Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2007 o 11:41, Klimos napisał:

> Już sobie nie powalczy, D_A powiedział Papa

Przecież to napisałem ;)
(i wszystko wskazuje na to, że walkę wygrało - DA definitywnie odszedł ze sceny)

hmm nic nie jest głębiej o tym napisane ale podejrzewam że soniak zagroził D_A sądem, co innego że tym co robią M33 nic nie mogą zrobić ( zza wschodniej granicy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 12:40, mateuszkalach napisał:

Jak myślicie - czy lepiej kupić teraz PSP czy poczekać i kupić PSP Slim - oczywiście drożej.
No i jak długo jeszcze będą wychodzić (mniej więcej) gry na PSP zwykłe;]


Tak długo jak na PSP slim. Kup już teraz PSP Slim mało czym się różnie nie ma co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 12:40, mateuszkalach napisał:

Jak myślicie - czy lepiej kupić teraz PSP czy poczekać i kupić PSP Slim - oczywiście drożej.
No i jak długo jeszcze będą wychodzić (mniej więcej) gry na PSP zwykłe;]



Jest taka sprawa, że masz tylko jeden wybór. Kupno PSP Slim. Zwykłych PSP już nie ma w sklepach :]

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 12:45, CzystyZysk napisał:

> Jak myślicie - czy lepiej kupić teraz PSP czy poczekać i kupić PSP Slim - oczywiście drożej.

> No i jak długo jeszcze będą wychodzić (mniej więcej) gry na PSP zwykłe;]


Jest taka sprawa, że masz tylko jeden wybór. Kupno PSP Slim. Zwykłych PSP już nie ma w sklepach
:]

Pozdrawiam!

A w Gliwickim empiku jakoś leżą nietknięte pudła z PSP :P Nie wiem co wy ostatnio z tym że nie ma PSP :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 12:40, mateuszkalach napisał:

Jak myślicie - czy lepiej kupić teraz PSP czy poczekać i kupić PSP Slim - oczywiście drożej.

To już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i od tego jak szybko chciałbyś pograć na PSP. Według mnie zmiany nie są aż tak ogromne: możliwość podłączenia konsoli do telewizora (nigdy nie odczuwałem takiej potrzeby), mniejsze i lżejsze gabaryty (jakoś nie wydaje mi się zbyt duża moja konsolka), brak złącza podczerwieni (bo i tak nigdy do niczego nie było używane), głośniczki u góry zamiast u dołu (jakby to jakąkolwiek różnice robiło) i wydajniejsza bateria (to może być jedyny argument za). Chyba nic nie pominąłem. Poza tym nie jestem pewien czy odchudzone PSP będzie droższe. Z tego co wyczytałem, to w USA ma kosztować ~$170, czyli dokładnie tyle samo ile kosztuje obecnie pierwsza wersja. Jeżeli jakaś cena się zmieni, to będzie to co najwyżej obniżka starszego modelu, bo w takiej samej cenie pewnie by go nikt nie kupił.

Dnia 16.07.2007 o 12:40, mateuszkalach napisał:

No i jak długo jeszcze będą wychodzić (mniej więcej) gry na PSP zwykłe;]

Co rozumiesz pod pojęciem "PSP zwykłe"? Technicznie oba modele nie różnią się absolutnie niczym. To co zostało ostatnio zaprezentowane to nie jest PSP2! To tylko odchudzona rozmiarami wersja (różnica analogiczna jak w przypadku PS2 i PSTwo Slim). Gry nie będą pisane pod jedną ani pod drugą konsolę, bo jest to niemożliwe skoro są one takie same. Jedyna możliwość, że coś nie pójdzie to wersja firmware''u, ale to można w szybki sposób naprawić dzięki update''owi, który jest na w każdej grze na płycie UMD. A odpowiadając na Twoje pytanie, to myślę, że gry na PSP pisane będą jeszcze przynajmniej przez 3-4 a może i nawet 5 lat. Na razie nie zanosi się by Sony pracowało nad jakimkolwiek następcą swojego handhelda. Takim, który różniłby się zdecydowanie parametrami i był skokiem do kolejnej generacji konsol przenośnych, a więc różnice te byłyby takie jak pomiędzy PSX a PS2, albo PS2 a PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 12:45, CzystyZysk napisał:

Jest taka sprawa, że masz tylko jeden wybór. Kupno PSP Slim. Zwykłych PSP już nie ma w sklepach



Właśnie zauważyłem w sklepach internetowych , że jeśli nawet PSP się znajdzie, to akcesoria są już raczej mniej dostępne;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 12:59, Klimos napisał:

Gry nie będą pisane pod jedną ani pod
drugą konsolę, bo jest to niemożliwe skoro są one takie same.


Czyli po prostu jest to tak jak było z PS2 - odchudzono konsolkę, ale wnętrze ma to samo;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 12:59, Klimos napisał:

> Jak myślicie - czy lepiej kupić teraz PSP czy poczekać i kupić PSP Slim - oczywiście drożej.

To już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i od tego jak szybko chciałbyś pograć na PSP. Według
mnie zmiany nie są aż tak ogromne: możliwość podłączenia konsoli do telewizora (nigdy nie odczuwałem
takiej potrzeby), mniejsze i lżejsze gabaryty (jakoś nie wydaje mi się zbyt duża moja konsolka),
brak złącza podczerwieni (bo i tak nigdy do niczego nie było używane), głośniczki u góry zamiast
u dołu (jakby to jakąkolwiek różnice robiło) i wydajniejsza bateria (to może być jedyny argument
za). Chyba nic nie pominąłem. Poza tym nie jestem pewien czy odchudzone PSP będzie droższe.
Z tego co wyczytałem, to w USA ma kosztować ~$170, czyli dokładnie tyle samo ile kosztuje obecnie
pierwsza wersja. Jeżeli jakaś cena się zmieni, to będzie to co najwyżej obniżka starszego modelu,
bo w takiej samej cenie pewnie by go nikt nie kupił.

> No i jak długo jeszcze będą wychodzić (mniej więcej) gry na PSP zwykłe;]
Co rozumiesz pod pojęciem "PSP zwykłe"? Technicznie oba modele nie różnią się absolutnie niczym.
To co zostało ostatnio zaprezentowane to nie jest PSP2! To tylko odchudzona rozmiarami wersja
(różnica analogiczna jak w przypadku PS2 i PSTwo Slim). Gry nie będą pisane pod jedną ani pod
drugą konsolę, bo jest to niemożliwe skoro są one takie same. Jedyna możliwość, że coś nie
pójdzie to wersja firmware''u, ale to można w szybki sposób naprawić dzięki update''owi, który
jest na w każdej grze na płycie UMD. A odpowiadając na Twoje pytanie, to myślę, że gry na PSP
pisane będą jeszcze przynajmniej przez 3-4 a może i nawet 5 lat. Na razie nie zanosi się by
Sony pracowało nad jakimkolwiek następcą swojego handhelda. Takim, który różniłby się zdecydowanie
parametrami i był skokiem do kolejnej generacji konsol przenośnych, a więc różnice te byłyby
takie jak pomiędzy PSX a PS2, albo PS2 a PS3.

Ja słyszałem że ma 32 MB więcej RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 13:05, mateuszkalach napisał:

> Gry nie będą pisane pod jedną ani pod
> drugą konsolę, bo jest to niemożliwe skoro są one takie same.

Czyli po prostu jest to tak jak było z PS2 - odchudzono konsolkę, ale wnętrze ma to samo;]

Sorry za nieuciętego posta powyżej , wnętrze też ma trochę inne, chociażby płytę główną ( Po za tym nie wierzył bym gdyby takie same podzespoły upchano bardziej, PSP Slim, bardzo podobne od strefy hardware i software do zwykłego - ale nie takie samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Żal, na konferencji mówili wyraźnie, że konsola ma szybszy ram, nie więcej. Dodawanie RAMu nie ma sensu, a poza tym niby czemu mieliby ukrywać ten fakt przed mediami? Gry pisane na PSP muszą dzialać pod obydwoma wersjami konsoli i dodawanie ramu nie ma tu najmniejszego sensu. Chyba że mają zamiar dać opcję odtwarzania muzyki w tle (w co wątpię)... Nic nie mówili o zwiększonej ilości pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 14:16, RX-8 napisał:

/.../

Żal, na konferencji mówili wyraźnie, że konsola ma szybszy ram, nie więcej. Dodawanie RAMu
nie ma sensu, a poza tym niby czemu mieliby ukrywać ten fakt przed mediami? Gry pisane na PSP
muszą dzialać pod obydwoma wersjami konsoli i dodawanie ramu nie ma tu najmniejszego sensu.
Chyba że mają zamiar dać opcję odtwarzania muzyki w tle (w co wątpię)... Nic nie mówili o zwiększonej
ilości pamięci.



Nie wiem, co jest prawdą, ale na PSPoland (czyli raczej dobrej stronie) jest wyraźnie napisane, że tym razem PSP będzie posiadać 64 MB RAM, czyli dwa razy więcej od obecnej PSP.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2007 o 22:04, CzystyZysk napisał:

Nie wiem, co jest prawdą, ale na PSPoland (czyli raczej dobrej stronie) jest wyraźnie napisane,
że tym razem PSP będzie posiadać 64 MB RAM, czyli dwa razy więcej od obecnej PSP.

Pozdrawiam

Na PSPoland piszą nieraz niesprawdzone rzeczy nvm, tak huczy 0okm MXC itp. więc powinna być prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor, mój błąd.

Najwyraźniej Sony liczy na ludzi z kompleksem "Mój sprzęt ma za mało RAMu", którzy sprzedają PSP i kupią PSP Slim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 23:06, RX-8 napisał:

Zwracam honor, mój błąd.

Najwyraźniej Sony liczy na ludzi z kompleksem "Mój sprzęt ma za mało RAMu", którzy sprzedają
PSP i kupią PSP Slim :D


Tak. Ja tam kupię dopiero PSP2. A PSP: Slim nie warto raczej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś, czy istnieje coś takiego, jak Mapa Drogowa Polski na PSP? Coś, dzięki czemu nie potrzebowałbym znać swojej pozycji, lecz jedynie rozkład ulic jak będę jechać przez Polskę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 09:54, CzystyZysk napisał:

Czy wie ktoś, czy istnieje coś takiego, jak Mapa Drogowa Polski na PSP? Coś, dzięki czemu nie
potrzebowałbym znać swojej pozycji, lecz jedynie rozkład ulic jak będę jechać przez Polskę?

Chyba nie jest tylko GPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować