Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2012 o 00:30, Krzycho napisał:

>GTA Chinatown Wars
To nie exclusive.


Chodzi mi głównie o exlusive i tych co nie ma na PC.

Wymieniłem Chinatown Wars bo nie ma tego na PC, a DS nie został przez giertycha wspomniany słowem więc: 1) nie ma tej konsoli 2) nie zastanawia się nad nią.
Zresztą, gdyby mówić tylko o exclusivach w czystym tego słowa znaczeniu, to moją listę trzeba by uciąć o 3/4, nie tylko o to GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie kupiłem tę konsolkę i naprawdę nie ma na co teraz narzekać. Kosztuje niecałe 4 stówki (wersja 1004 którą mam), gry mają świetne ceny (dobre tytuły już można wyrwać za 3-4 dyszki) plus masa pluginów. Wystarczy powiedzieć, że teraz PSP służy mi (poza tytułami na nią oczywiście) jako świetny emulator do PSX. Co prawda chwilami ustawianie sterowania jest cholernie męczące (brak L2 i R2 i drugiego analoga przy grach, w których są wykorzystywane), ale to niewielka cena za zagranie w takiego na przykład Crasha albo pierwszego Residenta.

Przy okazji - polecicie mi jakiś dobry program do konwertowania filmów do PSPowego formatu i najlepiej z opcją wklejenia napisów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 23:41, Deput napisał:

...
Przy okazji - polecicie mi jakiś dobry program do konwertowania filmów do PSPowego formatu
i najlepiej z opcją wklejenia napisów?


Nie wiem, czy masz konsolę z oficjalnym firmware czy jakimś customem, więc nie wiem, czy podany przeze mnie program zadziała, ale zawsze można zaryzykować :). Ja używam Any Video Converter, ustawiam tak: profil - "Dostosowany film MP4 (*.mp4)", wideo: kodek - x264, rozdzielczość - 368x208 (uważałbym z natywną rozdzielczością ekranu PSP- płynność odtwarzania), bitrate - 768 (można mniej, powyżej animacja może haczyć), fps - 29.976 (myślę, że 30 też by przeszło, mniej też może być), audio chyba nie jest bardzo istotne, ja mam tak: kodek - aac, bitrate - 128, częstotliwość - 44100, kanały - 2, "wyłącz audio" - no/nie, A/V sync - basic. Napisy do "zaszycia" w pliku wybiera się na pozycji (niespodzianka) "napisy", nie pamiętam, w jakim muszą być formacie, ale chyba txt (na pewno muszą się znajdować w tym samym folderze, co źródłowy plik wideo). Ważne jest, by przed konwersją sprawdzić proporcje filmu i zaznaczyć w opcjach (Edycja -> Ustawienia... -> Wideo) albo "Dopasuj wysokość" albo "Dopasuj szerokość" - jak źle zaznaczysz, to zamiast dołożyć czarne pasy po bokach lub na dole i u góry program przytnie obraz do proporcji wybranej rozdzielczości (368x208).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za drugiego posta, ale właśnie próbuję dodać napisy i nie idzie. Są w folderze, mam ustawione wszystko tak jak mówiłeś. Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oka, sprawdziłem i napisy powinny być w formacie srt a nie txt (może Any Video Converter "czyta" też inne formaty, ja sprawdzałem tylko txt i srt). Ja sobie je konwertuję między tymi formatami za pomocą SubEdit Playera - Plik -> Otwórz plik z napisami... a potem Plik -> Eksport -> SubRipp (SRT), w drugą stronę powinno zadziałać (powinno bo nie sprawdzałem :)) Plik -> Import-> SubRipp (SRT) a potem Plik -> Zapisz jako...
Jak Any Video Converter "widzi" napisy dla danego pliku, to powinny one być widoczne na rozwijanej liście obok pola oznaczonego "Napisy" (pole też powinno być aktywne, nie "wyszarzone"). Jak nie ma ich tam, to spróbuj skonwertować napisy do innego formatu, ponadto spróbuj zmienić nazwę pliku z napisami tak, by pasowała do nazwy pliku z filmem (np. jeśli plik z filmem nazywa się abc.avi, to plik z napisami powinien nazywać się abc.srt, może też być np. abc 1.srt, oczywiście żadnych rozszerzeń nie zmieniaj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się zgrać film i wkleić napisy (wpadłem na to, by przekonwertować napisy kilka sekund po wstawieniu posta :D). Okej, film został przekonwertowany, ale mimo wszystko PSP mi go nie widzi. Nawet po wgraniu do odpowiedniego folderu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wgrałeś plik z filmem? U mnie wystarczyło wrzucić go do folderu Video w katalogu głównym na karcie pamięci i konsola "widzi" film. Czy konsola w ogóle nie "widzi" pliku czy też wyświetla coś w stylu "unsupported data"? Mógłbyś podać jaki firmware ma Twoja PSP, może problem polega na tym, że Ty masz wgrany oficjalny a ja - customa (taką konsolę kupiłem - "używka", wolę nie mieszać z aktualizacjami fw, poza tym cfw ma swoje zalety - homebrew (np. Quake na PSP - szok :)), od razu zaznaczam, że pirackich gier na swoim PSP nie odpalałem, nie odpalam i nie zamierzam odpalać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz ja potrzebuję pomocy - zna ktoś jakiś dobry program, w którym można podglądnąć, jak wyglądają "w praniu" tematy (themes)? Jak na razie znajduję jedynie edytory, które pozwalają na stworzenie własnego, bez opcji podejrzenia gotowego :/. A wgrywanie do konsoli i mozolne sprawdzanie wyglądu jest trochę uciążliwe - niby każdy temat ma grafikę, która wyświetla się po jego podświetleniu w menu, ale nie każdy (a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że mało kto) umieszcza tam obrazek mający cokolwiek wspólnego z faktycznym wyglądem tematu, jedyne wyjście, to jego ustawienie, a to "chwilę" zajmuje :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi pomóc z updatem softu? Zakupiłem sobie PSP, ten najstarszy model i był tam wgrany soft nazywający się 3.52 M33. Konsola zostałą zresetowana do ustawień fabrycznych i próbowałem zaktualizować system z UMD z grą GoW: Duch Sparty oraz poprzez wrzucenie na kartę pamięci softu ściągniętego ze strony oficjalnej. Robię wszystko jak jest w instrukcjach, zmieniam nazwę softu, wrzucam do folderu UPDATE umieszczonego w folderze GAMES na karcie, lecz nic to nie daje. Podobnie przy update''u z UMD. Przy próbie aktualizacji softu pojawia się komunikat:" this game could not be started. (DADADADA)". Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 00:18, ZenonWielki napisał:

Czy aukcje na allegro gier na PSP bez instrukcji i pudełka to aukcje z piratami, czy
są to oryginały z jakiegoś skupu po prostu ich pozbawione?

Imo szkoda zapału żeby robić piraty na dyskach UMD;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 00:32, kuba9876543210 napisał:

Znajdz mi nagrywarke plyt UMD.

Jestem amatorem w sprawach PSP i pytam. W przypadku konkurencji aukcje zasyfione są piratami, więc boję się nadziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 19:20, Blackhand napisał:

A gdzie wgrałeś plik z filmem? U mnie wystarczyło wrzucić go do folderu Video w katalogu
głównym na karcie pamięci i konsola "widzi" film. Czy konsola w ogóle nie "widzi" pliku
czy też wyświetla coś w stylu "unsupported data"? Mógłbyś podać jaki firmware ma Twoja
PSP, może problem polega na tym, że Ty masz wgrany oficjalny a ja - customa (taką konsolę
kupiłem - "używka", wolę nie mieszać z aktualizacjami fw, poza tym cfw ma swoje zalety
- homebrew (np. Quake na PSP - szok :)), od razu zaznaczam, że pirackich gier na swoim
PSP nie odpalałem, nie odpalam i nie zamierzam odpalać).


Już nad tym posiedziałem, pokminiłem i dałem radę ;) Ściągnąłem PSP Video Converter, i ten program naprawdę daje radę we wszystkim ;)

To na oficjalnym sofcie (no bo mam oficjala, 6.60) nie można odpalać homebrew? Dziwne. Ale z kolei wszelkie tytuły z PSX śmigają mi jak należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 07:39, Deput napisał:

...

Już nad tym posiedziałem, pokminiłem i dałem radę ;) Ściągnąłem PSP Video Converter,
i ten program naprawdę daje radę we wszystkim ;)


U mnie nie chciał działać, no ale mój notebook jest "specyficzny" - na przykład jakiś czas temu Sansa Media Converter "wypiął" się na mnie, nie pomogła reinstalka, nie pomogła reinstalacja kodeków (całego jednego - ffdshow :)), "nie chce" po prostu konwertować żadnych plików wideo do formatu akceptowanego przez Fuze''a - albo wywala błąd, albo tworzy plik o zerowym rozmiarze albo przekonwertuje tylko kawałek... A wcześniej działał bez zarzutu :D.

Dnia 08.02.2012 o 07:39, Deput napisał:


To na oficjalnym sofcie (no bo mam oficjala, 6.60) nie można odpalać homebrew? Dziwne.
Ale z kolei wszelkie tytuły z PSX śmigają mi jak należy :)


Cóż, mam konsolę z cfw, więc na 100% Ci nie odpowiem, ale z tego, co "wieść gminna niesie" - nie da się. Można uruchamiać tylko to, co pobrano z PSStore (czy jak tam się teraz ten sklep Sony nazywa), nawet dem podobno nie można sobie tak po prostu "wrzucić" na memorkę. Z kolei z tego, co wiem, to gry z PSX hulają na wbudowanym w PSP emulatorze i działają przez to na trochę innej zasadzie, niż aplikacje napisane pod PSP.
W sumie homebrew można też uruchamiać na PC na emulatorach PSP (zresztą ponoć nic poza homebrew na nich nie działa), ale to trochę jak smarowanie masła margaryną :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować