej kup przez internet, wyjdzie Ci dużo taniej. A GTA polecam (VC) świetna gra na wakacjie i bardzo, bardzo długa. Dałem za nią 8 dych rok temu i nie żałowałem ani 1 złotówki. Warto !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej kupić obecnie PSP? Bo najłatwiej jest to zrobić w Empiku, ale tam ceny z kosmosu. A do MM mam daleko. Internet? Jeśli ktoś może podać dobry sklep nawet internetowy to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować