Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Witam,

okoliczności - czyli zerwane więzadła w kolanie i związane z tym przymusowe leżakowanie z unieruchomioną nogą - zmusiły mnie do podjęcia decyzji o zakupie przenośnej konsolki. Stąd moje pytanie: warto wydać 500 zł na PSP? Czy jest dużo fajnych gier na tę platformę, czy starsze tytuły pozytywnie przetrwały próbę czasu? Co polecilibyście z serii Essentials szczególnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam PSP i muszę przyznać, to jest fajna "zabawka". Czy gry są fajne? Są, i to bardzo. Niedawno wyszedł Metal Gear Solid: Peace Walker, a niedługo God of War:... i podtytuły nie pamiętam :). Z tańszych tytułów(do 40 zł) mogę Ci polecić grę Monster Hunter(allegro). Co do serii Essentials, to szczególnie polecam Patapon 2. Z tych tańszych tytułów jeszcze:Little Big Planet, Dante''s Inferno i God of War: Chains of Olympus.

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro właśnie wyprawię siostrę do Media Markt po małą czarnulę :) Chians of Olympus to wiadomo must-have, oprócz tego sprawię sobie chyba Burnout Legends (na dużych plejakach bardzo ją lubię), Patapon 2 oczywiście, być może Loco Roco. Myślę też nad Daxterem, w sumie to lubię takie platformery. Little Big Planet mam na PS3 i żałuję zakupu.
Już się nie mogę doczekać PSP, mam już dość grania w gierki na iPhonie siostry - co z tego, że taka Zenonia jest całkiem nawet fajna, skoro to sterowanie dotykowe to tragedia :/

Dnia 26.08.2010 o 17:22, Snafu napisał:

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów ;)

Dzięki serdeczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gier bardzo grywalnych jest mniej nizeli na DS''ie, mysle ze bardzo dobrych gier bedzie z 20, ale to tylko moje zdanie. :)
Najlepiej oczywiscie miec konsole przerobiona (albo wpol przerobiona, ew. korzystac z half-byte loadera i podobnych), wtedy otwieraja sie nowe mozliwosci: masa programow i gier homebrew (Sony nawet glupiego budzika czy kalkulatora nie wrzucilo :/), emulatory, itd.
Jesli nie jestes pewien najlepiej kupic uzywane PSP z wgranym CFW (custom firmware):

PSP Fat (PSP-1000) jesli zalezy Ci na wytrzymalosc, nie potrzebujesz wyjscia TV i wieksza waga nie przeszkadza
PSP 2000/3000 - wyjscie TV, lzejsze lepszy ekran, 3000 najlepszy ma ekran
PSP Go - brak napedu UMD i wielu innych rzeczy i za drogie nie polecam :>

Co do gier:

ranking najlepszych gier na PSP wg recenzji portali/magazynow o grach, ale warto tez patrzec na User Score (czyli opinie/recenzje graczy)

http://www.metacritic.com/browse/games/release-date/available/psp/metascore?view=hero&num_items=30

Osobiscie moge polecic serie GTA, God of War, Burnout, Patapon, LocoRoco, MGS, Wipeout, Tekken, Final Fantasy VII, moze Ridge Racer, Syphon Filter, Daxter, Puzzle Quest, Star Warsy, Tony Hawk, Socom, Resistance, Monster Hunter, Dissidia: Final Fantasy, Dungeon Siege: Throne of Agony, Prince of Persia (UWAGA: tylko jesli nie grales na PC),Midnight Club, Chili Con Carnage

PS. Gral ktos Gun i TDU na PSP? Jesli tak, to czy warto? Na PC te tytuly sa swietne, nie wiem jak na PSP.
W TDU ciekawi mnie czy jest multi tak jak na PC (w trybie infrastructure) oraz ilosc drog i model jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co przerabiać? Kalkulator i tego typu duperele, nie są potrzebne w konsoli, przeznaczonej do grania. Nie polecam przerobionej, sam nie mam, i jakoś nie czuję potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 17:44, kuba9876543210 napisał:

Gier bardzo grywalnych jest mniej nizeli na DS''ie, mysle ze bardzo dobrych gier bedzie
z 20, ale to tylko moje zdanie. :)

Ja od zawsze wolałem konsole Sony od Nintendo, szczególnie Mario nigdy nie trawiłem, więc nie ma problemu :) Poza tym zarówno sama konsola, jak i gry są tańsze na PSP, a to mi bardzo pasuje.

Dnia 26.08.2010 o 17:44, kuba9876543210 napisał:

Najlepiej oczywiscie miec konsole przerobiona (albo wpol przerobiona, ew. korzystac z
half-byte loadera i podobnych), wtedy otwieraja sie nowe mozliwosci: masa programow i
gier homebrew (Sony nawet glupiego budzika czy kalkulatora nie wrzucilo :/), emulatory,
itd.
Jesli nie jestes pewien najlepiej kupic uzywane PSP z wgranym CFW (custom firmware):

Nówkę chce kupić. Przerabiać nie będę, przynajmniej przez pierwszych kilka lat. Potrzebna mi konsolka tylko do grania i to nie za często - wiadomo, jakieś wyjazdy, brak prądu w domu, a doraźnie - uziemienie w łóżku i niemożność grania na PC/PSy duże.

Dnia 26.08.2010 o 17:44, kuba9876543210 napisał:

PSP Fat (PSP-1000) jesli zalezy Ci na wytrzymalosc, nie potrzebujesz wyjscia TV i wieksza
waga nie przeszkadza
PSP 2000/3000 - wyjscie TV, lzejsze lepszy ekran, 3000 najlepszy ma ekran
PSP Go - brak napedu UMD i wielu innych rzeczy i za drogie nie polecam :>

Kupuję 3004, jest bardzo dobra promocja od jutra w MM.

Dnia 26.08.2010 o 17:44, kuba9876543210 napisał:

Co do gier:
ranking najlepszych gier na PSP wg recenzji portali/magazynow o grach, ale warto tez
patrzec na User Score (czyli opinie/recenzje graczy)

Ja od Metacritica wolę Gamespota. Wydaje mi się, że więcej gier też tam jest w rankingu.

Dnia 26.08.2010 o 17:44, kuba9876543210 napisał:

Osobiscie moge polecic serie GTA, God of War, Burnout, Patapon, LocoRoco, MGS, Wipeout,
Tekken, Final Fantasy VII, moze Ridge Racer, Syphon Filter, Daxter, Puzzle Quest, Star
Warsy, Tony Hawk, Socom, Resistance, Monster Hunter, Dissidia: Final Fantasy, Dungeon
Siege: Throne of Agony, Prince of Persia (UWAGA: tylko jesli nie grales na PC),Midnight
Club, Chili Con Carnage

Coś się na pewno wybierze :)
Dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 18:05, Snafu napisał:

Po co przerabiać? Kalkulator i tego typu duperele, nie są potrzebne w konsoli, przeznaczonej
do grania. Nie polecam przerobionej, sam nie mam, i jakoś nie czuję potrzeby.

Niektóre narzędzia do potrzebne. Na przykład przeglądarka internetowa. Na wbudowanej praktycznie nic nie zrobisz, chyba że masz 6 godzin wolnego czasu...
Przydają się też Homebrew do diagnostyki PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 18:17, Snafu napisał:

Ale jeśli używasz konsoli tylko do grania, to tak naprawdę nic innego nie jest potrzebne.


No tak... Ja to miałem przez długi czas problem z muzyką, ale zainstalowałem ten Sens Me i jakoś działa... Filmy też ładnie chodzą więc problemu nie ma.

I co więcej potrzeba:

przeglądarka- ja mam neta w domu... XD

No może inny odtwarzacz do mp3, bo ten co jest niekiedy nie czyta piosenek albo je urywa... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 18:17, Snafu napisał:

Ale jeśli używasz konsoli tylko do grania, to tak naprawdę nic innego nie jest potrzebne.

Jak przerobisz PSP to możesz spolszczania wgrywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli interesuje Cie TYLKO granie w gry na PSP/PSX* to przerabiac nie trzeba.

* niestety na nieprzerobionej konsoli masz tylko wybrane gry w PSN

Ja przerobilem, dzieki czemu PSP tyle funkcji co palmtop/telefon, oprocz dzwonienia. Nawet odpowiednik Google Earth jest na PSP i narzedzia do sniffowania sieci WiFi (lamanie hasla dostepu i przejmowanie pakietow z czasem ciekawymi danymi) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 19:18, kuba9876543210 napisał:

Jesli interesuje Cie TYLKO granie w gry na PSP/PSX* to przerabiac nie trzeba.

* niestety na nieprzerobionej konsoli masz tylko wybrane gry w PSN

Ja przerobilem, dzieki czemu PSP tyle funkcji co palmtop/telefon, oprocz dzwonienia.
Nawet odpowiednik Google Earth jest na PSP i narzedzia do sniffowania sieci WiFi (lamanie
hasla dostepu i przejmowanie pakietow z czasem ciekawymi danymi) ;)


Po prostu, nie chce mi się w to bawić. Ja mam małe wymagania do konsoli PSP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 14:45, Harrolfo napisał:


Wydaje mi się, że bardziej opłaci Ci się kupić skrzynię umarlaka. Jak już napisałeś w AWE grałeś na PC to to prawie to samo, a DMC jest ciekawszy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 11:49, tofikt25 napisał:

Gdybym zakupił grę z PSS, przez MediaGo, to muszę być zalogowany do PSS na PSP?

Musisz mieć konto na PSS. Media Go to taki jakby menedżer PSS
>I czy da się zalogować offline? :)
Eeee? LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 11:50, Harrolfo napisał:

> Gdybym zakupił grę z PSS, przez MediaGo, to muszę być zalogowany do PSS na PSP?

Musisz mieć konto na PSS. Media Go to taki jakby menedżer PSS

Wiem co to MG i mam tam konto :) Chodzi mi o to, czy jeśli bym zakupił, grę, ściągnął ją na kompa, przerzucił na PSP, czy by działała? Nie mogę się zalogować do PSS na PSP, bo mam zbyt niski soft, a nie chcę aktualizować :)

Dnia 01.09.2010 o 11:50, Harrolfo napisał:

>I czy da się zalogować offline? :)
Eeee? LOL

Tak wiem, że noobskie pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować