Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2013 o 23:31, Muradin_07 napisał:

A już myślałem, że polityka Sony przez te kilka lat się zmieniła :(

No niestety, ale to i tak kapkę lepiej niż w przypadku 3DSa XL, bo w jego pudełku... brakuje ładowarki ;D

Dnia 12.01.2013 o 23:31, Muradin_07 napisał:

Z logo, granatowe

Wygląda nieźle. Smycz też mi się podoba. Tam jeszcze są naklejki na tylną część obudowy? Całkiem fajny zestaw, szkoda, że gdy kupowałem swoje PSP jeszcze takich nie było.

Dnia 12.01.2013 o 23:31, Muradin_07 napisał:

Ale jak zauważyłem ostatnio łatwiej jest mi PSP trzymać w kieszeni spodni niż wkładać
do tego. Zarysowań dużo i tak na ekranie nie ma, z tyłu na obudowie są w większości z
powodu "a to przesunę konsolę na stole kilka centymetrów dalej".

Hehe, powiem Ci, że u mnie podobnie. Ekran jest niemal w idealnym stanie i to mimo tego, że nie używam folii. Za to obudowa z tyłu nieco wytarta.

Całość i tak jest w nad wyraz dobrym stanie jak na swój wiek. Nie to co używane DSi XL którego kupiłem kilka miesięcy temu. Z przodu dwie rysy - gigant, normalnie jakby ktoś nożem dźgnął. Tył wyślizgany (chyba od tłustych paluchów, nie wiem). Nie rozumiem jak można tak traktować sprzęt. Przynajmniej cena była ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli sam adapter do karty Micro SD HC (karta SanDiska, jedna 2 klasy, druga 4) powinno mi spokojnie starczyć? Karta wielka nie jest, 4gb, ale na sejwy powinno spokojnie wystarczyć.

Zawsze irytowało mnie w produktach Sony, to że nie dołączają kart pamięci do swoich konsol, tylko że trzeba je dokupić osobno. Trochę strzał w stopę, ale muszę się dostosować. Jak będą mieć na składzie w sklepie jakąś taką kartę Sandiska to doliczę sobie do konsolki. No nic, dziękuje za odpowiedź :)

PS. Jaka wielkość tej karty jest optymalna? Nie zamierzam słuchać za bardzo muzyki z konsolki, od tego mam MP3. Może czasami jakiś jeden epek anime poza domem, albo jakiś film. Jakie to formaty w ogóle video odczytuje?
Ogólnie konsole mam zamiar użytkować przede wszystkim do gier, multimedia mało mnie interesują (poza readerem mang). Co do mang, nie ma wbudowanej jakiejś przeglądarki obrazków, w której dałoby rade jakoś dość wygodnie przeglądać i czytać mangi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta 4GB jest optymalnym wyborem. Save''y zajmują bardzo mało miejsce, a na 4GB dużo chińskich bajek zmieścisz.

Sam adapter SD do MSDP zadziała, ale oczywiście nie będziesz miał Magic Gate i całego PR''owego bullshitu Sony (chociaż podczas grania z karty Magic Gate pomaga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2013 o 00:06, Sigu napisał:

Sam adapter SD do MSDP zadziała, ale oczywiście nie będziesz miał Magic Gate i całego
PR''owego bullshitu Sony (chociaż podczas grania z karty Magic Gate pomaga).


To najwyżej zaopatrzę się w adapter :)
O co chodzi z tym Magic Gatem? W czym miałoby mi pomóc? Dużo stracę, jak nie będę z tego korzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2013 o 00:19, PAPISHON napisał:

O co chodzi z tym Magic Gatem? W czym miałoby mi pomóc? Dużo stracę, jak nie będę z tego
korzystać?


Magic Gate to takie zabezpieczenie przeciw kopiowaniu wymyślone przez Sony, kiedyś niektóre urządzenia tej firmy potrafiły nie akceptować kart bez Magic Gate''a. Niestety nie wiem jak jest teraz i czy karty będą działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak magic gate mialby pomagac.
Nie bedzie problemow z obsluga karty bez MG przez PSP, ale karty oznaczone MG, u ktorych w PSP po wlaczeniu mozna odczytac, ze MG jest niewspierane to podrobki. Sporo kart na allegro to podrobki, wiec uwazac.
Co do kosztow to ms pro duo 8 GB mozna kupic (poza allegro) za 6 dych, a micro sdhc 8 GB za 15zl, adapter to kilka zl.
Pojemnosc 8 GB starcza na ok. 10 filmow lub kilka do kilkunastu kopii zapasowych gier (na to drugie musisz miec przerobiona konsole, co polecam, bo domyslnie niewiele poza graniem mozna robic na PSP, nawet przegladarka jest dziadowska), albo sporo homebrew. Save''y prawie nic nie zabieraja, karta 1 GB powinna wystarczyc z duzym zapasem na wiele gier i osob, jesli tylko do grania konsola jest uzywana.

Co do utraty gw. to jesli bys mial oddawac do serwisu w ramach gwarancji, wgraj z powrotem oficjalny soft.

Bookr byl dobry kiedys do ebookow, teraz nie jestem juz na biezaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 23:54, Pitej napisał:

No niestety, ale to i tak kapkę lepiej niż w przypadku 3DSa XL, bo w jego pudełku...
brakuje ładowarki ;D

A myślałem, że nic mnie nie zdziwi... o.O

Dnia 12.01.2013 o 23:54, Pitej napisał:

Wygląda nieźle. Smycz też mi się podoba. Tam jeszcze są naklejki na tylną część obudowy?
Całkiem fajny zestaw, szkoda, że gdy kupowałem swoje PSP jeszcze takich nie było.

Ja swoje kupowałem coś w okolicach swoich 18-tych urodzin w kwietniu, czyli zaraz trzy lata stykną. I dobrze, że kupiłem wtedy, bo jakbym dostał zestaw z FIFA 12 czy 13 to bym nie wyrobił.

Dnia 12.01.2013 o 23:54, Pitej napisał:

Hehe, powiem Ci, że u mnie podobnie. Ekran jest niemal w idealnym stanie i to mimo tego,
że nie używam folii. Za to obudowa z tyłu nieco wytarta.
Całość i tak jest w nad wyraz dobrym stanie jak na swój wiek. Nie to co używane DSi XL
którego kupiłem kilka miesięcy temu. Z przodu dwie rysy - gigant, normalnie jakby ktoś
nożem dźgnął. Tył wyślizgany (chyba od tłustych paluchów, nie wiem). Nie rozumiem jak
można tak traktować sprzęt. Przynajmniej cena była ok.


Może grał swoją konsolą w Ponga albo robił "distroj test" co konsola wytrzyma. Ale sam sprzęt chyba tylko dwa razy lądował mi na ziemi i to jeszcze nie z moich rąk. Dużo pomogły te naklejki na tył obudowy które miałem przez rok, potem je zdjąłem i zyskałem ten rok idealnej powierzchni. Co do smyczki to jest mi przydatna w inny sposób: jest smyczka widoczna - konsola jest na swoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem odkopać temat, ale widzę, że już ktoś to zrobił :). Mam pytanie, jaki kabelek będzie najlepszy do podłączenia PSP do TV? Widziałem co najmniej dwa rodzaje - zakończony złączem SCART ( http://image.ceneo.pl/data/products/17265762/f-hama-kabel-pol-scart-do-konsoli-sony-psp-sl-2-5m.jpg ) oraz taki z pięcioma RCA (audio L/R i YPbPr -> http://qisahn.com/images/pspcomponentcableslim.jpg )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 18:07, Blackhand napisał:

Miałem odkopać temat, ale widzę, że już ktoś to zrobił :). Mam pytanie, jaki kabelek
będzie najlepszy do podłączenia PSP do TV? Widziałem co najmniej dwa rodzaje - zakończony
złączem SCART ( http://image.ceneo.pl/data/products/17265762/f-hama-kabel-pol-scart-do-konsoli-sony-psp-sl-2-5m.jpg
) oraz taki z pięcioma RCA (audio L/R i YPbPr -> http://qisahn.com/images/pspcomponentcableslim.jpg
)

Jeśli masz wejścia w telewizorze, to bierz RCA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda sprawa z E1004? Warto?
Jak z wykonaniem konsoli? Solidnie to zrobione (ogólnie design cholernie mi się podoba) i jak z klapką na płytki UMD? Jak z wyświetlaczem? Czytałem, że podobno jest gorszej jakości niż w poprzednich wersjach.

Kupno starszych 2004 czy 3004 nie wchodzi w rachubę, bowiem jestem uczulony na używany sprzęt elektroniczny, a E1004 będzie nowa z gwarancją na 2 lata. Zresztą 3004 potrafi czasem kosztować dwa razy więcej niż E1004.

Jak jest z tym dzwiękiem mono? Chodzi tylko o ten jeden głośniczek, czy jak podłącze konsolkę pod głośniki/słuchawki będzie stereo?

PS. Nie boli mnie utrata WiFi. Konsolka ma być jedynie do grania lub ewentualnego obejrzenia przed snem chińskiej bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 20:45, Blackhand napisał:

W przypadku kabli analogowych jakość wykonania kabla ma znaczenie, ale nie oszukujmy się... HD na tym i tak nie wyświetlisz ;p Pikseloza i tak będzie, a szumów przynajmniej w moim wypadku na tanim nie ma. Więc wziąć możesz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to PSP HD i tak nie ma, raczej standardowe rozdzielczości dla NTSC. Jestem bardzo ciekaw Pataponów na TV :D. W GTA LCS/VCS też powinno się nieźle grać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem z podłączonym PSP do TV przez RCA i powiem tyle, że tragicznie to nie wygląda, ale oczywiście szału nie ma.
Ale jeżeli komuś zależy na graniu na TV, to może się tak pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie małe pytanie. Można grać/korzystać w ogóle z konsoli podczas ładowania z zasilacza sieciowego? I czy nie ma to wpływu jakoś na żywotność baterii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 12:11, PAPISHON napisał:

Panowie, takie małe pytanie. Można grać/korzystać w ogóle z konsoli podczas ładowania
z zasilacza sieciowego? I czy nie ma to wpływu jakoś na żywotność baterii?


No każde ładowanie i rozładowywanie zdziała na żywotność baterii. Ale tak naprawdę nie zauważyłem wielkich zmian u siebie po kilku lat użytkowania konsoli. Co do grania podczas podłączenia: można, oczywiście. Nawet podczas instalacji zalecane jest podłączenie konsoli do zasilania - po co marnować baterię tym bardziej, że to dosyć "paliwożerny" proces. Tak czy inaczej: możesz śmiało grać, większych problemów potem z baterią ja nie zauważyłem i nadal u mnie trzyma te kilka godzin ciągłego grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 12:11, PAPISHON napisał:

Panowie, takie małe pytanie. Można grać/korzystać w ogóle z konsoli podczas ładowania
z zasilacza sieciowego? I czy nie ma to wpływu jakoś na żywotność baterii?

Jak najbardziej można. Główna zasada odnośnie oszczędzania baterii jest taka sama jak przy wszystkich bateriach li-ion - nie rozładowywać do zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znacie jakiś sklep (poza allegro) gdzie mogę znaleźć Persone 3 Portable?
Albo w ogóle polecacie jakiś konkretny sklep z grami na PSP (gdzie znajdę coś ciekawszego niż ciągle dublujące się gierki pokroju Motorstorm, Patapon czy Loco Roco bo je to nie problem znaleźć)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy nie mając obecnie dostępu do PS3 będę mógł jakoś instalować gry na kartę PSP Street, która nie ma Wifi z poziomu PC? Pytam bo nigdy nie miałem PSP więc nie wiem dokońca jak to się odbywa. Mam wykupiony na PSStore FF VII i z chęcią bym ograł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować