Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2009 o 18:38, Grinczar napisał:

W środę stałem się szczęśliwym posiadaczem PSP (3004). Niestety w pudełku nie było żadnej
karty pamięci, ale za to znalazłem dwie gry: Tekken i Detektyw Clank. Jak każdy wie granie
bez zapisywania nie ma dużego sensu i na próżno doszukiwać się w tym przyjemności. I
jestem w kropce. Muszę kupić kartę pamięci, ale jakąś naprawdę tanią (4gb za 36 zł),
ale czy ona będzie "sprawna". Myślę również czy 2GB czy też 4GB...


Jak ma ona służyc tylko do sav"ów to bierz najlepiej 1gb i mniej.
Po co wydawać kase na 4 gb, jak ich nie zapełnisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta karta będzie służyła TYLKO do save''wowania gier, to popieram zdanie kolegi wyżej. Jeżeli zaś masz zamiar wrzucać na kartę np. muzykę, to bierz przynajmniej 1GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:47, katechumen napisał:

Siemka jestem tu nowy xD.
Mam PSP już dość długo (Slim) ale niestety nie chodzi mi net (Wi-Fi) niewiem co mam zrobic
gdy mam ustalić nowe połączenie PSP poprostu mi się wyłącza.
Bardzo prosze o pomoc osoby bardziej doświadczone :D
Z góry THX


Łuhuhu niewesoło no. Hmm zależy czy PSP przerobione, używane, itp. opisz coś więcej. A i możliwe że masz uszkodzony soft albo konsolę ogółem. Gwarancja się kłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:47, katechumen napisał:

Siemka jestem tu nowy xD.
Mam PSP już dość długo (Slim) ale niestety nie chodzi mi net (Wi-Fi) niewiem co mam zrobic
gdy mam ustalić nowe połączenie PSP poprostu mi się wyłącza.
Bardzo prosze o pomoc osoby bardziej doświadczone :D
Z góry THX


wejdź do ustawień i przywróć ustawienia fabryczne (tzw. format flash1), jeśli nie pomoże to masz problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 19:48, Ryan Kam napisał:

Jak ma ona służyc tylko do sav"ów to bierz najlepiej 1gb i mniej.
Po co wydawać kase na 4 gb, jak ich nie zapełnisz

Racja. A filmy ile zajmują po skonwertowaniu do formatu, który obsługuje PSP (wierze, że taki istnieje...)?
W sumie karta służyłaby tylko do zapisywania gier, a muzykę mógłbym słuchać z internetu (playlist.com), jakby co...

http://allegro.pl/item567877607_memory_stick_pro_duo_2gb_do_sony_transport_5_5zl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 23:11, Grinczar napisał:

Racja. A filmy ile zajmują po skonwertowaniu do formatu, który obsługuje PSP (wierze,
że taki istnieje...)?


Istnieje. Co do wielkości filmów bywa różnie :) Film trwający godzinę zajął mi 300 mb.
A co do tej karty, to możesz ją brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym załadować kilka filmów na psp, ale mój nieprzerobiony handheld nie obsługuje avi.

Dlatego mam takie pytanie: Jaki format jest najlepszy do odtwarzania na psp i jaki program do konwersji filmu na psp polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 10:23, Lucky Lukas napisał:

Chciałbym załadować kilka filmów na psp, ale mój nieprzerobiony handheld nie obsługuje
avi.

Dlatego mam takie pytanie: Jaki format jest najlepszy do odtwarzania na psp i jaki program
do konwersji filmu na psp polecacie?


To chyba będzie mp4. A program to może.... nie wiem ale mp4 odtworzy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP obsługuje tylko format .MP4, więc przekonwertuj film na ten właśnie format.
Do tego polecam program PSP Movie Creator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i dowiedziałem się, że lepiej nie kupować kart na Allegro. Tym bardziej, że podałem link do karty firmy Memory King. Co to w ogóle jest?

Wolę kupić kartę w rodzinnym mieście i mieć ją od razu. Dlatego teraz stoję przed wyborem:

http://proline.pl/sklep.php?prodid=SANDISK+MSPD+1GB+A

...czy lepiej dozbierać do 2GB...

Ile zajmują wam miejsca zapisy z gier i ustawienia PSP?
Nie wiem czy będę do niego pakował muzykę, bo mam iRiver MP3 T50, a to chyba lepszy odtwarzacz. Filmy na pewno. Ale skoro mówicie, że zajmują ok. 200-300MB, to ze 3 się zmieszczą. Chyba tyle wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 17:33, Grinczar napisał:

Ile zajmują wam miejsca zapisy z gier i ustawienia PSP?
Nie wiem czy będę do niego pakował muzykę, bo mam iRiver MP3 T50, a to chyba lepszy odtwarzacz.
Filmy na pewno. Ale skoro mówicie, że zajmują ok. 200-300MB, to ze 3 się zmieszczą. Chyba
tyle wystarczy...


Nie zastanawiaj się. Bierz 1gb. Spokojnie Ci wystarczy do savów (128 -160 kb mają) i na 2-3 filmy.
PSP jak MP3 to cegła.

A co do Allegro, kart tam nie kupuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 18:09, delfo napisał:

Nie wiem ile zajmują zapisy, ale pamiętam, że nie za dużo, ponieważ na same zapisy wystarcza
karta 32 MB.

fakt, ale:
- gry wprowadzają: downloadable content (Burnout), który zajmuje np. 20mb+
- gry wprowadzają: patche do gier (DJ Max), które zajmują nawet ponad 100mb

zresztą przy cenach kart, znalezienie tańszej 32mb od 1gb będzie chyba cudem :P (żart)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jestem coraz bliżej kupienia swojego PSP i nie wiem czy kupić starszy model na Allegro czy nówke w Sklepie :) Wiem że nie można na PSP 3000-3004 nie można narazie przerabiać ale co daje przeróbka ?? Wiem że można wtedy emulować gry z PSX ale co więcej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 20:56, The GaM3R napisał:

Hmmm... jestem coraz bliżej kupienia swojego PSP i nie wiem czy kupić starszy model na
Allegro czy nówke w Sklepie :) Wiem że nie można na PSP 3000-3004 nie można narazie przerabiać
ale co daje przeróbka ?? Wiem że można wtedy emulować gry z PSX ale co więcej ??

Działają programy domowej roboty tzw. "Homebrew", które dają ci więcej możliwości niż masz na początku w samym PSP... No może troszkę przesadziłem, ale możesz mieć wtedy GPS, DivX, uruchamianie obrazów gier (.iso) itd.

>Dlaczego?
Większość to podróbki - podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 22:00, Grinczar napisał:

Większość to podróbki - podobno.


To samo można powiedzieć o KAŻDYM innym produkcie. Kupując koszulkę też możesz się tym kierować. I żadna większość. Podrabiane są tylko karty Sony. Poza tym, jak dostajesz gwarancję na podróbkę, to co Ci szkodzi :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że jest gorsze. Wystarczy. Nie wiem jak ty, ale ja wolę kupic oryginał i miec większą pewnośc, że nic się nie spieprzy (zdarza się ponoc, że na podróbkach sejwy znikają). A w tą gwarancję, to można się wysmarkac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować