Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Muszę wymienić wyświetlacz w PSP 3004 na allegro jest trochę tego ale nie chciał bym bubla zakupić jak by mógł ktoś oblukać i podesłać opinie to bum był wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłam baterię 3600mVh, a ja mam w swoim psp 1400. Czy ktoś ma juz jakeis doswiadczenia z bateriami o takiej pojemnosci,z allegro? mam psp3004.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mAh :). Jak poszperasz trochę po różnych forach, to się przekonasz, że ludzie niemal wyłącznie narzekają na te podróbki. Owszem, mają większą pojemność od standardowego akumulatora, ale tylko przez kilka pierwszych cykli ładowania/rozładowywania, potem ich pojemność drastycznie spada. Jak koniecznie musisz mieć "mocniejszy" akumulator, to kup oryginalny z PSP100x ("fata"), oczywiście nowy i z pewnego źródła (czyli w tej chwili w zasadzie wyłącznie autoryzowany serwis Sony - Pram, inne źródła zazwyczaj oferują podzespoły z odzysku), ma on pojemność bodajże 1800mAh, ewentualnie taki o zwiększonej pojemności (2200mAh), oczywiście też oryginalny. Jedyny problem z akumulatorem z 100x-ki będzie taki, że nie zamkniesz klapki na miejscu na akumulator (ten z "fata" jest grubszy od tego z wersji 200x/300x), będziesz się musiała obejść bez niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, szkoda, że juz zamówiłam. Ale 30zł to tragedii nie ma. :) Jak coś to potem kupie autoryzowany, ale ten od psp 3000. Chce miec klapke. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2012 o 13:36, Pupu2 napisał:

(...) Jak coś to potem kupie
autoryzowany, ale ten od psp 3000. Chce miec klapke. :D


Nie ma sprawy. Tylko z tego, co pamiętam, to do modeli slim (200x/300x) nie ma akumulatorka o zwiększonej pojemności, on jest przeznaczony dla 100x (do nowszych też wejdzie, ale wiadomo - bez klapki).
I przygotuj się na mały szok, jak ostatni raz pytałem w Pramie o ceny (było to już parę dobrych miesięcy temu), to akumulatorek kosztował coś około 90 zł + koszty przesyłki. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na datę produkcji, ogniwa litowo-jonowe (litowo-polimerowe też) tracą pojemność z wiekiem (starzeją się), jeśli nie są prawidłowo przechowywane (naładowane w ok 40% maksymalnej pojemności, w niskiej temperaturze), po trzech latach w skrajnym przypadku mogą stracić 60% pojemności wyjściowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 14:34, Pupu2 napisał:

...
A jak zostawic je naładowane w 100%?


Broń Boże! Ok 40%, mowa tu o zostawieniu akumulatorka nieużywanego przez dłuższy czas (miesiąc lub więcej), bo jak konsoli używasz przynajmniej raz na kilka dni, to akumulator tak czy siak będzie się zużywał, więc można ładować normalnie (czyli częściowo rozładowany akumulator można "doładowywać", nie ma też obowiązku ładowania do 100% - przerywasz ładowanie, kiedy chcesz, jedynie raz na ok 30 cykli ładowanie-rozładowanie dobrze zrobić jeden od 100% do niemal całkowitego rozładowania i zpowrotem do 100%).

Dnia 14.01.2012 o 14:34, Pupu2 napisał:

Myslałam o oryginalnej baterii Sony, z allegro. :> 20-30zł


Oryginalna? Z Allegro? Chyba tylko "z odzysku", wyjęta z używanej konsoli, do tego o nieznanej przeszłości (czyli nie wiadomo, jak była eksploatowana). Na jakimś forum poświęconym PSP kiedyś natknąłem się na zdjęcia porównawcze podróbki i oryginalnego akumulatorka - są praktycznie nie do odróżnienia. Dlatego najlepiej zaopatrywać się z pewnego źródła, dla mnie jedynym znanym jest autoryzowany serwis Sony - czyli Pram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Gdy uzywam PSP jako mp3 playera, ciagle zmienia mi isę piosenka, przez L1 i R1. :( Można to jakoś zablokowac albo inaczej zbindować?

PS: Udało mi się ukończyć God of war: chains of olympus. :]

Fajna gra, choć nowsze cześci chyba są lepsze pod katem róznorodnosci gameplayu i wzmożonej akcji.

Gra ogólnie stoi na wysokim poziomie. Cutscenki, głosy (angielska wersja), level design, to wszystko jest niezłe. Brakuje troche różnorodności ataków i przeciwników oraz słabo przedstawiona jest fabuła. Pomocna okazała się wikipedia, aby się zorientować o co właściwie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 09:56, Pupu2 napisał:

Mam pytanie. Gdy uzywam PSP jako mp3 playera, ciagle zmienia mi isę piosenka, przez L1
i R1. :( Można to jakoś zablokowac albo inaczej zbindować?

...


Możesz jedynie zablokować wszystkie klawisze przesuwając wyłącznik do pozycji Hold (w dół, powinna się zapalić dioda podpisana Hold). Układu klawiszy raczej nie da się zmienić, chyba, że używasz cfw i jakiegoś homebrew playera - w takim wypadku możliwe, że autor przewidział możliwość zmiany domyślnej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 18:28, Blackhand napisał:

Możesz jedynie zablokować wszystkie klawisze przesuwając wyłącznik do pozycji Hold (w
dół, powinna się zapalić dioda podpisana Hold).



Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi modelami psp i softem? Które PSP jest najlepsze i czy soft można aktualizować? W tym temacie jestem laikiem i chętnie bym sie dowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 20:03, giertych1234 napisał:

Hej! Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi modelami psp

http://pl.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Portable

Dnia 26.01.2012 o 20:03, giertych1234 napisał:

i softem?

Jest jak jest, najzwyklejsze oprogramowanie, regularnie aktualizowane przez SONY, aktualizacja przebiega wręcz samoistnie. Za pewne problem masz bo naczytałeś się różnego typu for gdzie ludzie mają przerobione konsole wtedy to już inna bajka, na razie sobie tym nie kłopocz głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha Thx. Patrzylem na allegro na różne oferty psp i pisali na jednej aukcji, ze jest soft taki i taki a na innej aukcji taki i taki i mi się mętlik zrobił. Przemyśle głębiej zakup konsoli. Jest dużo gier na tą platformę? Chodzi mi głównie o exlusive i tych co nie ma na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo. W poszukiwaniu konkretniejszej odpowiedzi przeszukaj sobie ten temat albo najlepiej google. Zresztą - chcesz sobie kupić konsolę, a nie wiesz jakie są na nią gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakie są gry. Chodziło mi główine o te, które nie są multiplatformowe jak Split Second, albo spinoffami jak AC: Bloodlines. I nie pisałem, że kupię PSP na 100%, tylko że przemyślę to sobie i sprawdzę za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 12:46, giertych1234 napisał:

Wiem jakie są gry. Chodziło mi główine o te, które nie są multiplatformowe jak Split
Second, albo spinoffami jak AC: Bloodlines.


Jak już napisałem jest ich dużo, mogę kilka wymienić:

Killzone, Tekken, God of War, Patapon, Loco Roco, Metal Gear Solid Portable Ops, Peace Maker, Harvest Moon ( :D dawno nie grałem, musze wrócić ^^) Field Commander (nie grałem, ale czytałem opinię ludzi i pisali, ze dobry) Gran Turismo, Little Big Planet, Final Fantasy (Type-0 !!) Wipeout, GTA Chinatown Wars (polecam).

Poczytaj sobie o tych grach albo oblukaj gameplaye na YT, zobaczysz czy Ci się spodobają.

Do tego sporo gier multiplatformowych czy spinoffów też jest dobra - lubię MoH Heroes, Flatout Head On...

Jest też cała masa innych tytułów, ale u nas dostepnych raczej z nielegalnego źródła.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym pobieraniem gier z PSN? Skorzystałem z promocji i zakupiłem kilka części FF. Jednak mam słabe wifi i coś ciężko to ściąganie idzie więc czasami przerywa i muszę od nowa (udało się ściągnąć wszystko swoją drogą). Czytałem jednak, że jest jakiś limit ściągnięć do 5 razy max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować