Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2012 o 10:15, BluesBoy napisał:

> > Poleccie jakieś 3-4 najlepsze gry rpg na PSP. Wolałbym coś raczej dla gracza
zachodniego.
>
> > Typowej japońszczyzny nie trawię...
> Persona 3 :)

żartujesz? myślałe raczej o zbrojach, mieczach i potworach...

Pytałeś o najlepsze gry RPG, to podrzuciłem najlepsza :) Persona jest bardzo zachodnia, ma świetna fabułę, mechanikę i wciąga jak odkurzacz. Naprawdę szczerze Ci ją polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 08:33, BluesBoy napisał:

Poleccie jakieś 3-4 najlepsze gry rpg na PSP. Wolałbym coś raczej dla gracza zachodniego.
Typowej japońszczyzny nie trawię...

Co prawda nie grałem ale przychodzi mi na myśl Monster Hunter. Niby Capcomowe ale na typową japońszczyznę nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2012 o 08:33, BluesBoy napisał:

Poleccie jakieś 3-4 najlepsze gry rpg na PSP. Wolałbym coś raczej dla gracza zachodniego.
Typowej japońszczyzny nie trawię...

Możesz też ogarnąć:
Tactics Ogre: Let us cling together
Jeanne D''Arc
Half Minute Hero
Dungeon Siege Throny of Agony
Valhalla Knights

Większość to nie są rasowe RPG ale może znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno postanowiłem nadrobić braki w graniu na przenośnych konsolach i nabyłem PSP.
Stąd moje pytanie: W jakie gry bez wątpienia należy zagrać posiadając PSP? (lubię różne gatunki).
Ma ktoś jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi wchodzi do głowy to Metal Geary na PSP. Są po prostu genialne i na pewno każdemu można je śmiało polecić. Portable Ops przeszedłem na wszystkich poziomach trudności. Peace Walker nadal przerabiam na normalu robiąc zadania dodatkowe. Tak więc sporo grania z tego może być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 21:47, Arthas97 napisał:

Niedawno postanowiłem nadrobić braki w graniu na przenośnych konsolach i nabyłem PSP.
Stąd moje pytanie: W jakie gry bez wątpienia należy zagrać posiadając PSP? (lubię różne
gatunki).
Ma ktoś jakieś propozycje?

Można powiedzieć że obowiązkową biblioteką na psp są:
MGS: Peace Walker(jednak średnio go polecam jeśli nie grałeś w MGS3 bo fabuła traci masę sensu)
Patapon (1,2 i 3)
Dissidia 012 Final Fantasy
Tekken 6
Silent Hills 0 i Shettered Memories
Kingdom Hearts :Birth By Sleep
Crisis Core: FF7
Monster Hunter 2
Valkyria Chronicles 2
God of War: Chains of Olympus, Ghost of Sparta
Persona 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakie PSP najlepiej opłaca się kupić ? Vitę czy może lepiej 1004 czy 3004 ? Powie mi ktoś jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia i co lepiej wybrać ? :)

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 14:24, 4ny4 napisał:

jakie PSP najlepiej opłaca się kupić ? Vitę

Vita to nie PSP.
czy może lepiej 1004 czy 3004 ?
3004, wszystko jest poprawione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 14:24, 4ny4 napisał:

jakie PSP najlepiej opłaca się kupić ? Vitę czy może lepiej 1004 czy 3004 ? Powie mi
ktoś jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia i co lepiej wybrać ? :)

to zależy czego oczekujesz. Możesz kupić zwykłe psp 1004 i cieszyć się pełną biblioteką gier na umd. Szczerze na tej konsolce niewiele się gra po sieci więc braku WiFi nie odczujesz. Ja mimo że psp miałem ponad 6 lat ani razu nie grałem w sieci.
Ewentualnie kup PS Vite, w niej większość gier z psp możesz kupić na ps store. Tak samo jak w psp masz gry z psone no i ciągle powstające nowe tytuły. Jakby nie patrzeć Vita już zastępuje psp, przez co jest ono powolij uśmiercane(powiedział bym że Square je dobił nie wypuszczając FF Type-0 po angielsku mimo że mieli je skończone, a to by było piękne porzegnanie tej konsolki). Z czym ze Vita ma tą samą dolegliwość co dawniej psp czyli narazie jest droga, no i gry na nią też kosztują sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał Tomoya-kun dodałbym jeszcze, że za kupnem Vity może przemawiać usługa Playstation Plus czyli możliwość ściągania gier i bzdetów wybranych przez Sony (w zamian za subskrypcję). W tym miesiącu, na start będzie można ściągnąć Uncharted: Golden Abyss.

Ciekawe jak będzie w następnych miesiącach, ale patrząc na ofertę na PS3 można być dobrej myśli.

Tak czy siak, odnosząc się bezpośrednio do pytania PSP czy Vita to najprostsza porada: Spójrz na bibliotekę gier, zastanów się w które tytuły chciałbyś zagrać, skonfrontuj to ze stanem portfela i dokonaj wyboru.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sandisk 8 GB przestaje mi wystarczać. Szukam czegoś większego, ale tańszego niż memory stick pro duo. Adapter + np; m2 16 GB będzie dobrym wyborem? Wszystko będzie ładnie śmigać bez zgrzytów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, planuje zakup nowego PSP (tanie gry, duża biblioteka gier). Będzie to prawdopodobnie E1004 (na pudełku jest napisane Street) i mam odnośnie tej konsolki pytanie. Co z save`ami? Czy kartę jakąś dodają do niej do kompletu, czy muszę sobie jeszcze dokupić do niej memorkę? (ile coś takiego kosztuje?).

Obecnie na składzie mam dwie karty pamięci po 4gb micro sd hc, jedną używam do MP3, druga jest zapasowa. Czy taka karta starczy? Czy będę musiał jakiś adapter do niej dokupić? I ostatnie pytanie. Jak wygląda granie na tej konsolce? Wkładam płytkę UMD i gram? Czy jakoś kopiuje jej zawartość, a dopiero później na niej odpalam daną grę?

PS. Jak z jakimiś dodatkowymi programikami? Interesuje mnie czasami poczytać jakąś mangę na tej konsoli, są programy odpowiednie do takich czynności? Instalowanie ich na tym urządzeniu nie wiąże się z utratą gwarancji?

PS2. Co ogólnie powinno znaleźć się w pudełku nowego PSP?


Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć kartę MSDP (MemoryStick Duo Pro), standardową kartę Sony. Jeśli chcesz używać innych to musisz kupić przejściówki. Cena karty wacha się niestety w granicach 80zł za 4GB.

Do konsoli nie dodawano kart, trzeba ją zakupić osobno, a o jedyny sposób na zapisanie gry.

Wkładasz UMD i grasz.

Sony nie udostępnia oprogramowania. Można zapewne znaleźć coś w strefie programów domowej roboty, ale... wiąże się to z przeinstalowaniem oprogramowania (co wiąże się z utratą gwarancji i jest, de facto, nielegalne), ale i to nie na wszystkich konsolach (różne płyty główne, 3004 był problem, możliwe, że 400x nie została w ogóle złamana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Save''y zapisują się na karcie pamięci. Standardowo karta nie jest dołączana do konsoli więc trzeba ją dokupić. PSP ma slot na karty pamięci Memory Stick Duo i to niestety są dość drogie karty, ale ponoć można użyć adaptera i wszystko ładnie śmiga.

Tak, wkładasz płytkę i grasz. Niektóre gry oferują możliwość instalacji (na karcie pamięci oczywiście) w celu przyspieszenia loadingów. Pamiętaj, że wtedy wciąż potrzebujesz płytki UMD w napędzie.

Jeśli chodzi o mangi... PSP posiada programik Digital Comics. Nie wiem jak on dokładnie działa, na pewno trzeba kupić daną pozycję i ją ściągnąć na kartę pamięci. Pytanie jaki jest wybór tytułów i ile to kosztuje...

Przeróbka konsoli (wgranie nieoficjalnego softu) umożliwi Ci używanie programów które będą mogły obejść ten problem (np: Bookr umożliwia czytanie wrzuconych na kartę pamięci PDFów). Taki nieoficjalny soft ogólnie rozszerza funkcjonalność konsoli poprzez możliwość korzystania z rozmaitych programów pisanych przez użytkowników, ale o przeróbkach musisz poczytać sam w Internecie, bo ja już od dobrych 3 lat nie jestem z tym na bieżąco...

Co do ostatniego pytania to standardowo pudełko z PSP jest bardzo biedne. Konsola, ładowarka, bateria, kabel USB i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 23:05, Pitej napisał:

Co do ostatniego pytania to standardowo pudełko z PSP jest bardzo biedne. Konsola, ładowarka,
bateria, kabel USB i to wszystko.


No to Sony się rozbuchało, bo jak kupowałem swoje PSP 3000 to jeszcze kabla nie dawali, ale za to zestaw z Tekkenem kupiłem i miałem smycz z pokrowcem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 23:14, Muradin_07 napisał:

No to Sony się rozbuchało, bo jak kupowałem swoje PSP 3000 to jeszcze kabla nie dawali

Chwila, chwila... fakt. Wygląda na to, że się zapędziłem. Faktycznie, kabla nie ma. Chyba pomyliło mi się z PS3 xD

Dnia 12.01.2013 o 23:14, Muradin_07 napisał:

ale za to zestaw z Tekkenem kupiłem i miałem smycz z pokrowcem ;D

O! pokrowiec z jakimś motywem z Tekkena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 23:20, Pitej napisał:

Chwila, chwila... fakt. Wygląda na to, że się zapędziłem. Faktycznie, kabla nie ma.
Chyba pomyliło mi się z PS3 xD

A już myślałem, że polityka Sony przez te kilka lat się zmieniła :(

Dnia 12.01.2013 o 23:20, Pitej napisał:

O! pokrowiec z jakimś motywem z Tekkena?

Z logo, granatowe: http://www.video-play.pl/admin/gallery_photos/2TI4UA7ULOJQDAFH.jpg. Ale jak zauważyłem ostatnio łatwiej jest mi PSP trzymać w kieszeni spodni niż wkładać do tego. Zarysowań dużo i tak na ekranie nie ma, z tyłu na obudowie są w większości z powodu "a to przesunę konsolę na stole kilka centymetrów dalej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować