Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2013 o 00:37, AL_PB napisał:

Witam, mam problem ze swoim PSP.
Wszystko dotychczas było w porządku, nie gralem jednak przez ostatnie dwa dni i dopiero
dzisiaj naszła mnie ochota, by puścić sobie jakąś gierkę na tej małej konsolce. Ściągam
z podstawki ładującej i próbuję włączyć. Problem w tym, że tylko próbuję, bo odzewu z
jej strony ni ma. Testowałem na dwóch bateriach - to samo, za to po położeniu na podstawce
ładującej lub przy podpinaniu do USB zapala się pomaranczowa dioda na chwilę.

Model to PSP Fat 1001. Wie ktoś co to może być? Jestem kompletnie zielony w świecie PSP
więc nie wiem jakie usterki są prawdopodobne i co najczęśniej nawala. Tym bardziej jestem
wkurwiony z racji tego, że używkę zakupiłem tydzień temu.

Z góry dzięki za pomoc


Kiedyś była taka aplikacja na PC MediaGo do ściągania gier i zarządzania multimediami dla PSP. Poszukaj na stronach Playstation na pewno udostępniają jakieś oficjalne narzędzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kabel USB nie ładuje urządzenia w FATach, więc zobacz, czy konsolkę ładuje sama ładowarka - bez jakiejkolwiek podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 22:08, maniekk napisał:

Witam.

Wie ktoś, gdzie można zdobyć jakiś stojaczek na psp? Będę miał możliwość wystawienia
jej u siebie na półce i przydałoby się, żeby ładnie wyglądało.


Ja kupiłem stojaczek taki plastikowy w komisie z telefonami. 2,5 zł za takie cacuszko :)
http://forum.gram.pl/upl/forum/2014_09/20140224133525.jpg

Powiedz, że potrzebujesz na PSP i podaj model to powinni Ci coś znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 21:10, PAPISHON napisał:

Ja kupiłem stojaczek taki plastikowy w komisie z telefonami. 2,5 zł za takie cacuszko
:)
http://forum.gram.pl/upl/forum/2014_09/20140224133525.jpg

Powiedz, że potrzebujesz na PSP i podaj model to powinni Ci coś znaleźć.


Podziękował :)
Coś tam wygrzebię, a i dziękuję za zdjęcie, przypomniało mi, że w sumie mógłbym kupić "Rise of Nations" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 22:25, Blackhand napisał:

Jaki kabelek AV do podłączenia do TV będzie najlepszy dla PSP200x? Wydaje mi się, że
komponentowy, ale może się mylę :).


Komponent i Euro złącze mają podobną jakość wyjściową z tego co wiem. PSP jednak ma obraz o małej rozdzielczości, więc w zasadzie nieważne jakiego kabla użyjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony wczoraj, po przeszło 3 latach od ostatniej wydało aktualizację firmware. Oczywiście nic ona nie zmienia, prawdopodobnie łata jakąś lukę, z której nikt już i tak by nie skorzystał... PSP zostało już dawno złamane doszczętnie, dzięki możliwości podpisania homebrewowych aplikacji, a Sony nic z tym fantem zrobić nie jest w stanie...

Ja zaś odkopałem temat sprzed pół roku... Jest na forum ktoś kto używa PSP do czegoś innego niż zbierania kurzu? Ostatnio wyciągnąłem swoje PSP z mroku, kiedy zorientowałem ile mam jeszcze świetnych gier do ogrania(wbrew powszechnej opinii na PSP jest mnóstwo świetnych gier - brakuje jedynie strzelanek i nie japońskich RPG). Pierwsze zaś co mnie natchnęło do przypomnienia sobie o PSP, była myśl że pograłbym sobie w trójwymiarową platformówkę. A jako że na PC nic tego typu od dawno nie wyszło, a na PSP gatunku nie ruszałem to zacząłem grać w Jak and Daxter: Lost Frontier. I na prawdę: PSP przed spaniem w łóżku, czy w podróży wciąż potrafi dać więcej radości niż smartfon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pogrywam jeszcze na PSP. Gram głównie w Gran Turismo, Medievil: Resurrection. Czasem odpalam też Astonishia Story, Patapona 3 i oczywiście GTA: Chinatown Wars.

Co do większej radości niż smartfon, według mnie masz rację. PSP się kurzyło prawie rok, ale ostatnie 2 miesiące to co drugi wieczór chociaż godzinkę muszę pograć :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP było i JEST świetną konsolą. W momencie wydania była nie do zastąpienia na podróże :) Ta grafika jak z PS2, to było WOW. Przede wszystkim, wszystkie wielkie produkcje miały odpowiedniki na tym malutkim urządzeniu. Świetny MoH na multi, doskonały God of War. Nie do opisania MGS PW - ta gra wykorzystała OGROMNY potencjał konsoli.

A teraz ? PSP dalej mam i będę miał. Pozostają gry dla jednego gracza. Pamiętam jak z kumplem przechodziłem razem na co op Killzone - 4 godziny nam to zajęło. Konsola miała ogromny potencjał.

A PS Vita? mam też, ale używam tylko do przeglądania internetu i oglądania filmów. Rozczarowała mnie ta konsola. W sumie to nie jest jej wina, ale SONY - po co to wydawali? gdyby chociaż dali androida, to ta konsola mogłaby odżyć, byłby taki mały tablet. A tak, to funkcje usuwają - YT ma zniknąć w kwietniu na PS Vita.

Już nie liczę na żadne gry. Zresztą dobre gry ukazywały się tylko w ciągu 2 lat. Teraz to sam szajs. Chyba, że lubi się japońskie produkcje - wtedy jest w czym wybierać.

PSP forever!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem na pewno że PSP będę zawsze darzył ogromnym sentymentem, bo więcej czasu grając spędziłem tylko na PC. Niestety nic nie wskazuje na to, że z PS Vita będzie podobnie. Początkowo chciałem kupić konsolkę zaraz po premierze, ale nie dość że gier mało, to drogie... przełożyłem zakup na później, a niedawno okazało się, że Sony zamierza rezygnować z produkcji gier AA na nią. Czyli konsola traci swoją jedyną nisze, po smartfona/tableta ma dzisiaj niemal każdy, a takie urządzenia do gier całostalowych sprawdza się niemal równie dobrze co PS Vita... Z tego powodu obecnie skłaniam się bardziej ku 3DSowi. Na razie wszystko wygląda na to, że nie będzie już nowych konsolek, próbujących przenieść wrażenia z konsol stacjonarnych do kieszeni, a szkoda bo PSP urzekło mnie właśnie tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 12:25, Makowiec napisał:

Wiem na pewno że PSP będę zawsze darzył ogromnym sentymentem, bo więcej czasu grając
spędziłem tylko na PC. Niestety nic nie wskazuje na to, że z PS Vita będzie podobnie.
Początkowo chciałem kupić konsolkę zaraz po premierze, ale nie dość że gier mało, to
drogie... przełożyłem zakup na później, a niedawno okazało się, że Sony zamierza rezygnować
z produkcji gier AA na nią. Czyli konsola traci swoją jedyną nisze, po smartfona/tableta
ma dzisiaj niemal każdy, a takie urządzenia do gier całostalowych sprawdza się niemal
równie dobrze co PS Vita... Z tego powodu obecnie skłaniam się bardziej ku 3DSowi. Na
razie wszystko wygląda na to, że nie będzie już nowych konsolek, próbujących przenieść
wrażenia z konsol stacjonarnych do kieszeni, a szkoda bo PSP urzekło mnie właśnie tym.


Ja zupełnie odwrotnie. Miałem PSP i nigdy się do niej przekonałem, grałem głównie w MH, może z 200 godzin. Teraz mam Vite i świetnie się bawię, przegrałem znacznie więcej czasu a mam ja tylko rok. Korzystanie z sprzętu to sama radość, szkoda tylko że Nintendo skradlo kilka exow, jak np. MH. Tez myślę o 3DSie w przyszlosci ale Vity nie porzuce. Nawet teraz odpalam gry z PSP w które nie miałem okazji grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie napęd, używany. Zamontowałem go do mojego Fata, ale niestety nie chce czytać gier:/ normalnie próbuje odczytać, ale po chwili wyskakuje informacja, że mam pocałować napęd w nos i płytki nie czyta. Są jakieś kroki, o których mogłem zapomnieć? Taśmy porządnie docisnąłem i zacisnąłem. Na samym napędzie nie doszukałem się żadnych uszkodzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kolor PSP "White" różni się czymś od "Pearl White"? Bo na zdjęciach zauważyłem coś takiego, jakby ohydny brokat w tym "pearl white", ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2016 o 16:54, SplitGrave napisał:

Czy kolor PSP "White" różni się czymś od "Pearl White"? Bo na zdjęciach zauważyłem coś
takiego, jakby ohydny brokat w tym "pearl white", ale nie jestem pewien.

Na wiki można przeczytać ze PSP 3000 zostało wydane w następujących kolorach - Piano Black, Pearl White, Mystic Silver, Radiant Red, Vibrant Blue, Spirited Green, Blossom Pink, Turquoise Green and Lilac Purple.
Pearl White to będzie w takim razie po prost biały, a ten z "brokatem" to pewnie będzie Mystic Silver.
Taki obrazek znalazłem http://i163.photobucket.com/albums/t302/heisstack/pp3000a.jpg~original

Jeszcze dodam, że moje pierwsze PSP 2000 to był jakiś tam Silver i też miało te drobinki, tyle że one były widoczne tylko z bliska. Normalnie nadawały tylko taki srebrny metaliczny połysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już wszystko jasne. Dzięki za odpowiedź, bo właśnie oglądałem aukcje na allegro i koleś pisał, że to wersja white, ale zmyliły mnie te brokatowe połyski widoczne na zdjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2016 o 18:46, SplitGrave napisał:

To już wszystko jasne. Dzięki za odpowiedź, bo właśnie oglądałem aukcje na allegro i
koleś pisał, że to wersja white, ale zmyliły mnie te brokatowe połyski widoczne na zdjęciu.

Hmm, może White też je ma, tak jak i Silver? W każdym razie tak jak mówię - nie wyglądają one tak źle jak mogło by się wydawać na zdjęciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować