Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Oryginalna mocniejsza bateria nie jest oficjalnie dostępna w Polsce. Zakup nowej standardowej (oryginalnej, ofc) to koszt jakichś 90PLN + przesyłka, jedynym 100% pewnym źródłem jest oficjalny serwis SONY - Pram. Wymiana akumulatorka na nowy o takiej samej pojemności nie jest wcale głupim pomysłem, akumulatory oparte na licie w miarę używania tracą pojemność i tym samym "trzymają" krócej. Tylko trzeba też zwrócić uwagę na datę produkcji, bo proces utraty pojemności następuje również w czasie, gdy aku leży nieużywany na półce w magazynie.
A podróbkami lepiej w ogóle nie zaprzątać sobie głowy, sam jakiś czas temu interesowałem się tym i z tego, co się dowiedziałem, takie akumulatory drastycznie tracą pojemność już po kilku (nawet <10) cyklach. Szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem. Grając w jakąkolwiek część GTA... póki co mam tylko LCS i VCS w ogóle z gier, postać potrafi sama się poruszać, a włączając pauzę, menu potrafi wariować. Co się dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 16:47, Pr0gamer1992 napisał:

Kolejny problem. Grając w jakąkolwiek część GTA... póki co mam tylko LCS i VCS w ogóle
z gier, postać potrafi sama się poruszać, a włączając pauzę, menu potrafi wariować. Co
się dzieje ?

Masz przerobione PSP? Gra "z karty" czy z UMD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 17:14, tofikt25 napisał:

> Kolejny problem. Grając w jakąkolwiek część GTA... póki co mam tylko LCS i VCS w
ogóle
> z gier, postać potrafi sama się poruszać, a włączając pauzę, menu potrafi wariować.
Co
> się dzieje ?
Masz przerobione PSP? Gra "z karty" czy z UMD?


Przerobione. Gra z karty. Oczywiście mam oryginalne GTA ale nie chcę zajechać lasera i słyszałem, że mniej baterii ciągnie jak gra jest na karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jadę w weekend w dłuższą trasę pociągiem (jakieś 4-5h). Polećcie jakąś gierkę na PSP. (nie chce takich bo mam: GoW, GTA III, LBP, Dexter, GT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 08:58, BluesBoy napisał:

Jadę w weekend w dłuższą trasę pociągiem (jakieś 4-5h). Polećcie jakąś gierkę na PSP.
(nie chce takich bo mam: GoW, GTA III, LBP, Dexter, GT).


A Ja Ci polecam Syphon Filter Logan Shadow, na długie godziny idealna. Bardzo wciągająca fabuła. Podobnie Resistance Retribution , lub aczkolwiek bardzo przyjemny jest też Silent Hill Origins .

Osobiście mnie bardzo przyjemnie grało się ponadto w 007 From Russia With Love i Tomb Raidery, wybór więc masz spory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patapon, tak "jedynka" jak i "dwójka" :). Tylko z racji, że gra jest dość specyficzna, radzę najpierw sprawdzić demo (na pewno istnieje demo Patapon 2, do "jedynki" chyba też). Ale jak Cię wciągnie, to będziesz miał syndrom "jeszcze tylko jeden poziom i już kończę" :). No i jak masz CF, to możesz spokojnie obniżyć taktowania (wydłużą się nieco loadingi, sama gra zaciachów mieć nie będzie), pograsz wtedy nawet i 6-7 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Grałem u kumpla w Fat Princess na PS3 i gra mi się spodobała. Chciałbym ja sobie kupić na PSP ale mam 2 pytania:
1.Czy mogę grać po necie tak jak na PS3 z innymi użytkownikami PSP(niektóre gry mają infrastucture mode czy jakoś tak, ale nie chce potem być zaskoczony, że chodziło tylko o DLC itp)?
2. Jeśli można śmigać po necie, to czy gra wtedy przycina? Bo jak ja śmigam w Motorstorm:arctic edge na moim PSP to mi FPS spada, tak ze 50 %(PSP-2k, OFW 6.20).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu ruszyło coś z CFW na PSP3k i sofcie +6.20 ;] Na razie powstaje HEN który umożliwi odpalenie hombrew prosto z menu. Tylko czekać na kolejne informacje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 08:58, BluesBoy napisał:

Jadę w weekend w dłuższą trasę pociągiem (jakieś 4-5h). Polećcie jakąś gierkę na PSP.
(nie chce takich bo mam: GoW, GTA III, LBP, Dexter, GT).

Gran Turismo

Co prawda nie ma jako takiej kampanii ale to właściwie akurat dla takich podróży. Jeździsz, kupujesz lepsze/inne auta, jeździsz dalej, i kupujesz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pobieżnym przejrzeniu Allegro w poszukiwaniu taniej konsolki (kupno nówki raczej odpada, ceny handheldów tej generacji powalają, oczywiście tylko w PL) okazało się, że niemal każda aukcja ma charakterystyczny numer softu w nazwie. No dobra, przynajmniej dzięki temu jest niższa cena.
Dalej - na co muszę zwracać uwagę przy zakupie konsolki, a zwłaszcza modelu używanego (ale to ostatecznie), prócz takich rzeczy jak rozwalony ekran czy rysy lub zepsute kontrolery? :] (joke)

Tak na marginesie - jak się steruje w grze 3D bez gałki? W takim Monster Hunterze (bo dla niego kupuję konsolkę) jak się to sprawuje, ten brak gałki znaczy się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jednego analoga... po lewej stronie. Do wszystkiego, oprocz mniej zrecznosciowych samochodowek mozna go IMHO wygodnie uzywac. Nie wiem jaka bierzesz wersje, ale najlepiej, zeby juz byla przerobiona "trwale", ew. "nietrwale", w przypadku PSP-3000 i 2000 z nowszymi plytami glownymi. Majac CFW. jest dostep do spooorej ilosci homebrew, aplikacji, emulatorow, itp. i mozna tez sobie zgrac gry z plytki na karte pamieci, wtedy nie trzeba ich ze soba tachac, tak samo mamy "zabezpieczenie" na wypadek uszkodzenia plytki (ja dzieki CFW moglem grac w Ridge Racera mimo uszkodzonej plyty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 18:25, SpecShadow napisał:

Po pobieżnym przejrzeniu Allegro w poszukiwaniu taniej konsolki (kupno nówki raczej odpada,
ceny handheldów tej generacji powalają, oczywiście tylko w PL) okazało się, że niemal
każda aukcja ma charakterystyczny numer softu w nazwie. No dobra, przynajmniej dzięki
temu jest niższa cena.


Od wersji softu zależy, czy można do konsoli wgrać custom firmware, jeśli Cię interesuje homebrew, to te cyferki są bardzo istotne :).

Dnia 18.10.2010 o 18:25, SpecShadow napisał:

Dalej - na co muszę zwracać uwagę przy zakupie konsolki, a zwłaszcza modelu używanego
(ale to ostatecznie), prócz takich rzeczy jak rozwalony ekran czy rysy lub zepsute kontrolery?
:] (joke)


Stan napęu UMD, choć w sumie ciężko sprawdzić na odległość, czy nie jest "zajechany", dobrze też podpytać o stabilność konsoli, jeśli ma tendencje do zwisów to rzecz oczywista wyraźny sygnał, że jest z nią coś nie tak :).

Dnia 18.10.2010 o 18:25, SpecShadow napisał:


Tak na marginesie - jak się steruje w grze 3D bez gałki? W takim Monster Hunterze (bo
dla niego kupuję konsolkę) jak się to sprawuje, ten brak gałki znaczy się?


Pod "krzyżakiem" jest coś, co spełnia funkcję analoga, sprawuje się moim zdaniem całkiem nieźle (choć przy tym rozmiarze bywają pewne problemy z precyzją :)).
EDIT W MH nie grałem ale w GTALCS analog jest wykorzystywany, więc jakie-takie pojęcie o jego działaniu mam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam taki problem: podłączyłem PSP ładowarką z kompletu dodanego do konsoli (oryginalna Sony, bateria jest rozładowana), a jak podłączę konsolę do ładowarki, to się nie ładuje. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować