Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2009 o 16:13, Konrad512 napisał:

Czy orientuje się ktoś za ile można w Empiku, MM czy Saturnie dorwać Dissidie? I czy
ogólnie polecacie tą grę? Grałem w demo i bardzo mi się podobało :)

Ja ogólnie polecam bo o ile fabułą jest naciągana i ogółnie marna w stosunku do całej reszty serii to walki to prawdziwa poezja. System walki po przyzwyczajeniu się i wytrenowaniu postaci jest bardzo prosty i efektowny. Przez co czasem udaje się przy dobrym przeciwniku zrobić walki prawie że w stylu Advent Children :) A co do ceny to o ile dobrze kojarze to ostatnio w MM i Empiku była po 130zł i 140zł (tylko nie wiem dokładnie czy jeszcze tyle stoi i w którym z nich jaka cena bo skoro sam mam to nie zwracałem większej uwagi.)

Davw
Jak zdisiaj patrzyłem to jeszcze nie było. Narazie jeszcze najnowszą ścigałką jest Motor Storm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na nad zakupem psp. Tyle ,że jeśli brać to które? Psp go czy 3000? Słyszałem ,że w psp go trzeba płacić przelewami co mi nieodpowiada. Czy będą nadal wydawane gry na UMD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 07:47, Sebuuu98 napisał:

Niedługo sobie kupię PSP-3004.
I mam pytanko:czy PSP Go wyszło już w Polsce.?

Dzisiaj chyba była premiera. Tylko jak dla mnie to porażka - brak UMD = zero rynku wtórnego...a nowe gry tanie nie są. No i chwilowo nie da się zainstalować custom firmware - czyli odpada choćby przeglądanie .pdf, .avi, emulatory starszych konsol typu SNES, takie "ficzery" jak kalkulator, czy notatnik, czyli rzeczy, które sami stworzyli fani PSP, a Sony nawet nie planuje wprowadzenia czegoś takiego. Z 1 strony zrozumiałe, bo CF pozwala też uruchamiać niekoniecznie oryginalne gry, ale z drugiej...skoro nie CF, to niech chociaż zostaną wprowadzone jakieś nowinki. Bo sytuacja w której tworzone przez fanów aplikacje są znacznie lepsze niż oryginalne to spore dziwactwo. Ale to taka dygresja :P

@ donard
Gry na UMD będą normalnie wydawane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 08:15, ziptofaf napisał:

Z 1 strony zrozumiałe, bo CF pozwala też uruchamiać
niekoniecznie oryginalne gry


Fakt. Ale gdyby nie CFW, to nie zagralbym sobie w Ridge Racera, bo porysowala mi sie plytka... ale moglem zgrac z plyty obraz przez USB na PC, i nastepnie wrzucic na karte pamieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli przeróbkę, która po wyłączeniu, a następnie ponownym włączeniu konsoli będzie "aktywna" to nie, nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol? Czyli jak włączę i wyłączę konsole, to tej przeróbki tak jakby nie będzie? Czy po prostu się wyłączy przeróbka i trzeba też ją włączyć?

Btw: A PSP 2004 się da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 16:37, Baluk25 napisał:

Lol? Czyli jak włączę i wyłączę konsole, to tej przeróbki tak jakby nie będzie? Czy po
prostu się wyłączy przeróbka i trzeba też ją włączyć?

Tak jakby... Trzeba za każdym razem "przerabiać". To się nazywa przeróbka nie trwała

Dnia 09.10.2009 o 16:37, Baluk25 napisał:

Btw: A PSP 2004 się da?

Da się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 16:37, Baluk25 napisał:

prostu się wyłączy przeróbka i trzeba też ją włączyć?

Dokłanie tak, trzeba będzie uruchomić nieofiocjalny soft znowu, ale w praktyce to nic strasznego, nie potrzebujesz do tego kompa ani nic z tych rzeczy, choć z drugiej strony to jest trochę denerwujące bo zazwyczaj nie działa za pierwszym razem i trzeba poświęcić na to chwilę. Wystarczy jednak że nie będziesz wyłączał konsoli a jedynie wprowadzał ją w stan uśpienia a pamięć się nie wykasuje i wszystko będzie działać.
Z wersją 2004 sprawa wygląda identycznie jeśli jest ona wyposażona w taką samą płytę jak 3004 czyli TA88v3. Jeśli natomiast jest to starsza płyta główna to nie ma takich zmartwieńbo wtedy można spokojnie wgrać soft na przykład 5.00m33. Po więcej informacji opdsyłam do bogatszego w tematykę o PSP forum np: pspoland.

EDIT: Ah... sorki, nie zauważyłem, że T-Tronix już ci odpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 16:44, T-Tronix napisał:

> Lol? Czyli jak włączę i wyłączę konsole, to tej przeróbki tak jakby nie będzie?
Czy po
> prostu się wyłączy przeróbka i trzeba też ją włączyć?
Tak jakby... Trzeba za każdym razem "przerabiać". To się nazywa przeróbka nie trwała
> Btw: A PSP 2004 się da?
Da się...

ile taka przeubka zajmuje czasu ?? czy trzeba znowu podlaczac ja do pc ? aby przerobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach... napisałem wyżej - nie potrzebujesz podłączenia do PC, wszystkie potrzebne pliki masz na karcie pamieci konsoli i musisz je jedynie wgrać, z tym że to rzadko kiedy udaje się za pierwszym razem. Trwa to, w zależności od szczęścia - od 30 sekund do w najgorszym przypadku mi z 5 minut, ale powtórzę jeszcze raz - jeśli nie wyłączysz konsoli tylko będziesz ją jedynie usypiał to soft będzie cały czas włączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy:
1.Czy mogę użyć dysku mojego komputera (tzn bardziej partycji :P) jako nośnika danych dla PSP ?
2.Na allegro widziałem adaptery kart sd duo do których można wkładać micro, czy to jest sprawdzone, czy będą problemy z transferem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 19:51, Cirno napisał:

2 sprawy:
1.Czy mogę użyć dysku mojego komputera (tzn bardziej partycji :P) jako nośnika danych
dla PSP ?

Nie do końca rozumiem o co ci chodzi. Bo rzeczy z psp możesz wrzucać do komputera i na odwrót bez problemu. Ale jeśli chodzi o używanie go jako dodatkowej pamięci to nie ma takiej możliwości.

Dnia 09.10.2009 o 19:51, Cirno napisał:

2.Na allegro widziałem adaptery kart sd duo do których można wkładać micro, czy to jest
sprawdzone, czy będą problemy z transferem ?

Teoretycznie działają ale są dość zawodne no i z tego co słyszałem działają wolniej niż duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 19:51, Cirno napisał:

2.Na allegro widziałem adaptery kart sd duo do których można wkładać micro, czy to jest
sprawdzone, czy będą problemy z transferem ?


Ponieważ Tomoya-kun ma widocznie inna opinię na ten temat niż ja, to wypowiem się.
Wyjaśnijmy coś - do PSP wchodzi MS Pro Duo. Sam posiadam kartę Micro SDHC i adapter MS Pro Duo. Nie ma żadnego problemu z transferem! Wiadomo, że nie uzyskasz takiej samej prędkości adaptera, jak samo Micro SDHC, ale nie ma praktycznie żadnej różnicy między adapterowanym MS Pro Duo, a zwykłym. Prędkość zapisu jest mniejsza i jest to fakt, ale dużo ważniejszy dla PSP odczyt jest na poziomie.
Na plus takiego rozwiązania przemawia też cena. Owszem najszybszy (i najdroższy) MS Pro Duo jest szybszy od dowolnego Micro SDHC w adapterze, ale tak na prawdę nie zobaczysz różnicy. Zawodność też można włożyć między bajki (ale nie polecam podwójnego adaptera, bo to inna bajka). Myth Busted :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 07:56, tosz napisał:

problem w tym że nie za bardzo znam się na tych rzeczach i nie wiem gdzie to ustawić
i gdzie tego szukać, szukałem na google ale tam każdy tylko pobieżnie opisuje problem
i nic z tego nie wynika, może ty znasz jakąś dobrą polskojęzyczną stronę na której będzie
wszystko dokładnie opisane ?

Musisz mieć tak skonfigurowany router bezprzewodowy:
- włączone DHCP
- standard sieci na routerze b/g (PSP obsługuje tylko b)
- szyfrowanie AES (najlepsze jakie wspiera PSP) z wybranym przez Ciebie hasłem

Sprawdź czy:
- nie masz włączonego na routerze filtru na adresach mac dla sieci bezprzewodowej (jeśli tak to dodaj adres mac swojego PSP)
- antena ustawiona 45 stopni do pionu (optymalne ustawienie)

I nie ma czego więcej opisywać, cała reszta potrzebnego opisu powinna być w instrukcji Twojego routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować