Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2007 o 23:36, Jojti napisał:

Dobra mam pytanie do posiadaczy PSP :).
Mam straszną chęć na kupno tej konsoli, ale przed zakupem chce zadać parę pytań.

Argh, czyli jednak muszę napisać FAQ do tematu i poprosić moderatora o przypięcie. Bo pytania zadawane były na tych 59 stronach około 80 razy...

Dnia 03.08.2007 o 23:36, Jojti napisał:

Podobno we wrześniu wychodzi nowe ulepszone PSP, czy możecie mi o nim więcej opowiedzić??.
Co dokładnie ma być w nim lepsze??

Jedyne w miarę oryginalne pytanie, to odpowiem. Prócz zmienionej obudowy i na przykład fajnej tacki do UMD, dodano także sporo rzeczy w sofcie. Po pierwsze, teraz będziemy mieć do dyspozycji 64MB RAM. Przez to gry będą ładowały się szybciej. Przynajmniej tak mówi Sony, bo ja to widzę w inny sposób. Stare PSP - dropy animacji, cholernie długi loadingi. Nowe PSP - to samo, tylko lepsza grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale 1Gb to wydatek na allegro rzędu 75 złociszy.

Osobiście odradzam kupno memorki na allegro. Na tym popularnym serwisie aukcyjnym niezwykle łatwo można się natknąć na podróbki, które mogą sprawiać problemy podczas użytkowania. Lepiej trochę dopłacić i zakupić MS w zwykłym sklepie komputerowym/fotograficznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 23:36, Jojti napisał:

1. Czy polecacie ją i czy gry są dobre

Polecam gorąco. Zabierzesz wszędzie ze sobą. Gry są bardzo dobre, np. GTA:LCS, GTA:VCS, TD:U, Killzone, Tokobot, itp.

Dnia 03.08.2007 o 23:36, Jojti napisał:

2. Za ile ją kupiliście bo jak widzę to ceny się wachają

Ja kupiłem ponad 2 tygodnie temu za 699 wersję Ceramic White.

Dnia 03.08.2007 o 23:36, Jojti napisał:

3. Jaki zestaw najlepiej kupić?? Base pack ( i dokupić do niej 1 gb memory), value pack lub
giga pack ??

Base Pack - i dokupić kartę pamięci i etui. Ja kupiłem nowe Sony 4GB High Speed za 169.

Dnia 03.08.2007 o 23:36, Jojti napisał:

Podobno we wrześniu wychodzi nowe ulepszone PSP, czy możecie mi o nim więcej opowiedzić??.

Ja nie czekałem na nową wersję - wolałem zdążyć z zakupem normalnej wersji - i zdążyłem. Nie ma żadnej pewności, że nowe PSP będzie lepsze. Ja wolałem kupić sprawdzony model - i nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 20:36, kizi napisał:

Base Pack - i dokupić kartę pamięci i etui. Ja kupiłem nowe Sony 4GB High Speed za 169.

Wychodzi 870 zł. Hmmm, to nawet taniej wyjdzie niż kupując Giga pack za 1000 zł i tam sie ma 1 gb.
Jak by sie uparł było by taniej bo by sie kupiła czarnego, ale jak już też bym wolał białego ;).

A co o tym PSP Slim, to już w końcu nie wiem.
Posiadacze starego PSP negatywnie oceniają nową konsolkę.
A ci co jeszcze ni kupili, raczej są za.
Ja to i tak nie zdążę bo teraz nie mam kasy. A jeżeli nowe Silm okaże się do kitu to mam nadzieje że Sony w takim wypadku coś zrobi. Ale na razie Sony uważa ich nowy sprzęcik będzie lepszy, bo chudszy, szybszy i dłużej działający, chociaż tu jest jedno "ale" bo nowa konsola będzie działać dłużej jeżeli użyje się starej baterii z pierwszego PSP. :/

A w jakim sklepie kupiłeś te cacko ;) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 23:30, Jojti napisał:

Jak by sie uparł było by taniej bo by sie kupiła czarnego, ale jak już też bym wolał białego

Kwestia gustu - mnie osobiście bardzo podoba się wersja biała i taką udało mi się po długich poszukiwaniach nabyć. Wersję czarną mogłem kupić 50 złotych taniej.

Dnia 04.08.2007 o 23:30, Jojti napisał:

A co o tym PSP Slim, to już w końcu nie wiem.

Tego nie wie nikt. Dowiemy się, gdy pierwsze egzemplarze trafią w ręce graczy. Ja podszedłem do sprawy zgodnie ze stwierdzeniem: zalety psp slim nie mają dla mnie żadnego znaczenia, wady nie są moim problemem;)

Dnia 04.08.2007 o 23:30, Jojti napisał:

A w jakim sklepie kupiłeś te cacko ;) ??

W internetowym sklepie www.menago.com.pl - miałem na drugi dzień po wpłacie pieniędzy na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze jesli ktos chce kupic PSP powinien poczekac 2 miechy.Jak wyjdzie Slim to raczej pewne ze aktualna wersja stanieje.Zbieram sie do zakupu PSP ale jest sierpien,we wrzesniu wychodzi Lite wiec stawiam ze 100zl pojdzie w dol starsza wersja ,zeby pozbyc sie jej zalegajacych magazyny a zabrac sie za nowsza wersje do kupienia.Skoro wychodzi odchudzona wersja znaczy ze technologia poszla w gore,czesci sa tansze,wyprodukowanie PSP jest tansze uzywajac mniejszych podzespolow.Produkcja tansza=tansza konsola.Ja czekam i mysle ze nie przejade sie na moim stwierdzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 12:45, jackass napisał:

mi sie wydaje ze jesli ktos chce kupic PSP powinien poczekac 2 miechy.Jak wyjdzie Slim to raczej
pewne ze aktualna wersja stanieje.Zbieram sie do zakupu PSP ale jest sierpien,we wrzesniu wychodzi
Lite wiec stawiam ze 100zl pojdzie w dol starsza wersja ,zeby pozbyc sie jej zalegajacych magazyny
a zabrac sie za nowsza wersje do kupienia.Skoro wychodzi odchudzona wersja znaczy ze technologia
poszla w gore,czesci sa tansze,wyprodukowanie PSP jest tansze uzywajac mniejszych podzespolow.Produkcja
tansza=tansza konsola.Ja czekam i mysle ze nie przejade sie na moim stwierdzeniu.


magazyny są raczej puste więc nie licz na to, że konsole stanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanie czy na psp sa jakies wirusy??

bo jak mopzna sie podlaczyc z netem to moze przez tego neta jakos wchodza do psp ??

z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 19:15, totek11 napisał:

siemka mam pytanie czy na psp sa jakies wirusy??

Nie.

Dnia 07.08.2007 o 19:15, totek11 napisał:

bo jak mopzna sie podlaczyc z netem to moze przez tego neta jakos wchodza do psp ??

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 15:01, Tal441 napisał:

1gb to ok 47zł na allegro*


Za taką cenę to na bank podróba. Oryginalna karta 1 gb kosztuje nie mniej niż 80-90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 15:37, des1og napisał:

Za taką cenę to na bank podróba. Oryginalna karta 1 gb kosztuje nie mniej niż 80-90 zł.

Pół roku temu chyba. Teraz ludzie coraz częściej kupują 4GB, więc ceny idą w dół. Jakieś 60 zł i masz oryginał, moim zdaniem. Choć Allegro nie sprawdzam od kilku miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od niedawna mam neta w PSP i mam taki problem. Gdy dodaje jakiegoś RSS''a to za każdym razem pokazuje mi się THERE IS NO ITEM. Póki co nie znalazłem żadnego działającego RSS''a próbowałem z gram.pl gry-online.pl i psp-team.pl. Może ktoś wie co robię nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 15:41, Cmq napisał:

Pół roku temu chyba. Teraz ludzie coraz częściej kupują 4GB, więc ceny idą w dół. Jakieś 60
zł i masz oryginał, moim zdaniem. Choć Allegro nie sprawdzam od kilku miesięcy.


Owszem, ceny kart cały czas spadają, ale oryginalnej memory 1 gb nigdzie nie dostaniesz za kwotę poniżej 80 zł. Większość kart na allegro to chińskie podróbki i dlatego kosztują grosze. Mój kumpel kupił niedawno na rzeczonym serwisie 4 gb za 150 zł, która po kilku dniach użytkowania przestała działać. Dlatego odradzam kupno Memory Sticków na allegro, chyba, że ktoś lubi ryzyko i wyrzucanie kasy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 15:54, des1og napisał:

/.../

4GB i 150 zł to ZDECYDOWANA pomyłka. Choć...

Ja i tak liczę wszystko w funtach, jak każdy mieszkaniec Anglii. I jeszcze jedno - kto mówi o Allegro? Wciąż są sklepy internetowe z przyzwoitymi gwarancjami. Choć podobno w Polsce słabo z nieoryginalnymi kartami, przewalają się wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 19:22, Davidskrk napisał:

Dla mnie cena zbyt durza :/ chociarz napewno jest lepsza grafa niz na nitendo DS. Ale nie przekonuje
mnie PSP :/ :/

ja kupiłem psp miesiac temu, w ciemno, i nie żałuje! cacko warte ejst swojej ceny, to telefony komórkowe sa nie warte nawet połowy tego co kosztuja, za 600 zł masz ekran 4,3 cala i 16,7 mln kolorów, z wypasiona grafika(jak na takie małe cos)
obejrzyj na youtube filmy z tekkena dr np. kazdy kto ma nie narzeka, to najlepsza przenosna konsola do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 15:55, Cmq napisał:

/.../


Ja mam dwie tzw. nieoryginalne karty 2GB: jedną do aparatu cyfrowego (już prawie półtora roku) a drugą do PSP (ponad pół roku). Z żadną nie było żadnych problemów. A co do gwarancji? Podczas zakupu drugiego MS Pro Duo, pierwsza karta była wadliwa. System widział ją jako 1GB, dało się na niej zapisać stan gry, albo nagrać fotkę, ale PSP już nie mogło tego odczytać. Wystarczył jeden mail do sprzedawcy, odesłanie starej karty po kilku dniach miałem nową, z którą do tej pory żadnych kłopotów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z podróbkami bywa bardzo różnie. Niektóre działają bez zarzutów przez kilka lat, inne natomiast mogą wykrzaczyć się już po kilku dniach. Tak czy siak, zakup podróbki wiąże się ze sporym ryzykiem, zwłaszcza, że PSP jest o wiele bardziej wyczulone na nieoryginalne karty niż cyfrówki i telefony komórkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować