Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2009 o 11:25, WIkitory napisał:

Ja ponawiam swoje pytanie: Czy kabel do podłączania konsoli do PC to zwykły USB? Czy
można zrzucać pliki bezpośrednio na karte pamięci (mam sloty w PC)?
I czy jak przerabiam konsole to przerabiana jest cała konsola czy tylko karta pamięci?
(Chciałbym kupić karte z tej aukcji http://allegro.pl/item609645792_sony_sandisk_memorystickproduo_2gb_magicgate_wroc.html
i mówią tam o dograniu oprogramowania...Dogrywają to do karty,czy jak?)



Tak, to zwykły kable miniUSB.
Pliki zrzuca się bezpośrednio na kartę.
Modyfikowany jest firmware konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 11:25, WIkitory napisał:

Ja ponawiam swoje pytanie: Czy kabel do podłączania konsoli do PC to zwykły USB? Czy
można zrzucać pliki bezpośrednio na karte pamięci (mam sloty w PC)?


Kabel ktorym łączysz konsole PSP z PC to USB <-> mini USB można przez niego wgrywać pliki bezpośrednio na kartę pamieci. Po podłączeniu konsolki do PC, wchodziśż w Settings > USB connection , wtedy w PC wykrywany jest dodatkowy dysk.

Ważnym natomiast jest to, aby na czas połączenia nie mieć włączonego ładowania z USB, czy też funkcji auto-off np. na 5min, gdyż połączenie zostaje zerwane (przy wgrywaniu dużych plików)

Jeśli chodzi o wyciąganie karty pamięci, to można wyciągnąć ja z konsolki i poprzez czytnik podłączyć do PC.

Dnia 19.04.2009 o 11:25, WIkitory napisał:

(Chciałbym kupić karte z tej aukcji http://allegro.pl/item609645792_sony_sandisk_memorystickproduo_2gb_magicgate_wroc.html
i mówią tam o dograniu oprogramowania...Dogrywają to do karty,czy jak?)


Myślę, że to dotyczy dogrania jakiegoś oprogramowania na kartę pamieci (pomijając fakt, że łamie to regulamina Allegro w 2 punktach).

Jeśli mogę cos zasugerować, to warto kupić sprzęt w miejscu gdzie będzie na to paragon gwarancja tym samym pewność, że nie trafi się na "podróbkę"

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 11:42, xippon napisał:

Jeśli mogę cos zasugerować, to warto kupić sprzęt w miejscu gdzie będzie na to paragon
gwarancja tym samym pewność, że nie trafi się na "podróbkę"

Pozdrawiam


PSP kupuje na miejscu, po prostu nie mam gdzie kupić karty pamięci :P
Chciałem po prostu wiedzieć czy przerabiając konsole,modyfikuje sie sprzęt czy karte pamięci. Teraz już wszystko wiem.
Dzięki (i koledze wyżej też :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się może stać przez nadmierne upadki PSP? Bo mam tak "inteligentnego" (***) brata, któremu spadło (już parę razy) PSP.. Teraz już nie może dotykać ponieważ konsola jest moja ;) Ale pytam się, ponieważ chce wiedzieć czy nic się nie stalo...

Spoiler

Dziś jak mu spadło to odpadła klapka od UMD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 14:39, T-Tronix napisał:

Co się może stać przez nadmierne upadki PSP?


Odp jest prosta. Będziesz miał za niedługo ,,podkładkę" na papier za 6 stów, jak Twój brat będzie ciągle upuszczał PSP.

Przecież PSP nie jest ze stali ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 15:16, ww3pl napisał:

Wytłumacz proszę.
Jak PSP może wypaść z rąk, niezależnie od inteligencji?
Jak?
Chcę to wiedzieć.


Ja chyba wiem. Masz konsolkę w "łapkach" nagle zamyślasz się i trach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 15:16, ww3pl napisał:

Wytłumacz proszę.
Jak PSP może wypaść z rąk, niezależnie od inteligencji?
Jak?
Chcę to wiedzieć.



Dobre pytanie... Też się nad tym zastanwiam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 17:54, MaccCry napisał:

Pytanie: jak można (o ile można) przeglądac komiksy i książki/teksty etc.?


Dzięki przerobionej konsoli i programom Bookr i PSPComic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 18:47, MaccCry napisał:

Pierwsze mam, drugie poszukam w necie i się pobawię. W razie czego będę jeszcze pytał
:)


Pytaj :) Akurat tych programów nie mam i z nich nie korzystałem (Nie mam przerobionej konsoli), ale widziałem to u innych i są w porządku.

Ale tak nic mi nie zastąpi fotela, grubej książki czy komiksu i przewracania kartek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do pupy są te programy. Wyobraź sobie, że nie czytają polskich znaków! Cóż, masz rację, dam sobie z tym spokój, bo nic nie zastąpi prawdziwej ksiązki czy komiksu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 15:29, T-Tronix napisał:

> Wytłumacz proszę.
> Jak PSP może wypaść z rąk, niezależnie od inteligencji?
> Jak?
> Chcę to wiedzieć.


Dobre pytanie... Też się nad tym zastanwiam ;P

to nic trudnego ... no chyba, że siedzisz na kanapie/w fotelu i grasz, ale nie po to została stworzona konsolka i gdzieś tam na świecie ludzie używają ją poza domem.
Mnie osobiście spadała kilka razy i trzyma się dzielnie. Kilka razy wypadła mi z rąk bo przysnąłem ze zmęczenia (jak się śpi po 2h to tak bywa) ... czasami nawet zasypiam podczas grania (gram podczas podróży) :)))
kilka razy kabel od słuchawek spowodował, że PSP wyleciało mi z futerału jak wkładałem go do kieszeni.

bylo wiele więcej przypadków, wymieniłem ostatnie, które mnie spotkały ... ale PSP działa bez problemu od 3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 09:24, Shadover napisał:

Mam pytanko.
Jak najlepiej wyłączać PSP ?
Przytrzymując dłużej czy może krucej ten suwak ?

Jak przytrzymasz ok. 3 sekundy, to wyłączasz. Jak przesuniesz i puścisz od razu, to usypiasz. Jeśli na chwilę odchodzisz od gry, to ją tylko uśpij, potem przesuniesz znowu, poczekasz chwilę i grasz dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 10:04, Madoc napisał:

> Mam pytanko.
> Jak najlepiej wyłączać PSP ?
> Przytrzymując dłużej czy może krucej ten suwak ?
Jak przytrzymasz ok. 3 sekundy, to wyłączasz. Jak przesuniesz i puścisz od razu, to usypiasz.
Jeśli na chwilę odchodzisz od gry, to ją tylko uśpij, potem przesuniesz znowu, poczekasz
chwilę i grasz dalej ;)


Dzięki
Masz jeszcze jedą sprawe
Jak się robi żeby hasło było przed włączeniem konsoli, czy da się wogóle tak zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować