Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2010 o 18:41, Harrolfo napisał:

Dzięki za odpowiedzi, przerabiac nie zamierzam ;)

Bez przerobienia ta konsola się do niczego nie nadaje. :D
Prawdziwy fan PSP ma przerobionego już od dawna <cwaniak> ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 14:51, kuba9876543210 napisał:

Nie powinno. Ale jak nie uzywasz przez kilka tygodni czy dluzej nie zaszkodzi wyjac baterii.

Włożyć ją do lodówki? Rozładowaną czy naładowaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do lodowki? ;D Jesli przez dluzszy czas PSP lezy nieuzywane to po prostu wyjmij baterie. Chyba nawet w instrukcji byla o tym wzmianka. Jesli juz chcesz dbac bardzo o baterie, to mozesz naladowac ja na jakies 75%, wlozysz do jakiegos szczelnego worka (np. foliowego - zeby uniknac wilgoci) i schowac to w jakims chlodnym miejscu (nie musi byc lodowka :P). To co napisalem tyczy sie baterii litowo-jonowych, czyli takich jakie sa w PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie (może trochę głupie) pytanie. Czy psp -a raczej baterii- nie zaszkodzi doładowywanie? Tzn.jak mam 40% naładowania, to już mogę ładować, czy trzeba wyładować do zera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 15:55, szymon1807 napisał:

Mam takie (może trochę głupie) pytanie. Czy psp -a raczej baterii- nie zaszkodzi doładowywanie?
Tzn.jak mam 40% naładowania, to już mogę ładować, czy trzeba wyładować do zera?


Czegoś takiego się nie robi w nowych bateriach ponieważ tracą wartości "energetyczne". Baterię najlepiej utrzymywać na stałym poziomie ok 80%. Zero jest niezdrowe, stówka też nie musi być. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 19:41, Largooo napisał:

Czyli co? Spadnie to podładować do 80-90 i starczy?

Ładuj kiedy chcesz i jak chcesz. Przejmowanie się stanem baterii to ostatnie czym powinieneś się przejmować, ale staraj się go nie rozładowywać do końca. Po prostu gdy leży to go wtykaj, ot co, chyba że ma około 80% to niech se leży.
Baterie dawno się zmieniły na takie co ich formować nie trzeba no i uważać na jakieś rozładowania itd. Chill out man :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 19:41, Largooo napisał:

Czyli co? Spadnie to podładować do 80-90 i starczy?

Raz na miesiąc trzeba wykonać pełny cykl czyli:
1. Wyładowanie baterii do końca
2. Naładowanie na full

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra,PSP 1001 z allegro zamówiłem :P.
Teraz kilka pytań.
O co chodzi z tymi softami?
Jaki jest najlepiej wgrać i jak to zrobić?
Czym one się różnią?
Czy przerobienie konsoli pozwala tylko na odpalanie piratów i emulowanie gier z innych konsol czy pozwala na coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 22:07, vale4694 napisał:

O co chodzi z tymi softami?

To jak by takie wersje Windowsów :)
Dzielimy je na OFW i CFW. OFW to oficjalny Sony, a CFW to taki "lewy" albo o nazwie m33 albo gen.

Dnia 22.04.2010 o 22:07, vale4694 napisał:

Jaki jest najlepiej wgrać i jak to zrobić?

Wszystko masz na pspoland.pl :)

Dnia 22.04.2010 o 22:07, vale4694 napisał:

Czym one się różnią?

CFW potrafi więcej, szybciej, lepiej, taniej niż OFW. Więcej info znajdziesz na tej stronie wyżej. :)

Dnia 22.04.2010 o 22:07, vale4694 napisał:

Czy przerobienie konsoli pozwala tylko na odpalanie piratów i emulowanie gier z innych
konsol czy pozwala na coś więcej?

Nie tylko. Posiada również programy do otwierania plików biurowych jak pdfy czy doce. Posiada również ergonomiczniejsze odtwarzacze mp3, notatniki, kalendarze, budziki. PSP z CFW może służyć jako pad do komputera. Tego jest na prawdę bardzo dużo. Do tego należy dodać coś bardzo ważnego czyli inną przeglądarkę Internetową, ponieważ ta co jest w oficjalnym firmware jest do kitu!

Co do tej oferty z Allegro, to polecam przejść po lombardach w Twoim mieście i tam poszukać, za tą cene da się wyhaczyć już slim, ale ta też nie jest zła.:)

@krl_krl

Dnia 22.04.2010 o 22:07, vale4694 napisał:

Raz na miesiąc trzeba wykonać pełny cykl czyli:

A skąd niby takie informacje ?? o_O
Możesz jakieś źródło albo potwierdzenia dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema wiecie może skąd mam wziąść stacje dokującą do psp , ale tą big bena z głośnikami i pilotem wszędzie pisze że nie ma i nie będzie... a może ktoś ma używaną i by sprzedał w sumie kupie każdą byle by miała wejście na mini jecka i pilota ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować