Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2007 o 21:43, Madoc napisał:

co mam zrobić ze zdjęciem, aby ładnie wyglądało na tapecie? proszę o szybką odpowiedź :)


Napisz najpierw dlaczego uważasz, że wygląda nieładnie. Jeżeli chodzi o proporcje obrazka, to zmień je do formatu 16:9. Zwykła zmiana rozdzielczości w programie graficznym nie spełni oczekiwań, bo fotka i tak rozjedzie się wszerz. Trzeba przyciąć co nieco z góry i z dołu, a potem zmniejszyć rozmiar do 480x272 - więcej nie ma sensu, bo tyle właśnie wynosi rozdzielczość ekranu PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 21:54, Klimos napisał:

> co mam zrobić ze zdjęciem, aby ładnie wyglądało na tapecie? proszę o szybką odpowiedź
:)

Napisz najpierw dlaczego uważasz, że wygląda nieładnie. Jeżeli chodzi o proporcje obrazka,
to zmień je do formatu 16:9. Zwykła zmiana rozdzielczości w programie graficznym nie spełni
oczekiwań, bo fotka i tak rozjedzie się wszerz. Trzeba przyciąć co nieco z góry i z dołu, a
potem zmniejszyć rozmiar do 480x272 - więcej nie ma sensu, bo tyle właśnie wynosi rozdzielczość
ekranu PSP.

aha, dzięki. nieładnie w sensie że niezajmuje całego miejsca, ale się robi ,,pikseloza" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 22:15, Madoc napisał:

aha, dzięki. nieładnie w sensie że niezajmuje całego miejsca, ale się robi ,,pikseloza" :)


To w takim układzie zdjęcie ma zbyt małą rozdzielczość i raczej nic się nie poradzi. Chyba że znajdziesz podobne, ale mające większe rozmiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 22:26, Klimos napisał:

> aha, dzięki. nieładnie w sensie że niezajmuje całego miejsca, ale się robi ,,pikseloza"
:)

To w takim układzie zdjęcie ma zbyt małą rozdzielczość i raczej nic się nie poradzi. Chyba
że znajdziesz podobne, ale mające większe rozmiary.

ech, tylko zdjęcia które mają 480x272 wyglądają ładnie, resztą jak sam się zajmę to jest jeszcze gorzej :) znasz może jakąś fajną stronkę z tapetamina PSP, najlepiej samochodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 22:51, Madoc napisał:

ech, tylko zdjęcia które mają 480x272 wyglądają ładnie, resztą jak sam się zajmę to jest jeszcze
gorzej :) znasz może jakąś fajną stronkę z tapetamina PSP, najlepiej samochodów?


Poszu8kaj na googlach na pewno coś znajdziesz. Ja prawdę mówiąc tapety jeszcze nie wgrywałem. Podoba mi się standardowy XMB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ludzie. ale kto wpadł na tak genialny pomysł by tworzyć dedykowane pod PSP tapety? Oo
Przecież PSP każde zdjęcie może skonwertować do rozmiaru wyświetlacza, więc przycinanie konkretnych fotek nie ma najmniejszego sensu... Wrzucasz obraz na Memory Sticka i wybierasz "Set as Wallpaper" z menu pod trójkątem... Po co się męczyć i nie wiadomo jak kombinować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 23:18, RX-8 napisał:

Sorry ludzie. ale kto wpadł na tak genialny pomysł by tworzyć dedykowane pod PSP tapety? Oo
Przecież PSP każde zdjęcie może skonwertować do rozmiaru wyświetlacza, więc przycinanie konkretnych
fotek nie ma najmniejszego sensu... Wrzucasz obraz na Memory Sticka i wybierasz "Set as Wallpaper"
z menu pod trójkątem... Po co się męczyć i nie wiadomo jak kombinować?



Chodzi o to, że jak wybierzesz byle jakie zdjęcie z Memory Sticka i ustawisz jako tapetę, to nie będzie idealnie rozciągnięte, tylko np. z boków będą puste miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby od kiedy!? Naciskasz kwadrat i analogiem regulujesz Zoom, potem, też za pomocą analoga kadrujesz i jest ok... Nie mówcie mi, że nikt na to nie wpadł... Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 23:23, RX-8 napisał:

Niby od kiedy!? Naciskasz kwadrat i analogiem regulujesz Zoom, potem, też za pomocą analoga
kadrujesz i jest ok... Nie mówcie mi, że nikt na to nie wpadł... Oo



Jak ja patrzałem u mojego kolegi, który też ma PSP, to m\on zawsze miał pustki po bokach, dlatego ściągał z internetu tapety o odpowiednim rozmiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem mu pogratuluj...
Jakoś ja od samego początku mam tapetę ustawioną tak, że pasuje. Przytrzymujesz kwadrat i zoomujesz analogiem... Co za filozofia? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co ludzie widzą w Nintendo ds, przecież psp ma dużo więcej funkcji.
Praktycznie w Nintendo ds są same gry.
A na psp można słuchać muzyki, oglądać filmy, grać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 23:23, RX-8 napisał:

Niby od kiedy!? Naciskasz kwadrat i analogiem regulujesz Zoom, potem, też za pomocą analoga
kadrujesz i jest ok... Nie mówcie mi, że nikt na to nie wpadł... Oo


W tym akurat wypadku chodziło raczej o pikselozę obrazków o zbyt małym rozmiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 23:35, RX-8 napisał:

Zatem mu pogratuluj...
Jakoś ja od samego początku mam tapetę ustawioną tak, że pasuje. Przytrzymujesz kwadrat i zoomujesz
analogiem... Co za filozofia? :o

dzięki za radę, działa. Ale mogłeś trochę grzeczniej. PSP ma dość dużo funkcji i niektóre mogą umknąć człowiekowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post podpostem, ale mam problem i dopiero przed chwilą się zorientowałem. Mam problemy z save''ami do gier. Przy zapisie wszystko jest w porządku, ale gdy chcę odczytać wyskakuje mi ,,Load failed. Save data is corrupted" (to w GTA, w NFS jest trochę inaczej napisane). Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 11:59, Madoc napisał:

Przepraszam za post podpostem, ale mam problem i dopiero przed chwilą się zorientowałem. Mam
problemy z save''ami do gier. Przy zapisie wszystko jest w porządku, ale gdy chcę odczytać
wyskakuje mi ,,Load failed. Save data is corrupted" (to w GTA, w NFS jest trochę inaczej napisane).
Co mam zrobić?

masz uszkodzone dane na memory sticku.W PS2 mialem taki napis gdy grajac w burnouta podczas save''owania wylaczylem konsole.Save poszedl sie walic.Ale moze masz jakiegos wirusa ,albo karta ci sie uszkodzila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka mozna jakos sciafnac z neta i ustawic w psp motytwy(tematy) jak to zrobic jak mozecie podajcie jakas stronke z motywami i opiszczeie jak je wgrac zgóru dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować