Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2013 o 12:56, Sarinew napisał:

Sam nie mam psp, ale jak o niej czytałem to jest program od sony Media Go i przez niego
ma sie dac pobierac gry i wrzucac na konsole, http://mediago.sony.com/plk/features/devices
(wymagany jest kabel usb.) Nie wiem jak to praktyce wyglada;(

OK dziękI! To powinno dawać radę skoro piszą że można instalować gry z PSN. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, po krótkiej konsultacji z Internetem i dalszej niepewności ulegam lenistwu i poddaję się Waszym radom :)

Przymierzam się do zakupu PSP-3004, oczywiście chcąc nieco zaoszczędzić poszukuję nieco tańszych rozwiązań, ale jedno pytanie chodzi mi po głowie:
Co znaczy, że "bez blokady". Chodzi mi o to, czy "bez blokady" równa się "przerobiona"?
Osobiście chcę takiej konsoli, która piratom NIE przepuści, bo wspieram twórców (i boję się bananów). Tylko jak większość aukcji widzę z tytułami 6.60 BEZ BLOKADY to zaczynam mieć wątpliwości, czy w ogóle takie oglądać.

Zakładam, że z Wami to do paru minut będę już oświecony i spokojnie będę wiedział, co w ogóle rozpatrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez blokady, znaczy ze PSP mozliwosciami jest blizszy smartphonowi (tylko z bez mozliwosci dzwonienia), jest pelno ciekawych programow i nie trzeba ograniczac sie do tego co Sony dalo (nawet budzika czy kalkulatora nie ma, YT nie dziala, przegladarka bardzo wolna...).

Jesli nie chcesz wspierac piratow (doskonale rozumiem), po prostu kupuj gry, zamiast sciagania obrazow z Internetu.

A mozliwosc odpalania obrazow przyda sie jakby z jakiegos powodu mial problemy z odtwarzaniem gier na UMD. Mi plytka troche pekla i gra po paru minutach sie wieszala, ale na szczescie majac CFW. podlaczylem do komputera, zgralem obraz, wrzucilem na karte i moglem grac. No i pudelka moga sobie stac na polce, a gry mozna wrzucic na karte, nie trzeba tachac calosci i jeszcze obawiac sie, ze sie zgubi.

Z OFW (oficjalny soft, bez zadnych przerobek) PSP to niewiele umiejacy kastrat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda, kiedy kupię sobie grę na PSN-ie? W sensie mając konsolę z blokadą (bo coś wątpię, by pomoc techniczna Sony była skora mi pomagać przy przerobionej konsoli) mogę sobie zgrać bez problemu grę na kartę i hulać?
W sensie rozumiem, że jak UMD mi siądzie, to muszę grę kupić raz jeszcze na PSN-ie (w sumie jak na PS3)?

EDIT: Absolutnie mam gdzieś kalkulatory i inne aplikacje - konsolę taką chcę mieć do grania, resztę załatwi smartphone, jak już sobie nabędę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 20:22, Karfein napisał:

A jak to wygląda, kiedy kupię sobie grę na PSN-ie? W sensie mając konsolę z blokadą (bo
coś wątpię, by pomoc techniczna Sony była skora mi pomagać przy przerobionej konsoli)
mogę sobie zgrać bez problemu grę na kartę i hulać?
W sensie rozumiem, że jak UMD mi siądzie, to muszę grę kupić raz jeszcze na PSN-ie (w
sumie jak na PS3)?

EDIT: Absolutnie mam gdzieś kalkulatory i inne aplikacje - konsolę taką chcę mieć do
grania, resztę załatwi smartphone, jak już sobie nabędę.


Emulatory tez Cie nie interesuja? Np. gry (S)NES albo PSX? Albo darmowe gry homebrew pisane przez pasjonatow (klony Guitar Hero, Counter Strike, Minecraft, etc. niektore bardzo fajne).

http://www.youtube.com/watch?v=YPB1Z0QX6Kc#

Tak, jak Ci padnie UMD (plyta) to musisz jeszcze raz kupic gre (UMD lub PSN jesli tam jest), jak padnie naped, to tylko przez PSN.

Co do PSN zapytaj sie na pspoland.pl, pamietam ze kiedys Sony probowalo blokowac odpalanie gier jak sie mialo CFW, ale wystarczylo chyba nowsza wersje zainstalowac. Wszystko zalezy od konkretnej wersji softu.

Jakby konsola byla na gwarancji i potrzebowalbys reklamowac powinno sie wgrac z powrotem oficjalny soft przed reklamowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 20:52, kuba9876543210 napisał:

Emulatory tez Cie nie interesuja? Np. gry (S)NES albo PSX? Albo darmowe gry homebrew
pisane przez pasjonatow (klony Guitar Hero, Counter Strike, Minecraft, etc. niektore
bardzo fajne).


Słyszałem, że PSP powinno bez problemu odpalać minisy oraz PSX Classics kupione na PSN-ie.
Czy chodzi Ci o emulator z darmowymi grami PSX? :P Bo jeśli da się odpalić PSX-ową grę kupioną na PSN-ie, to mi to wystarczy.

Odnośnie gier homebrew... ja już mam ponad 80 na liście do przejścia, indyków mam całą armię spoza tej listy jeszcze, więc wystarczy mi już na całe życie, a ciągle wychodzą nowe tytuły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do emulatorow nie dolaczane sa gry, inaczej byloby to nielegalne. Jak masz wlasne gry PSX to wtedy moglbys je zgrac i odtwarzac na PSP przez emulator, zamiast kupowac po raz drugi przez PSN.
Ale jesli koszta nie graja zadnej roli wygodniej bedzie kupic je od razu przez PSN, bo chyba szybciej. Wada takiego rozwiazania jest, ze tylko czesc gier jest tam sprzedawana.

Co do dlugich list gier do przejscia rozumiem doskonale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie rzetelne i szybkie odpowiedzi.
Owszem, cena nie gra roli, zresztą sporo mi po prostu zostało z Plusa darmowego lub bardzo ładnie przecenionego - mam już niemal wszystkie tytuły, jakie na PSX-a chciałbym mieć, więc już po kosztach niemal xD

Wychodzi na to, że lecę na poszukiwania nietkniętych PSP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 19:40, Karfein napisał:

Hej, po krótkiej konsultacji z Internetem i dalszej niepewności ulegam lenistwu i poddaję
się Waszym radom :)

Przymierzam się do zakupu PSP-3004, oczywiście chcąc nieco zaoszczędzić poszukuję nieco
tańszych rozwiązań, ale jedno pytanie chodzi mi po głowie:
Co znaczy, że "bez blokady". Chodzi mi o to, czy "bez blokady" równa się "przerobiona"?
Osobiście chcę takiej konsoli, która piratom NIE przepuści, bo wspieram twórców (i boję
się bananów). Tylko jak większość aukcji widzę z tytułami 6.60 BEZ BLOKADY to zaczynam
mieć wątpliwości, czy w ogóle takie oglądać.

Zakładam, że z Wami to do paru minut będę już oświecony i spokojnie będę wiedział, co
w ogóle rozpatrywać.


Nie radzę Ci kupować POPIERDÓŁKI jaką jest PSP. Pograć - pograsz, ale tylko przez 1 godzinę w domu, bo po upływie tego czasu kończy się bateria. A jeśli ta godzina na baterii Cię satysfakcjonuje, to musisz połączyć to z dodatkowym, GŁOŚNYM chrobotaniem płytki w napędzie. Do słuchania muzyki się to w ogóle nie nadaje. Aha, i na wstępie zapomnij o dostępie i swobodnym przeglądaniu internetu. Efekt będzie taki, że przy próbie podłączenia się do Wi-Fi wywali jakiś błąd.

Poważnych produkcji jest może 5 sztuk. Reszta to gnioty, albo gierki rodem ze starego PEGAZUSA + lepsza grafika.

Jeśli chcesz kupować PSP, to tylko przerobione. W innym wypadku nie ma to sensu, bo z takim PSP nic po prostu nie zrobisz, oprócz grania w gry.

Tak, tak, drodzy użytkownicy. Taka jest prawda o PSP. Sam miałem PSP 3004 kupione w 2009 roku i po upływie 2 miesięcy je sprzedałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 10:09, TerrorHurtz napisał:

Sam miałem PSP 3004 kupione w 2009
roku i po upływie 2 miesięcy je sprzedałem

O! To w takim razie może kupiłem od ciebie... chociaż nie, bo dalsze fragmenty się nie zgadzają.

Dnia 09.04.2013 o 10:09, TerrorHurtz napisał:

Pograć - pograsz, ale tylko przez 1 godzinę w domu, bo po upływie tego czasu kończy się bateria

W twoim wyimaginowanym świecie, ew. twojej zjechanej konsoli. Ja gram 4 do 5 h więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Dnia 09.04.2013 o 10:09, TerrorHurtz napisał:

GŁOŚNYM chrobotaniem płytki w napędzie

Jak wyżej. U mnie ten napęd jest czasem ledwo słyszalny.

Dnia 09.04.2013 o 10:09, TerrorHurtz napisał:

Poważnych produkcji jest może 5 sztuk

Coś ty, góra jedna.

Dnia 09.04.2013 o 10:09, TerrorHurtz napisał:

Reszta to gnioty, albo gierki rodem ze starego PEGAZUSA + lepsza grafika.

Wara od Pegasusa, bo gry na tą konsolę grywalnością mogłyby przebić nie jedną dzisiejszą.

Podsumowując całą twoją wypowiedź:

Dnia 09.04.2013 o 10:09, TerrorHurtz napisał:

Nie radzę Ci kupować POPIERDÓŁKI jaką jest PSP

Chcesz żebym cię potraktował poważniej to wysil się na jakieś bardziej obiektywne argumenty.
Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, dobranoc, idź spać xD Fanboju PSP i PSP Vita.

Tak się składa, że miałem NOWĄ konsolę PSP 3004 prosto z MM. Podczas grania płytka chrobocze, skrobie i hałasuje. Wszystkie te odgłosy są bardzo głośne. Na baterii podczas grania działa góra 2 godziny, a nie żadne 5h, jak żeś to wymyślił. Chyba, że mówimy tutaj o włączeniu PSP i nic nie robieniu, wtedy i owszem, może będzie działać z 5h, albo i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem swoje PSP też gdzieś tak koło tego roku i do dzisiaj gram np. w Tekkena, w którego mam już zaraz nabite 100h i końca nie widać. Gram z UMDka, który faktycznie skrobnie raz na jakiś czas, ale są na to dwa sposoby - albo instaluję grę z UMD na memkę i nie będzie tak szurało, albo po prostu nie zwracam na to uwagi w tłumie, bo mam założone słuchawki. Mogę też kupić grę z PSNa i mam ją ściągniętą na memkę, więc problem rozwiązany. Z baterią to faktycznie: u mnie teraz trzyma gdzieś tak mniej więcej 3 godziny i wystarcza na cały dzień jak padnie lapek na uczelni czy po prostu mam trochę wolnego czasu to konsolkę sobie wyjmę do pogrania. A co do tematu Pegasusa i gier tego typu to faktycznie są one bardziej grywalne niż dzisiejsze tytuły. Ostatnio przechodzę Mega Mana i nie powiem - trochę zabawy z tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP już dawno kupione. Używka, w stanie świetnym, spokojnie trzyma parę godzin, gram tylko w podróży i podczas przerwy w pracy, więc tyle mi wystarczy. Gier wystarczająco wiele pragnę przejść na tej konsoli, by ją chcieć mieć + minisy + PSX Classics działają w pełni kompatybilnie. Te przeróbki na Pegazusa z lepszą grafiką rozwalają nowe produkcje AAA, więc co z tego :)
Przerobiona? W ŻYCIU! PSP potrzebne mi TYLKO do grania, od innych rzeczy będzie smartfon, a przerobione lubią nie odpalić oryginałów, a tylko takie kupuję.
Dzięki za "cenne rady" po fakcie, ale i tak bym ich nie posłuchał. Miałeś pecha do swojego modelu i tyle (albo zasłużenie się rozłożył dzięki przeróbce), nie odciągaj innych od radości z posiadania tej kieszonsolki (tylko nie bierzcie, ludzie, Streeta).
PS. Sprawdziłem z ciekawości Wi-Fi... błędów niet. Mam wrażenie, że źle hasło wpisałeś czy coś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 12:40, Karfein napisał:

PSP już dawno kupione. Używka, w stanie świetnym, spokojnie trzyma parę godzin

Parę godzin? Chyba leżąc na półce z włączonym ekranem.

Dnia 09.04.2013 o 12:40, Karfein napisał:

Przerobiona? W ŻYCIU! PSP potrzebne mi TYLKO do grania, od innych rzeczy będzie smartfon,
a przerobione lubią nie odpalić oryginałów, a tylko takie kupuję.

To tak, jakbyś kupił nowy komputer TYLKO do gier, albo TYLKO do oglądania filmów.

Dnia 09.04.2013 o 12:40, Karfein napisał:

Miałeś pecha do swojego do
modelu i tyle (albo zasłużenie się rozłożył dzięki przeróbce)

Po pierwsze - nigdy nie przerabiałem swojego PSP, bo straciłbym gwarancję i nie mógł tego sprzedać za w miarę przyzwoitą cenę.
Po drugie - Zarówno moje stare PSP (3004), jak i PSP kolegi (3000) miało wyjątkowo hałaśliwy napęd UMD. Efekt "Skrobania" występował praktycznie co 10-20 sekund w GTA:LCS i VCS.

Dnia 09.04.2013 o 12:40, Karfein napisał:

PS. Sprawdziłem z ciekawości Wi-Fi... błędów niet. Mam wrażenie, że źle hasło wpisałeś
czy coś :P

To masz złe wrażenie, bo próbowałem się wiele razy połączyć z sieciami niezabezpieczonymi. Nawet ze swoich dwóch routerów zdjąłem hasło, chcąc się połączyć z PSP i nic z tego. To kpina, żeby urządzenie z tak wielkim ekranem miało takie problemy z podłączeniem do internetu. A nawet jeśli się komuś uda, to przeglądarka działa wolniej od tych, które były popularne w latach 2002-2004 z transmisją danych GPRS.

Wracając do samego PSP, jako platformy przeznaczonej do gier:

zwykłe PSP - Jakoś się sprzedało. Co prawda słabo, ale jednak
PSP Vita - klapa na całej linii.

Już taki Game Boy był większym fenomenem od tej POPIERDÓŁKI, znanej jako PSP (szczególnie w wersji NIEPRZEROBIONEJ). Niestety, taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, tak szczerze, na co mi przerobione PSP w dobie smartfonów? A i filmy na UMD mnie nie intere, skoro mam PS3 z napędem blu-ray. Nie zadzwonię z PSP do nikogo, więc jest to pierdoła tylko do grania, kiedy nie będę mieć ochoty czytać książki na przerwie/w podróży.

Może z tym skrobaniem zależy od gry, w moim przypadku rzadko kiedy słyszę skrobnięcie i absolutnie nie przeszkadza w grze, nawet bez słuchawek. Wypowiem się, jak dorwę któreś GTA exclusive na PSP(/DS).

Ostatnio rżnąłem ostro na PSP z narzeczoną 2 godziny i odłożyliśmy na półkę bynajmniej nie przez wyładowaną baterię. Ale z bateriami bywa różnie - ten sam model niby w komórce 1 egzemplarz trzymał mi 2,5 dnia, inny później kupiony nawet do 4...

Co do PSV - tę zachciałem mieć, ale jeszcze nie w aktualnej cenie i tylko dzięki temu, że wrzucili do abonamentu PS Plus pełno darmówek. Poza tym... faktycznie, coś to Sony nie wyszło, podobnie zresztą jak 3DS, który niedługo po premierze zrzucił cenę na oko o połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 10:30, TerrorHurtz napisał:

działa góra 2 godziny,

Człowieku skończ , sam spokojnie miałem czasami rundki po 4-5 godzin tak jak pitej.
O reszczcie problemów nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 14:10, nightfaler napisał:

> działa góra 2 godziny,
Człowieku skończ , sam spokojnie miałem czasami rundki po 4-5 godzin tak jak pitej.
O reszczcie problemów nie wspomnę.

Patrząc na jego posty/argumenty/status wątpię czy jest sens abyście dalej z nim toczyli dyskusję bo to tylko dokarmianie trolla/hatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 14:22, Tomoya-kun napisał:

> > działa góra 2 godziny,
> Człowieku skończ , sam spokojnie miałem czasami rundki po 4-5 godzin tak jak pitej.

> O reszczcie problemów nie wspomnę.
Patrząc na jego posty/argumenty/status wątpię czy jest sens abyście dalej z nim toczyli
dyskusję bo to tylko dokarmianie trolla/hatera.


Tak, z tym "statusem" przywaliłeś jak dzik w sosnę. Nie wiedziałem, że na tym forum dyskutuje się tylko z "własnotytułowcami".

Jakoś nie widziałem, żebyś udzielał się w tym temacie wcześniej, więc idź spać, chłopcze, idź spać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować